2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
Arkadaşlar benim kızım gündüzleri doğru düzgün uyumuyor, geceleri de iyi geceler çayı verince biraz uyuyor işte. Bebeğimin bağırsaklarından ses geliyor , emerken birden ağlamaya başliyor ve memeyi bırakıyor. Yavaş kilo almasının sebebi uykusuzluk olabilir mi? Kızlar ben telefondan giriyorum ve mesajlara cevap yazamiyorum kusura bakmayın ama Allah razı olsun paylaşımlardan çok istifade ediyorum

Benimki de aynı cnm,bazen iyi uyuyor ama geneld gunduz yumuyor,.eerken daliyor koltuga koyuoym uyaniyir ve dun cok gazi vardi hickirik tuttu hep.gazdan uyaniyor sanirim..dun butun gun uyutmakla gecti,ayakta gezdirdik hep daldi koyunca utandi..benim kizimdan da ses geliyir emerken agliyor,offff bitsin bu gaz artik..birde damla veriyom hic fayda etmedi biogaia da:KK43:(((

Allah yardımcın olsun canıım... Kusura bakma ama En çok kızdığım baba tipidir... Çocuk hastalanır anneye kızar, biraz büyür çocuk bu düşecek düşer, anneye kızar... Benim eşim de ilk kızımda bir iki böyle davrandı... Bir gün tepem attı, o bebek hastalanır iyileşir, ama benim kalbimi öylekırıyorsun ki bir daha iyileşmez ben onun annesiyim, kılına zarar gelse en çok canı yanacak benim, dedim, bir iki gün kırık durdum, ondan sonra pek yapmıyor....
evet benimde sinir oldugum baba tipidir ve basima geldi.bi defa disari cikariyorum dedim telefonda.hasta falan olmasin dedi tehdit eder gibi.bende sesimi yukselttim hastalanirsa korkma ben burdayim benden acisini cikarirsin dedim bisey diyemedi.eve gelince diyoki bana ne bicim giydirdin oylece kaldim bisey diyemedim :KK52: ama akillanmiyo gene yapiyo.az kaldi patlicam
Merhaba arkadaşlar, dün zehra hanım geceyle gündüzü karıştırdı, saat üçe kadar gu, gıııı diyerek sohbet ettikten sonra, kendimi tutarak, kahkahalarına ve konuşma çabalarına fazla yüz vermeyerek zorla uyuttum...

Çok tatlıydı....beşiğe koyuyorum, cuk emziği atıyor başlıyor dönenceyle sohbete, böyle olmayacak diye ayağıma yatırıyorum avizeyle sohbet ediyor... Çenesi düştü, inş kendince böyle bir düzen oluşturmaz....

cok tatli yaa :KK1:
bende bazen kendimi tutamiyorum oynuyorum.bi saat fazladan uyanik kaliyoz.napim cok seker insani bastan cikariyolar valla :KK9:

Merhaba kızlar, biz iki aylık aşımıza gidiyoruz aşıdan tecrübeli arkadaşlar dönünce bizi neler bekliyor neler yapmalıyım yazarsanız sevinirim :/

kızlar bugun oglum 40 gunluk oldu.illa da 40. gun mu olmalı bu? bır de bır yere ılla gıdılmelı mı?bugun yakınlarımız yanımızda degıl ve esımle hıc banyo yaptırmadık sımdıye kadar. bu aksam da cesaret edemıyoruz banyo yaptırmaya bır de zaten 2 gun once yaptı banyo ev soguk bıraz oksurdu hapsırdı hırlıyor bır de burnunda sumukler var korkuyorum tekrar banyo yaparsa hastalanır dıye. annem de 2 3 gune gelır o zaman yapsak acaba olmaz mı hem dua falan da okunurdu ne bıım tuzlama tas altın falan da atardık suyuna yalnızım nasıl olcak bılmıyorum da ondan.

Merhaba kızlar, biz iki aylık aşımıza gidiyoruz aşıdan tecrübeli arkadaşlar dönünce bizi neler bekliyor neler yapmalıyım yazarsanız sevinirim :/
Simdiden gecmis olsun cnm,insfazla aglamaz..benim kizim cok agladi bacaklarina vurulurken..zor sakinlestirdim..eve gelince aksamustu biraz huysuzlandi,kucakta bile agladi..bende yarim kasik calpol verdim,cunku pnömokok penisilin gibi yakiyormus..senin bebste huysuzlanirsa,atesi olursa verirsin suruptan.ins.olmaz cnm.

kızlar bugun oglum 40 gunluk oldu.illa da 40. gun mu olmalı bu? bır de bır yere ılla gıdılmelı mı?bugun yakınlarımız yanımızda degıl ve esımle hıc banyo yaptırmadık sımdıye kadar. bu aksam da cesaret edemıyoruz banyo yaptırmaya bır de zaten 2 gun once yaptı banyo ev soguk bıraz oksurdu hapsırdı hırlıyor bır de burnunda sumukler var korkuyorum tekrar banyo yaparsa hastalanır dıye. annem de 2 3 gune gelır o zaman yapsak acaba olmaz mı hem dua falan da okunurdu ne bıım tuzlama tas altın falan da atardık suyuna yalnızım nasıl olcak bılmıyorum da ondan.

Hayirli olsun cnm kirkiniz..bizde o gun yikadik ama biryere gitmedik.hava soguktu ve banyo yaptirip cikartmam ben..sende cikartma zaten hirilti var demissin..bunlar gelenek haline gelmis yoksa dini bi degeri yokmus cnm,gecen nihat hoca anlatti.

Biz de 40.ını 43.gün yapmıştık.İlla aynı gün yapmak, bence çok önemli değil.Bunlar sadece ritüel.Biz de sırf büyüklerimizin gönlü rahat olsun diye yaptık zaten.

kızlar bebişkerinizi ayağınız da sallıyo musunuz ? birde benim bugün paşam her emdiğini kustu memedeyken emerken bile kustu 5 dk bile emmeye başlayalı kustu sizin de kusuyo mu ??

Öncelikle merhaba arkadaşlar.Ben de ocak annesiyim.2 aylık bir kızım var.Aktif olarak aranızda değildim belki ama hep yazdıklarınızı okudum.Sanki her biriniz yıllardır tanıdığım arkadaşlarım gibisiniz.

kızlar bebişkerinizi ayağınız da sallıyo musunuz ? birde benim bugün paşam her emdiğini kustu memedeyken emerken bile kustu 5 dk bile emmeye başlayalı kustu sizin de kusuyo mu ??

Ben ayağımda sallamadım ama küçük hanım babası yüzünden kucağa alıştı gibi son günlerde.Kusma olayına gelince; bizimki de dün hep kustu ama su gibi.Nedenini anlamadım.Aşıdan olabilir diye düşünüyorum.Dün 4 tane aşı olduk.1 tanesi rotavirus oral yolla, diğerleri 1 koldan 2 bacaktan.Önce uyku yaptı sonra da hep kustu.Ben emzirdim o kustu.Şimdi de cin gibi bana bakıyor:)
Belki sizinki de eğer aşı olduysanız aşıdan olabilir.

Son düzenleme:
Simdiden gecmis olsun cnm,insfazla aglamaz..benim kizim cok agladi bacaklarina vurulurken..zor sakinlestirdim..eve gelince aksamustu biraz huysuzlandi,kucakta bile agladi..bende yarim kasik calpol verdim,cunku pnömokok penisilin gibi yakiyormus..senin bebste huysuzlanirsa,atesi olursa verirsin suruptan.ins.olmaz cnm.

Hayirli olsun cnm kirkiniz..bizde o gun yikadik ama biryere gitmedik.hava soguktu ve banyo yaptirip cikartmam ben..sende cikartma zaten hirilti var demissin..bunlar gelenek haline gelmis yoksa dini bi degeri yokmus cnm,gecen nihat hoca anlatti.

tesekkur ederım cnm , tam hasta degıl ama sankı azcık supehelendım bahane de bulmak ıstemıyorum daha dogrusu annem yok banyo yaptıramam dıye korkuyorum hem de soguk hava cabası. bugun banyo yaptırmazsam gezmeye gdıebılırz aksam ama en azından 40 banyosunu 2 3 gun sonra yaptıralım o zaman sag ol tatlım ıcım rahatladı:)

Biz de 40.ını 43.gün yapmıştık.İlla aynı gün yapmak, bence çok önemli değil.Bunlar sadece ritüel.Biz de sırf büyüklerimizin gönlü rahat olsun diye yaptık zaten.

sag ol cnm ıcım rahatladı ne bılım ıste ınsan yapmak ıstıyor

normal de zaten kuzuyo canım da bugün fazla kustu uyuyamadı da.. aşımızı yarın olcaz inşallah..
ben rota asısı yaptırmıcamm

gunaydin kizlar :KK54: yine depresyona gircem sanirim iyice bunaldim.esim bebek konusunda hep karisiyo,yaptiklarimi begenmiyo oyle yapma boyle yap niye onu giydirdin yok oraya yatirma yok buraya getirme :84:
kendimi anne gibi degilde isini yapamayan bakici gibi hissediyorum.daha oncede aynisini hem k valide hem esim yapti soyledim ama ayni devam ediyo.
dun aksam oglani saat 9 da yikadim.saat 8 de yikayacaktik uyudu 9 da yikadik.gec olmus hasta olurmus usurmus.bi saat fark var bidi bidi edip duruyo.
banyodan sonra oglani salladim uyudu bi yandan arkadasimla konusuyodum.sinirli sinirli suratima bakiyo karsi koltuktan.kafasindakini cikar diyo bilmemne soylenip duruyo.
cay iciyo cikolata yiyo bana sormuyo yermisin diye.
sinirden kivrildim tekli koltukta yattim gece kaldirdi yerime yattim.sabah da soguktum.
isi birakip evde cocuk bakicam madem begenmiyo beni.calisirken daha iyi bakamicama gore isi birakirim ne hali varsa gorsun maddi olarak.cok sinirliyim ates cikiyo tepemden!!!

Benim kocam da herşeyi tamamen bana bırakmış durumda, akşam bi iki pişpişliyor seviyor o kadar, hediye gelen çeyrekleri de bozup değerlendirecekmiş ! Sen benim işime karışma dedi, iyi karışmam al altını temizle sustur kızını dedim, eli ayağına dolaştı, gel ben altını değiştiremem falan dedi, ben hiç oralı olmadım iyi anneme götürürüm o değiştirir dedi sardı sarmaladı biraz oyalandı hadi görüşürüz dedi nereye diyince getirdi napim dedi..ben de biraz ilgilensin ince giydirmişsin , bu üşür terler falan desin istiyorum .sanki çocuk bi tek

Biz de aşı olduk bugün , çok ağladı yawrum sesi kısıldı ağlamaktan ve geldik biraz daha ağladı uyudu uyanmıyor :KK43: az emdi yine uyudu, aşı uyku yapar mı ki ? Normalde bu kadar uyumazdı

Ben tuzmuş altınmış hiçbirini istemedim kv ben banyoda yıkandıktan sonra ( çıplakken) kızımı kucağıma verip üzerimizden kevgirle su dökecekti vs . Yok dedim saol.. Haftada 2 yıkadım hep, ev soğuksa boşver yıkama , kendin banyonu yap tamam , benim 40 . Gün banyo gününe yakındı o güne denk getirdik kv çok istedi diye, sen de annen geldiğinde yıkarsın, dinimizde yok 40 çıkarma falan

Öncelikle merhaba arkadaşlar.Ben de ocak annesiyim.2 aylık bir kızım var.Aktif olarak aranızda değildim belki ama hep yazdıklarınızı okudum.Sanki her biriniz yıllardır tanıdığım arkadaşlarım gibisiniz.

Ben ayağımda sallamadım ama küçük hanım babası yüzünden kucağa alıştı gibi son günlerde.Kusma olayına gelince; bizimki de dün hep kustu ama su gibi.Nedenini anlamadım.Aşıdan olabilir diye düşünüyorum.Dün 4 tane aşı olduk.1 tanesi rotavirus oral yolla, diğerleri 1 koldan 2 bacaktan.Önce uyku yaptı sonra da hep kustu.Ben emzirdim o kustu.Şimdi de cin gibi bana bakıyor:)
Belki sizinki de eğer aşı olduysanız aşıdan olabilir.

Rotavirüs tek doz mu ? Biz de yaptırıcaz ama 3-4 aylıkken yapılmıyor mu o aşı?

yaptırma bişi olmas senin çocuk hasta olmuş benimkide aynıydı cumartesi acildeydik ateşide vardı sen doktora git vakit kaybetmeden

gunaydin kizlar :KK54: yine depresyona gircem sanirim iyice bunaldim.esim bebek konusunda hep karisiyo,yaptiklarimi begenmiyo oyle yapma boyle yap niye onu giydirdin yok oraya yatirma yok buraya getirme :84:
kendimi anne gibi degilde isini yapamayan bakici gibi hissediyorum.daha oncede aynisini hem k valide hem esim yapti soyledim ama ayni devam ediyo.
dun aksam oglani saat 9 da yikadim.saat 8 de yikayacaktik uyudu 9 da yikadik.gec olmus hasta olurmus usurmus.bi saat fark var bidi bidi edip duruyo.
banyodan sonra oglani salladim uyudu bi yandan arkadasimla konusuyodum.sinirli sinirli suratima bakiyo karsi koltuktan.kafasindakini cikar diyo bilmemne soylenip duruyo.
cay iciyo cikolata yiyo bana sormuyo yermisin diye.
sinirden kivrildim tekli koltukta yattim gece kaldirdi yerime yattim.sabah da soguktum.
isi birakip evde cocuk bakicam madem begenmiyo beni.calisirken daha iyi bakamicama gore isi birakirim ne hali varsa gorsun maddi olarak.cok sinirliyim ates cikiyo tepemden!!!

Benim kocam da herşeyi tamamen bana bırakmış durumda, akşam bi iki pişpişliyor seviyor o kadar, hediye gelen çeyrekleri de bozup değerlendirecekmiş ! Sen benim işime karışma dedi, iyi karışmam al altını temizle sustur kızını dedim, eli ayağına dolaştı, gel ben altını değiştiremem falan dedi, ben hiç oralı olmadım iyi anneme götürürüm o değiştirir dedi sardı sarmaladı biraz oyalandı hadi görüşürüz dedi nereye diyince getirdi napim dedi..ben de biraz ilgilensin ince giydirmişsin , bu üşür terler falan desin istiyorum .sanki çocuk bi tek benim çok sinirliyim..aman çalışıyor yoruluyor dedim şimdiye kadar kıyamadım ama yanlış yapmışım. Hoş daha bebek ortada yokken bizim bebeğin bakıcısı hazır diyordu ( annesi) nasıl düzelticem bilmiyorum :KK43: puffffff [/QUOTE]

yaptırma bişi olmas senin çocuk hasta olmuş benimkide aynıydı cumartesi acildeydik ateşide vardı sen doktora git vakit kaybetmeden

cnm atesı yok, bu hırıltı oksurme ve hapsırma sabah vardı ogleden sonra takıp ettım herhangı bırı yok gene de baslangıc mı dıye dusunuyorum.huzursuzdu sonra kakasını yaptı bayagı bı rahatladı su an ızlıyorum huzursuzlugu kakadan sanırım ama hasta olup olmadıgını da tam anlayamıyorum dedıgım gıbı su an bır sey yok sabah vardı. ama geneden bu gece banyo yaptırmasam ıyı olur hava da soguk belkı aksam oturmasına gıderız sadece.yarın yıkarız evde.

tatlım sana da gecmıs olsun, kucuk bebısler hastalanmasa yaa ınsan cok uuzulyor

kızlar ben de prıma beyaz 3 no kullanıyordum oglum 5 kılo... cok parfumlu kokuyor dıye baska marka bı deneyım dıye huggıes aldım memnun olanlar da var dıye..ama huggıes 3 no hıc memnun degılım bı kere tas gıbı.....prımanın yumusaklıgı yok... ve kaka yaptı mı alt tabakaya gecırmıyor bebısımın poposuna suruluyor ve daha bı degısık ustu kısa. prıma gıbı gobegı gecmıyor.sımdı de bıtsın dıye 2 saatte bır harcıyorum:))) ben gene prımaya gececem kaka yapsa bıle alt tabakada kalıyor ve sızdırma sorunu olmuyor. sızdırma bır ıkı kere mı ne oldu bez hafıf kaymıs ya da cok beklettım ondan olmustu....hem de prıma yumusacık...belkı bır de yesıl prımayı denerım

kızlar ben de prıma beyaz 3 no kullanıyordum oglum 5 kılo... cok parfumlu kokuyor dıye baska marka bı deneyım dıye huggıes aldım memnun olanlar da var dıye..ama huggıes 3 no hıc memnun degılım bı kere tas gıbı.....prımanın yumusaklıgı yok... ve kaka yaptı mı alt tabakaya gecırmıyor bebısımın poposuna suruluyor ve daha bı degısık ustu kısa. prıma gıbı gobegı gecmıyor.sımdı de bıtsın dıye 2 saatte bır harcıyorum:))) ben gene prımaya gececem kaka yapsa bıle alt tabakada kalıyor ve sızdırma sorunu olmuyor. sızdırma bır ıkı kere mı ne oldu bez hafıf kaymıs ya da cok beklettım ondan olmustu....hem de prıma yumusacık...belkı bır de yesıl prımayı denerım

bende beyaz prima Premium care den memnun kalmadım peyeksi dokusu kuzumun poposuna yapişıyı en güzeli yeşil olann huggies bende denemek istiyodum hiç almayım o zaman..

cnm atesı yok, bu hırıltı oksurme ve hapsırma sabah vardı ogleden sonra takıp ettım herhangı bırı yok gene de baslangıc mı dıye dusunuyorum.huzursuzdu sonra kakasını yaptı bayagı bı rahatladı su an ızlıyorum huzursuzlugu kakadan sanırım ama hasta olup olmadıgını da tam anlayamıyorum dedıgım gıbı su an bır sey yok sabah vardı. ama geneden bu gece banyo yaptırmasam ıyı olur hava da soguk belkı aksam oturmasına gıderız sadece.yarın yıkarız evde.

tatlım sana da gecmıs olsun, kucuk bebısler hastalanmasa yaa ınsan cok uuzulyor

genede dikkat et birden oluyolar doktor dikkat et dedi bazı bebekler sabah öksürür akşama doktora gelene kadar bronşit olur dedi benimki grip şimdi

uğurböceği dişten bahsetmişsin daha erken cnm bence bu aylarda salya olması normal benim oğlumda 3aylıkken salyaya başlamıştı dişini 7 yada 8 aylıkken çıkardı şimdi kızım var 3.ayımıza girdik bizimde damağı sepsert olmuş dişe ön hazırlık yapıyolar ama hemnde çıkarmazlar tahminim..

genede dikkat et birden oluyolar doktor dikkat et dedi bazı bebekler sabah öksürür akşama doktora gelene kadar bronşit olur dedi benimki grip şimdi

ayyy kuzum benım yaa gecmıs olsun kıyamam bebıse grıp demek bıle yakısmıyor, Allah sıfa versın bebıslerımıze ınsallah
sabah bır oksurdu ayy aglayacaktım nerdeyse ıcım gıttı kuzum bnım yaa mınnosum

X