2013'te Yeniden Tüp Bebek Deneyeceklerin Paylaşım Alanı

inci tanesi evet eurofertili biliyorum ama güvenebilirmiyim bilmiyorum ankara ve ist nereleri önerirsin bilmiyorum ki nasıl ve neye göre karar vericem çok zor

merhaba arkadaşlar kokoci topiğin hayırlı olsun ben de eylül de negatif alanlardanım ben de pko var eşimde sorun yok 4 aşılama 1 tüp denedim ama olmadı bu sefer yaz tatilinde ankara da yapmayı düşünüyorum yazdıklarınızı okudum ilk fırsatta kan pıhtılaşmasına ve kromozom teslerine baktırcam ankara da deneyimi olanlar varsa nereyi önerirler acaba??

incicim translokasyonu daha yenı oğrendık.henuz pgt lı tup denemedık. sevgıler

Anladım canım. Hakkınızda hayırlısı olsun.

inci tanesi evet eurofertili biliyorum ama güvenebilirmiyim bilmiyorum ankara ve ist nereleri önerirsin bilmiyorum ki nasıl ve neye göre karar vericem çok zor

Ben de sadece ismini duymuştum, merkez hakkında bir fikrim yok :)
Ankara'da olanlar genelde Genart'a gidiyor. İstanbul'da da Memorial'ı önerebilirim. En güzeli gidebileceğin şehirlerdeki başarı oranları yüksek merkezleri not alıp, telefonla mümkünse yüz yüze görüşmek. Hemen hemen tüm merkezlerde ön görüşme ücretsiz.

pes etmek yookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk ben 7 yılda 4 tup bebekte kızıma kavuştum inş kucagıma alırım tedavınızde moralınız yuksek olsun transferden once kekık yeşil yapraklı olandan hergun sabah veye ogle bır bardak için akşamlarıda lavanta çayı için kızılar
gunde 3 litre su
denız urunleri çok yıyın kızlarrrrr
suvan
sarımsak yemenız onerılır transferden once ıkı ay bunları bıtkı çaylarını tup bebek ıgnelerınıze başladıgınızda bırakın
transferden oncede sonrada bıtkı çaylarını içmiyeyin ama dıgerlerını transferden ıkı ay 3 ay içinde başlayın
hepınızın yolu açık olsun ................

Son düzenleme:
slm kizlar

gecmisi okuyamadim ama bende sizinle beraber yola devam edenlerdenim:)insallah 2013 bize ugur getirir bize meleklerimizi getirir

bende subat gibi 3 tedavime dondislerimle devam edecem suan 3 tane bebisim buzlukta ama simdiden kafamda cok buyuk bi soru isaretim var ya bebislerim cozulurken kaliteleri duserse hani derler ya takacak yer ariyorum benimde o mesele herhangi bil bilginiz varmi dondurumlmuslar konusunda

flzask canim sen burdadamisin forumda girilmedik yer birakmiyorsun:)))

burdayımmmmmm cnm senide burda gördümmmmm sevindimmmm..:KK9::KK9::KK9:
burdada buluştukkkkkkkk.:KK16::KK16:
niye cnmmmm sen girmiyomusun formlara:KK1::KK1::KK1:
ben ne napim tedavilerde bişey yok bende takılıyorum hepsine..
temmuzda tedaviye başladım.temmuzda tedavi olanlar topiğinne takılıyodum
sonra tedavi erteelndi.
ağustosta tekrar başladım o zamanda ağustos topiğine takıldımm..eylülde transfer olduu..
negatifi alınca bende şimdi 2013 ü gözüme kestirdimmmmm:KK53::KK53::KK53:
ama asıl topiğim azospermi topiği.
eeeeee sonra biliyosun bide dua topiklerimiz varrrrr cnm..
başkada var da daha yazmıyımmm:KK17::KK17::KK17::KK17:
sende başlıyosun demek 2013 de inşallah uğur getiri hepimize cnmmmmmm:KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek:

burdayımmmmmm cnm senide burda gördümmmmm sevindimmmm..:KK9::KK9::KK9:
burdada buluştukkkkkkkk.:KK16::KK16:
niye cnmmmm sen girmiyomusun formlara:KK1::KK1::KK1:
ben ne napim tedavilerde bişey yok bende takılıyorum hepsine..
temmuzda tedaviye başladım.temmuzda tedavi olanlar topiğinne takılıyodum
sonra tedavi erteelndi.
ağustosta tekrar başladım o zamanda ağustos topiğine takıldımm..eylülde transfer olduu..
negatifi alınca bende şimdi 2013 ü gözüme kestirdimmmmm:KK53::KK53::KK53:
ama asıl topiğim azospermi topiği.
eeeeee sonra biliyosun bide dua topiklerimiz varrrrr cnm..
başkada var da daha yazmıyımmm:KK17::KK17::KK17::KK17:
sende başlıyosun demek 2013 de inşallah uğur getiri hepimize cnmmmmmm:KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek:

yok canim farkettim bende giriyomusum girmesim nasil seni goruyorum :))ne yapalim ya vakit gecmiyorum benim esimde gece calistigi icin sikiliyorum bi bakiniyim diyorum nereyi bulsam yazmasamda bi goz atiyorum sabaha kadar buralardayim ben... bende agustosta basladim o topige gectim sonrasini eylulde devam ettim ekim ortalarinda diger tedavi basladi oraya gectim bende kapanisi burda yapim dedim :)))insallah canim hersey gonlumuzce olsun allahin izniyle...evet senin sayende azosperm topiginede goz atiyorum arada cok guzel arkadasliklariniz var bu arada takilara bayildim heleki bilekliklere ellerine saglik gecenlerde gordum yazacaktim sohbet ediyordunuz bolmiyim dedimm

Son düzenleme:
yok canim farkettim bende giriyomusum girmesim nasil seni goruyorum :))ne yapalim ya vakit gecmiyorum benim esimde gece calistigi icin sikiliyorum bi bakiniyim diyorum nereyi bulsam yazmasamda bi goz atiyorum sabaha kadar buralardayim ben... bende agustosta basladim o topige gectim sonrasini eylulde devam ettim ekim ortalarinda diger tedavi basladi oraya gectim bende kapanisi burda yapim dedim :)))insallah canim hersey gonlumuzce olsun allahin izniyle...evet senin sayende azosperm topiginede goz atiyorum arada cok guzel arkadasliklariniz var bu arada takilara bayildim heleki bilekliklere ellerine saglik gecenlerde gordum yazacaktim sohbet ediyordunuz bolmiyim dedimm

Evt cnm yane yapalımm burasıda olmasa vakit geçmiyoooooo
gel cnm ya o topiğiede gel bizim arkadaşlarr çokkkkkk tatlıdırrrr..
niye bölcen istediğin zaman gel sohbet edelim..
sağollllll cnm :KK16::KK16::KK16:
yapıyorum iştee beni oyalıyoooooo

slm kizlar

gecmisi okuyamadim ama bende sizinle beraber yola devam edenlerdenim:)insallah 2013 bize ugur getirir bize meleklerimizi getirir

bende subat gibi 3 tedavime dondislerimle devam edecem suan 3 tane bebisim buzlukta ama simdiden kafamda cok buyuk bi soru isaretim var ya bebislerim cozulurken kaliteleri duserse hani derler ya takacak yer ariyorum benimde o mesele herhangi bil bilginiz varmi dondurumlmuslar konusunda

Merhaba arkadaslar. Ben tek bir şey söyleye bilirim-DUA her şeyin anahtarıdır. Benim dondurulmuş 2 tane 5. gün embriom vardı. Aynen senin gibi çozülürken bozulmasından çok korkuyordum. Her korkduğumda Allaha sığındım ve hep iyi çözülmesi için dua etdim. Embriolar o kadar güzel çözülmüşlerdi ki, embrioloq sanki hiç dondurulmamış gibiler, çok canlılar demişdi. Hatta biri transferden önce kabuğundan çıkmaya başlamışdı bile, resimleri haala duruyor. Sonuçsa neqativ.

Sen böyle şeyleri aklına takma. Rabbim ol dediyse olucaq, olmayacaksa iyi çözülmesi bile bir işe yaramaz.

Merhaba arkadaslar. Ben tek bir şey söyleye bilirim-DUA her şeyin anahtarıdır. Benim dondurulmuş 2 tane 5. gün embriom vardı. Aynen senin gibi çozülürken bozulmasından çok korkuyordum. Her korkduğumda Allaha sığındım ve hep iyi çözülmesi için dua etdim. Embriolar o kadar güzel çözülmüşlerdi ki, embrioloq sanki hiç dondurulmamış gibiler, çok canlılar demişdi. Hatta biri transferden önce kabuğundan çıkmaya başlamışdı bile, resimleri haala duruyor. Sonuçsa neqativ.

Sen böyle şeyleri aklına takma. Rabbim ol dediyse olucaq, olmayacaksa iyi çözülmesi bile bir işe yaramaz.

Cevabin icin tskler Sende haklisin arkadasim allah ol dedikden sonra hicbirsey engel degildir ve bunu biliyoruzki imkansiz diye birsey yoktur allah katinda gercekten dedigim gibi yeterki o istesin ...senin sonuc icinde cok uzuldum canim allah gonlunu ferahlatsin ne desem bi anlami yok cunku hepimiz o aciyi yasadik ve kar etmedigini biliyorum rabbim ins tez zamanda aratmada bekletmeden bizleri meleklerimize kavustursun

canım sen ilk defamı dondurulmuşlarla deniyceksin..
benim ağustosta tedavim ertelenince 4 embriyom dondurulmuştuu..
sonra çözüldüü..4 taneden sadece 1 tane 1. kalite kalıd.1 tanede 2. kalitee..
ikisini transfer ettiler 5. gün embriyosuyduuuuuuuuu ama olmadıııııııı iştee...
o zamanlar bende senin gibi çokkkkkkk düşünmüştümmmm çok şükür kaç seneden sonra bu aşamalara gelmiştimmm..
acaba transfer aşamalarınıda görürmüyüm derken gördüm çok şükürr 2 tane 5. güm embriyom vardı transfer oldu ama nasip olmadııı..

canım sen ilk defamı dondurulmuşlarla deniyceksin..
benim ağustosta tedavim ertelenince 4 embriyom dondurulmuştuu..
sonra çözüldüü..4 taneden sadece 1 tane 1. kalite kalıd.1 tanede 2. kalitee..
ikisini transfer ettiler 5. gün embriyosuyduuuuuuuuu ama olmadıııııııı iştee...
o zamanlar bende senin gibi çokkkkkkk düşünmüştümmmm çok şükür kaç seneden sonra bu aşamalara gelmiştimmm..
acaba transfer aşamalarınıda görürmüyüm derken gördüm çok şükürr 2 tane 5. güm embriyom vardı transfer oldu ama nasip olmadııı..

Evet canim ilk defa o yuzden soru isaretleri cok kafamda daha iki ay sonra falan dusunuyorum ama simdiden kafami cok mesgul ediyor bidiklar:))iste o bozulma durumlari isi bozuyor ama dediginiz gibi onada bakmiyor gercekten nasipde varsa ne olursa olsun oluyor ama yoksada ne yaparsan yap olmuyor sumeyye arkadasimizin dedigi gibi dua etmekden baska elden gelen hicbirsey yok ...canim ins sende bidahakine bebislerini kucagina alirsin ben negatif denemelerim icin herzaman vardir bi sebebi diyorum allahim vermediyse bi bildigi bekledigi vardir diyorum seninde hepimizinde sebebleri var ama dedigim gibi biz kullar dayanamiyoruz gercekten bazen son noktama geliyorum artik bu yuku kaldiramadigimi hisediyorum omuzlarimin dustugunu goruyorum ama son anda soyle bi silkelenip 5.vitese atip tekrardan yol aliyorum dogal olarak biraz sarsiliyoruz hizli kalkistan dolayi ama yinede sukur diyorum:)))rabbim insallah bidahakine bir cok embriyo nasip eder sana ve ilki hemen tutunur digerleride takimi kurmak icin hali hazirda beklerler:)rabbim yuzunu guldursun insallah

Evet canim ilk defa o yuzden soru isaretleri cok kafamda daha iki ay sonra falan dusunuyorum ama simdiden kafami cok mesgul ediyor bidiklar:))iste o bozulma durumlari isi bozuyor ama dediginiz gibi onada bakmiyor gercekten nasipde varsa ne olursa olsun oluyor ama yoksada ne yaparsan yap olmuyor sumeyye arkadasimizin dedigi gibi dua etmekden baska elden gelen hicbirsey yok ...canim ins sende bidahakine bebislerini kucagina alirsin ben negatif denemelerim icin herzaman vardir bi sebebi diyorum allahim vermediyse bi bildigi bekledigi vardir diyorum seninde hepimizinde sebebleri var ama dedigim gibi biz kullar dayanamiyoruz gercekten bazen son noktama geliyorum artik bu yuku kaldiramadigimi hisediyorum omuzlarimin dustugunu goruyorum ama son anda soyle bi silkelenip 5.vitese atip tekrardan yol aliyorum dogal olarak biraz sarsiliyoruz hizli kalkistan dolayi ama yinede sukur diyorum:)))rabbim insallah bidahakine bir cok embriyo nasip eder sana ve ilki hemen tutunur digerleride takimi kurmak icin hali hazirda beklerler:)rabbim yuzunu guldursun insallah

Canım gerçekten şimdi bunları düşünüpte kafanı bulandırma iyi düşün olacağı varsa zaten herşekilde olurrrr...rabbim nasip ettiysee..duaşrımız her zaman dilimizde
şuan için yapacak bişeyimiz yok allah sığınıyoruzzz dua ediyoruz inşallah kabul olur. birgün..:emir_bebek::emir_bebek:
bende öyleyim cnm bazen çokkkk umutlu istekli,bazende olmıycak diyorum yaaaaaaaa yorulduğumu hissediyorummmmmmm....ama işte pes etmiyoruzzzzz...takii bebişlere kavuşana kadar.
inşallahhhhhhhhhh cnm benimmmmmm...ben şimdi baştan başlıycam herşeye razıyım gerçiiiiiiii..benim eşimin testisten alınan dokular var hastanede şimdi bende sana diyorum ama
o parçalarda sağlıklı sperm çıkıcakmı tekrar deneme yapabilicekmiyim diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorumm:KK19::KK19:
artık bu belkide son şans olucak benim için..inş sonu hayırlı ve güzel olur benim için..
seninde inşallah embriyoların cnm güzelce çözünürrrrrrrr 2013' de hamiş olursunnnnnnn...:KK49::KK49:

pes etmek yookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk ben 7 yılda 4 tup bebekte kızıma kavuştum inş kucagıma alırım tedavınızde moralınız yuksek olsun transferden once kekık yeşil yapraklı olandan hergun sabah veye ogle bır bardak için akşamlarıda lavanta çayı için kızılar
gunde 3 litre su
denız urunleri çok yıyın kızlarrrrr
suvan
sarımsak yemenız onerılır transferden once ıkı ay bunları bıtkı çaylarını tup bebek ıgnelerınıze başladıgınızda bırakın
transferden oncede sonrada bıtkı çaylarını içmiyeyin ama dıgerlerını transferden ıkı ay 3 ay içinde başlayın
hepınızın yolu açık olsun ................

güle güle büyütün bebişinizi
sizin sorun neydi ve nerelerde yaptırdınız denemelerinizi:nazar::emir_bebek:

yaşlarımız, sorunumuz, hangi merkez ve doktorla denedik, kaç yumurta toplandı, kaçı döllendi, kaçıncı gün transferiydi ve transfer öncesi bize verilen başarı oranı neydi, bunları birbirimizle paylaşırsak tecrübe sağlamış oluruz diye düşünüyorum...

önce ben başlayayım :))

28 yaşındayım, sorun eşimde ki sayı azlığı (toplam sayısı 8 milyon) ve morfoloji 0 ((
11 yumurta toplandı,8i olgun çıktı,7si döllendi, 3.gün 10 ve 8 hücreli 2 embriyo transfer edildi...
Memorial Ataşehir, Doktorum Cem Demirel ( kendisinden memnun da kalmıştım )
Başarı oranı ilk deneme için %50, ik üç deneme için %85'ti...

canım bizdede erkek infertelitesi ve bizde 7.yıldayız 4.denememi yapıcam ama bu sefer bilinçliyim önce eşin tedavi olsun körü körüne para harcama erkek infertelitesinde 1 numara kaan aydos biz geçen şubatta ona gittik 1 yıldır tedavi oluyoruz eşimdeki ilerleme okadar güzelki doktor bize normal bebek sahibide olabilirisniz dedi şimdi normal de deniyoruz ama psikoloji bozuk olunca sanırım olmuyoır ama herşeyinn hayırlısı bakalım ocak şubat denicez geçsin tüp yapıcam gene ama önce sorununuzu çözün...

güle güle büyütün bebişinizi
sizin sorun neydi ve nerelerde yaptırdınız denemelerinizi:nazar::emir_bebek:

adana başkent ankara unıversıtesi dunya ortadogu balkanlarda denedım
amın canım hepımıze kısmet olsunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn herkesın tedavısı ıyı yolda ılerlesin

X