2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
A.s, hoşgeldin.. :) Hayırlı olsun hamileliğin, dilerim gönlünce olur herşey :-)
Rabbim kucağında sağlıcakla görmeyide nasip etsin inşallah :KK16:

Amin güzel dileklerin için sağol. Rabbim hepimizin bebeğini sağsalim saklasın haırlı doğumlar nasip etsin inş.

Bayanlar herkese merhabalar,
hepinizi tebrik ediyor bebislerinizi hayirlisiyla kucaklariniza almanizi diliyorum. Bende bir aziran anne adayimiyim yoksa degilmiyim henüz maalesef ögrenebilmis degilim. Icimdeki ses 10-15 gündür hamile oldugumu söylesede, bosa umutlanip sonradan üzülmek istemiyorum. Bugün gecikmemin 5. günü hatta adetim hep düzenlidir 28 gün... 28 günden hesaplarsam 2 Ekim de regl olmam gerekiyordu, gecikmemin 9. günü diyebilirim... ama 6 eylül son regl günümden hesap yapip 5. gün diye sartlandiriyorum kendimi...

Bu gecen 1-1.5 hatalik sürecte hamile olup olmadigimi ögrenmek icin sayisiz test, kan testi, hatta en son eski yöntem gebelik testleri topigine takilmistim ki (cok güldüm ama) yazik biz kadinlara diye düsündüm, neler yapiyoruz hamile olup olmadigimizi ögrenmek icin...

Testlerden 3 gün önce yaptigim silik cizgi, ondan sonra yaptiklarim negatif, gecikmenin 3. gününde yaptirdigim kan testi yine negatif...

Oglumda hamile oldugumdan süphelendigimde gecikmenin 10. günü evde test yaptim negatif, 1 hafta sonra yani gecikmenin 17. günü pozitif sonucu almistim, su an 10 yasinda, hamilelik süphesinin baslangiciyla kesin cevap arasinda gecen sürenin ne kadar zor cekilmez bir sürec oldugunu biliyorum oglumda yasadigim bu tecrübeden dolayi, ve simdi bu tecrübenin aynisini ikinci defa yasiyorum, bu yüzden bu sefer 17 gün beklemeden sonuca gidecegim derken hepten allak bullak oldum ve su an elimde de hala sonuc monuc yok...

Benim gibi olanlar var mi, diger anne adaylarinin yasadiklari bunlari arastirirken internetten bu siteye rastladim ve hosuma gitti...

Simdi arkadaslar sormak istedigim haziran anneleri olarak, kac gün gecince ögrendiniz, ya da hala benim gibi en son eylül de regl olupta ögrenemeyenler var mi...

Ben cok sasiyorum acikcasi regl olmadan ya da 1-2 gün gecmeyle ögrenenlere, herhalde bünye meselesidir diyorum.

hepinizi tebrik ediyor bebislerinizi hayirlisiyla kucaklariniza almanizi diliyorum. Bende bir aziran anne adayimiyim yoksa degilmiyim henüz maalesef ögrenebilmis degilim. Icimdeki ses 10-15 gündür hamile oldugumu söylesede, bosa umutlanip sonradan üzülmek istemiyorum. Bugün gecikmemin 5. günü hatta adetim hep düzenlidir 28 gün... 28 günden hesaplarsam 2 Ekim de regl olmam gerekiyordu, gecikmemin 9. günü diyebilirim... ama 6 eylül son regl günümden hesap yapip 5. gün diye sartlandiriyorum kendimi...

Bu gecen 1-1.5 hatalik sürecte hamile olup olmadigimi ögrenmek icin sayisiz test, kan testi, hatta en son eski yöntem gebelik testleri topigine takilmistim ki (cok güldüm ama) yazik biz kadinlara diye düsündüm, neler yapiyoruz hamile olup olmadigimizi ögrenmek icin...

Testlerden 3 gün önce yaptigim silik cizgi, ondan sonra yaptiklarim negatif, gecikmenin 3. gününde yaptirdigim kan testi yine negatif...

Oglumda hamile oldugumdan süphelendigimde gecikmenin 10. günü evde test yaptim negatif, 1 hafta sonra yani gecikmenin 17. günü pozitif sonucu almistim, su an 10 yasinda, hamilelik süphesinin baslangiciyla kesin cevap arasinda gecen sürenin ne kadar zor cekilmez bir sürec oldugunu biliyorum oglumda yasadigim bu tecrübeden dolayi, ve simdi bu tecrübenin aynisini ikinci defa yasiyorum, bu yüzden bu sefer 17 gün beklemeden sonuca gidecegim derken hepten allak bullak oldum ve su an elimde de hala sonuc monuc yok...

Benim gibi olanlar var mi, diger anne adaylarinin yasadiklari bunlari arastirirken internetten bu siteye rastladim ve hosuma gitti...

Simdi arkadaslar sormak istedigim haziran anneleri olarak, kac gün gecince ögrendiniz, ya da hala benim gibi en son eylül de regl olupta ögrenemeyenler var mi...

Ben cok sasiyorum acikcasi regl olmadan ya da 1-2 gün gecmeyle ögrenenlere, herhalde bünye meselesidir diyorum.
bünye meselesi değilde yumurtlama meselesi ama çok garip ya bende 5 eylülde adet olmuştum en son ve günümde öğrendim ama klomen le oldu yani yumurtlama çatlama zamanı belliydi yanii geç yumurtlama söz konusu değildi hemende çıktı herneyse dicem o ki bazı kadınlar adet döneminde bir kere yumurtlamazmış her evresinde belki onlardansındır ve son yumurtlama tutyordur negatif çıkmasıda ilginç 9 gün oldu çünkü adet geçikeli

Kuzular,

Bugun hastaneye gittim, asıl doktor yoktu, asistanı vardı..
Keseyi gördü, haftaya kalp atışı için gel, dedi..
Ultrason kagıdında gordugum kadarı ıle embrıyoyu da gormus.
CRL:3.2 mm
Haftası da 5+6 görünüyor..
Ben haftaya değil de bayramdan önceye aldım randevuyu 22 sine..
Çok heyecanlı ve meraklıyım...
Bi yandan da el baş parmağımda olusan şişlik ve agrı ıle ugrasıyorum.
Sanırım tırnak batması ya da mantar;
dermatolojı ıcın randevular doluydu,
acildeki asistan tırnak batması dedi;
antıbıyotık ve merhem verdi kurutması ıcın ıltıhabı.
Ama ben sarmısak yutuyorum dunden beri;
parmagımı da sarmısakla sarıyorum;
dun zaten sardıktan 1 saat sonra bırden ıltıhap aktı;
cok rahatladım, koluma kadar vuruyordu agrısı;
bu ıltıhap bebek ıcın cok zararlı;
nolur dıkkat edin..

bence bır sıkayetnızı olmasa bıle her gun bır dıs yutun
bu haftalarda ıdrra yolu enfeksıyonları ve grıbal enfeksıyonlar cok oluyor
o baslamadan ben sarmısak yutmaya baslıyım dıyordum ertelıyordum
ama bu tırnak hıc hesapta yoktu
ne alaka dıyor ınsna ama oluyor

bebegı yabancı cısım olarak gorup dısarı atmaması ıcın gebelıkte bagısıklık sıstemı zayıflıyor
bu enfeksıyonların temel nedenı bu
aman dıyım sonra bana dua edersınız
sarmısak yutun mutlaka ama
hanı su seklı semalı kalıp gıbı olan ıthallerden degıl
yerlılerden

şıddetle tavsıye ederım kızlar
..

Bu arada ben daha eşime söylemedim.
Kalp atışını gormeden soylemıcem.
Özelde cd ye cektırıp evde seyrettırmeyı planlıyorum.
Herhalde soka gırecektir.
Ama o zamana kadar sabredersem tabii.. :KK9:

Canım hayırlı olsun hem keseni hem bebişini görmüşsün. :KK9: Darısı kalp atışlarına inşallah. :KK9:
Diğer topiklerde ilk ultrason fotoğraflarını ekliyorlar, bizde mi eklesek acaba.:KK17:

Merhaba bende dün hamile oldugumu ogrendım 2. cocugum olacak ve kısım henuz 14.aylık ne yapcam bılemıyorum benım durumumda olan bırı varmı acaba ?? suan kafam cok karısık ve cok tırsıyorum kısımla ılgılenemzsem dıye henuz cok kucuk oldugu ıcın onun adına cok uzuluyorum...

Hayırlı olsun, ben senin durumunda değilim ama keske benimde olsa diye düşündüm. İlki kısmet olursa arayı pek açmadan ikinciyi düşünüyorum, imkanım olsun ücüncüyüde yaparım. Gerçi henüz ilkine hamileyken konusması kolay geliyor ama cocuk evde ses, nefes, bolluk, hareket bizimde hayat arkadasımız olacaklar.
Ben yıllarca tek cocuk olarak kaldım, annem ben ortaokula giderken kardesime hamile kalmıstı. Gece uyumadan önce bile dua ederdim kardesim hemen dogsa benim yanımda uyusa diye.
O yüzden kısmet olursa ben cocugumu mümkünse bol kardesli büyütmeyi düşünüyorum :))

Bence üzülmemelisin

hepiniz bebekleriniz sağlıkla kucağınıza alın inş. :KK16:
bende allah nasip ederse haziran annesı olacağım
arkadaşlar daha önce 2013 ocak topiğinin sahibiydim ama 8 haftalık bebeğimi kaybettim rabbım 4 ay sonra yıne nasıp etti inş. sağlıkla kucağıma alırım önemlı olan hamıle kalamak değil arkadaşlar sağlıkla kucağımıza alabılmek :KK16:
ben suan 5+6 günlük hamişim :nazar: dün keseyi gördük 3 kasımda tekrar gideceğiz yanı 9+1 de kalp atışını kendısını görmek ıcın inş.
tahmını doğum : 07/06/2013
son adet tarihim : 31/ağustos/2012
ilk bebeğim olacak inş.

hepinize kucak dolusu sevgiler :KK3:
benıde listeye eklemeyı unutmayın

Hayırlı olsun, umarım sağlıkla kucağına alırsın bebeğini

Merhaba haziranın tatlı anne adayları :)
Rüyalardan bahsetmişsiniz bende bugün sabaha kadar uğraştım kabuslarla, kalp atışını duymadım ya daha, rüyamda bebeğin kalp atışı duruyor ve ben o şekilde birkaç hafta bekliyorum haberim olmuyo ve zehirlenmeye başlıyorum :KK30::KK25:
Şu ilk 3 ayı hayırlısıyla bir atlatsaydık... :106:

Saçma sapan bir sürü rüya ben de görüyorum ama hamileliğin özellikle ilk zamanlarında hormonların etkisiyle oluyormus bunlar.

Selam arkadaşlar. Bu topiğe ilk yazıyorum. Çok beklediğim bebeğim artık gelecek inşallah bugün ilk kontrolümüz var o minik kalbini duyacaz inşallah. Hepinizin bebeğinizi sağsalim kucağınıza almanızı diliyorum.Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

Hayırlı olsun, hoşgeldin aramıza

selam hanımlar beni de aranıza alır mısınız geçen hafta öğrendim gebe olduğumu, süpriz bir bebek oldu bizim için ilk bebeğim olacak 27 yaşındayım.. 10.06.2013 muhtemel doğum tarihimiz

Son düzenleme:

arzucum geçmiş olsun.kesenide görmüşsün hayırlı olsun:nazar::emir_bebek:
nasıl dayanabiliyorsun eşine söylememeyi ben dayanamazdım:KK52::KK52::KK52:

Ben rüyamda kendimi hamile görmüştüm adetimi geçen ikinci günün sabahında evde test yapıp öğrendim. Ancak bu yılın başında ben de adet görememekle ilgili bir sorun yaşadım 45 gün adet görmedim, hamile olduğumu düşünüp sürekli test yapıyordum sürekli negatif çıkıyordu. Sonunda pes edip doktora gittiğimde kistim olduğunu öğrenip 4 ay tedavi gördüm.
Seninki böyle bir durum olmaya bilir sadece belki doktordan destek alman gerekebilir diye örnek vermek istedim ki umarım hamilesindir.

selam hanımlar beni de aranıza alır mısınız geçen hafta öğrendim gebe olduğumu, süpriz bir bebek oldu bizim için ilk bebeğim olacak 27 yaşındayım.. 10.06.2013 muhtemel doğum tarihimiz

hoşgeldin canm hayırlı olsun bebeğin sağlıkla al kucagına inşallah:KK49::nazar::emir_bebek:

Kuzular,

Bugun hastaneye gittim, asıl doktor yoktu, asistanı vardı..
Keseyi gördü, haftaya kalp atışı için gel, dedi..
Ultrason kagıdında gordugum kadarı ıle embrıyoyu da gormus.
CRL:3.2 mm
Haftası da 5+6 görünüyor..
Ben haftaya değil de bayramdan önceye aldım randevuyu 22 sine..
Çok heyecanlı ve meraklıyım...
Bi yandan da el baş parmağımda olusan şişlik ve agrı ıle ugrasıyorum.
Sanırım tırnak batması ya da mantar;
dermatolojı ıcın randevular doluydu,
acildeki asistan tırnak batması dedi;
antıbıyotık ve merhem verdi kurutması ıcın ıltıhabı.
Ama ben sarmısak yutuyorum dunden beri;
parmagımı da sarmısakla sarıyorum;
dun zaten sardıktan 1 saat sonra bırden ıltıhap aktı;
cok rahatladım, koluma kadar vuruyordu agrısı;
bu ıltıhap bebek ıcın cok zararlı;
nolur dıkkat edin..

bence bır sıkayetnızı olmasa bıle her gun bır dıs yutun
bu haftalarda ıdrra yolu enfeksıyonları ve grıbal enfeksıyonlar cok oluyor
o baslamadan ben sarmısak yutmaya baslıyım dıyordum ertelıyordum
ama bu tırnak hıc hesapta yoktu
ne alaka dıyor ınsna ama oluyor

bebegı yabancı cısım olarak gorup dısarı atmaması ıcın gebelıkte bagısıklık sıstemı zayıflıyor
bu enfeksıyonların temel nedenı bu
aman dıyım sonra bana dua edersınız
sarmısak yutun mutlaka ama
hanı su seklı semalı kalıp gıbı olan ıthallerden degıl
yerlılerden

şıddetle tavsıye ederım kızlar
..

Hayırlı olsun, gözün aydın için rahatlamıştır biraz sanırım.

Ben de aynı sorunlar için kantaron yağını tavsiye ediyorum. Balıkesire gittiğimde köylülerden almıştım. Bende de tırnak mantarı ve batık vardı iltihap yapıyordu doktorun verdiği ilaç geçirmeyince kantaronu denedim 1-2 ayda düzeldi. Kantaronun cildi yenileme özelliği de var ben hamilelik çatlakları için bile kullanmayı düşünüyorum. Yaraları iyileştirip sivilceleri geçiriyor vs vs. aklınızda olsun aktarlarda var alternatif olabilir.

X