2014 ikiz anneleri

Pek çoğumuz tedavi ile geldi bu günlere tüp bebek deneme topiklerimizde hep yasinler meryem sureleri okuduk... Şimdi daha da çok Rabbimize şükredip dua etme zamani. Ağırlaştı pek çok arkadaşımız belki abdest alıp kuran okumak zor gelebilir ama her gün topiğimize 7 ayetel kürsi ve naz felak okusak, zırh gibi korur bizleri, belki bazılarımızın duası daha makbuldür onun adına bizleri de korur hem birbirimiz için dua etmek en kabul göreniymiş, hepimiz zaten eminim ediyoruz ama bunu direk listeleyerek günlük okusak ne dersiniz?

kızlar ben de isimler birbiriyle uyumlu olmasın diye bakıyorum :KK1::KK1: herkesin farklı bir talebi oluyor...

eğer cinsiyeti kız olan kesinleşirse adını babası koyacak, çünkü ben ne dediysem beğenmedi :KK50::KK50:

kızlarr mrbbb bugun hamılelık takvımı yapmak ıstıyorum...

bı yardım edınde yapıveremmm... :KK9:

:37 bılgısayardayken yapayIMM COK MERAK EDIYORUM BIZIMKININ TAKVIMINII

Bence de yap artık Canim takip etmek güzel oluyor.
Önce başka bir siteden tahmini doğum tarihini hesaplat yada biliyosundur artik:KK1:
Sonra sağ üstteki kullanıcı kontrol panelini tıkla (profilin sağında) sonra sol yanda alt alta yazıyor ya oradan profil düzenleye tıklayacaksın, sen le ilgili bilgiler var biraz alta gelince bebeğinizin tahmini doğum tarihi diyor oraya tarihi yazacaksın araya - koyarak örn. Bende 22-05-2014 yazıyor... (2014'e dikkat ben 2013 yapiyodum )
Umarim anlatabilmişimdir

Son düzenleme:
kızlar ben de isimler birbiriyle uyumlu olmasın diye bakıyorum :KK1::KK1: herkesin farklı bir talebi oluyor...

eğer cinsiyeti kız olan kesinleşirse adını babası koyacak, çünkü ben ne dediysem beğenmedi :KK50::KK50:

Aslında uzmanlar tarafından çok uyumlu isimler önerilmiyor. Bireysel farlılaşmayi sağlamalari icin, söylenirken kime seslenildigi net olacak vs... Bende o yüzden aşırı çağrisim yapan değil de bas harfleri ve harf sayisi ayni olsa diyorum sevimli geliyor. Ama söylerken net ayrilacak isimler... Mesela Asya kuzey de düşündüm bi şekil bölge çagristirmasi ortak diye :)) bu tarz benzerlikler de olabilir. Kıza Nehir erkeğe aras mesela :) amaa Asyadan vazgeçemem biri kız olursa :KK16:

Pek çoğumuz tedavi ile geldi bu günlere tüp bebek deneme topiklerimizde hep yasinler meryem sureleri okuduk... Şimdi daha da çok Rabbimize şükredip dua etme zamani. Ağırlaştı pek çok arkadaşımız belki abdest alıp kuran okumak zor gelebilir ama her gün topiğimize 7 ayetel kürsi ve naz felak okusak, zırh gibi korur bizleri, belki bazılarımızın duası daha makbuldür onun adına bizleri de korur hem birbirimiz için dua etmek en kabul göreniymiş, hepimiz zaten eminim ediyoruz ama bunu direk listeleyerek günlük okusak ne dersiniz?

Çok güzel düşünmüşsün canım.ben varım.liste falan o yapılcak nasıl olcak?

Okuyorum bile :)

Çok güzel düşünmüşsün canım.ben varım.liste falan o yapılcak nasıl olcak?

Günlük liste aklimdaki, hani daha teşvik edici olsun ve atlamayalim diye. Okuyan ben okudum der hepsini ben geç yatiyorum gece yatarken günün listesini yayinlayabilirim yada sabah erken kalkan birisi de tutabilir listeyi....

örn: gün icinde okuyacaklarin listesi söyle olabilir
Aksu 81.......
Sedef..........
Duru deniz.......

listeyi gece söyleye çeviririz
Aksu.... Okudu
Sedef..... Okudu vs vs benim aklima böyle geldi ama siz ne dersiniz?

Aslında uzmanlar tarafından çok uyumlu isimler önerilmiyor. Bireysel farlılaşmayi sağlamalari icin, söylenirken kime seslenildigi net olacak vs... Bende o yüzden aşırı çağrisim yapan değil de bas harfleri ve harf sayisi ayni olsa diyorum sevimli geliyor. Ama söylerken net ayrilacak isimler... Mesela Asya kuzey de düşündüm bi şekil bölge çagristirmasi ortak diye :)) bu tarz benzerlikler de olabilir. Kıza Nehir erkeğe aras mesela :) amaa Asyadan vazgeçemem biri kız olursa :KK16:

asya çok güzel isim canım.biri kız olsaydı kesin bızde koycaktık. eşimin en sevdiği kız ismi:)):KK9:

Günlük cok karisabilir gibi geldi simdi haftalik cumadan cumaya herkes kaç tane ayet el kursu okuduğunu söyler ara ara ben güncellerim siz okudukça soylerseniz. Kişi basi bir haftada 100 ayet el kürsüye niyetlensek süper olur. Mümkün olduğunca gün gün topigimize gönderip koruma altina alalim. Olur mu? Yarin baslayip diğer cumaya kadar 100 ayet el kursu 100 naz felak okurum diyenler adini yazdirsin kizlaar size de uyarsa... Yarin mübarek gün başlayalim inşallah...

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim ..................Ayetel kürsü......... Naz-Felak
Aksu81.............

Kızlar sizin içinde uygunsa boyle liste yapayim isteyenler ismini yazdirsin, yarin başlayalim inşallah....okudukça soylersiniz (10-20 100 olana kadar arada güncellerim) naz felaği birlikte aldim ayni anda okuruz diye düsündüm.

Rabbim dualarimizi kabul etsin hepimize vakti zaman inşa hayirli saglikli güzel evlatlar nasip etsin...

Aksu81.............

Kızlar sizin içinde uygunsa boyle liste yapayim isteyenler ismini yazdirsin, yarin başlayalim inşallah....okudukça soylersiniz (10-20 100 olana kadar arada güncellerim) naz felaği birlikte aldim ayni anda okuruz diye düsündüm.

Rabbim dualarimizi kabul etsin hepimize vakti zaman inşa hayirli saglikli güzel evlatlar nasip etsin...

Çok gzl canım sen ilgilen bu işle:)benim adımıda yaz listeye:)ama anlamadığım,kişi başımı 100 aytel kürsi felak nas okuycax ypksa toplammı?

Gunaydinlaaar kızlar..durudenizderya soranlara ailemde herkes ikiz tek doğan yok deseydin:)
bende cok sıkılıyorum bu konudan size ne demi.. Elimde olsa Doğan'a kadar kimseye söylemicem bebeğim olacagını.. Ne meraklı bu insanlar anlamıyorum..

ayyy bu etraf bu insanlar yok mu bi yakalarsam onları :KK4: neseki biz ikiz olduklarıı kimseye söylemedik bana kimse sormuyo :KK34:

Çok gzl canım sen ilgilen bu işle:)benim adımıda yaz listeye:)ama anlamadığım,kişi başımı 100 aytel kürsi felak nas okuycax ypksa toplammı?

Ben kişi başı diye düşündüm canım :KK17: toplam 100 az olur sanki, 100 ayetel kürsü 100 Naz 100 Felak.... tabi okuyabildiğimiz kadar illa yüz olacak diye birşey yok ama hedefimiz olsun... Günlük sabah aksam 7şer okusak günlük 14-15 falan olur nerdeyse haftalik 100 yapiyor. Bi güne başlarken bi yatarken diye düşündüm kendi adıma... Okudukça topigimize yolluycam inanıyorum ki koruyucu melekler hiç topiğimizden eksik olmayacak :KK16: Okurken elinizi göbişe koymayı da unutmayin:KK1:

Aksu81.............

Sedef...............

Seybil..............

Kızlaar isteyenler ismini yazdirsin lütfen...

Rabbim dualarimizi kabul etsin hepimize vakti zamanında inşallah hayirli saglikli güzel evlatlar nasip etsin...Amin...

Son düzenleme:
Günlük cok karisabilir gibi geldi simdi haftalik cumadan cumaya herkes kaç tane ayet el kursu okuduğunu söyler ara ara ben güncellerim siz okudukça soylerseniz. Kişi basi bir haftada 100 ayet el kürsüye niyetlensek süper olur. Mümkün olduğunca gün gün topigimize gönderip koruma altina alalim. Olur mu? Yarin baslayip diğer cumaya kadar 100 ayet el kursu 100 naz felak okurum diyenler adini yazdirsin kizlaar size de uyarsa... Yarin mübarek gün başlayalim inşallah...

tama beni de ekleyeblirsin canımmm :KK16:

Aksu81.............

Sedef...............

Kızlaar isteyenler ismini yazdirsin lütfen...

Rabbim dualarimizi kabul etsin hepimize vakti zamanında inşallah hayirli saglikli güzel evlatlar nasip etsin...Amin...

canım ben ofiste o kadar okumaya fırsat bulamam ve mahcup olurum diye endişe ediyorum.
ben de okuyacağım ama okuduğum kadarı sizlere göre az olur diye yazamayacağım. hergün hava almaya indiğimde bir 10 dakika kadar yürüyorum ve elim karnımda dua okuyorum. sizler için de okuyacağım...

bir de kızma kuzum, gıcık olma bana ama, "nas-felak" olarak düzeltsek daha doğru gibi :26::26:

ayyy bu etraf bu insanlar yok mu bi yakalarsam onları :KK4: neseki biz ikiz olduklarıı kimseye söylemedik bana kimse sormuyo :KK34:

Canım sen ne zaman söylemeyi düşünüyorsun :KK1: aileler şok olacak, niye sakladik diyicen.... Karnin büyüdü mü senin belli oluyor mu hamileliğin?
Bu arada üstteki listeye düzeltme şeklinde ekledim seni de Allah kabul etsin... Cumadan cumaya yeni bastan başlariz inşallah...

canım ben ofiste o kadar okumaya fırsat bulamam ve mahcup olurum diye endişe ediyorum.
ben de okuyacağım ama okuduğum kadarı sizlere göre az olur diye yazamayacağım. hergün hava almaya indiğimde bir 10 dakika kadar yürüyorum ve elim karnımda dua okuyorum. sizler için de okuyacağım...

bir de kızma kuzum, gıcık olma bana ama, "nas-felak" olarak düzeltsek daha doğru gibi :26::26:

Canim niye mahcup olasin belki bende o kadar okuyamiycam, haftada 10-20 ne okursan ekleyelim seni de istersen...
Kizarmiyim hiç, cok sagol doğrusu ile duzelteyim hemen. Agzimdan naz gibi çikiyo ya ondan şaşırdım:KK17:

Son düzenleme:
X