2014 Kpss Cafe' me Gelmek İsteyenler Buyrun =)

BU KONU TAM 2 YIL ÖNCE AÇILMIŞ. BU YIL MEZUN OLUYORUM. MÜHENDİS OLACAĞIM İNŞALLAH... ÖZEL SEKTÖREDE DE YAKLAŞIK 1 YILDIR KENDİ ALANIMDA ÇALIŞIYORUM. ANCAK ATANMAM LAZIM. 1 YIL İDARE EDEBİLİRİM AYNI İŞ YERİMDE AMA HAYAT ÇOK ZOR. AİLELERİN BEKLENTİSİ YÜKSEK. 23 YAŞINDAYIM. BİR HAYAT KURMAM GEREKİYOR VE YOLUN BAŞINDAYIM. UMARIM BAŞARILI OLABİLİRİM. OKURKEN ÇOK SIKINTI ÇEKTİM. AİLEM DE ÇEKTİ. BÜTÜN BUNLARIN BİTMESİ GEREK. SON BİR BÜTÜNLEMEM KALDI. BU AYIN SONUNDA FALAN ALIRIM DİPLOMAYI.
ARDINDAN KPSS YE ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIM. İNŞALLAH MUVAFFAK OLURUM.
2 YIL GEÇMİŞ KONUŞMA AÇILALI. BURADA OLUP DA ATANANLAR BANA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ. SIFIRIM KPSS KONUSUNDA. YALNIZCA GENEL KÜLTÜR GENEL YETENEK SINAVINA GİRECEĞİM. NASIL ÇALIŞMALIYIM?

Evet hanımlar 2013 kpss nın yaklaşmış olduğu bu günlerde ,artık 2014 kpss ye hazırlanma vaktinin geldiğini hatta zor atanan bölümler için geçtiğini fark ettim .....Ne zamandır hazırlanmak istediğim kpss ye ilk adımı atabilmek ve hep beraber yeri geldiğinde azalan motivasyonu,hırsı,başarıyı tekrardan yakalayabilmek için bu sayfayı açıyorum.....

Gelin bana katılın ve beraber bu zorlu yolda hedefimize emin adımlarla ilerleyelim.....

Şimdiden kendine hedef belirlemiş,başaracağına inanan ve yılmayacak arkadaşlarımı bekliyorum.....

sayfa da tablo oluşturulacak....Genel yetenek-Genel kültür,eğitim bilimleri,A grubu(alan) dersleri konu konu yer alacak.....herkes kendine göre günlük ders çalışma programı yapacak ve mümkün olduğunca bu programa uymaya çalışacak.....

şimdilik bu kadar....:KK3:

Ders programı nasıl olmalı?

http://www.kadinlarkulubu.com/kamu-...kpss-cafe-me-gelmek-isteyenler-buyrun-12.html

Matematik Nasıl Çalışılır?

http://www.kadinlarkulubu.com/kamu-...kpss-cafe-me-gelmek-isteyenler-buyrun-13.html

:KK45::KK45::KK45:2013 kpss hazırlanan arkadaşlarımızın önermiş oldukları kaynaklar:nazar::nazar::nazar:

Eğitim Bilimleri

yediiklim konu anlatımı
yediiklim soru bankası
yediiklim deneme seti (geçen yıl sorularıyla benzer)
ihtiyaç konu anlatımı
yargı 5555 soru bankası (yediiklim ve ihtiyacın yerini tutmaz, ama yine de çözülmeli, ilk kez çalışanlar için iyi)

Genel Yetenek- Genel Kültür

yargı 5555 soru bankası
x yayıncılığın ders notları (özellikle tarihi süper)
uzman kariyer tarih ve coğrafya öğreten soru bankası (hakikaten öğretiyor, çözümleri konu tekrarı tarzında, bi kaç kavram haritasına da yer vermiş)
yargı kozmik oda soruları (ösymnin yaptığı tüm sınavlardaki soruların derlenip toplandığı bi kitap, tek olumsuz yanı cevaplar testin hemen altında)
ihtiyaç 24 saatte tarih-coğrafya-vatandaşlık kitabı (bu 3 derse adamakıllı çalıştıktan sonra tekrar yapmak için gerekli, ezberi kolaylaştırıyor)
http://kpsskazani............../ bu siteden de ihtiyaç duyduğumuzda videolarımızı izliyoruz. özellikle tarihi çok iyi

internetten sipariş vermek isteyenler;
ucuzkitapal,kitapseç

KPSS YE NASIL ÇALIŞILMALI?

1) KPSS Derslerine çalışırken mümkün olduğunca aynı ortamda aynı zamanda ve aynı masada ders çalış. Bu senin güdülenmeni sağlayacak ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksın.

2)Herhangi bir KPSS dersine ait ilk kitabını okumadan önce ön bilgi sahibi ol. Yani bu kitaptaki bilgilerin nerede, ne zaman, neye yarayacağını öğren.

3) Ders çalışırken önemli ve anlayamadığın yerleri not al. Dersin sonunda bu yerleri tekrar oku ve düşün!

4) Her şeyi bir anda anlamaya, çözmeye kalkışma! Çünkü, herşey yavaş yavaş yerine oturur. Sabret!

5) Çalışırken gereksiz ayrıntılarla uğraşma. Dikkatini dağıtıp vaktini boşa harcama!

6) KPSS Derslerinde Konuları bütün-parça-bütün sıralamasını izleyerek çalış!

7) Bir günde birden fazla farklı ders çalış! Böylece o dersten bıkkınlık duymazsın.

8 ) Bir günde 3 farklı dersten fazlasına çalışma! Böylece kafanı çok fazla dağıtmamış olursun.

9) Zor dersleri,kolay dersleri belirle ve ona göre çalışma süresi ayarla!

10) Derslerin ve konuların çokluğuna bakıp üzülme! Etrafa değil, yürüdüğün yolda önüne bakarak ilerle! Böylece hem üzülmez hem de yılgınlığa düşmezsin.

11) Derslere en az 20 dk en fazla 40 dk süreyle çalış! Sonra dinlenmek için mola ver. Sonra tekrar çalış.

12) Dersler arasında 20dk ile 30 dk boşluk bırak! Böylece kafan rahatlar, kendine gelmiş olursun..

13) Dersleri sözel-sayısal-sözel veya sayısal-sözel-sayısal sıralamasıyla çalış! Aynı kümeye ait 2 dersi peş peşe çalışma!

14) Çalıştığın konuları (o günün gecesinde, 1 gün sonra, 1 hafta sonra, 1 ay sonra, 4 ay sonra) düzenli aralıklarla tekrar et! Böylece konular hafızanıza kalıcı olarak yerleşecektir.

15) KPSS de önceki yılların sınav sorularını, yeni hazırlanan çözümlü soru bankalarını ve testlerini çöz! Ne durumda olduğunu öğren ve
ne gibi şeyler daha yapman gerektiğini bul.

16) Çektiğin zorluklardan dolayı ağla, sızla, haykır, tepiş yani deşarj ol! Böylece stresin azalır rahatlarsın. Fakat, isyan etme, pes etme!

17)Seni herkesten çok seven, seni herkesten çok koruyan, iyliğini herkesten daha çok isteyen Yüce Allah’ın olduğunu bil ve ona başvurduğunda seni yardımsız bırakmayacağını unutma!

18) Geceleyin yatağında uzanmış uyumadan önce yanlızken, kalbindeki sımsıcacık duygularla samimice Allah’a yönel! Ona taleplerini arz edip dua et! Unutma ki O hep seni bekliyor ve kendisine yönelmeni istiyor.

19) Ve son olarak, Umutlu ol! Umutlu ol! Umutlu ol!!! Çünkü, bir gün çektiğin bu zorluklar da bitecek.
selamm çokça zaman geçmiş paylaşımınızdan ne yaptınız atandınız mı merak ettim :KK3:

selamm çokça zaman geçmiş paylaşımınızdan ne yaptınız atandınız mı merak ettim :KK3:

slm:) evet atandım. ama hayellerımde kı iş değil tabı ki:) yıne de şükürler olsun cok bekledım. kendı bölümüm için son kez kendıme şans verdım 2016 ya da gırecegım:)

BU KONU TAM 2 YIL ÖNCE AÇILMIŞ. BU YIL MEZUN OLUYORUM. MÜHENDİS OLACAĞIM İNŞALLAH... ÖZEL SEKTÖREDE DE YAKLAŞIK 1 YILDIR KENDİ ALANIMDA ÇALIŞIYORUM. ANCAK ATANMAM LAZIM. 1 YIL İDARE EDEBİLİRİM AYNI İŞ YERİMDE AMA HAYAT ÇOK ZOR. AİLELERİN BEKLENTİSİ YÜKSEK. 23 YAŞINDAYIM. BİR HAYAT KURMAM GEREKİYOR VE YOLUN BAŞINDAYIM. UMARIM BAŞARILI OLABİLİRİM. OKURKEN ÇOK SIKINTI ÇEKTİM. AİLEM DE ÇEKTİ. BÜTÜN BUNLARIN BİTMESİ GEREK. SON BİR BÜTÜNLEMEM KALDI. BU AYIN SONUNDA FALAN ALIRIM DİPLOMAYI.
ARDINDAN KPSS YE ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIM. İNŞALLAH MUVAFFAK OLURUM.
2 YIL GEÇMİŞ KONUŞMA AÇILALI. BURADA OLUP DA ATANANLAR BANA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ. SIFIRIM KPSS KONUSUNDA. YALNIZCA GENEL KÜLTÜR GENEL YETENEK SINAVINA GİRECEĞİM. NASIL ÇALIŞMALIYIM?

mrb lar... kpss sınavının %50 sının şans olduguna ınanıyorum ben. onun dısında eger temelın saglamsa zor olmaz.2014 sınavı tarıh bakımından cok zor hatta sacma bır sınavdı. benım ıcın cok kotu gecmıstı. 2015 sorularına bakmadım hıc. hala aynı tarz mı bılmıyorum ama artık ales tarzı bır sınav yanı mantık soruları hakim. bence kendıne bır program yap ve onun uzerınden devam et. hem çalısıyormussun da gunde ne kadar hangı konulara bakabılırsın önce bır çizelge cıkar kendıne.

X