2014 de Tüp Bebek Yapacakların Paylaşım Topiği

Kaçıncı Kez Tüp Bebek Yaptırıyorsunuz?

• Ankete Katılan
    861
  • Anket Kapalı .
çok şükür benimde sorunum yok eşim 27 bende 21 yaşındayım genç anne olmak isteyenlerdenim bebekleride çok severim kaderin cilvesi işte biz planlıyoruz başımıza gelmeden ama kaderinde bize planları olduğunu unutuyoruz:KK31::KK31:

yaşımız genç deyip Allahtan beklememişsiniz arştırmaya geçmişsiniz zaman su gibi akıp gidiyor 8 yıldır anne olmaya çalışıyorum ama olmadı erkenden çaresine bakmak en güzeli...insanoğlu plan yaparmış kader ona bakıp gülermiş...çünkü kaderin dediği oluyor ne kadar planlasakta...

Aynen canım gözü kapalı güvenmemel lazım araştırmak birden fazla doktora görünmek lazım bilmediğimiz konulardı ama yaşayarak tecrübe sahibi oluyoruz maalesef bir de direk ameliyat ya da tedaviye yönlendirilmek çok kötü önce bi araştırsalar tam manasıyla sonra gerekirse zaten ameliyatta oluruz tedavide...
aynen canım:KK31:

egunal esimde sperm azligi ve hareketsizlik vardi onda duzelme var benim adetleim cok duzensizdi cok sukur 8 aydir da ben duzenli adet goruyorum esimin sonuclarinin duzelmesinde bitkisel ilaclarin faydasi oldu ben inanmadim basta ama son tup benek denemizde elimizde spermyogram testinde gorduk inanamadik keske yardimci olsa bi soylediklerim bu sorunlari yasayn arkadaslara ama bi yandan da tepki alirim diye cekiniyorum

Cancağızlarım topiğin ilk mesajına bakınız yani ilk sayfaya orda listemizi göreceksiniz listeye göre bilgilerinizi yazarsanız hepinizi eklerim...

Son düzenleme:
yaşımız genç deyip Allahtan beklememişsiniz arştırmaya geçmişsiniz zaman su gibi akıp gidiyor 8 yıldır anne olmaya çalışıyorum ama olmadı erkenden çaresine bakmak en güzeli...insanoğlu plan yaparmış kader ona bakıp gülermiş...çünkü kaderin dediği oluyor ne kadar planlasakta...
çok haklısınız sizin durum nedir peki ?:26:

egunal esimde sperm azligi ve hareketsizlik vardi onda duzelme var benim adetleim cok duzensizdi cok sukur 8 aydir da ben duzenli adet goruyorum esimin sonuclarinin duzelmesinde bitkisel ilaclarin faydasi oldu ben inanmadim basta ama son tup benek denemizde elimizde spermyogram testinde gorduk inanamadik keske yardimci olsa bi soylediklerim bu sorunlari yasayn arkadaslara ama bi yandan da tepki alirim diye cekiniyorum

ne tepkisi canım olurmu hiç öyle şey hepimiz yaşadıklarımızı paylaşıyoruz burda neler kullandık ve faydasını gördük onlarıda paylaşalım bilmediğimiz şeyler olabilir kimin nerden şifa bulacağıda hiç belli olmaz belki birbirimize vesile olacaz gebe kalmada...

çok haklısınız sizin durum nedir peki ?:26:

tatlım ben 2 aşılama 3 tüp denemesi yaptım bunların sadece birinde gebelik elde edildi kimyasal gebelikmiş sonlandı..
8 yılda bir doğal gebeliğim var o da dış gebelikmiş yine sonlandı...
bilenen ciddi bir sorunumuz yokmuş öyle dendi ama ciddi bir araştırmada yapıldı diyemem belkide birşeyler var ama bilmiyoruz..
4.deneme öncesi bunun araştırması yapılacak.

tatlım ben 2 aşılama 3 tüp denemesi yaptım bunların sadece birinde gebelik elde edildi kimyasal gebelikmiş sonlandı..
8 yılda bir doğal gebeliğim var o da dış gebelikmiş yine sonlandı...
bilenen ciddi bir sorunumuz yokmuş öyle dendi ama ciddi bir araştırmada yapıldı diyemem belkide birşeyler var ama bilmiyoruz..
4.deneme öncesi bunun araştırması yapılacak.
Allah yardımcınız olsun inşallah en kısa sürede hayallerinize bebeğinize kavuşursunuz...:KK16:

hepimize hayırlı uğurlu olsun inşallah...
2014 te anne olmamız lazım artık yiter yani dimi ama:KK16:

merhaba Güldenciimm...hayırlı olsun 2014 e yeni topik yeni umutlarla giriyoruz inşaallah:KK9::KK9::KK9::KK9:...yaz beni de listeye ben de şubat gibi başlarım zannımca zaten aralıktayız raporu bir halletsem inşaallah....2. tedavim sorun tüpler yok+ endometrium ince kalınlaşmıyor...yaş 37 oldu olacak istanbul tüp bebek merkezi..doktorum Aret Kamar
daha da varsa yazalımm ahh yaza yaza olsa keşkee...ben cup cake yapmaya devam edeyim bugünn nazar m değdi ne banaa bi baş ağrısı peydah oldu sormaa....artık uğrarım ben sık sık burayaaa..:KK1::KK1::KK9::KK9::126::126::126::124::124:

saol egunal ben 2005 de evlendim 8 yildirda biz bekliyoruz resimde kilon iyi gorunuyoi kilo vermenin pkosta adeti duzene koydugunun bizzat sahidiyim 6 ay adet gormedigimi bilirim bu arada topik icin tesekkurler ellerin dert gormesin

merhaba Güldenciimm...hayırlı olsun 2014 e yeni topik yeni umutlarla giriyoruz inşaallah:KK9::KK9::KK9::KK9:...yaz beni de listeye ben de şubat gibi başlarım zannımca zaten aralıktayız raporu bir halletsem inşaallah....2. tedavim sorun tüpler yok+ endometrium ince kalınlaşmıyor...yaş 37 oldu olacak istanbul tüp bebek merkezi..doktorum Aret Kamar
daha da varsa yazalımm ahh yaza yaza olsa keşkee...ben cup cake yapmaya devam edeyim bugünn nazar m değdi ne banaa bi baş ağrısı peydah oldu sormaa....artık uğrarım ben sık sık burayaaa..:KK1::KK1::KK9::KK9::126::126::126::124::124:

bir topiğimiz daha oldu hayırlı olsun inşallah:KK1:
yazarım canım listemize...
cupcake lerinden yiyemedikten sonra banane o cupcake den dimi ama:KK1:
kolay gelsin sana bi de geçmiş olsun:nazar:

saol egunal ben 2005 de evlendim 8 yildirda biz bekliyoruz resimde kilon iyi gorunuyoi kilo vermenin pkosta adeti duzene koydugunun bizzat sahidiyim 6 ay adet gormedigimi bilirim bu arada topik icin tesekkurler ellerin dert gormesin

zuhalcim bende aynen 2005 te evlendim ağustosta...
o dönem çok arkadaş vardı biliyormusun gebe kalamayan bir ara dedikki 2005 de var bişey infertil çiftlerin evlenme yılımıdır nedir:KK1:
pko var bende ama düzenli regl gördüğümden doktorlar sorun sayılmaz o dediler...
ultrasonda yumurtalık görünümüm pko imiş...

Kızlar ilk gün benden bu kadar hepinizi tanıdığıma çok memnun oldum bundan sonra burdayız tamammı:KK16:
Neler yaşıyoruz paylaşalım destek olalım...
Rahatsızım biraz yatışa geçiyorum...
İyi geceler:KK16:

Son düzenleme:
bir topiğimiz daha oldu hayırlı olsun inşallah:KK1:
yazarım canım listemize...
cupcake lerinden yiyemedikten sonra banane o cupcake den dimi ama:KK1:
kolay gelsin sana bi de geçmiş olsun:nazar:

Bızde asıl problemi esim sperm azlığı hareket az falanı filan.bende Pko yüm ama doktor tamda değil demişti acaba ben Pko olduğum için mi tutmuyordum.çok yumurtluyorum.listeye ebinde ekle Ocak'ta Ankara ama merkez bılmıom daha

benide listeye eklermisin egunalcım
yaş 27
tedavi sebebi pko
deneme sayısı 3
merkez izmir irenbe
tedavi zamanı ocak şubat
aşama adetini bekliyor

bende kısaca kendimi anlatayım arkadaşlar kendimi bildim bileli pko yum
hiçbir zaman düzenli adetlerim olmadı oks içtiğim zamanlar dışında tabi
4.5 yıllık evliyim 2 yıldır bebek için yoğun uğraşlar içerisindeyim.
1.tedavimi izmir smyrna da oldum sonuç ohss ve olumsuz
2.tedavimi izmir irenbede oldum sonuç ohss ve transfer iptali
3.kezde dondurulmuşlarla denedik yine olumsuz
4.kez tekrar irenbede başlayacağım tedaviye
genetik testler ve histeroskopide bir sorun yok
ama ben ilaç içmezsem aylarca adet olmuyorum sadece ilaçlarla olabiliyorum.
1 aydır düzenli bir şekilde glifor agnucaston ve de inofolic içiyorum eşimde emodex içiyor
benden bu kadar

Bızde asıl problemi esim sperm azlığı hareket az falanı filan.bende Pko yüm ama doktor tamda değil demişti acaba ben Pko olduğum için mi tutmuyordum.çok yumurtluyorum.listeye ebinde ekle Ocak'ta Ankara ama merkez bılmıom daha

ekledim canım listemize inşallah en sonunda da hamiş olarak yazarım:KK16:
valla listeye dikkat ettim pko luyuz çoğumuz ve illaki gebe kalamamada etkisi vardır..
düzenli adet görsek bile yumi kalitesinde sorun yarattığını düşünüyorum..

bende kısaca kendimi anlatayım arkadaşlar kendimi bildim bileli pko yum
hiçbir zaman düzenli adetlerim olmadı oks içtiğim zamanlar dışında tabi
4.5 yıllık evliyim 2 yıldır bebek için yoğun uğraşlar içerisindeyim.
1.tedavimi izmir smyrna da oldum sonuç ohss ve olumsuz
2.tedavimi izmir irenbede oldum sonuç ohss ve transfer iptali
3.kezde dondurulmuşlarla denedik yine olumsuz
4.kez tekrar irenbede başlayacağım tedaviye
genetik testler ve histeroskopide bir sorun yok
ama ben ilaç içmezsem aylarca adet olmuyorum sadece ilaçlarla olabiliyorum.
1 aydır düzenli bir şekilde glifor agnucaston ve de inofolic içiyorum eşimde emodex içiyor
benden bu kadar

pko ve ohss mağdurusun demek bende de pko var ama adetler düzenli diye bunun için ilaç kullandırılmadım hiç..
inofolic çok önemliymiş son zamanlarda duyuyorum kullanan kendiliğinden gebe kalanda çok inşallah sende de öyle olur tedaviyi beklerken gebe kalanlardan olursun..ohss yi bende ilk tüp denememde yaşadım 4 gün hastanede yattım bu yüzden...diğer iki tedavimde de doktorum azami gayret gösterdi ohss olmamam için ve çok şükür kıyısından döndüm...uyarı iğneyi vurunca e2 değerim fırlıyor kınıyorum e2 değerimi:KK1:

X