2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Öyküden corba onerisi kofteli bulgurlu yogurt corbasi bayiliyoorrr :)
eminim mirada bayılır :KK37: :p

Kaldiki kofteye ogurmuyorlar mi? Ya bu yemek isi bitse valla baska bisi istemiorum :) kendimi yedim bu cocuk yiycek diye. Ben ole ev hanimi biri de degildim hic anlamam zaten mutfak islerinden sevmem de evlenirlen bile pesin pesin soleyerek evlendim bana mutfak isi deme diye :) en zorlandigim kisim bu ne yicek ne piscek derdi yoksa bal suratlim kuzu kuzu :)
ben köfte vermedim hiç ağzına gelen minicik bir sebzeyi bile öğürüyor nerde kaldı köfte yemek valla bende en çok yemek konusunda hırpalandım o kadar iştahsız ki haftada bir kere yarım kase bişi yediğinde zil takıp oynayacak duruma geliyorum

Kaldiki kofteye ogurmuyorlar mi? Ya bu yemek isi bitse valla baska bisi istemiorum :) kendimi yedim bu cocuk yiycek diye. Ben ole ev hanimi biri de degildim hic anlamam zaten mutfak islerinden sevmem de evlenirlen bile pesin pesin soleyerek evlendim bana mutfak isi deme diye :) en zorlandigim kisim bu ne yicek ne piscek derdi yoksa bal suratlim kuzu kuzu :)
Canim ben eve yaptığım kofteden veriyorum buzluga koyuyorum çoğu zaman çıkarıp öylede veriyorum zaten ben fazla baharatlı yapmıyorum yumurtanin beyazı da oluyor içinde ama o kadarciktan birşey olmaz herhalde bir yumurta kiriyorum içine köfteyi küçük parçalar halinde önüne koyuyorum o kendi yiyiyor özellikle istahsiz olduğu dönemlerde severek yiyiyor ona özelde yapabilirsin intetnetteki tariflere gore birer birer poşetlere koyup saklayabilirsin buzlukta benim kızım ogurmuyor önce birkaç parçayla başladık simdi bir köfteyi yiyebiliyor

Ya bir sey sorcam arkadaslar benim bebe 8.5 aylik kofte halinde vermedim hic kiymayi? Bizim yedigimiz kofteleri elinizle ezip mi veriyorsunuz? Beni de aydinlatin benimki babasi kilikli yemek seciyor.
Evet canım köfteyi elimle küçük koparıp azıcık parmağımla ezip veriyorum ağzına ve benimki de babası kılıklı olduğundan eti görünce 5 metreden ağzını açıyor :)

Tarifi 250 gr yağsız kıyma yarım baş küçük soğan bi diş sarımsak bi tutam maydanoz tam buğday ekmek içi ve bi yumurta sarısı. Malzemeleri rondodan geçirip kıymayla yoğurdum ve normal köfte büyüklüğünde 8 tane çıktı buzdolabı poşetine dizip buLuğa attım.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    109,5 KB · Görüntüleme: 61
Tarifi 250 gr yağsız kıyma yarım baş küçük soğan bi diş sarımsak bi tutam maydanoz tam buğday ekmek içi ve bi yumurta sarısı. Malzemeleri rondodan geçirip kıymayla yoğurdum ve normal köfte büyüklüğünde 8 tane çıktı buzdolabı poşetine dizip buLuğa attım.
Sagolun valla bn de deniyim belki onu yer guzel fikir

Canim ben eve yaptığım kofteden veriyorum buzluga koyuyorum çoğu zaman çıkarıp öylede veriyorum zaten ben fazla baharatlı yapmıyorum yumurtanin beyazı da oluyor içinde ama o kadarciktan birşey olmaz herhalde bir yumurta kiriyorum içine köfteyi küçük parçalar halinde önüne koyuyorum o kendi yiyiyor özellikle istahsiz olduğu dönemlerde severek yiyiyor ona özelde yapabilirsin intetnetteki tariflere gore birer birer poşetlere koyup saklayabilirsin buzlukta benim kızım ogurmuyor önce birkaç parçayla başladık simdi bir köfteyi yiyebiliyor
Sagol canim ben de onu demiyim simdi belki yer guzel fikir

Sagol canim cevap icin bende buzunu cozdureyim ozaman heralde hemen cozulur sen ayri pisirip oylemi koyuyosun yemege ben bikac kez yapmistim ondada direk koymustum yemege sonra burda okudum herkes kavuruyor ama benim kiza alerji yapti bi deneyecegim artik 10 aylik oldu insallah yer bakalim. Vajinal mi hic denemedim doktorda hic dememisti bana boyle persembe kontrolum vardi bi sorayim oyle kullan derse yan etkiside azsa vajinal kullanirim insaallh tamen kesilirde gerek kalmaz.

Sagol canin arastirmissin benimkide puresiz yemiyo pure olmadigi zaman ogruyo bakalim alismasi lazim kucuk kucuk parcalarla deneyecegim ama hakkaten senin buldugun tarif pekte kofte gibi degil :-) bende disari cikartayim ozaman kiymayi cozulsun. Bu sulu kofteyi nasil yapiyorlarki aceba bende buyuk bi askla deneyecegim midem bulanmasina ragmen insallah yer zaten corbalari pure yapilmazsa yemiyo alisti galiba.

Dogru ozaman demekki bizim babamizda netten siparis vermis ama bende iyice ogrenmeden giydirmek istemedim gerci bizimki ayaklarini sokmuyo o tabansiz patikler vs sadece corapla duruyo iyice bi arastirmak lazim
Bende önce kavurup sonra buharda pişiriyorum. Ama önce yağ yerine çok az su koyuyorum çünkü direk yağ koyunca çok sıçrıyo güzel olmuyo.. Evt cnm benim çok kanamam ve bulantım olduğu için dr vajinaldan verdi. İnş. sana gerek kalmaz da yinede sorarsın doktoruna..
Nasil yani 1 yasindada mi vuracaklar kizamik biz yaptirdik simdi ama bizim burasi biraz riskli bolge ve benim kizim cok cabuk hastalanir 36 haftalik dogdu. Valla her saglik ocagi her doktor farkli soyluyor herkesin kafasi karisti niye hepsi bi ortak noktada bulusmaz bunlarin
Karma aşının içinde zaten kızamık varmış 3ay önceden tedbirini aldın. Ebe aşının hiçbi sakıncası yok dedi bana. Ayrıca menenjit için de hem doktorum hem ebe türkiye de böyle bi aşı yoktu yeni geldi zorunlu değil isteyen yaptırıyor dediler. Ama ben yaptırcam..
Ya bu ole sacma bi uygulama olmski bazi saglik ocaklari yaptirin dio bazilari istersenz yaptrmayin diyo bizim dr yaotirma 1 yasinda mecbur yapilck dedi smdi yaptorsaan bile 1 yasnda tekrar yapilck bzm saglik ocagi aradi dedi suriyeliler geldgi icin isteyene yapiyrz bende yok dedm tmm nasilsa 1 yasnda yapilck dedi
Bende çok kararsız kaldım cuma dr randevumuz var tekrar sorcam yap derse pazartesi yaptırcam yoksa bende 1 yaşını beklicem..

Kizlar smdi hastaneden geldim hem boyun fitigi var hem bel. Ameliyatlik bisey degil tedavi gorucekmisim elim oyuzden uyusukmus. tekrardan mrgricem carsamba gnu busefer dha net goruntu olsun dye ilacli mr gricem ogun emzirmicm herlde:KK43: eczaci tanidgi olan arkadas minnakkartal di sanirm nolurbna yardim edermisinnnn omniscan 20ml ilacin adi bu

Kizlar smdi hastaneden geldim hem boyun fitigi var hem bel. Ameliyatlik bisey degil tedavi gorucekmisim elim oyuzden uyusukmus. tekrardan mrgricem carsamba gnu busefer dha net goruntu olsun dye ilacli mr gricem ogun emzirmicm herlde:KK43: eczaci tanidgi olan arkadas minnakkartal di sanirm nolurbna yardim edermisinnnn omniscan 20ml ilacin adi bu
Geçmiş olsun canım.bu ara benim bel de fena ağrıyo.tekrar mr da daha büyük bi sıkıntı çıkmaz umarım.

Bende bize yaptigim koftryi kucuk kucuk dogruyorum buzluyken rahat kesiliyo buzlukta kabarmis ince bulgurumda var gecen gun fazla kabartmisim koydum fazlasini 1 tatli kasigi un 2-3 yemek kasigi yogurt biraz zyagi biraz su hepsini pisiriyorum 2dir yaptim severek yedi

Canim geçmiş olsun devam sutude aliyormuydu hıra alıyorsa emzirmemen sıkıntı olmaz belki

Ya da canım süt sagsan buzluga koysan şimdiden

Çok geçmiş olsun

Gecms olsn cnm

Ben de yapıp buzluğa attım. Dometes suyu ile pişirince yumuşacık oluyor :)

Kızlar dedem koah hastaligina yakalanmis suan acilde yatista hepinizden dualarinizi istiyorum: (

X