2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
salı günü eymen 6. ay aşısını oldu gece ateşi çıktı çok ağrısı oldu ilaç verdiğim halde ağrısı sabaha kadar geçmedi birde diş ağrısıda eklenince eymenim çok ağladı dünde çok huysuzdu sürekli ağladı ve çok yorgundu bakalım bu gün nasıl olucak dişlerini hala çıkarmadı ve çok ağrıyı ağzına yumruk atıyo ve ne bulursa ağzına sokmaya çalışıyo çok sinirli oldu

sagol canım...pirinç unu hangisini kullanıyorsunuz?? anneme söylemişim arı mama almış bu en iyisi işte dedi...normal pirinç ununu napcan diyor bana :) bizde arı mamayla büyümüşüz zamanında..

birde d viamini kaç damla veriyorsunuz?
Normal pirinc unu kullaniyorum. D vitsminin7 damla veriyorum.

permanganat, papatya ve diğer çalışan anneler.... Allah kolaylık versin sizlere ne zor bir taraftan çalış, ev işi birde artık bebek. insan eve gelince bebeğini kucağına alıp oturmak ister hiç bir şey yapmak istemez sanırım.

ben ücretsiz izine ayrıldım. düşündükçe içim bir tuhaf oluyor. nasıl bırakıp gidicem işe...

Hangi pekmezi kullanıyorsunuz diye sormuştum ama kimse cevap yazmamış....

Kocabas prkmezi verdim. Donusunlu vericem bugun de uzum pekmezi.

ben d vitaminini doğduğundan beri 3 damla veriyorum,büyüdükçe arttırcakmıydık,kimse bana bişey söylemedi?

D vıtamını bugun sordum hemsıre bıngıldagını sordu ıkı parmak dedım 4 damla ver dedi...buyudukçe artmıyor galiba
Kızımın kafası hala terlıyor,bı forumda okudum demir eksıklıgınden olabılır yazmıs bırısı iyicekafam karıstı
Birde et yada pekmez verme erken dedı hemşire...

Son düzenleme:
koskanın üzüm pekmezini kullanıyorum

çalışan anneler allah yardımcınız olsun.

Ben de koska'nın kullanıyorum. Organiğini aldım.

permanganat, papatya ve diğer çalışan anneler.... Allah kolaylık versin sizlere ne zor bir taraftan çalış, ev işi birde artık bebek. insan eve gelince bebeğini kucağına alıp oturmak ister hiç bir şey yapmak istemez sanırım.

ben ücretsiz izine ayrıldım. düşündükçe içim bir tuhaf oluyor. nasıl bırakıp gidicem işe...

Hangi pekmezi kullanıyorsunuz diye sormuştum ama kimse cevap yazmamış....

Ben de çalışıyorum arkadaşım. Bakıcıya bıraktım. İŞim evim yakın. 9'da çıkıyorum evden, öğlen 12'de işten çıkıp eve gidiyorum. Bir saat sonra işe dönüyorum, 16.30'da da süt izni ile çıkıp eve gidiyorum. Ben sanslıyım, hem bakıcım iyi hem de haftada 1 evime temizliğe gelen bir bayan var. Çoğu zaman iş yapmıyorum. İşi gidince de sosyalleşiyorum, üretiyorum falan kendimi iyi hissediyorum. Evde oturmak bana yaramıyor :)

Koska organik üzüm pekmezi bu arada...

Normal pirinc unu kullaniyorum. D vitsminin7 damla veriyorum.

Kocabas prkmezi verdim. Donusunlu vericem bugun de uzum pekmezi.

Kocabaş pekmezi ne yahu?

ben d vitaminini doğduğundan beri 3 damla veriyorum,büyüdükçe arttırcakmıydık,kimse bana bişey söylemedi?

Ben de öyle veriyorum. Doktor bisey demedi. Aklıma takildi bak simdi...

bizde 3damla veriyorduk ama bizim kızın küçükken hep aynı tarafa yatmaktan kafası yamuldu, 1yaşına kadar düzelirmiş ama düzelme süreci hızlansın diye doktor 5damlaya çıkardı deviti. onun dışında kiloyla alakalı birşey demedi.

Kızlar benim kızım heyecanlanınca hani böyle sigara içenlerin hiiii sesi olur ya öyle ses çıkarıyor hızlı nefes alıp verirken çok heyecanlıysa ama sadece burnundan nefes veriyor temizliyorum filan ama onunla ilgili değil eşim de endişelendi doktora sorucam ama aklıma takıldı sizde de öyle oluyor mu diğer zamanlarda bir sıkıntı yok ama

kızlar kahvaltıda beyaz peynirle yumurta sarısını nasıl veriyorsunuz? sulandırmadan kuru kuru mu yada sulandırıyorsanız neyle? bende artık kahvaltıya başlatıcam tosuncuğu

Kızlar benim kızım heyecanlanınca hani böyle sigara içenlerin hiiii sesi olur ya öyle ses çıkarıyor hızlı nefes alıp verirken çok heyecanlıysa ama sadece burnundan nefes veriyor temizliyorum filan ama onunla ilgili değil eşim de endişelendi doktora sorucam ama aklıma takıldı sizde de öyle oluyor mu diğer zamanlarda bir sıkıntı yok ama

benim oğlan da aynı öyle, özellikle heyecanlanınca ağzından derin derin ses çıkararak nefes alıyo sanki zorlanıyomuş gibi. ben videoya çektim ve doktora gösterdim geçen haftaki kontrolde, doktor endişe edilcek bişey yok normal dedi.
eğer sen de sorarsan cevabını yazar mısın sizinki ne diycek meraktayım...

d vitamini artmıyor diye biliyorum. kilosuna göre artan demir ilacı olması lazım...
biz de d vitaminini 3 damla, demir ilacını 8 damla veriyoruz

kızlar kahvaltıda beyaz peynirle yumurta sarısını nasıl veriyorsunuz? sulandırmadan kuru kuru mu yada sulandırıyorsanız neyle? bende artık kahvaltıya başlatıcam tosuncuğu

beyaz peyniri ufak ufak doğrayıp akşamdan suya ıslıyorum ki sabaha kadar tuzu gitsin. sonrada bir kasede yarım yumurta sarısı, beyaz peynir, bir tatlı kaşığı pekmez, bir tatlı kaşığı şekersiz şeftali marmelatını karıştırıp çatalla eziyorum, ıhlamurla sulandırıp içine de iki mama ölçeği tahıllı ya da pirinçli kaşık mamasından ekleyip yediriyorum. kıvamı biraz sulu oluyor, yoksa bizim kız yemiyor. şuan 6ay 20günlük, duruma göre 8. ya da 9.ayda hepsini ayrı ayrı vermeye başlarım diye düşünüyorum.

cnm ben peynir yumurta ve pekmezi karıştırıp birazda içirdiğim kaynamış suyla sulandırıp iyiceeeeeee ezip veriyorum.pütürlü olursa yemiyor.bunu bile zorla veriyorum.
benim bildiğim d vitamini 3 damla kan ilacı kiloya göre veriliyor.

Ben de koska'nın kullanıyorum. Organiğini aldım.

Ben de çalışıyorum arkadaşım. Bakıcıya bıraktım. İŞim evim yakın. 9'da çıkıyorum evden, öğlen 12'de işten çıkıp eve gidiyorum. Bir saat sonra işe dönüyorum, 16.30'da da süt izni ile çıkıp eve gidiyorum. Ben sanslıyım, hem bakıcım iyi hem de haftada 1 evime temizliğe gelen bir bayan var. Çoğu zaman iş yapmıyorum. İşi gidince de sosyalleşiyorum, üretiyorum falan kendimi iyi hissediyorum. Evde oturmak bana yaramıyor :)

Koska organik üzüm pekmezi bu arada...

Kocabaş pekmezi ne yahu?

Ben de öyle veriyorum. Doktor bisey demedi. Aklıma takildi bak simdi...

Ne biliyim. Samsun da varmis oyle bir bitki. Esimin annesi getirdi

Ben direk veriyorum canım, peynirim süzme peynir olduğu için tuzlu değil. Kendi çatalı var hepsini ayrı ayrı olduğu gibi yiyor, domatesi de arkasına veriyorum emiyor parça koparıyor böylece damağına yapışan yumurtayı da temizlemiş oluyor, sıkıntı yaşamıyoruz çok şükür. Eğer yeni başlıyorsan bebeğinde kabul ederse ayrı ayrı vermeni tavsiye ederim şimdiden öyle yemeye alışmış olur.

X