2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ben önce buzunu çözdürüyorum sonra hafif suda pişiriyorum daha sonra hafif yağda.. Toplamda 10 dakika falan yani. En son yaptığım yemegin içine atıp öyle pişiriyorum.. Bu arada progestanı vajinal kullansan ? Ben üç ay öyle kullandım hiçbi yan etkisi olmamıştı..

Sagol canim cevap icin bende buzunu cozdureyim ozaman heralde hemen cozulur sen ayri pisirip oylemi koyuyosun yemege ben bikac kez yapmistim ondada direk koymustum yemege sonra burda okudum herkes kavuruyor ama benim kiza alerji yapti bi deneyecegim artik 10 aylik oldu insallah yer bakalim. Vajinal mi hic denemedim doktorda hic dememisti bana boyle persembe kontrolum vardi bi sorayim oyle kullan derse yan etkiside azsa vajinal kullanirim insaallh tamen kesilirde gerek kalmaz.

canım ben hiç köfte yapmadım püreyi zor yerken nerde kaldı köfte yemek ama gurme bebekten baktım buzu çözülünce rendelenmiş soğan ve zeytinyağı ve kıymayı kısık ateşte pişmeye bırakın rengi kahverengiye dönmeye başlayınca bayat ekmek içini (tercihen tam buğday yazıyor) ekleyin biraz daha pişirip alın isterseniz içine pişime yakın maydanoz ve kimyonda koyabilirsiniz yazıyor birde şeklen köfteye benzemiyor ama bilemedim :))

yok canım sende gayet iyisin ben sadece eski halime bian önce dönmek istiyorum artık rejim zaten pek işe yaramıyo gibi miroşun yürümesini beklicez heralde :)

canım bizim aşımız bu ay sonunda doktora sorayım bende neden aynı aşıyı birkaç kez yaptırayım ki kafam karıştı bi sorucam bakalım ne dicek zaten bu ay bin tane şey sorucam kocaman bir listem var resmen :)))

Sagol canin arastirmissin benimkide puresiz yemiyo pure olmadigi zaman ogruyo bakalim alismasi lazim kucuk kucuk parcalarla deneyecegim ama hakkaten senin buldugun tarif pekte kofte gibi degil :-) bende disari cikartayim ozaman kiymayi cozulsun. Bu sulu kofteyi nasil yapiyorlarki aceba bende buyuk bi askla deneyecegim midem bulanmasina ragmen insallah yer zaten corbalari pure yapilmazsa yemiyo alisti galiba.

Ee ben senden tombikim normal sen uavas yavas verirsin :KK66:

Bende oyle biliyorum canim tabansiz patik gibi olanlardan giydirmeli diye ama babamoz netten almış 20 numara nike giydiriyorum

Yazdim ben sabah 600 gr vermis gozukuyorum 70.4 geldim haftaya artmaz insallah

Aynen bende pazar gunu cok yeidm

Masallah canim sevindim senin adina

Dogru ozaman demekki bizim babamizda netten siparis vermis ama bende iyice ogrenmeden giydirmek istemedim gerci bizimki ayaklarini sokmuyo o tabansiz patikler vs sadece corapla duruyo iyice bi arastirmak lazim

Canım moralim bozuk tartıya çıktım zaten kilo vermemişimde.ben geceleri yemek yiyorum kendime engel olamıyorum.ben pes ettim siz devam edin.eski kiloya dönemem nasılsa.çocukların stresi iştahımı arttırdı bu işte bi terslik mi var:))

2 sefer aynı aşımı allah allah duymadım hiç.9 ay doldurunca bizimde var aşımız iyice sorup öğrenmek lazım

Canım bu kadar mı denk gelir bende iş olsun tartıldım ve 67. net geldi.bende 500 gr almışım.yoksa boyun 1.67 mi.bu arada regl dönemimizde aynı:))
Yok canım ya nerdeeee boyum 1.58, yusyuvarlak duruyorum o yüzden :)

Kızlar az önce sağlık ocağını aradım bu ay aşımız var mı diye.. Yok dedi. Kızamık yok mu dedim var ama zaten 1 yaşından sonra yapılacak dedi yani istiyorsanız şimdi yaptırın ama 1 yaşında tekrar yapılacak dedi. Aynı aşıyı 3 ay arayla yaptırmak anlamsız o zaman dedim.. Çok sık hastalanmıyorsa premature değilse yaptırmayın dedi.. Kızamık aşısı yaptıranlar 1 yaşında tekrar mı yaptıracaksınız?

Nasil yani 1 yasindada mi vuracaklar kizamik biz yaptirdik simdi ama bizim burasi biraz riskli bolge ve benim kizim cok cabuk hastalanir 36 haftalik dogdu. Valla her saglik ocagi her doktor farkli soyluyor herkesin kafasi karisti niye hepsi bi ortak noktada bulusmaz bunlarin

Benim kg 67 , 500 gr gitmiş görünüyor ama ben kendimi eskisinden daha davul gibi hissediyorum, ki deli gibi dikkat ettim ama olmadı be gençler :KK43: gerçi Perşembe regl günüm belki vücudum bi güzellik yapar da 1 kg birden atar.
Regl döneminin çok etkisi var canım ödem oluyor vücutta

Nasil yani 1 yasindada mi vuracaklar kizamik biz yaptirdik simdi ama bizim burasi biraz riskli bolge ve benim kizim cok cabuk hastalanir 36 haftalik dogdu. Valla her saglik ocagi her doktor farkli soyluyor herkesin kafasi karisti niye hepsi bi ortak noktada bulusmaz bunlarin
Evet nasıl bir saçmalık bazı sağlık ocaklarında var bazılarında yok kimisi önemli diyor kimisi gerek yok niye iki defa yapılsın diyor ben de yaptırdım ama neyin doğru neyin yanlış olduğunu cozemedim Allaha emanet çocuklarımız

Evet nasıl bir saçmalık bazı sağlık ocaklarında var bazılarında yok kimisi önemli diyor kimisi gerek yok niye iki defa yapılsın diyor ben de yaptırdım ama neyin doğru neyin yanlış olduğunu cozemedim Allaha emanet çocuklarımız

Menenjittede bi ortak nokta bulamadilar neye gore kime gore soyledikleri dogru cozemedik dedigin gibi Allah a emanet artik cocuklarimiz menejiti korktugum icin yaptiracagim insallah bi sorun olmaz

Ben şimdi aradım aile hekimini, 12. Ayda kkk karma aşısı içinde kızamık zaten var ama suriyeliler den geçen yıl bi kızamık salgını olmuş ve sağlık bakanlığı kampanya başlatmış ve karma değil sadece tek doz kızamık aşısının 9. Ayda yapılmasını istemiş ki bu ailelerin inisiyatifinde diyor isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz diyor. Yaptırsan da yaptırmasan da 12. Ayda karma aşı ile kızamık zaten yapılıyor dedi. Ben yaptırıcam valla istanbul suriyeli dolu risk almak istemem.
Bu arada mahtuana mahtuana ben geçen gün oğluma ayrı yağsız kıyma aldım, içine soğan sarımsak maydanoz tam buğday ekmek içi katıp köfteler yapıp buzluğa attım, seviyor da oğlum köfteyi, daha doğrusu eti seviyor :)

Ben şimdi aradım aile hekimini, 12. Ayda kkk karma aşısı içinde kızamık zaten var ama suriyeliler den geçen yıl bi kızamık salgını olmuş ve sağlık bakanlığı kampanya başlatmış ve karma değil sadece tek doz kızamık aşısının 9. Ayda yapılmasını istemiş ki bu ailelerin inisiyatifinde diyor isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz diyor. Yaptırsan da yaptırmasan da 12. Ayda karma aşı ile kızamık zaten yapılıyor dedi. Ben yaptırıcam valla istanbul suriyeli dolu risk almak istemem.
Bu arada mahtuana mahtuana ben geçen gün oğluma ayrı yağsız kıyma aldım, içine soğan sarımsak maydanoz tam buğday ekmek içi katıp köfteler yapıp buzluğa attım, seviyor da oğlum köfteyi, daha doğrusu eti seviyor :)
Canim gecen gün esimle dışarı cikmistik bir yerde yemek yiyelim dedik ağaç altında dışarda oturduk yanımıza Suriyeliler geldi iki kadın iki çocuk hemen yanımıza çöktüler dilenmeye başladılar oturuyorlar kalkiyorlar kipirdaniyorlar sürekli ve tozlar kalkıyor üzerlerinden eşime dedim kalk başka bir masaya geçelim değiştirdik masayı kızımda vardı bebek arabasında tedirgin oldum aslında dediğin gibi tedbirli olmak lâzım aşı konusunda

Kızlar az önce sağlık ocağını aradım bu ay aşımız var mı diye.. Yok dedi. Kızamık yok mu dedim var ama zaten 1 yaşından sonra yapılacak dedi yani istiyorsanız şimdi yaptırın ama 1 yaşında tekrar yapılacak dedi. Aynı aşıyı 3 ay arayla yaptırmak anlamsız o zaman dedim.. Çok sık hastalanmıyorsa premature değilse yaptırmayın dedi.. Kızamık aşısı yaptıranlar 1 yaşında tekrar mı yaptıracaksınız?
Ya bu ole sacma bi uygulama olmski bazi saglik ocaklari yaptirin dio bazilari istersenz yaptrmayin diyo bizim dr yaotirma 1 yasinda mecbur yapilck dedi smdi yaptorsaan bile 1 yasnda tekrar yapilck bzm saglik ocagi aradi dedi suriyeliler geldgi icin isteyene yapiyrz bende yok dedm tmm nasilsa 1 yasnda yapilck dedi

Haksızlık etme kendine canım gerçekten hoş hatunsun.kilon da öyle çok belli değilki
Sağol canım ama işte eskiyle kıyaslayınca maalesef pek hoş bulmuyorum kendimi, çevremdekiler de moralimi bozmaya başladı, artık eskisi gibi olmazsın kaldın böyle falan diye :KK43:

@oslew haftanin elemani sensin arkadasim. Ben de yarim kg vermisim. En azindan denedik ya yine deniyelim daha iyi yenilelim :KK66:
Ben size yetisene kadar siz boyle kalcanizzz :)
Bendr cok zor kilo veriyorum aslinda dogumdan sonra donmustum normal kiloma ama yiye yiye aldim yine simdi o son aldigim 8 kilo gitcek ondan sinra zorlancam bende ayrica haftada 500 gr da az degiil bence

Sağol canım ama işte eskiyle kıyaslayınca maalesef pek hoş bulmuyorum kendimi, çevremdekiler de moralimi bozmaya başladı, artık eskisi gibi olmazsın kaldın böyle falan diye :KK43:
Ben artık 36 beden halimide istemiyorum.bu duruma alışmış gibiyim.40 beden de fena değilmiş:-)
Etraftakileri boşver canım sen verirsin bak demedi deme.banada 2. çocuktan sonra kalan benimmiş.

Ya bir sey sorcam arkadaslar benim bebe 8.5 aylik kofte halinde vermedim hic kiymayi? Bizim yedigimiz kofteleri elinizle ezip mi veriyorsunuz? Beni de aydinlatin benimki babasi kilikli yemek seciyor.

Kaldiki kofteye ogurmuyorlar mi? Ya bu yemek isi bitse valla baska bisi istemiorum :) kendimi yedim bu cocuk yiycek diye. Ben ole ev hanimi biri de degildim hic anlamam zaten mutfak islerinden sevmem de evlenirlen bile pesin pesin soleyerek evlendim bana mutfak isi deme diye :) en zorlandigim kisim bu ne yicek ne piscek derdi yoksa bal suratlim kuzu kuzu :)

X