2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
selam hanımlar beni de aranıza alır mısınız geçen hafta öğrendim gebe olduğumu, süpriz bir bebek oldu bizim için ilk bebeğim olacak 27 yaşındayım.. 10.06.2013 muhtemel doğum tarihimiz

Hayırlı olsun sağlıkla kucağına alırsın insallah

Bayanlar herkese merhabalar,
hepinizi tebrik ediyor bebislerinizi hayirlisiyla kucaklariniza almanizi diliyorum. Bende bir aziran anne adayimiyim yoksa degilmiyim henüz maalesef ögrenebilmis degilim. Icimdeki ses 10-15 gündür hamile oldugumu söylesede, bosa umutlanip sonradan üzülmek istemiyorum. Bugün gecikmemin 5. günü hatta adetim hep düzenlidir 28 gün... 28 günden hesaplarsam 2 Ekim de regl olmam gerekiyordu, gecikmemin 9. günü diyebilirim... ama 6 eylül son regl günümden hesap yapip 5. gün diye sartlandiriyorum kendimi...

Bu gecen 1-1.5 hatalik sürecte hamile olup olmadigimi ögrenmek icin sayisiz test, kan testi, hatta en son eski yöntem gebelik testleri topigine takilmistim ki (cok güldüm ama) yazik biz kadinlara diye düsündüm, neler yapiyoruz hamile olup olmadigimizi ögrenmek icin...

Testlerden 3 gün önce yaptigim silik cizgi, ondan sonra yaptiklarim negatif, gecikmenin 3. gününde yaptirdigim kan testi yine negatif...

Oglumda hamile oldugumdan süphelendigimde gecikmenin 10. günü evde test yaptim negatif, 1 hafta sonra yani gecikmenin 17. günü pozitif sonucu almistim, su an 10 yasinda, hamilelik süphesinin baslangiciyla kesin cevap arasinda gecen sürenin ne kadar zor cekilmez bir sürec oldugunu biliyorum oglumda yasadigim bu tecrübeden dolayi, ve simdi bu tecrübenin aynisini ikinci defa yasiyorum, bu yüzden bu sefer 17 gün beklemeden sonuca gidecegim derken hepten allak bullak oldum ve su an elimde de hala sonuc monuc yok...

Benim gibi olanlar var mi, diger anne adaylarinin yasadiklari bunlari arastirirken internetten bu siteye rastladim ve hosuma gitti...

Simdi arkadaslar sormak istedigim haziran anneleri olarak, kac gün gecince ögrendiniz, ya da hala benim gibi en son eylül de regl olupta ögrenemeyenler var mi...

Ben cok sasiyorum acikcasi regl olmadan ya da 1-2 gün gecmeyle ögrenenlere, herhalde bünye meselesidir diyorum.

canm ben adetime 2 gün kala ögrendim hem idrarla hem kan testyle ama bu bünye meselesi deil yumurtlama ve döllenmeyle alakalı birşey bence.İnşallah hamilesindir :KK49:hayırlısı olsun ama bence bir doktora görün kist durumuda olabilir.. hakkında hayırlı olsun.:KK34:
Kuzular,

Bugun hastaneye gittim, asıl doktor yoktu, asistanı vardı..
Keseyi gördü, haftaya kalp atışı için gel, dedi..
Ultrason kagıdında gordugum kadarı ıle embrıyoyu da gormus.
CRL:3.2 mm
Haftası da 5+6 görünüyor..
Ben haftaya değil de bayramdan önceye aldım randevuyu 22 sine..
Çok heyecanlı ve meraklıyım...
Bi yandan da el baş parmağımda olusan şişlik ve agrı ıle ugrasıyorum.
Sanırım tırnak batması ya da mantar;
dermatolojı ıcın randevular doluydu,
acildeki asistan tırnak batması dedi;
antıbıyotık ve merhem verdi kurutması ıcın ıltıhabı.
Ama ben sarmısak yutuyorum dunden beri;
parmagımı da sarmısakla sarıyorum;
dun zaten sardıktan 1 saat sonra bırden ıltıhap aktı;
cok rahatladım, koluma kadar vuruyordu agrısı;
bu ıltıhap bebek ıcın cok zararlı;
nolur dıkkat edin..

bence bır sıkayetnızı olmasa bıle her gun bır dıs yutun
bu haftalarda ıdrra yolu enfeksıyonları ve grıbal enfeksıyonlar cok oluyor
o baslamadan ben sarmısak yutmaya baslıyım dıyordum ertelıyordum
ama bu tırnak hıc hesapta yoktu
ne alaka dıyor ınsna ama oluyor

bebegı yabancı cısım olarak gorup dısarı atmaması ıcın gebelıkte bagısıklık sıstemı zayıflıyor
bu enfeksıyonların temel nedenı bu
aman dıyım sonra bana dua edersınız
sarmısak yutun mutlaka ama
hanı su seklı semalı kalıp gıbı olan ıthallerden degıl
yerlılerden

şıddetle tavsıye ederım kızlar
..

ne kaa güsell inşallah bizlerde görürüz bebişlerimizi..:KK49::nazar:hayırlsııyla kalpatışlarınıda duyarsın ve duyarız inşallah:nazar::KK49:

Hayırlı olsun, ben senin durumunda değilim ama keske benimde olsa diye düşündüm. İlki kısmet olursa arayı pek açmadan ikinciyi düşünüyorum, imkanım olsun ücüncüyüde yaparım. Gerçi henüz ilkine hamileyken konusması kolay geliyor ama cocuk evde ses, nefes, bolluk, hareket bizimde hayat arkadasımız olacaklar.
Ben yıllarca tek cocuk olarak kaldım, annem ben ortaokula giderken kardesime hamile kalmıstı. Gece uyumadan önce bile dua ederdim kardesim hemen dogsa benim yanımda uyusa diye.
O yüzden kısmet olursa ben cocugumu mümkünse bol kardesli büyütmeyi düşünüyorum :))

Bence üzülmemelisin
bende senin gibi düşünüyorum canım bu ilk bebğim olucak inşallah:KK49: hemen arasını vermeden 2 düşünüyorum ve allah nasip ederse sonrada 3yü düşünüyorum :KK9::KK49:

çok teşekkür ederim hepimize hayırlı olur inş. sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirip bebeklerimizi kucağımıza alırız..

adetim 4 gün gecikti o gün test yaptım pozitif çıktı, 3 gün sonra da doktora gittim kesesi görünüyordu haftaya kalp atışlar için gideceğiz inş.

Tatlım, 6 eylül son adet tarihim. 8 ekimde yani 3 gün gecikme ile gittim sabahtan kan tahlilimi yaptırdım 793 çıktı.
Rabbim gönlüne göre versin..

Bayanlar herkese merhabalar,
hepinizi tebrik ediyor bebislerinizi hayirlisiyla kucaklariniza almanizi diliyorum. Bende bir aziran anne adayimiyim yoksa degilmiyim henüz maalesef ögrenebilmis degilim. Icimdeki ses 10-15 gündür hamile oldugumu söylesede, bosa umutlanip sonradan üzülmek istemiyorum. Bugün gecikmemin 5. günü hatta adetim hep düzenlidir 28 gün... 28 günden hesaplarsam 2 Ekim de regl olmam gerekiyordu, gecikmemin 9. günü diyebilirim... ama 6 eylül son regl günümden hesap yapip 5. gün diye sartlandiriyorum kendimi...

Bu gecen 1-1.5 hatalik sürecte hamile olup olmadigimi ögrenmek icin sayisiz test, kan testi, hatta en son eski yöntem gebelik testleri topigine takilmistim ki (cok güldüm ama) yazik biz kadinlara diye düsündüm, neler yapiyoruz hamile olup olmadigimizi ögrenmek icin...

Testlerden 3 gün önce yaptigim silik cizgi, ondan sonra yaptiklarim negatif, gecikmenin 3. gününde yaptirdigim kan testi yine negatif...

Oglumda hamile oldugumdan süphelendigimde gecikmenin 10. günü evde test yaptim negatif, 1 hafta sonra yani gecikmenin 17. günü pozitif sonucu almistim, su an 10 yasinda, hamilelik süphesinin baslangiciyla kesin cevap arasinda gecen sürenin ne kadar zor cekilmez bir sürec oldugunu biliyorum oglumda yasadigim bu tecrübeden dolayi, ve simdi bu tecrübenin aynisini ikinci defa yasiyorum, bu yüzden bu sefer 17 gün beklemeden sonuca gidecegim derken hepten allak bullak oldum ve su an elimde de hala sonuc monuc yok...

Benim gibi olanlar var mi, diger anne adaylarinin yasadiklari bunlari arastirirken internetten bu siteye rastladim ve hosuma gitti...

Simdi arkadaslar sormak istedigim haziran anneleri olarak, kac gün gecince ögrendiniz, ya da hala benim gibi en son eylül de regl olupta ögrenemeyenler var mi...

Ben cok sasiyorum acikcasi regl olmadan ya da 1-2 gün gecmeyle ögrenenlere, herhalde bünye meselesidir diyorum.

bir sürü yeni hamişler gelmişler, hoşgelmişler.. Allah hepimize bebişlerimizi hayırlısıyla kucağımıza alacağımız günleri de göstersin inş..

Kuzular,

Bugun hastaneye gittim, asıl doktor yoktu, asistanı vardı..
Keseyi gördü, haftaya kalp atışı için gel, dedi..
Ultrason kagıdında gordugum kadarı ıle embrıyoyu da gormus.
CRL:3.2 mm
Haftası da 5+6 görünüyor..
Ben haftaya değil de bayramdan önceye aldım randevuyu 22 sine..
Çok heyecanlı ve meraklıyım...
Bi yandan da el baş parmağımda olusan şişlik ve agrı ıle ugrasıyorum.
Sanırım tırnak batması ya da mantar;
dermatolojı ıcın randevular doluydu,
acildeki asistan tırnak batması dedi;
antıbıyotık ve merhem verdi kurutması ıcın ıltıhabı.
Ama ben sarmısak yutuyorum dunden beri;
parmagımı da sarmısakla sarıyorum;
dun zaten sardıktan 1 saat sonra bırden ıltıhap aktı;
cok rahatladım, koluma kadar vuruyordu agrısı;
bu ıltıhap bebek ıcın cok zararlı;
nolur dıkkat edin..

bence bır sıkayetnızı olmasa bıle her gun bır dıs yutun
bu haftalarda ıdrra yolu enfeksıyonları ve grıbal enfeksıyonlar cok oluyor
o baslamadan ben sarmısak yutmaya baslıyım dıyordum ertelıyordum
ama bu tırnak hıc hesapta yoktu
ne alaka dıyor ınsna ama oluyor

bebegı yabancı cısım olarak gorup dısarı atmaması ıcın gebelıkte bagısıklık sıstemı zayıflıyor
bu enfeksıyonların temel nedenı bu
aman dıyım sonra bana dua edersınız
sarmısak yutun mutlaka ama
hanı su seklı semalı kalıp gıbı olan ıthallerden degıl
yerlılerden

şıddetle tavsıye ederım kızlar
..

gözün aydınnn..Allah kalp atışını da duymayı nasip etsinn..

Merhabalar,
Doktordan geldim..Ultrason günü bugün değilmiş.Yanlış görmüşüm kağıtta.ı.Dr baktı idrar da az bakteri var dedi,ben dedim hamilelik değerim düşük gibi(219.98) 10 gün sonra hem ona hem idrar bakarız dedi..Kötü bişey olsa 10 gün sonra demez heralde di mi kızlar:KK31:..Ben satıma göre 5 haftalık hamileyim ama değerime göre 3:KK50:

Merhabalar,
Doktordan geldim..Ultrason günü bugün değilmiş.Yanlış görmüşüm kağıtta.ı.Dr baktı idrar da az bakteri var dedi,ben dedim hamilelik değerim düşük gibi(219.98) 10 gün sonra hem ona hem idrar bakarız dedi..Kötü bişey olsa 10 gün sonra demez heralde di mi kızlar:KK31:..Ben satıma göre 5 haftalık hamileyim ama değerime göre 3:KK50:

Geç yumurtlamışsındır ve geç döllenmiştir canım. Strese sokma kendini. Takip ettin mi değer artışını??

Geç yumurtlamışsındır ve geç döllenmiştir canım. Strese sokma kendini. Takip ettin mi değer artışını??

Hayır cnm .Bugün 2. kez gitti doktora zaten..1 kez kan tahlili yapıldı..İnş dediğin gibidir cnm.Belirsizlik yüzünden hamile çizelgesi yapmadım daha:KK31:

Merhabalar,
canım bence normal değerin ama çok kafana takılıyorsa 1 tane daha kan testi yap..kişiden kişiye değişiyor sonucta değer..:KK34:

Hayır cnm .Bugün 2. kez gitti doktora zaten..1 kez kan tahlili yapıldı..İnş dediğin gibidir cnm.Belirsizlik yüzünden hamile çizelgesi yapmadım daha:KK31:

Keşke gitmişken bir tahlil daha yaptırsaydın ya canım. Aklın rahat olurdu. Böylesi daha kötü acaba mı diyorsun.

SATa göre hesaplamalarda genelde yanılma oluyor canım. Çünkü kimisi erken yumurtluyor kimisi geç. Bebişin büyüsün biraz daha o zaman doktor boyuna göre kesesine göre belirleyecek haftasını kesin olarak zaten. :KK34:

canım bence normal değerin ama çok kafana takılıyorsa 1 tane daha kan testi yap..kişiden kişiye değişiyor sonucta değer..:KK34:

Devlete gidiyorum cnm.Çok kalabalık oluyo ve doktorun uygun gördüğü zamanlarda gitmelisin..Özele gitsem dediğini yapardım.Bulunduğum şehirde özel hst yok..Ama doktor 10 gün sonra gel yaparız dedi biraz içim rahatladı..:KK49:

bu arada ben çokkk halsizim,mide bulantılarım başladı zorla yemek yiyorum...midemin bulanmadığı anlardada turşu yiyorum hemde çok fazla.burnuma turşu kokları geliyor resmen..sürekli uyumak istiyorum sanki göz kapaklarımın üzerinde ağırlık var gibi.açamıyorum gözlerimi:KK43:

ooo seninde başlamış..Az zaman var bunlar bitince cinsiyet ondan sonra tekmeler var :)

X