2013 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    440
kızlar günaydın en kocamanından
umarım herkesin keyfi yerindedir.
bu hayırlı günde Rabbim tüm dualarınızı kabul etsin
kuzularımızı sağlıkla sıhatle kucağımıza almayı nasip etsin

günaydınnn güzel bebişlerin güzel annişleriiiii biz az önce butikbebe den alışveriş yaptık dün bi arkadaş eklemiş 3 uzun kollu cıtcıtlı bady 8,5 kacırmadık altınada takım yaptık alısveriş sayfasına ekliycez şimdiii ;***

alışveriş heycanıyla unuttuk tabi aşımızın 2, dozunu olduk geldik eve 1 saat önce :nazar:

Son düzenleme:
Kızlar ya özellikle şu içe giydirilen çıtçıtlılardan kaç tane kaç aylık almayı planlıyosunuz , kimisi diye durmadan üstü değişiyo bolca al kimisi diyo bebeğe göre zamanla al çabuk büyürse falan kullanamıyosun kafam karıştı ya :44::44::44:

slm kızlar bugün şeker yükleme testim vardı 50 grm dı sonuçlarım iyiymiş çok şükür. 2 düzey usg çekindim bebişim 500 grammıış çeken bayan hftasıyla uyumlu dedi ama netteki değerlere göre düşük sizin nasıl 25 haftalık olanlar .
hayatımda hiç içmediğim kadar ilaç içicem içmekte istemiyorum ama mecbur mide yanmalarım için gaviscon diye bir şurup,bu arada karamplarla uyanıyorum bunun için magnezyum (magvital),birde idrar yolu enfeksiyonum var günlerdir kaşınıyorum bunun içinde azosilin diye antibiyotik ve suda eriyen bir ilaç verdi .iğrenç bi tadı var kan ilacı multivitamin derken kocaman ilaç poşetim oldu:KK17::KK17:
kızlar usg çeken bayan çatlaklarımı çok buldu çok erken ve çok çatlamışsın dedi badem yağı sürüyorum geceleri sizde durumlar nasıl neler kullanıyosunuz fayda ediyomu ay çok uzun oldu ama napim sizden başka konuşcak kimsem yok:

Benimde detaylı da 650gram demişti doktor oğluma 1 gün sonra kendi doktorumla olan randevumda daha düşük çıktı.önemli olan sağlık lı olmasí degilmi güreştiricezmi bunlari :KK66: geçmiş olsun bu arada .

Kızlar ya özellikle şu içe giydirilen çıtçıtlılardan kaç tane kaç aylık almayı planlıyosunuz , kimisi diye durmadan üstü değişiyo bolca al kimisi diyo bebeğe göre zamanla al çabuk büyürse falan kullanamıyosun kafam karıştı ya :44::44::44:

Benim alışveriş yapmayı planladığım yer evimin karşısında zamanla Allah nasip ederse almayı plalıyoroum .hastahane ve ilk zamanlar için bir kaç tek alt ve 3 takım almayi düşünüyorum işallah.

Masallah sana ne guzel dengeli besleniyormusun ..
Bende dikkat etmeye calisiyorum ama cok sectigim icin basarili olamiyormusum gibi geliyor ..
Semizotunu nasil kullaniyorsun , salata olarakmi ??
Ben vitamini gitmesin diye salata olarak yiyorum .

Canım semizotunu bazen limonlayıp yiyorum, bazende yoğurt sosu yapıyorum. yoğurt+çok az mayonez(tad güzel ama katkılı şeylerden uzak durmaya çalılşıyorum) + dövülmüş cevizi karıştırıp sosluyorum afiyet olsun:)
iş yerinden bir arkadaş "haşlanmış yumurtanın sarısını o sosun içine ekle çok iyi çırp, renk ve güzel bir tat verecek" dedi deneyeceğim.hem bizede artı proteın.

günaydın hanımlar :)
ne zamandır gelip birşeyler yazmaya fırsat bulamadım. ama şeker yükmememiz yapıldı şekerim güzel çıktı bir sorun yok dedi doktor. bebişte 750gr dı. ben biraz hızlı kilo aldım, doktor şekerimde idrar testim de temiz çıktığı için kilo sorun değil sadece dikkat et ama her istediğinden ye dedi içim rahatladı :)

bu gün kontrolü olan herkese hayırlı haberler dilerim... bebişlerimize ve bizlere de sağlık:KK34:

Herkeslere tunaydin ...
Mutlu guzel bir gun gecirmenizi dilerim kizlar ...

Ozlmalpr ohhh afiyet olsun canim :))
Ben mayonezi mutfagima hic sokmuyorum cig yumurta oldugunu dusundukce :)))
Ama dedigin gibi yogurtlada cok guzel olur ...
Bende dun yaptim :))

Irembeva , citcitli bader en cok ihtiyacimiz olan seylerden canim , bende 62 numaradan 6-7 var heralde canim ...
Birde ilk zamanlarda 2-3 aylikken kesinlikle tek parca kuyafetler mesela citcitli pijamalar oluyor daha pratik ..
Iki parca olanlar bebegi indirip kaldirirken toplaniyor ...

Kullanici ismi yine aklimda kalmadi bebegin gramini soran arkadas ., kesinlikle kafana bunlari takma bunlar taten kesin degil ortalama olcumler .. Hele hel aynigaftalardaki diger hamilelerle hic karsilastirma ...her doktorun olcumu her bebegin gelisimi farkli ..
100 gram az veya fazla onemli olan saglikli olmalari bebislerin

Birazdan misafirim gelecek kizlar , polonyali bir arkadasim , biraz evde oturur sonrada gezmeye gideriz heralde ...
Hepinizi operim ... Isiniz rast gele ...

benim alışveriş yapmayı planladığım yer evimin karşısında zamanla allah nasip ederse almayı plalıyoroum .hastahane ve ilk zamanlar için bir kaç tek alt ve 3 takım almayi düşünüyorum işallah.

ben uzun süre alışverişe çıkmam gibi geliyo zaten ben bulunduğum yerdende almıyom netten alıyorum ki bebekten sonra telden nete girişimde zor olur o yüzden çoğunluğu şimdi halletmeliyim ...

ırembeva , citcitli bader en cok ihtiyacimiz olan seylerden canim , bende 62 numaradan 6-7 var heralde canim ...
Birde ilk zamanlarda 2-3 aylikken kesinlikle tek parca kuyafetler mesela citcitli pijamalar oluyor daha pratik ..
ıki parca olanlar bebegi indirip kaldirirken toplaniyor ...

ben o çıtçıtlılardan 0-3 ay 3 tane 0-6 ay 3 tane ayrı aldım hastane çıkışında da var ki 3 adet ondan şimdide dayanamadım hem 3 ay hem 6 ay için 2 şer tane daha aldım yeter heralde :44::44: Yeni doğum yapmış arkadaşım çok lazım oluyo deyince direk ona odaklandım, ben tulum şeklinde de alt üst takım şeklinde de aldım bir kaç tane ama esas annem ben bakcam bayramdan sonra deyince çok masrafa girmek istemiyorum şimdi onun yaptığına göre bir yol çizerim artık , annem o kadar rahat ki halledilir durumunda ben ilk olduğuna mı nedir bir şey eksik kalacak diye tetikteyim herkesin dediğide bir birini tutmuyo :KK31::KK31::KK31: ...

günaydınnn güzel bebişlerin güzel annişleriiiii biz az önce butikbebe den alışveriş yaptık dün bi arkadaş eklemiş 3 uzun kollu cıtcıtlı bady 8,5 kacırmadık altınada takım yaptık alısveriş sayfasına ekliycez şimdiii ;***

alışveriş heycanıyla unuttuk tabi aşımızın 2, dozunu olduk geldik eve 1 saat önce :nazar:

O çıtçıtlı bodyler gerçekten çok hoş canım kumaşlarını falan çok beğenmiştim ben. Umarım bunlarda öyle gelir. Fiyat olarakta çok uygun.
Bizde az önce 2. doz aşımızı olduk geldik :) Ama hemşire çok kilo almışsın dedi. 4 haftada 51den 54,5 e çıkmışım. Sanırım ekmeği azaltmam lazım :KK43:

Bende çok kararsız kalmıştım. Kimi çok gerekli diyor kimi çabuk büyüyorlar çok alma diyor.
3 tane hastane çıkışımızda var (1 kolsuz - 2 kısa kol )
2 tane arkadaşım almış 0-3 ay kısa kol
Bende 3-6 ay aldım (7 uzun kol-3kısa kol )
1 tanede annem almış 6 ay
heralde yeter. aldığım hemen her şeyi 3-6 ay alıyorum sanki 0-3 ay çok giyemicekmiş gibi geliyor. Bu yüzden tek korkum ilk başlarda kıyafet yetiştirememek :KK9:

o çıtçıtlı bodyler gerçekten çok hoş canım kumaşlarını falan çok beğenmiştim ben. Umarım bunlarda öyle gelir. Fiyat olarakta çok uygun.
Bizde az önce 2. Doz aşımızı olduk geldik :) ama hemşire çok kilo almışsın dedi. 4 haftada 51den 54,5 e çıkmışım. Sanırım ekmeği azaltmam lazım :KK43:

bende çok kararsız kalmıştım. Kimi çok gerekli diyor kimi çabuk büyüyorlar çok alma diyor.
3 tane hastane çıkışımızda var (1 kolsuz - 2 kısa kol )
2 tane arkadaşım almış 0-3 ay kısa kol
bende 3-6 ay aldım (7 uzun kol-3kısa kol )
1 tanede annem almış 6 ay
heralde yeter. Aldığım hemen her şeyi 3-6 ay alıyorum sanki 0-3 ay çok giyemicekmiş gibi geliyor. Bu yüzden tek korkum ilk başlarda kıyafet yetiştirememek :KK9:

banada çok giyemeyecekler gibi geliyodu ama akşam bir arkadaşım vardı ağustos ta 3 ayı dolacak bebeğinin hala hastane çıkışını giyiyo dedi :44::44::44:

Selam kızlar.:KK16:

İremneva canım ben uzun kollu çıtçıtlı body 0-3 ay 8 tane alcam. Çünkü o direk atlet niyetiyle giydirilcek. Kusuyolarmış, kakaları çişleri taşıyomuş, günde 3-4 sefer değişiyomuş. kIsa kollu çıtçıtlı bodyden de 0-3 ay 4 tane aldım. askılı olarak da almayı düşünmüyorum.

Arkadaşın hastane çıkışını 3 ay kullanması normal. Benim aldığım hastane çıkışı da 0-3 aylık.

Benimde detaylı da 650gram demişti doktor oğluma 1 gün sonra kendi doktorumla olan randevumda daha düşük çıktı.önemli olan sağlık lı olmasí degilmi güreştiricezmi bunlari :KK66: geçmiş olsun bu arada .

teşekkürler. tabiki sağlıklı olsun başka birşey istemiyorum zaten benim endişem şundan dolayı : sat aslında 25 ocak benim ultrasona göre 3 hafta küçüktü 17 şubat sat olarak ayarlandı sonra 10 günü kapattı şimdi 7 şubata göre ultrason ölçümleri denk geliyo gelişim geriliğimi acaba diye korkuyorum dr a sordum öyle olsa biz söyleriz dedi ama evham yapmadan duramıyorum ilk bebişim karnımda öldü. bununda düşük riski vardı kanamalarım oldu vs. korkuyla yaşıorum yani hamileliğin tadını çıkaramıyorum,Allah bebişleriizi sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin ve isteyenlere de versin inş.

slm kızlar bnm bagırsaklarım devam ediyor kabız değilim tam tersi
ama cnm yanıyo gastroenteroloji doktorumu aradım ilaca başla dedi
pzt kadın dogum randevum var onunla konuşmadan başlamam
hatta o da onay verse başlamayı düüşünmüyorum katlanabildiğim
kadar katlanıcam
bu arada aldıklarınıza bayıldım gene çoşmuş herkes:KK34:

kardelen cnm seni çok iyi anlıyorum ama bu kilo boy çok değişken bişey
artı eksi oynamalar olabilir eğerki çok aşırı bi durum olsaydı doktorun ztn söylerdi
bide ben şöyle düşünüyorum hepimiz standart boy ve kilodamıyız veya öylemi doğduk
tabiki hayır tabiki bu bebelerinde bi karakteri vücut yapısı olcak

selam anneler ve minikleri
minik oğlum pıt pıt vuruyor.dün btikbebeyi öneren arkadaşa çok teşekkkürler biz de siparişimizi verdik .
bugün çalıştığım iş yerinden raporla izne ayrılmak yerine çıkış tazminatımı istedim tamam dediler çok mutluyum.böylece hem tazminatımı alıp hem işsizlikten yararlanarak bebeğimi büyütebileceğim çok mutluyum Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah.
oğlumla girdiğim üniversite sınavını da kazanıp bugün yerleştirildiğimi öğrendim .

bu sıralar sürekli bebeğimi görüyorum rüyamda böyle rüyalar gören var mı?

günaydın millettt :KK16::KK16::KK16::KK16:

canım ben demir hapı kullanıyorum hem demir için hem kan için eğer kan değeri düşükse günde 2 alınıyo, benim doktorum kan değerinin alt değeri 12 olmasına rağmen 11 altına düşerse 2 kere aldırıyo benim kide 11.1 yinede tek al dedi, bende şeker yüklemesi var diye pekmez falan yemiyodum şükür iyi çıktı şimdi sevmesemde sulandırıp falan pekmez yiycem canım sıkıldı düşük olmasına benimde :KK31::KK31::KK31:[/QUOTE

günaydın anneler ve bebekleri:)))

bana da pekmez falan iç diyorlar ama hiç içesim gelmiyor:KK43: demir hapınıda kullanmaya başladım bir iki haftadan kndi doktoruma gidicem bakalım o ne derse ona göre alırım bende ...şeker yüklemesini de henüz yaptırmadım ben ...insanın cnm sıkılıyo gerçekten kendimi suçlu hissediyorum bebeğime iyi bakmıyorum diye boide ben kiloluyum bebeğimi pek hissedemiyorum arada sanki bişeyler oluyo ama bebegimmmi bilemiyorum...

selam anneler ve minikleri
minik oğlum pıt pıt vuruyor.dün btikbebeyi öneren arkadaşa çok teşekkkürler biz de siparişimizi verdik .
bugün çalıştığım iş yerinden raporla izne ayrılmak yerine çıkış tazminatımı istedim tamam dediler çok mutluyum.böylece hem tazminatımı alıp hem işsizlikten yararlanarak bebeğimi büyütebileceğim çok mutluyum Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah.
oğlumla girdiğim üniversite sınavını da kazanıp bugün yerleştirildiğimi öğrendim .

bu sıralar sürekli bebeğimi görüyorum rüyamda böyle rüyalar gören var mı?

senin için güzel olmuş ne güzel...bende dün çarşıya çkınca çalışmayı özlediğimi anladım çalışırken o rahat alışveriş yapılıyo ki çok özlemişim bebeğime her şeyi almak istedim ama önce atanmak lazım ve puanım düşük dersçalışmaya başlamam gerekecek...

benimde çok kafam karışıyo bide annem ve ablam biz alıcaz herşeyini dediler onlar aldığı için kaç tane neyi var bilmiyorum tam olarak ...tecrübeliler bende onlara bıraktım..hastane çıkışını falan ben aıcam işte ama dün çarşıda o kadar güzel şeyler vrdı ki bayıldım ya ufacık ufacık...

ben bayağı aldım hediye falan gelirmi hiç düşünmedim gelmez heralde diyorum

banada aynısını dediler hemen kirleniyormuş e birde kış bebeği olacak hemen kurumaz da bebekli iken de siz dışarı çıkamazsınız normal kalitede çok pahalı olmayanlardan alabilirsiniz bence

X