2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Günaydın kızlar,

Gerçi bana daha hala gün ayamadı ama neyse..Dün sabah tetanoz aşımı oldum.Aman dedim bumuymuş ne ağrı ne sızı sen misin bunu diyen.Gece bir ağrı halsizlik terleme üşüme başladı sabahı zor ettim.Şuan çok şükür iyiyim Sandımki bütün etlerimi biri çekiştiriyor o kadar kötü bir durumdu.Umarım 2.doz bu kadar etkilemez:KK43:

hoşgeldiin,ne güzel yazmışsın,yüreğine sağlık :KK16:

Sinemcim, ben bile bu kadar üzüldüysem yazdıklarına,hissettiklerine,düşün bebiş neler hisseder..nolur yapma..

bir kere sen çook şanslısın,kürtaj olup çok uzun süre hamile kalamayan (stresten) arkadaşlarım var,bak ne güzel sen yeniden hamilesin..

Yolun yarısını geçtin,sen artık 3.döneme yakınsın,bırak ilk dönemler geride kaldı,riskler çoook azaldı..
Bir de bence şu da var,çok fazla kişisel gelişim işleriyle uğraştığım için biliyorum,kaybınla vedalaşman lazım,çünkü bak şimdi doğum olucaktı diyosun,senin artık bunun senin suçun olmadığını kabullenip,kendini affedip,(suçlamıyorum desen bile yap)geçmişi geçmişte bırakman lazım.Şöyle yapabilirsin,önce derin derin nefes al ver,sakinleşene kadar,yavaş al ver devam et.sonra kaybettiğin bebeğinle konuş.emin ol bu gerçek etkili bir çalışma,ona olan duygularını bir bir anlat,ne kadar istediğinden tut,ne kadar üzüldüğüne kadar,elinden bişey gelmediği için kendini de affet,ona veda et,teşekkür et.bak o kadar rahatlıycaksın ki,ağla,bağır,gerekirse küfret,yeterki rahatla.Böyle bir kayıp, hadi iyiyim ben artık demekle unutulmuyor.o sayfayı kapayıp,onun hangi ayda doğucagını vs hesapları bırakıp,bundan sonra da şimdi ki şansınla,bebişinle konuş hergün.bak sana çok iyi gelicek.bunları yapmayabilirsin,ama şöyle düşün;şimdiye kadar hissettiklerin acı,korku,e bir de bunu dene,ne kaybedersin,zaten acı,korku sende var.

Tekmelere gelince,benim arkadaşım çok şaşırdı ben hissettiğimde,o çok uzun süre hissedememiş,ki zayıftı,güya erken hissederler denir,hatta kalp sesi dinleme cihazı aldı eşi,kız panik oldu diye.ama şimdi oğlunu emziriyo.Çook normal herkeste farklı..dedikleri gibi baloncuk gibi küçük pıtpıtlar oluyo.asıl 1 kg olduktan sonra daha güzel hissediliyomuş.Şunu da unutma,son aylara dogru bikaç gün hissedememek de normalmiş,sığamadıkları için bazen az hareket ederlermiş.Onda da korkma olur mu.

sen artık anne olucaksın,ben de başta aman keseyi gör sevinme,aman kalp atışı duy sevinme diyenlerden,ilk 3 ayı hele hiç anlayamadım,tadını çıkaramıyo insan.boşveeer,sen artık odasını yapmaya,onunla konuşmaya,ona mutlu duygular yollamaya bak.yoksa bebiş doğunca mutsuz bebek olabilir,o kadar etkiliyoruz onları.eski kaybını kurtarmak elinde değildi,ama şimdiki bebeğini mutlu bebek,çocuk yapmak elinde.eski yüzünden onu üzmek haksızlık olur öyle düşün.sen annesisin,üzülüp,onu üzme lüksün yok ve çook güçlüsün..güçlü olucaksın ki o da olsun...anlaştık mııı:KK49::KK16:

hoşbuldummm :nazar: siteyi kullanmayı öğrenmeye çalııyorum umaım yanlış bişeyler yapmıyorumdur :KK1:

Günaydın kızlar,

Gerçi bana daha hala gün ayamadı ama neyse..Dün sabah tetanoz aşımı oldum.Aman dedim bumuymuş ne ağrı ne sızı sen misin bunu diyen.Gece bir ağrı halsizlik terleme üşüme başladı sabahı zor ettim.Şuan çok şükür iyiyim Sandımki bütün etlerimi biri çekiştiriyor o kadar kötü bir durumdu.Umarım 2.doz bu kadar etkilemez:KK43:

ben de çok kötü etkisi olmadı ama kolum biraz dayak yemiş gibi oldu. geçmiş olsun. benim hemşire belki dokunabilir aşı demişti sana öyle olmuş galiba.

Son düzenleme:
ben de çok kötü etkisi olmadı ama kolum biraz dayak yemiş gibi oldu. geçmiş olsun. benim hemşire belki dokunabilir aşı demişti sana öyle olmuş galiba.

Bana da söyledi kendini sanki grip olmuşta bütün vucudun ağrıyormuş gibi hissedebilirsin dedi ki nitekim öyle oldu ama şuan çok şükür iyiyim.bebeğim biraz durgun ama tekme atsın diye bekliyorum sabahtan beri:KK1:

Bana da söyledi kendini sanki grip olmuşta bütün vucudun ağrıyormuş gibi hissedebilirsin dedi ki nitekim öyle oldu ama şuan çok şükür iyiyim.bebeğim biraz durgun ama tekme atsın diye bekliyorum sabahtan beri:KK1:

geçmiş olsun canım. benimde 3 gün ağrıdı. hele o sızı hiç bişeye benzemiyor...birde gece bilmeden aşılı kolumun üstüne yatmışım sabah çok kötü ağrıyordu :KK31:

Günaydın kızlar,

Geçmiş olsun canım, inşallah çabuk atlatırsın:107:

geçmiş olsun canım. benimde 3 gün ağrıdı. hele o sızı hiç bişeye benzemiyor...birde gece bilmeden aşılı kolumun üstüne yatmışım sabah çok kötü ağrıyordu :KK31:

Benim de ağrısı 3 gün sürdü ama hala mor. Ben inadına üstüne yatıyordum, önce çok ağrıyordu sonra ağrısı kesiliyordu:KK9:

Kızlaaaarr, burda yazmak, sadece dışardan okumaktan daha güzelmiş En Büyük KK kendimi hiç yeni gelmiş gibi hissetmiyorum, hemen birilerine bişeyler yazıp "yaaa, sen geçenlerde de şööle demiştin di mi" filan diyesim var:21: şimdi hazırlanıp işe gitmem lazım. sanırım akşam gelir gelmez de PC başına geçcem :KK1: hem site keşfi yapcam, hem sizlerle kaynaşcam, hem de kızımı arkadaşlarıyla tanıştırcam :KK49: aranzda olmak çok keyifli. herkese uzun vadede sağlıklı gebelikler dilerim. Allah bebeklerimizi zamanında kucaklarımıza sağ salim almayı nasip etsin. Kısa vadede de bol bol tekme diliyorum. benim kızım bu konuda çok yaramaz, tam cadı :KK55: şimdilik çok keyifli, doğunca da böyle olursa naaparım bilmiorum :KK52::KK52::KK52:

Kızlaaaarr, burda yazmak, sadece dışardan okumaktan daha güzelmiş En Büyük KK kendimi hiç yeni gelmiş gibi hissetmiyorum, hemen birilerine bişeyler yazıp "yaaa, sen geçenlerde de şööle demiştin di mi" filan diyesim var:21: şimdi hazırlanıp işe gitmem lazım. sanırım akşam gelir gelmez de PC başına geçcem :KK1: hem site keşfi yapcam, hem sizlerle kaynaşcam, hem de kızımı arkadaşlarıyla tanıştırcam :KK49: aranzda olmak çok keyifli. herkese uzun vadede sağlıklı gebelikler dilerim. Allah bebeklerimizi zamanında kucaklarımıza sağ salim almayı nasip etsin. Kısa vadede de bol bol tekme diliyorum. benim kızım bu konuda çok yaramaz, tam cadı :KK55: şimdilik çok keyifli, doğunca da böyle olursa naaparım bilmiorum :KK52::KK52::KK52:

En Büyük KK:nazar::nazar::nazar: tabikide canım buraya yazmayla okumak bir değil. paylaşmak,duygularını dökebilmek güzel duygu:KK16::KK16:

Günaydın canım..ne kadar güzel maşallah size..
Ben henüz o kadar fazla bişey hissedemiyorum..bizde bi problem var sanırım :KK43:((

Yok tatlım ole dusunme herkesın hamılelıgı farklı sonucta hıssetme olayını herkes baska yasıyor bazen bende cok az hıssettgm gunler oluyor ama bazende dısarıdan bıle bellı oluyor okadar net...sen hıc problem varmı dıe dusunme..benımde gobegım sısmedı mesela hala fazla bellı degıl 23 hafta olduk ıs yerınde 2 bayan daha var benle aynı zamanda hamıle olan onların cok bellı ben nıe boleyım dıorum:KK43:(

Kızlar merhaba,

Nasılsınız? arada bir bakıyorum yazdıklarınıza... Benim galiba karaciğerimle ilgili problem var hem kaşınıyorum hemde idrar rengim koyu Salı sağlık ocağına gidip test yaptırmaya çalışacağım umarım önemli bir şey çıkmaz... Böyle bir sorunu olan veya konuyu bilen var mı?

hepinizi öpüyorum

babamda seker hastaligi vardi yani direk seker hastasi adayiyim :KK14:
oda tetiklemis olabilecegini dusunuyorum :KK50::KK50:

tatlim kim burayi birak oraya gel demis valla onlari bile bilmiyorum ben mi demisim facebooka gelin :KK52:
bu ne ya :KK53::KK53:
yok tatlım yok... ben kazenin yazdıklarından bunları anladım olayın gidişatından boşver ya.. takma nolur..
burdayız ya yeter demi s.. sen kendine dikkat et..
benim iştahım yok ama korkuyorum açıkçası şekerden..
Hamileliğin etkisi çok büyük.yani şu an ki psikolojimle çok dramatik yada korkunç senaryolar yazabilecek hayal gücüne eriştim.sorunlar eskiden de vardı ama inmem gereken durakları kaçıracak kadar beynimi yormuyorlardı.
Bazen otobüste nefes alamadığımı hissediyorum.avazım çıktığı kadar bağırmak geliyor içimden bazen
korkumdan annemi arayamıyorum,yine yeni bir sorun anlatacak diye..
Eşimle aramız iyi şükür ama kendi ailem tarafından elimden hiç bir şey gelmeyen seyirci kaldığım durumlar var..bazen tahammül edemiyorum bende..ama geçecek her şey
çünkü her gün yeniden sabah oluyor...
Hamilelik başlı başına bir stres ve buna ekstra şeyler eklenince katlanılmaz oluyor...
Dünyayı yerinden oynatacak kadar güçlü hissederdim kendimi ama sanki en zayıf noktamı karnımda kendim büyütüyorum.
Allah yardımcımız olsun...bu çok keyifli geçirilecek bir dönem ama nedense tadını çıkaramıyorum...
Allah kulunun kaldıramıyacağı yükü vermezmiş...demek ki biz bunun altından kalkarız...
Ve hepsi psikolojik ve bebekler doğduğunda her şey normale dönecek inşallah
canım benim ne güzel anlatmışsın.. sorunlar .kardeşim ailem biz.. hele eşimle yaşadıklarım.. geçiyor.. iyileşiyorum inşallah evlatlarımla dahada iyileşicem.. ama işte beynim oyunlar oynuyor bana evraklar resmen gözümde büyüyor masada..
Bende çok şükür iyiyim canım...
Güzel geçti =)
Kv ve eşimin ablasıyla eşimin kuzeninin bebeğini sevmeye gittik =)
4 aylık maşallah 68 cm boyu var zillinin:KK1:
Ufaktan canımı sıkan benin kızın adını Irmak diye kvdemler kendi aralarında koymuş =)
Dedim bana soğuk geliyor o isim...
Eşimde ısrarcıydı ama yine ortak bir karar vericez =)
Benim ilk çocuğum bir hevesle isim araştırıken sırf istedikleri için kimsenin belirlediği bir isim koymak istemiyorum =)

Dualarım seninle canım bende de aynı durumlar söz konusuydu ama gel gör ki..
Çözümü gezmekte buldum :KK1:
Bugün kadıköy, göztepe, bostancı...
Yarında kısmetse büyük adaya gidicez ablamla falan =)
Çık gez canım gidebileceğin bir yer varsa..
İnan iyi geliyor..
canım çzok saol.. çalışıyorum ya biryerlere çıkmam çok zor kışta bastırdıki artık daha zor.. olsun huzurumuz yerinde olsunda hallederiz herşeyi..
benim kızımda 4 aylıkken 68 cm di .. bir yaşında 85 i geçmişti.. zayıf ama çok boyluydu maşallah.. .. hala öyle çok şükür .. 3.5 yaşında 5-6 yaş eşofmanları alıyoruz..
tabi ablacım allahıma çok şükür ki bi işimiz var ben memnunum işimden yerimde rahat ohhh kızımla keyif yapıyoruz:KK9::KK9: tek sıkıntımız öğlen 12 ile 14 arası girebilmemiz
aaynen ya diğer saatdler sıkıntılı.. hangi birimdesin sen ben saymanlıktayım.. sanırım vardiyada değilsin.. habercin varsa mesaj at bana,...

aynen öle buranın tadı başka .. yüzlerini bilmediğin .. seslerini duymadığın bir sürü insanla arkadaş yoldaş olmak güzel.. çok güzel..

bu arada sabah çok güzel bişey yaşadım.. bir tembeldimki.. kızım koştu yanımıza geldi..
sırtüstü uzanmışım .. bebeğim sanki ablasının sesini duyunca canlandı ama nasıl..
zeynebim elini nereye koysa oraya tekmeliyor.. gözlerim doldu.. RABBİM nasıl bir bağ vermiş aralarına.. inşallah hep öle olurlar

Kızlar merhaba,

Nasılsınız? arada bir bakıyorum yazdıklarınıza... Benim galiba karaciğerimle ilgili problem var hem kaşınıyorum hemde idrar rengim koyu Salı sağlık ocağına gidip test yaptırmaya çalışacağım umarım önemli bir şey çıkmaz... Böyle bir sorunu olan veya konuyu bilen var mı?

hepinizi öpüyorum

canım bi bilgim yok .. ama ihmal etme hemen git doktora.. geçmiş olsun..

Kızlar merhaba,

hepinizi öpüyorum

Kasintiyla birlikte kizariklik, kabariklik, dokuntu filan var mi? Bir de ne kadar su iciyorsun? Az su icince idrarin rengi koyulasiyor. Ben de bi ara alerji gibi kabarik kabarik oldum ve cok kasindim. Sonra vucudumu nemlendirmek icin kullandigim yagdan oldugunu farkettim. Halbu ki hamile kalmadan once bile kullanirdim ve hamile kalinca da kullandim. İlk 5 ay hic bisey olmadi. Hamilelikle cildin karakteri degisebiliomus yani tepki vermedigi seylere tepki vermeye baslayabiliyomus. Onu birakinca gecti kasintilarim. Belki sendeki de boyle bir durumdur. İnsallah onemli bisey degildir canim.

Kızlar merhaba,

hepinizi öpüyorum

Kan tahlili ve gerekli görülürse usg ile kolayca kontrol edilebilir canım. İnşallah sonuçların sorunsuz çıkar:107:

hoşgeldin cnm! burada insan bütün dertlerini kolayca paylaşabiliyor ve paylaştıkça da kendini daha iyi hissediyorsun... iyi ki geldin aramıza...

X