2013'te Yeniden Tüp Bebek Deneyeceklerin Paylaşım Alanı

burdayim yanlis anlamadiysam banami yazmisrin arkadasim.doktordaydim.guatr var bende.kücük bir nodül.kan vericem ayin 22 de bide bogazdan bakicak iste.ama tablet bile vermiyor doktor gerek yok diyor.sen nasilsin yarin büyük gün he

sana yazdım tabikide arkadaşım kimse olmayınca bende eskileri okumaya devam memorıale gidenleri okuyorum.2009 dan başladım ancak 11 e gelebildim .bilmediklerini duyuyorsun iyi oluyor.
evet yarın 11 de bakalım neler anlatacak önerecek görücez.ama hangisi samimi gelirse onunla başlıycam çünkü ikisini lab.da iyi.nasip kısmet.
geçmiş olsun sanada neden bir ilaç vermiyor anlamadım.eşimin teyzeside aldırmıştı.rabbim şifa versin

burdayim yanlis anlamadiysam banami yazmisrin arkadasim.doktordaydim.guatr var bende.kücük bir nodül.kan vericem ayin 22 de bide bogazdan bakicak iste.ama tablet bile vermiyor doktor gerek yok diyor.sen nasilsin yarin büyük gün he[/
mikro canim ya peki cem demirele ne diyorsun atasehir memorial.nur dokuzeylülmü dalinda uzman cem beymi.fikrin

canım ben o doktoru hiç bilmiyorum o yüzden bişey diyemiycem:KK43:

Merhaba Mikrocum. Hakkında hayırlısı olsun inşaallah. Nur Hanım'ı seveceğine eminim.
Benim sorunum genetik. Genetik bir hastalık taşıyıcısı olduğum ve bunun çocuğuma geçmemesi için tüp bebek+pgt yaptırıyoruz. Korunduğum için doğal yoldan hamilelik hiç yaşamadım. Geçen ocaktaki tedavimde transferim iptal oldu, nisanda da negatif aldım maalesef. Tam yeni tedavi için hazırlanıyordum ki ameliyat işi çıktı. Vardır her şeyde bir hayır diyorum.

Mikrocum ben yeni tedavi için hazırlanırken birden aklıma smear yaptırmak geldi, hiç yaptırmamıştım. Smear sonucu ascus denilen bir şey çıktı. Nur Hanım'la konuşup kolposkopi yapılmasına karar verdik (rahim ağzının kamerayla incelenmesi işlemi) Yaptırmasaydım 3 ay sonra smear'ı tekrarlayıp sonuç aynı çıkarsa yine kolposkopi olacaktı, beklemek istemediğim için yaptırdık. Rahim ağzımda tehlikeli lezyonlar oluşmuş, doktor ameliyat dedi. Çarşamba günü de ameliyatımı oldum çok şükür. Şimdi sonuçları ve kontrolü bekleyeceğim. Tedavi işini biraz erteledik doktorun isteği doğrultusunda. İnşaallah hayırlı olur.

canım sanada çok geçmiş olsun .en azından önlemlerini alıp öyle yola koyuluyorsun canım.böylesi daha güzel.geç olsun güç olmasın.inş. rabbim o gebelik testlerinde negatif yüzü göstermesin sana ve cümlemize.
bende ne olur ne olmaz 2 ay öncesinden gidiyorum öngörüşmeye.belki istenen bişeyler daha olabilir diye daha doğrusu onların istemesine bırakmayıp kendim istiycem bu seferde hayırlısı bakalım

canım dilerim ALLAH tan bu konuda kimseye böyle fazlaca acı tecrübeler yaşatmasın:KK43:((((
yüksek lisans yapmışım demi artık tecrübeye gerek kalmamış bu yolları bitirelim inş. hep birlikte

ben o asm baktim orasida iyi ama memorialin adini daha cok duyuyorum.senin istanbul adina tüp bebek merkezleri adina daha cok tecruben var.bakalim tercihin hangisi olacak.ayrica sen nur hanimdamiydin memorialdeyken.bende son olsun istiyorum.hatta ablam az önce paranizi atiyosunuz cöpe gibilerinden bi laf yapti onada canim silkldi.napalim baska caremi var.biseyde demedim ona.denize düsen yilana sarilirmis onlarin insaflarina kalmis.kendilerinin copcuklari olmasaydi ne düsünürlerdi acaba.bol keseden atmak kolay.

canım sanada çok geçmiş olsun .en azından önlemlerini alıp öyle yola koyuluyorsun canım.böylesi daha güzel.geç olsun güç olmasın.inş. rabbim o gebelik testlerinde negatif yüzü göstermesin sana ve cümlemize.
bende ne olur ne olmaz 2 ay öncesinden gidiyorum öngörüşmeye.belki istenen bişeyler daha olabilir diye daha doğrusu onların istemesine bırakmayıp kendim istiycem bu seferde hayırlısı bakalım

Sağolasın canım. Amin inşaallah...
Evet gitmen çok iyi olacak. İnşaallah hayırlı olur...

sana yazdım tabikide arkadaşım kimse olmayınca bende eskileri okumaya devam memorıale gidenleri okuyorum.2009 dan başladım ancak 11 e gelebildim .bilmediklerini duyuyorsun iyi oluyor.
evet yarın 11 de bakalım neler anlatacak önerecek görücez.ama hangisi samimi gelirse onunla başlıycam çünkü ikisini lab.da iyi.nasip kısmet.
geçmiş olsun sanada neden bir ilaç vermiyor anlamadım.eşimin teyzeside aldırmıştı.rabbim şifa versin

ilaca gerek görmüyor doktor ne bilim.iki ablamda vardi ameliyat oldular.genetik anlican
ama bende ilaca bile gerek görmediler burdaki doktorlar

ben o asm baktim orasida iyi ama memorialin adini daha cok duyuyorum.senin istanbul adina tüp bebek merkezleri adina daha cok tecruben var.bakalim tercihin hangisi olacak.ayrica sen nur hanimdamiydin memorialdeyken.bende son olsun istiyorum.hatta ablam az önce paranizi atiyosunuz cöpe gibilerinden bi laf yapti onada canim silkldi.napalim baska caremi var.biseyde demedim ona.denize düsen yilana sarilirmis onlarin insaflarina kalmis.kendilerinin copcuklari olmasaydi ne düsünürlerdi acaba.bol keseden atmak kolay.

bide sunu anlamiyorum buradaki yabanci doktorlar sana saatlerini ayiriyorlar agzinin icine bakiyorlar.bizim burnu havada doktorlarimiz sanki yagnindan mal kaciriyor gibi davraniyorlar.tamam basarida ileride olabilirler tüp adina .ama onlarin aceleli durumunu görünce soracagim seyleride unutuyorum.international hospitila tonlarca para döktük ismail cepniyi kasla göz arasinda zor gördün muayene ediyo fir odadan cikiyodu.ben hemsirenin sekreterin eline kaliyodum.telefon acip onlara soruyodum soracagimi.insaf yani.bide negativi duyunca gecmis olsun belki37 hanim deyip telefon aciyodu

Merhaba Gelincik. Testleri mutlaka yaptır. Benim hiç aklımdan geçmezdi ama çıktı :KK25:
Zamanın varsa devlet hastanesinde yaptırabilirsin, 1 ay süre veriyorlar. Ben Zeynep Kamil'de yaptırmıştım. Kan veriyorsun sadece.[/QUOTE]

kızlar biraz araştırdım şu kan pıhtılaşma testini....ben kolay bişey olduğunu sanıyordum...ama değilmiş sonuç almak uzun sürüyormuş... bide pahalı bi testmiş...genetik bölümü yapıyormuş....bende ün.hastanesinde yaptırmaya karar verdim....

Merhaba Gelincik. Testleri mutlaka yaptır. Benim hiç aklımdan geçmezdi ama çıktı :KK25:
Zamanın varsa devlet hastanesinde yaptırabilirsin, 1 ay süre veriyorlar. Ben Zeynep Kamil'de yaptırmıştım. Kan veriyorsun sadece.

kızlar biraz araştırdım şu kan pıhtılaşma testini....ben kolay bişey olduğunu sanıyordum...ama değilmiş sonuç almak uzun sürüyormuş... bide pahalı bi testmiş...genetik bölümü yapıyormuş....bende ün.hastanesinde yaptırmaya karar verdim....[/QUOTE]

Benimde 2. negatiften sonra doktorum bende de istedi pıhtılaşmayla olan testi bide kromozon analizi testlerini..
ama daha yaptıramadımm karar veremedim nerde yaptıracağımı önceki tedavimi üniv. hast. olmuştu dosyam var oraya gitmeyi düşünüyorum aslında ama bi türlü gidemedimm..
tedavimede daha var diye erteliyorum ..ama bu testler 2 ayda filan çıkıyomuş sonuçları..:KK19:
dışarıda gerçekten pahalı bi test...

Benimde 2. negatiften sonra doktorum bende de istedi pıhtılaşmayla olan testi bide kromozon analizi testlerini..
ama daha yaptıramadımm karar veremedim nerde yaptıracağımı önceki tedavimi üniv. hast. olmuştu dosyam var oraya gitmeyi düşünüyorum aslında ama bi türlü gidemedimm..
tedavimede daha var diye erteliyorum ..ama bu testler 2 ayda filan çıkıyomuş sonuçları..:KK19:
dışarıda gerçekten pahalı bi test...

Ben 1 ayda aldım hem kromozom analizi hem pıhtılaşma sonuçlarımı.

iyi cnm ne güzel çabuk almışsın bana bazı arkadaşalarım öyle dedi ama bu hastaneden hastaneyede değişiyo sanırımm..

Evet galiba. Bana bayağı uzak olmasına rağmen buradaki arkadaşlarımdan tavsiye alarak Zeynep Kamil'e gittim. 1 ay süre vermişlerdi ama sonucu aldığımda raporun üzerinde pıhtılaşmanın 1, kromozom testlerinin de 2 haftada çıktığını gördüm :)

dışarıda gerçekten pahalı bi test...[/QUOTE]

ben genetik testimi yaptırdım...Aslında gittiğimde doktora üstüne basa basa da söyledim... Ama doktorlar biraz garip hastayı duymuyorlar bazen... o zamn istek yaparken pıhtılaşma da isteyebilirdi...bu doktorlara muhtacız...ama bazen özensiz davranıyorlar....helede ün.hastanesindekiler....

Evet galiba. Bana bayağı uzak olmasına rağmen buradaki arkadaşlarımdan tavsiye alarak Zeynep Kamil'e gittim. 1 ay süre vermişlerdi ama sonucu aldığımda raporun üzerinde pıhtılaşmanın 1, kromozom testlerinin de 2 haftada çıktığını gördüm :)

ay tam kişiyi buldum sanırımm bende zeynep kamile randevu aldımm.tam gidicektim bi arkadaşım kartal eğitim araştırmaya giddi testleri yaptırmak için ve zorluk
çıkarmışlar testi yazmamışlar filan bende duyunca zeynep kamildeki randevumuda iptal ettirdim...ya yazmazlarsa diyee..sen nasıl cnm kolay doktora yazdırabildinmii.
eğer öyleyse ben tekrardan zeynep kamile alayım anadolu yakasındayım ben..ve kartalda yaptıran arkadaşıma sorayım bakalım ne kadar zamanda almış sonuçlarını.
ama 2 haftada çıktıysa zeynep kamilde çokkkkk iyi gerçektennnnnnn:KK9:

ay tam kişiyi buldum sanırımm bende zeynep kamile randevu aldımm.tam gidicektim bi arkadaşım kartal eğitim araştırmaya giddi testleri yaptırmak için ve zorluk
çıkarmışlar testi yazmamışlar filan bende duyunca zeynep kamildeki randevumuda iptal ettirdim...ya yazmazlarsa diyee..sen nasıl cnm kolay doktora yazdırabildinmii.
eğer öyleyse ben tekrardan zeynep kamile alayım anadolu yakasındayım ben..ve kartalda yaptıran arkadaşıma sorayım bakalım ne kadar zamanda almış sonuçlarını.
ama 2 haftada çıktıysa zeynep kamilde çokkkkk iyi gerçektennnnnnn:KK9:

Canım ben elimdeki istek kağıdıyla gittim hastaneye. Eylem Gökmeydan doktorun ismi. Durumumu anlatıp, kağıtlarımı gösterdim. Bir zorluk çıkmadı çok şükür. Dediğim doktor Kartal'daki hastaneye de gidiyormuş, diğer topiğimizde bir arkadaş orada yaptırmıştı.

Canım ben elimdeki istek kağıdıyla gittim hastaneye. Eylem Gökmeydan doktorun ismi. Durumumu anlatıp, kağıtlarımı gösterdim. Bir zorluk çıkmadı çok şükür. Dediğim doktor Kartal'daki hastaneye de gidiyormuş, diğer topiğimizde bir arkadaş orada yaptırmıştı.

sağol cnm ya..iyi ne güzel bi sorun çıkmamışş..benimde tedavi yaza kaldığı için acele etmiyodumm..neyseki 2 haftaysa süper..yaaa ben arkadaşıma sorayım onun doktorun ismi neymiş.
:KK34:

X