2013'te Yeniden Tüp Bebek Deneyeceklerin Paylaşım Alanı

adana başkent ankara unıversıtesi dunya ortadogu balkanlarda denedım
amın canım hepımıze kısmet olsunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn herkesın tedavısı ıyı yolda ılerlesin

bebeğinizi kucağınıza aldığınızda tüm yaşadığınız kötü günleri unutursunuz inşallah:nazar::emir_bebek:

canım bizdede erkek infertelitesi ve bizde 7.yıldayız 4.denememi yapıcam ama bu sefer bilinçliyim önce eşin tedavi olsun körü körüne para harcama erkek infertelitesinde 1 numara kaan aydos biz geçen şubatta ona gittik 1 yıldır tedavi oluyoruz eşimdeki ilerleme okadar güzelki doktor bize normal bebek sahibide olabilirisniz dedi şimdi normal de deniyoruz ama psikoloji bozuk olunca sanırım olmuyoır ama herşeyinn hayırlısı bakalım ocak şubat denicez geçsin tüp yapıcam gene ama önce sorununuzu çözün...

ALLAH yardımcınız olsun bizde 4 kez başarısız tüp denedik bizimde sorun erkek infertilitesiydi
3 kez izmirde 1 kez istanbul da denedik olmadı
yazılardan hep okuyorum kaan aydosu fayda gördük diyorsunuz
bizim sperm sayısı çoğalsada hareket artmıyo acaba kaan aydosun bizede faydası olurmu

bebeğinizi kucağınıza aldığınızda tüm yaşadığınız kötü günleri unutursunuz inşallah:nazar::emir_bebek:

kotu gunlerı unutmak çook zor ama ..........ALLAHIM bugunu de varmışşşşşşşşşşşşş çook sukurrr
sızlerde en kısa zamanda yavrularınıza kavuşun inş

AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNN
birkere pozitif görsem ve
bebeğimin varlığını karnımda hissetsem işte o an dünyanın en mutlu insanı olucam :KK49::KK49::KK49:

ALLAH yardımcınız olsun bizde 4 kez başarısız tüp denedik bizimde sorun erkek infertilitesiydi
3 kez izmirde 1 kez istanbul da denedik olmadı
yazılardan hep okuyorum kaan aydosu fayda gördük diyorsunuz
bizim sperm sayısı çoğalsada hareket artmıyo acaba kaan aydosun bizede faydası olurmu

inan olacakk inan buna çok güzel bilgiler veren bir adam önce mail at derdini anlat bir kerede gidersin sonra hep maille takip ediyor bizdede hareket % 0 dı şuan % 5 ileri hareket yani morfolojimiz % 18 oldu verdiği ilaçlar faydalı mutlaka denemniz gereklii................
ben sana kısaca bize uyguladıklarından bahsedeyim en önemlisi beslenme şekliii

canım hergün bol yeşillik nar ekşilii
nıohut yemeği suyu vs herşeyi humus nohut çok önemli hergün bir çeşit eşşine yedir
asla slip çamaşır giymicek mutlaka boxer
sıcak asla yokkk sıccak su yıkanmak hamam vs dar kot
ısırgan otu ısırgan çayı nasıl yaparsan ben pazardan ot alıp böreğe vs karıştırıyorum yada yumurtalı kavurma ama asla sen kullanma testosteron için bu kadın için zararlı
zeytinyağında bekletilmiş incir
keçi boynuzu kürü ( bu en öenmlsi)
kırmızı et yokkkk
sigara yokkkk alokol yokkk
biz clomen ve proxed plus kullanıyoruz ama bunları eşimin sürekli fsh-total testosteron ve lh değeri kontrol altında tutularak oluyor (proxed plus bir çeşt vitamin ama esas faydlı olan o biraz pahalı ama biz çok faydasını gördük)
e vitamini alın eğer proxed alamazsanız...

arada bir havuç kürü yap haraketlilik için asla keçi boynuzu kürü ile aynı andda yapma...,
yaptığın kürlerde istikrarlı ol başarıya o şekilde ulaşırsın...
aynı merkezde teddavi gördüğüm kız kocasının spermi 800 bindi hareket yoktu ben normal başarıcam dedi bunu ve 3 ayda 25 kilo keçi boynzu tüketti eşi 3.ayın sonunda hamile kaldı hatta oğlu şuan kucağında istersek olur buna inanaalım sadece olmaması için hiç rbir sebeb yok sağlıklıyız sadece eşlerimiz bir süreçten geçiyor okadar:) güzel düşünelimmm güzel olsun...

birde interentte araştır saraçoğlunun yeni kürü var saray macunu geçen hafta açıkladı saray arşivinden çıkarmış tüp bebek merkezleri tarih olucak dedi okadar emin ben bu hafta onu hazırlatıcam tavsiye ederim ben macunda yedirdim zamanında çok faydası oluyor..özellikle zencefilliii süt :) biraz isyan ediyolar ama herşey bebek içinnnnn güzel haberlerini alalım inaşlalhhh

Arkadaslar merhaba:79:
bende ksmetse marttan sonra tekrar basliycam mucadeleme
Ama size yasadiklarimi yazmak istedim belki size yol gosteriri.

Ilk iki tup bebek denemem negatif
1. De 20 ad.yumurta toplandi ve 5. Gun 2 emb.ttansferi (1.kalite)
2. De 18 ad.yumurta toplandi ve 3. Gun 4 emb.transferi(1.kalite)
ama sonuc negatif sebep yok ama olmadi cevaplari

3. Deneme icin gorusmeye gittigimde fikrimi verdim bir sebebi olmaliydi ve merkez degistirdim.
Gittigim dr bu kadar kaliteli emb. Ile sonuc alamamamin bir sebebi olmasi gerektigini soyledi ve arastirmaya basladik.
genetik pihtilasma bagisiklik sistemi testleri yapildi hicbirinde sorun cikmadi
Tanisal histereskopi yapildi yine sorun yok.
En son laparoskopi islemi yapildi tuplerimden birinde yapisiklik oldugunu biliyorduk ve sonuc her iki tuprede agir defermasyon vardi ve cikartildilar.
Uzulmustum dogal hamile kalma sansim artik %0 di ama sorun bulunmustu.
bir ay aradan sonra 16/02/2011 de iki nakil yapildi ve 6 emb.donduruldu 5. Gun
sonuc hamileydim hemde ikiz
Ama 16. Haftada servikal yetmezlik sorunu cikti karsima ve dikis atildi.
ama bunaragmen bebeklerimi 24. Haftada erken dogumla kaybettim.
Ama yilmadim
ocak 2012 de tekrar tek emb.transferi ve kasim 2012 de iki emb.transferi yaptirdim dond.larla ama sonuc negatif

Simdi kismetse tekrar sifirdan basliycam
37 yasindayim ama tek sansim yumurtaliklarimin yasima gore iyi olmasi

Sizlere tek tavsiyem arastirma yapmadan baslamayin
hem paranizi en onemliside umudunuzu harcamayin
Insallah herkes en kisa zamanda bebegine kavusur bende
Rabbim emeklerinizi karsiliksiz birakmasin.:KK16:

Selam arkadaşlar bende varımmmm, 2013 hepimize umut olsun inşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin...
Bizim sorunumuz pco, 6 yıllık evliyiz ve 4 başarısız tüp bebek denemem oldu.
1. Deneme 30 yumurta toplandı, 18'i döllendi, 2 adet 5. Gün transferi yapıldı sonuç negatif.
2. Deneme 2 ay sonra yapıldı 9 yumurta toplandı, 5i döllendi, 3. Gün 2 adet transfer yapıldı sonuç negatif.
3. Deneme merkez değiştirdik farklı bir tedavi denendi costlama a tüm yumurtalarımın içi boşaldı, tedavi iptal.
4. Deneme 38 yumurta toplandı, 24 ü döllendi, 2 adet transfer 5. Gün transferi yapıldı, sonuç pozitif, keseyi de gördük ancak 8. Hafta kalp atışı olmadığından geçen ayın 16sında kürtaj oldum ne yazık ki, pozitifi görmek yetmiyor ama bu kadarını bile yaşayabilmek çok güzeldi....
Yeni denemem dondurulmuşlarla olacak, Nisan ya da Mayıs gibi planlıyoruz, benim hikayemde böyle, Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin, kucaklarımızı boş bırakmasın...

Selam arkadaşlar bende varımmmm, 2013 hepimize umut olsun inşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin...
Bizim sorunumuz pco, 6 yıllık evliyiz ve 4 başarısız tüp bebek denemem oldu.
1. Deneme 30 yumurta toplandı, 18'i döllendi, 2 adet 5. Gün transferi yapıldı sonuç negatif.
2. Deneme 2 ay sonra yapıldı 9 yumurta toplandı, 5i döllendi, 3. Gün 2 adet transfer yapıldı sonuç negatif.
3. Deneme merkez değiştirdik farklı bir tedavi denendi costlama a tüm yumurtalarımın içi boşaldı, tedavi iptal.
4. Deneme 38 yumurta toplandı, 24 ü döllendi, 2 adet transfer 5. Gün transferi yapıldı, sonuç pozitif, keseyi de gördük ancak 8. Hafta kalp atışı olmadığından geçen ayın 16sında kürtaj oldum ne yazık ki, pozitifi görmek yetmiyor ama bu kadarını bile yaşayabilmek çok güzeldi....
Yeni denemem dondurulmuşlarla olacak, Nisan ya da Mayıs gibi planlıyoruz, benim hikayemde böyle, Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin, kucaklarımızı boş bırakmasın...

Hoşgeldinnnnnn tubişimmmmmmmmm...:KK16::KK16::KK16:
bende burdayımmmmmmm ..:KK1:
inşallah 2013 bize umut olur ve bizde kavuşuruzzzzz bebeişlerimizeeeeeeee:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Arkadaslar merhaba:79:
bende ksmetse marttan sonra tekrar basliycam mucadeleme
Ama size yasadiklarimi yazmak istedim belki size yol gosteriri.

Ilk iki tup bebek denemem negatif
1. De 20 ad.yumurta toplandi ve 5. Gun 2 emb.ttansferi (1.kalite)
2. De 18 ad.yumurta toplandi ve 3. Gun 4 emb.transferi(1.kalite)
ama sonuc negatif sebep yok ama olmadi cevaplari

3. Deneme icin gorusmeye gittigimde fikrimi verdim bir sebebi olmaliydi ve merkez degistirdim.
Gittigim dr bu kadar kaliteli emb. Ile sonuc alamamamin bir sebebi olmasi gerektigini soyledi ve arastirmaya basladik.
genetik pihtilasma bagisiklik sistemi testleri yapildi hicbirinde sorun cikmadi
Tanisal histereskopi yapildi yine sorun yok.
En son laparoskopi islemi yapildi tuplerimden birinde yapisiklik oldugunu biliyorduk ve sonuc her iki tuprede agir defermasyon vardi ve cikartildilar.
Uzulmustum dogal hamile kalma sansim artik %0 di ama sorun bulunmustu.
bir ay aradan sonra 16/02/2011 de iki nakil yapildi ve 6 emb.donduruldu 5. Gun
sonuc hamileydim hemde ikiz
Ama 16. Haftada servikal yetmezlik sorunu cikti karsima ve dikis atildi.
ama bunaragmen bebeklerimi 24. Haftada erken dogumla kaybettim.
Ama yilmadim
ocak 2012 de tekrar tek emb.transferi ve kasim 2012 de iki emb.transferi yaptirdim dond.larla ama sonuc negatif

Simdi kismetse tekrar sifirdan basliycam
37 yasindayim ama tek sansim yumurtaliklarimin yasima gore iyi olmasi

Sizlere tek tavsiyem arastirma yapmadan baslamayin
hem paranizi en onemliside umudunuzu harcamayin
Insallah herkes en kisa zamanda bebegine kavusur bende
Rabbim emeklerinizi karsiliksiz birakmasin.:KK16:

Hoşgeldinnnn arkadaşımmm
sende ağır şeyler yaşamışsınnnn inşalalh 2013 bizim senemiz olurrrrr
bizde kavuşuruzzzzzz meleklerimizeeee:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::26::26:

Merhaba kızlar ben hala toparlayamadım kendimi ne yapacağım bilmiyorum yaklaşık 15-20 gün sonra tedaviye yeniden başlayacağım ama çok yoruldum artık.Yumurtalık rezervlerim az.İncir kürüne başladım başka önerebileceğiniz bir şey var mı? Yardımcı olursanız sevinirim..

Merhaba kızlar ben hala toparlayamadım kendimi ne yapacağım bilmiyorum yaklaşık 15-20 gün sonra tedaviye yeniden başlayacağım ama çok yoruldum artık.Yumurtalık rezervlerim az.İncir kürüne başladım başka önerebileceğiniz bir şey var mı? Yardımcı olursanız sevinirim..

Arkadasim allah yardimcn daha dogrusu yardimcimiz olsun.
Sana tavsiye edecebilecegim sebze meyve ve protein agirlikli beslen
Kafein iceren maddelerden uzak dur ozellikle kahveden

Ama en onemlisi zor biliyorum ama stresten uzak dur
Tum hormonlari etkiliyor cunku

Ben 3 ay ara olmadan yapilan tedavilere karsiyim
evet acelemiz var ama bir panik hVasiyla girilen bu yol ne derece saglikli sonuc verir
Tabuki bu benim sahsi fikrim
dilerim hersey gonlunce olur ve pozitif sonucunu okumak kismet olur.:KK70:

merhaba kızlar ben hala toparlayamadım kendimi ne yapacağım bilmiyorum yaklaşık 15-20 gün sonra tedaviye yeniden başlayacağım ama çok yoruldum artık.yumurtalık rezervlerim az.incir kürüne başladım başka önerebileceğiniz bir şey var mı? Yardımcı olursanız sevinirim..

hayıt tohumu yada şurubu çok faydalı ve gnc den argin max women ve omega 3 aynı seninle aynı sorunu olup çok olumlu sonuç alan insanlar var bu yazdıklarımla ve saraçoğlunun kürleride çok faydalı tavsiye ederim allah yardımcın olsun ...

hayıt tohumu yada şurubu çok faydalı ve gnc den argin max women ve omega 3 aynı seninle aynı sorunu olup çok olumlu sonuç alan insanlar var bu yazdıklarımla ve saraçoğlunun kürleride çok faydalı tavsiye ederim allah yardımcın olsun ...

Teşekkür ederim deneyeceğim bu söylediklerini. Bu arada doktorum 1 aylık biosteron tedavisi verdi ocak ayına ertelendi tedavim ocağın sonuna denk gelecek yani hayırlısı olur umarım..

kokocim topiğin hayırlı olsun eylül topiğinden hatırlıyom seni bende yazmak istedim o yüzden hatırlıyorsan bende negatif aldım bende şöyle sıralayayım:
23 yaşındayım 1 aşılama ve 1 tüp bebek denedik maalesef negatif
sebep eşimin sperm sayısı düşük ve hareketsizlik mevcut
17 yumurta toplandı 8 i döllendi 2 tane transfer edildi maalesef sonuç negatif dondurulmuşum yok =(
merkez florence ferticenter nuri delikara ydı.

sanırım aynı kaderi paylaşıyoruz.23 aralık 2012 de nuri delikara tarafından transferim gerçekleşti. 17 yumurtam toplandı 13 tanesi kullanılacak kalitedeydi ama malesefki 13 yumurtadan 1 tanesi döllendi 3. gün transferim gerçekleşti ama sonuç negatif :KK43: benimde dondurulmuşum yok ve tekrar ayn şeyleri yaşamaktan korkuyorum

sanırım aynı kaderi paylaşıyoruz.23 aralık 2012 de nuri delikara tarafından transferim gerçekleşti. 17 yumurtam toplandı 13 tanesi kullanılacak kalitedeydi ama malesefki 13 yumurtadan 1 tanesi döllendi 3. gün transferim gerçekleşti ama sonuç negatif :KK43: benimde dondurulmuşum yok ve tekrar ayn şeyleri yaşamaktan korkuyorum

Aynennn...... Benim de 28 Aralıkta transferim oldu..4 yumurta toplanabildi :KK43: benim de 1 tanesi döllendi.. sonuç negatiff... aynı bende o süreçleri iğneleri ilaçları yaşamaktan korkuyorum ama yapacak bişeyimiz yok.. bebişler için mecburuz :KK43:

X