2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Iyi geceler arkadaşlar aylar önce burdan bebeğimin rahatsız olduğunu yazmıştım belki bı çoğumuzun duymadığı bı rahatsızlık diyafragma hernisi deniliyor.neyse şimdiye kadar bu forumdaki o başlık altinda yazmıştim buraya pek yazamadim kordosentez falan olmuştum herşey nolmaldi bu rahatsizlk dışında.ve hep planli sezeryan olcak denildi 7 nisana gün alındı ama gel gelelim cuma geceden suyum az az geldi cumartesi sabah nişanim geldi dırek çapaya geldik nst açılma suyum normaldi 2_3 cm açıklık vardı akşama kadar nolur normaz gözlem odasında kaldım ve normal yapabilecegimi söyledi doktorlar eve gondermedi yatis yaptık odaya çıktık sancilar artı 5 dakkada bir ama 10 saniye anca ben iyice bekledim saat 11 buçuk gibi sanci siddetide süreside uzadı ve dogumhaneye acil indim full açıklikla herkes şaşırdı ve 12 bucukta gece kizima kavuştum tabi sadece dogdugu an gördüm hemen çocuk doktorlari ve cerrahisi slip götürdüler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Rabbim acil şifalar versin inşallah tez zamanda gelip geçer. sağlıkla büyür yavrucağın

selam günaydın canlarım cuma günü 16.55 te prensesimi normal doğum ile kucağıma aldım şimdi evdeyiz ikimizde çok iyiyiz yeniden bu duyguyu yaşamak çok güzel rabbim inş. sizleri de bir avazda kurtarsın. evimizde adeta bir bayram havası var abileri hayran hayran bakıyorlar uzaktan dokunmaya korkuyorlar allahım çok güzel bir duygu hepinize yaşatır inş. :KK16:

Tatlım gözün aydın.
Allah analı-babalı büyütsün :emir_bebek::nazar:
Darısı bizlerin başına =)

Ayyy hadi maşallah
Benim de bugun 14.30 da randevum var bakalım bizim cimcime kac kg oldu :KK66:) herkes daha soğutmadın mı diye arayıp duruyor :KK66:))

Gunu ve zanı gelince Allah cesaretini verecek insallah
Hep Geleckteki Halim düşünsün diye kendimi avuturum sonuçta suan sancı yok agri yok bosver neden panik olalım sancı gelir de hastane yolu tutana kadar paniğe elvedaaaaaaa :KK66:))

bende böyle rahat olmak istiyoruuuummmmmmmmmmmmm :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Iyi geceler arkadaşlar aylar önce burdan bebeğimin rahatsız olduğunu yazmıştım belki bı çoğumuzun duymadığı bı rahatsızlık diyafragma hernisi deniliyor.neyse şimdiye kadar bu forumdaki o başlık altinda yazmıştim buraya pek yazamadim kordosentez falan olmuştum herşey nolmaldi bu rahatsizlk dışında.ve hep planli sezeryan olcak denildi 7 nisana gün alındı ama gel gelelim cuma geceden suyum az az geldi cumartesi sabah nişanim geldi dırek çapaya geldik nst açılma suyum normaldi 2_3 cm açıklık vardı akşama kadar nolur normaz gözlem odasında kaldım ve normal yapabilecegimi söyledi doktorlar eve gondermedi yatis yaptık odaya çıktık sancilar artı 5 dakkada bir ama 10 saniye anca ben iyice bekledim saat 11 buçuk gibi sanci siddetide süreside uzadı ve dogumhaneye acil indim full açıklikla herkes şaşırdı ve 12 bucukta gece kizima kavuştum tabi sadece dogdugu an gördüm hemen çocuk doktorlari ve cerrahisi slip götürdüler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım Allah acil şifa versin.
İnşallah güzel geçer ameliyat ve meleğini kucağına alır anneliğin tadını çıkartırsın...
Dualarımız seninle canım...

36 haftadayız cnm gelsin derken 38 de gelsin demek istiyorum sonrası normal doğum için zor oluyor korktugumdan baska bi sebebi yok yani :KK52::KK1:
hayırlısı ne zamansa o zaman gelsin inşallah ama ben artık cok zorlanıyorum agrılarım cok şiddetli bazen gelsin artık dayanamıyorum diyorum ama ciddi cok cok zorlanıyorum özellikle 3 haftadır da hemoroid sorunu :2:

bende öyle düşünüyom normal doğumda daha beklersem sanki zor olacak gibi. çünkü doktor kafası biraz iri dedi. 2 hafta önden gidiyormus başı. kilosuda şimdiden 3400. ondan çıkaramam diye korkuyom haftalar gittikçe.karnmda da kasılmalar vs hep var ayrıca hemeroid de 1 aydır var.gitmez herhalde o memeler. çatlaklar da kalçada aldı başını gidio. hayırlısı bakalım.

doğum yapanlara hayırlı olsun allah analı babalı uzun ömürler nasip etsin. kızlar dikkatimi çektide normal doğum yapanlar genelde 3 kilonun altında doğum yapmış. 3 buçuk kilonun üzerinde normal doğum yapan yok sanırım. yarın kontrolüm var inşallah normal doğum ısrarından vazgeçer doktor yoksa bu saatten sonra doktor değiştireceğim. 37+4üz bugün ve 3 buçuk kiloyu geçmiştir sanırım benim tombiş. +- 100 yanılma payı yazıyor kilo için. doğum iznimi 1 hafta önce verdi birde. 19 nisana kadar doğurmuş olmam lazım.19 nisana gün isteyeceğim zorlayacağım doktoru. 19 nisanda 39+0 oluyor zaten. o kadar emin ki erken doğum yapacağıma ama benim bebeğin erken gelmeye niyeti yok. birgün sancıdan kıvranıyorum tamam diyorum bugün yarın gelir ertesi gün sancıdan eser yok. kasılmalara takılmıyorum artık onlar 25. haftadan beri var. eşim karnın 1 haftada çok büyüdü diyor.

Ayyy hadi maşallah
Benim de bugun 14.30 da randevum var bakalım bizim cimcime kac kg oldu :KK66:) herkes daha soğutmadın mı diye arayıp duruyor :KK66:))

Gunu ve zanı gelince Allah cesaretini verecek insallah
Hep Geleckteki Halim düşünsün diye kendimi avuturum sonuçta suan sancı yok agri yok bosver neden panik olalım sancı gelir de hastane yolu tutana kadar paniğe elvedaaaaaaa :KK66:))

İnşallah güzel haberlerle gelirsin canım.

1 + 1 = İdil ♥

Kızlar diş ağrısından uyuyamadim sabah 5 gibi dayanamayip bir parol 500 mg içtim.
Gerçi o da geçirmedi ağrıyı.
Bugün de sağ ayak bileğim çok şişmiş solda birşey yok.
İlaç mı etki yaptı acaba !

1 + 1 = İdil ♥

Selam kızlar;

doktordaydık,kızım 4 kg olmuş,38+3'üz.boyu uzun,omuzları da genişmiş,normal yapmıyo doktorum,pazartesi sabah yatışımız var haftaya(39+3) ,inşallah kavuşucaz kızıma,çok heyecan yaptım.:21:

maşallah tombişe. yanaklar tam ısırmalıktır şimdi onun. benimkide tombiş. kayınpederim senin bebek küçücük olur deyip moralimi bozmuştu yazın. zayıf olduğum için boyumu göstermiyordum gebelikten önce. oysaki gelinlerinin içinde en uzun boylusu benim ama o en kısa sensin diyor. kaynanamda sen ona bakma kızım onun kafa gitti artık bunadı diyor :). sanırım o öyle deyince içime oturmuş. ama o benim tombişimide sıska olarak görür.

bende böyle rahat olmak istiyoruuuummmmmmmmmmmmm :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Evinin işleri de aradan çıksın rahat olursun tatlım :)
Benim yarın bebek odası gelecek haftasonu da temizlikci.
Halıları geçen hafta yikatmistim sermedim temiz olacak diye.
Yarın bir de kontrolüm var.
Doğum için karar kilacagiz :)
Yarın için heyecanlaniyorum bende.

1 + 1 = İdil ♥

canım evet aynı günümüz,biz de bekliyoruz,son 2 hafta çünkü çok iri,değerleri hep 3,4 hafta ilerde çıkıyo.3 kg gayet iyi bence,normali o,benimki önde olduğu için 3700 çıktı dün. 4 kg dan sonra normal önermiyo doktorum,bakalım kızım kendi mi gelicek,nolucak.hayırlısı hepimize:nazar:

cok sukur 3300 olmus bizimki doktor alt sinir veriyorum dogdugunda bunun altinda cikmaz dedi. 3500 hedef kilomuz bakalim ins. zaman geciyo benim 30. haftadan beri erken dogum riski vardi ha geldi ha gelecek derken bu zamana geldik catliyorum sabirsizliktan. Sen doktorunla normal gelmezse nezaman sezeryana alir gibi konustun mu ben konusmadim da en gec nezaman dogar merak icindeyim.

Kızlar diş ağrısından uyuyamadim sabah 5 gibi dayanamayip bir parol 500 mg içtim.
Gerçi o da geçirmedi ağrıyı.
Bugün de sağ ayak bileğim çok şişmiş solda birşey yok.
İlaç mı etki yaptı acaba !

1 + 1 = İdil ♥

kötü olmuş ya. geçen yıl ben kafamı duvarlara vuruyordum resmen. denemediğim şey kalmamıştı. doktor korkumdan 2-3 ay çektim en son eşim kolumdan tuttu zorla götürdü. 15 dakikalık bir dolguyla kabusum geçmişti. iyice çürümüş demek ki

Selam kızlar;

doktordaydık,kızım 4 kg olmuş,38+3'üz.boyu uzun,omuzları da genişmiş,normal yapmıyo doktorum,pazartesi sabah yatışımız var haftaya(39+3) ,inşallah kavuşucaz kızıma,çok heyecan yaptım.:21:

cnm simdi gordum ay cok duygulandim ayni gunlerdeyiz sen aliyorsun hayirlisiyla kucagina bebisini :) darisi basima. ohhh ne guzel kakar o simdi

Evinin işleri de aradan çıksın rahat olursun tatlım :)
Benim yarın bebek odası gelecek haftasonu da temizlikci.
Halıları geçen hafta yikatmistim sermedim temiz olacak diye.
Yarın bir de kontrolüm var.
Doğum için karar kilacagiz :)
Yarın için heyecanlaniyorum bende.

1 + 1 = İdil ♥

ayyy hiç sanmıyorum kuzum ama inşallah yarından sonra rahatlarım..
çarşambada bizim kontrolümüz var bakalım dr teyzemiz bize ne dicek?
kuzumm benmmm inşallah yarın bizlere güzel haberler verirsin..
dişin içinde geçmiş olsun fındığım yaa..
şimdi nasılsın?

Yaa evi temizletmem lazım bu hafta içi temizleteyim diyorum ama ne zaman temizletsem bilemedim. Benim için ne kadar geç olursa o kadar iyi olur çünkü çok dağınık yaşayan biriyim bir de evimiz küçük çok daha kısa sürede dağılıyor. Bir yandan da korkuyorym ya aniden doğum olursa diye. Ne yapsam bilemedim halıları yıkamaya vereceğim ne zaman getirirler onu da bilmiyorum kafam iyice allak bullak oldu :KK37::KK37::KK37:

şimdi nasılsın?

Sineeeeemm daha doğum yapmadinmi buralardasin :KK3: :KK3: bugün yarın olur gibi bikaç gune.oyle geliyor bana :KK49:

kötü olmuş ya. geçen yıl ben kafamı duvarlara vuruyordum resmen. denemediğim şey kalmamıştı. doktor korkumdan 2-3 ay çektim en son eşim kolumdan tuttu zorla götürdü. 15 dakikalık bir dolguyla kabusum geçmişti. iyice çürümüş demek ki

şimdi nasılsın?

Çok sağolun kızlar.
Dişim çürümüş.
Kanal tedavisi şart artık.
Doktor korkum yok lakin hijyen açısından tedirginim.
Geldik 9 aya kadar bebeğim doğsun öyle tedavi ettireyim diyorum.
Diş yoluyla bir çok hastalık bulaşiyor çünkü bebeğimin etkilenmesini istemiyorum.
Hala ağrıyor dün kadar şiddetli değil ama...
Yarın kontrolümüz var.
Duruma göre bakicam çaresine.

1 + 1 = İdil ♥

benim kasılmalrım 36. haftada basladı ,bu sıralar da yoğun kasık ağrısı oluyor .erken olacak doğum diye telaşe yapıyorum :26: ben de .bu gün hele ayakta duramadım ,bebek hareketli olunca kramplar daha da artıyor .bıçak giriyor sanki kasıklarıma .hareketsiz oylece kalıyorum ,yuruyemiyorum .benim gibi bu durumları yaşayan var mı ben de merak ediyorum doğrusu:18:
devam etseydi hastaneye gitmeyi düşünüyordum .neyse ki geçti .ama ara ara yine devam ediyor .hayırlısı diyorum artık .:44:

Ben de tam tersi acaba gec mi gelecek diyorum
Evet cnm hayirlisi

Sineeeeemm daha doğum yapmadinmi buralardasin :KK3: :KK3: bugün yarın olur gibi bikaç gune.oyle geliyor bana :KK49:

ayyy yok yaaa o kadar gezmeme evde durmamama rağmen Hira hanım yerinden memnun sanırım hiç gelmeye niyeti yok :KK9::KK9::KK9::KK9:
aaaaaaaaaaaaa durr deme.. yarın olmasın yarın evde temizlik var dipli köşeli :KK76::KK76:
benden önce e3sme3r doğuracak hem..
ben kimsenin sırasını almak istemiyorum çok usluyum ben :KK9::KK9:

Çok sağolun kızlar.
Dişim çürümüş.
Kanal tedavisi şart artık.
Doktor korkum yok lakin hijyen açısından tedirginim.
Geldik 9 aya kadar bebeğim doğsun öyle tedavi ettireyim diyorum.
Diş yoluyla bir çok hastalık bulaşiyor çünkü bebeğimin etkilenmesini istemiyorum.
Hala ağrıyor dün kadar şiddetli değil ama...
Yarın kontrolümüz var.
Duruma göre bakicam çaresine.

1 + 1 = İdil ♥

oyyy kuzum benim az daha sabret bakalım İdil hanım için..
keşke yapılabilecek bişey olsa..

X