2013 Temmuz ayında hamile olduğunu öğrenenler

arkadaslar benim 7 hafta bitmek üzere ama benim mide bulantim niye azalıyor çok korkuyorm hele sabahları hiçbir şeym.yok sadece gece hafif mide bulantım var. sadece kasik ağrım ve batmalarm arttı ama suide bulantimn azalması canimi cook sıkıyor her şey çok ii gidiyordu. kalp atisini da geçen hafta duymuştuk off benim gibi ilan var mi

canım niye bulantın geciyor diye üzülüyorsun ne güzel sevin demekki benim gibi hiç bulantı yaşamasan kahrolcaktın :) ben hiç bulantı yaşamadım ve bebeğim sağlıklı herkesin bünyesine göre değişiyor kimi doğurana kadar bulantı çeker kimi 2 gün bebeğin iyidir Allah'ın izniyle merak etme

arkadaslar benim 7 hafta bitmek üzere ama benim mide bulantim niye azalıyor çok korkuyorm hele sabahları hiçbir şeym.yok sadece gece hafif mide bulantım var. sadece kasik ağrım ve batmalarm arttı ama suide bulantimn azalması canimi cook sıkıyor her şey çok ii gidiyordu. kalp atisini da geçen hafta duymuştuk off benim gibi ilan var mi

canım niye korkuyorsunki mide bulantılarının devam etmemesi hamileliğin sonlandığı anlamına gelmezki ben ilk öğrendiğimden beri doğru düzgün bulantım yok kusma yok neredeyse 3 aylık olacak toplam bulantı kusma 5 kere filan olmuştur. allahın izniyle iyidir bebeğin böyle şeyler düşünme

canım niye korkuyorsunki mide bulantılarının devam etmemesi hamileliğin sonlandığı anlamına gelmezki ben ilk öğrendiğimden beri doğru düzgün bulantım yok kusma yok neredeyse 3 aylık olacak toplam bulantı kusma 5 kere filan olmuştur. allahın izniyle iyidir bebeğin böyle şeyler düşünme

canım korkma gebelik sonlansa eger ya kanaman ya aşırı ağrın olur merak etme bulantın 7 haftalıkken çok artmaz herkezde şiddetli bulantı olacak diye bişi yokki

şükür bulantılarım azaltı bende çok vardı ama sanırım haplar yapıyordu progestanı bitirdim şimdi rahatım ilaç içme sorunum var malesef hapı görünce bile midem kalkıyo keşke iğne olsa valla sesim çıkmazdı herşey bebiş için:)

mrb çiçek bende 7.haftaya yeni girdim geçen hafta çok bulantım ve kusmam oldu üç dört gündür pek yoktu bende çok korkuyorum acaba ters giden birşeyler mi var da ondan diye ama bilmiyorum bugün sabah tekrar vardı yarın doktora gidicem inş birşey yoktur.

canım niye bulantın geciyor diye üzülüyorsun ne güzel sevin demekki benim gibi hiç bulantı yaşamasan kahrolcaktın :) ben hiç bulantı yaşamadım ve bebeğim sağlıklı herkesin bünyesine göre değişiyor kimi doğurana kadar bulantı çeker kimi 2 gün bebeğin iyidir Allah'ın izniyle merak etme
ınşallah canım ama iki gündür kusmaya başladımm

mrb çiçek bende 7.haftaya yeni girdim geçen hafta çok bulantım ve kusmam oldu üç dört gündür pek yoktu bende çok korkuyorum acaba ters giden birşeyler mi var da ondan diye ama bilmiyorum bugün sabah tekrar vardı yarın doktora gidicem inş birşey yoktur.

bize de haber var lütfen

şükür bulantılarım azaltı bende çok vardı ama sanırım haplar yapıyordu progestanı bitirdim şimdi rahatım ilaç içme sorunum var malesef hapı görünce bile midem kalkıyo keşke iğne olsa valla sesim çıkmazdı herşey bebiş için:)

benim bi arkadaşımi da progesteron midesini mahfetmişti

selam kızlar;

doktordan sonra yazamamıştım.. geçen cuma kontrole gittik, bayağı bir bebek gördük yani :KK34: kol bacak herşeyi var.. haftaya yine gideceğiz ve ikili test yapılacak...

Katrecim inşallah hayırlı haberler alırsın ...Sanırım bebeğinin kalp atışlarını bekliyorsun sen de benim gibi ...
Ben de 6 . hafta gitti bebeği bile göremedim ...Ama vardır bir hayır ...Acele etmemek gerek ...Elde de değil biliyorum :KK17:

Bir şey sorucam canım benım sen folik asit kullanıyor musun ...
Ben 1 gün unuttum daha önce de 1 gün unutmuştum sence bir şey olur mu ...
Bugün iki tane mi alsam ne yapsam acaba :44::44::44:

cnm arada unutmanın bir önemi yok demişti doktorum... arka arkaya unutma yeter... haftanın 5 günü alıyorsan sorun yok :KK34:
2 tane almana gerek yok, fazla yüklenme çünkü fazlası da b vitaminini alıyormuş vücuttan..

kızlar bn de 8 haftalık hamileyim her sabah mide bulantısıyla uyanıyordum.son iki gündür aniden kesildi bulantılarım .benım durumunda olan var mı acaba endıselenıyorum bugun pazar olduğu için doktora da gidemiyorum.
cnm olabilir, 2-3 gün hiç bulantın olmaz, sonraki gün felaket geçer.. ya da birden kesilebilir bulantıların bunlar normal merak etme... bulantın yok diye de sevin, ben 3 haftada 4 kilo verdim, kilom da az değil aslında ama buna rağmen doktor serum takacağım diyor..

cnm yukarda da yazdım, bulantının azalmasına takılmayın, keşke benim de azalsa... herkeste aynı olmuyor ki, benim bir arkadaşım hiç midem bulanmadı kusmadım diyor mesela.. doktor da günün gününe uymaz dedi, bulantının bitti denmesi için en az 5-6gün bulanmamak lazımmış... kasık ağrısı da 6. haftaya kadar bende de olmuştu.. kahverengi akıntı yoksa, kan yoksa sorun yoktur :KK34:

Sizinle günlerimiz aynıymış. İnşallah hayırlısıyla sağlıkla bebeğini kucağına alırsın. Rabbim bizleri ve bebeklerimizi korusun.
Amin canim ınşallah Sokağına emanet

bi de kimileri 2-2,5 aylıktan sonra başlar mide bulantısı diye korkutuyo.Benim midem normalde biraz hassastır ama çok şükür şimdiye kadar bulantı sorunu yaşamadım.Kimisi de nasıl başlarsa öyle gider diyo, inşallah bundan sonra da böyle rahat bi şekilde geçiririrm

Bende de cok bi bulantı yok çoğunun aksine acikinca bulanıyor yemek yiyince geçiyor bende bi ilginçlik var diye düşünüyorum

Ayrıca kalp atışlarında yükselme varmı bazen uzandigimda bile kalp atislarim artmış gibi geliyor banami öyle geliyor acaba :nazar:

Amin canim ınşallah Sokağına emanet

Bende de cok bi bulantı yok çoğunun aksine acikinca bulanıyor yemek yiyince geçiyor bende bi ilginçlik var diye düşünüyorum

Ayrıca kalp atışlarında yükselme varmı bazen uzandigimda bile kalp atislarim artmış gibi geliyor banami öyle geliyor acaba :nazar:

doğru hissediyorsun canım artık %50 daha fazla kan var vücudunda kalbin bu yüzden daha çok çalışmak zorunda kalıyor o yüzden hissetmen normal aman doktor sanma beni gecen hafta bende çok çarpıntım var diye doktora gittimde ordan biliyorum :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

kızlar merhaba bugun kontrole gıtım bebeğımın elleri ayakları olusmus tam bır bebekolmus ultrasonda cok guzel bır goruntu verdı ıyımıste masallah.10 haftalık olmus tahlılere basladık kan ve ıdrar tahlılı verdım 2 hafta sonra sonucları gostermeye gıdıcem rabbim yavrularımızı korusun ıns:nazar:

kızlar merhaba bugun kontrole gıtım bebeğımın elleri ayakları olusmus tam bır bebekolmus ultrasonda cok guzel bır goruntu verdı ıyımıste masallah.10 haftalık olmus tahlılere basladık kan ve ıdrar tahlılı verdım 2 hafta sonra sonucları gostermeye gıdıcem rabbim yavrularımızı korusun ıns:nazar:

masallahhh :nazar: cok heyecanlı benimde yarın 10 haftalık olucak nasipse demek benim bebegimde okadar büyüdü en son gittiğimde fasülye kadardı 6 eylülde gidicem randevuya ozamana kadar dahada büyücek demek cok sasırıcam demek ki :KK16::KK16::KK16:

bize de haber var lütfen

mrb çiçek doktor bi problem olmadığını soyledi sanırım ara ara değişcek bu durum çünkü iki gündür daha kötü olmaya başladım özellikle geceleri ve sabah kalkınca felaket bulantı ve kusma oluyor bulantı için emedur verdi ama ben kullanmamaya çalışıyorum.bilgin olsun.

Maydanoz ve limon gebelik için tehlikeli bir ikili canım. .tansiyonunu düşürür Allah korusun düşük falan olur..ha birde adaçayı düşük sebebi..maydanoz limon ce adacayindan uzak durmani tavsiye ederim

saee mrb dün doktoruma sordum maydanoz ve limonu. maydanoz problem değil ama limonu çok tüketme, birde nane yeme dedi bunlar düşüğe sebep olabiliyormuş sanırım.bilgiler için tşk cnm.

masallahhh :nazar: cok heyecanlı benimde yarın 10 haftalık olucak nasipse demek benim bebegimde okadar büyüdü en son gittiğimde fasülye kadardı 6 eylülde gidicem randevuya ozamana kadar dahada büyücek demek cok sasırıcam demek ki :KK16::KK16::KK16:

ccanımmm senınkıde buyumustur rabbim evlatlarımızı korusun bende 6 eylulde kontrole gıdıcem sonuclarımı alıcam hemde.bı gorsen varya ellerı ayakları olusmus senınkıde oyledır canım allah kucağımıza almayı nasıp etsın ınss

Amin canim ınşallah Sokağına ( Adileğiyle emanet

Ayrıca kalp atislarında yükselme varmı bazen uzandigimda bile kalp atislarim artmış gibi geliyor banami öyle geliyor acaba :nazar:

Öncelikle telden yazdığım için akıllı klavyenin azizliğine ugramisim bazı hatalar var kelimelerde kusura bakmayın

Hepinize çok sağlıklı bebisler ve hamilelik gecirmeniz dilegiyle

Var canım benim de haftam seninkiyle aynı ve ben de aynı şeyleri yaşıyorum ...
Biz de çarşamba günü doktora gittik kalbini dinledik miniğin ...
Bir de doktora dedim o aralar çok bulanıyordu midem ...O da dedi ki bu iyi bir şey canlı olduğunu gösterir...
Şimdi de bulanmıyor mesela aynı senin dediğin gibi batmalar var ...Bir korku gelmesin mi içime seninki gibi ...
Ben de anlamadım ...
Ama diyorum içimizi rahat tutmak çok önemli ben bunu yani relax olmayı hamile kalmadan önce denedim ...Oldu da ...Aslında gebelik süresince de içimizi rahat tutup kendimizi Allah' a ve ondan gelecek olan her şeyin hayrına emanet etmemiz gerekiyor ...
Çünkü her şeyi kontrol etmeye çalışırsak ve kendimizi dinleyerek kafayı oynatmak gibi bir durumumuz da mevcut ...
İnşallah sorunsuz sağlıklı bir gebelik dönemi geçirip sağlıkla alırız miniklerimizi kucağımıza ...

X