2014 Şubat Anneleri

Ben de işe yaradı ama yasakhayalde yaramamış baksana Zeren ya çok üzüldüm:KK43: kızım da beni bayağı zorladı ama şimdi o kadar kötü değil

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

inş zeren dede ise yarar:KK16:kiscene masallahhh inş hep dahada iyi yer icer:KK16:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben de işe yaradı ama yasakhayalde yaramamış baksana Zeren ya çok üzüldüm:KK43: kızım da beni bayağı zorladı ama şimdi o kadar kötü değil

Canim kac gun sonra duzelme basladi. Kendimi ona gore hazirlayim da 5 asagi 5 yukari . Hemen pes etmiyim :)) cunku ben en fazla 10 dk basinda durmusumdur. Ben veriyim o yutsun bi daha veriyim modundayim. Tamam bekliyorum ama oyunlarda yapiyorum. Galiba cok kisa bi sureymis :) zamana yaymak onun gonlunu yapmak gerekiyor sanirim.

kızlar bana pimpirikli diyorsunuz biliyorum ama ben bebeğimiz için çok uğraştım tam 2 yıl doktor kapılarında bekledim olmadı şimdide bakıyorum çabalıyorum yetmiyor gibi geliyor elimde değil inanın doğuma girerken bile doktor çok kan kaybı olur anneye bişey olur dedi ben sadece bebeğim iyi olsun dedim narkozdan ayılınca sadece o iyimi diye ağladım sonra doyuramadım sarılıktan hastanede yattı hep benim yüzümden şimdide bakamıyorum oturamıyor bile 2 büklüm oluyor bişey öğretimiyorum tek başıma olmaktan çok yoruldum.

Canım yalnız olduğun için yetersiz olduğunu düşünme,İnan yanında on kişi de olsa yine bebeğinle sadece sen ilgilenirsin,onun dilinden kimse senin kadar iyi anlayamaz ve iyi bakamaz,
Merak etme bebeğinin hiçbir sıkıntısı yok,sadece sen acelecisin,çoğumuzun bebeği oturamıyor bu bir sorun değilki zamanı gelince oturacaklar,ayrıca 6aylık bir bebeğe ne öğreteceksin konuşmayı,gülmeyi,emeklemeyi,oturmayı mı?zamanı gelince hepsini yapacak merak etme,er yada geç ne farkeder?

Bide bi ay sonra türkiyeye gelecem. Ins bi düzen bozulmaz:KK37:allah göstermesin iyce istahsiz Olmasaydı:KK53:yada değişiklikten memleket havası ndan istahi acilirrmiki acep:KK52:ahhh bi umut iste:KK1:

kızlar bana pimpirikli diyorsunuz biliyorum ama ben bebeğimiz için çok uğraştım tam 2 yıl doktor kapılarında bekledim olmadı şimdide bakıyorum çabalıyorum yetmiyor gibi geliyor elimde değil inanın doğuma girerken bile doktor çok kan kaybı olur anneye bişey olur dedi ben sadece bebeğim iyi olsun dedim narkozdan ayılınca sadece o iyimi diye ağladım sonra doyuramadım sarılıktan hastanede yattı hep benim yüzümden şimdide bakamıyorum oturamıyor bile 2 büklüm oluyor bişey öğretimiyorum tek başıma olmaktan çok yoruldum.

oturmasi ogrenilecek ogretilecek bisey degil ki cocuk fiziksel olarak hazir olunca oturacak zaten benimki de oturamiyo

Ne bilim cnmkzm belki bi mucize olurda bizimkiler püresi yemiyo ya belki birden puturluye geçiş yaparlar:KK52:yaw mama sandalyesi aldım 5 gün oldu bi bebek bu kadar mi nefret eder:KK1:ona doru giderken başlıyor mizirdanmaya:KK53:biliyo çünkü bişeyler yiyecegini:KK53:

Ahhh keşkee...bari bu konuda yüzümüzü güldürseler
Ben mama sandalyesi almadım çünkü koyacak yerim yok,yastığa yaslayarak veriyorum,
Senin kuzu belki oturamadığı için sevmemiştir sandalyeyi,ona da alışır az sabır

Bide bi ay sonra türkiyeye gelecem. Ins bi düzen bozulmaz:KK37:allah göstermesin iyce istahsiz Olmasaydı:KK53:yada değişiklikten memleket havası ndan istahi acilirrmiki acep:KK52:ahhh bi umut iste:KK1:

Farklilik iyi gelmisti bize. Donmeyi ogrendi :) ins sizde de istah acar. Belki annen yedirebilir tecrube var onlarda

Memleket havası bu belli mi olur,sen olumlu şeyler olacak diye düşün herzaman,
ben memelekete gittiğimde iştah hep aynıydı ve uyku gitmişti oysaki uykuyla arası çok iyidir

Canim kac gun sonra duzelme basladi. Kendimi ona gore hazirlayim da 5 asagi 5 yukari . Hemen pes etmiyim :)) cunku ben en fazla 10 dk basinda durmusumdur. Ben veriyim o yutsun bi daha veriyim modundayim. Tamam bekliyorum ama oyunlarda yapiyorum. Galiba cok kisa bi sureymis :) zamana yaymak onun gonlunu yapmak gerekiyor sanirim.

Canım epey bi zaman geçti tabi.en son 4.5 ayında tavan yaptı iştahsızlık.ondan sonra yeter artık diye kontrolü elime aldım biliyorsunuz doktor moktor dinlemedim geçtim ek gıdaya.şimdi üç öğün de yiyor.hatta dün 200 gr meyve püresini tek seferde yedi şok olduk.her öğünümüz yaklaşık 1 saat sürüyor.elimde kaşık önüne çöküyorum ne zaman açarsa hoopp:) mama sandalyesine klasik şartlanma olmasın diye ara ara koyuyorum.oyunlar için de öyle.mesela güldürdüğüm zaman her seferinde yemeği vermiyorum.şartlı refleks sonucu gülmemeye başlar diye.yani herhangi bir şeyi yemekle bağdaştırıp ona tepki koymasına engel olmaya çalışıyorum:)) öyle böyle yiyo sonuçta:) bi de sevmediği şeyi ısrarla vermiyorum hemen alternatif bir yemeğe geçiyorum

Canım epey bi zaman geçti tabi.en son 4.5 ayında tavan yaptı iştahsızlık.ondan sonra yeter artık diye kontrolü elime aldım biliyorsunuz doktor moktor dinlemedim geçtim ek gıdaya.şimdi üç öğün de yiyor.hatta dün 200 gr meyve püresini tek seferde yedi şok olduk.her öğünümüz yaklaşık 1 saat sürüyor.elimde kaşık önüne çöküyorum ne zaman açarsa hoopp:) mama sandalyesine klasik şartlanma olmasın diye ara ara koyuyorum.oyunlar için de öyle.mesela güldürdüğüm zaman her seferinde yemeği vermiyorum.şartlı refleks sonucu gülmemeye başlar diye.yani herhangi bir şeyi yemekle bağdaştırıp ona tepki koymasına engel olmaya çalışıyorum:)) öyle böyle yiyo sonuçta:) bi de sevmediği şeyi ısrarla vermiyorum hemen alternatif bir yemeğe geçiyorum

Semender kızın bıkmadan bi saat aynı yerde durabiliyomu:KK16: öyleyse ne güzel ....Yaw ben benim oglani 10 dk fazla tutamam bi yerde hemen sıkılır o yüzden bi saat uğraşamiyorumkii yesin diye.bide oturamıyo mama sandalyesi nden başka yerde duramıyor:KK37:gerçi onada daha oturamiyo:KK53:iysimi ben az bi ay ara verim hem oturmayi öğrensin hemde disiı ne çıkar belki sever ek gidayi:KK37:

Son düzenleme:
Memleket havası bu belli mi olur,sen olumlu şeyler olacak diye düşün herzaman,
ben memelekete gittiğimde iştah hep aynıydı ve uyku gitmişti oysaki uykuyla arası çok iyidir

Aman uykusu bari bozulmasın bi gece uykusu iii onada bişey olursa dahada zorlanır im:KK53:

Semender kızın bıkmadan bi saat aynı yerde durabiliyomu:KK16: öyleyse ne güzel ....Yaw ben benim oglani 10 dk fazla tutamam bi yerde hemen sıkılır o yüzden bi saat uğraşamiyorumkii yesin diye.bide oturamıyo mama sandalyesi nden başka yerde duramıyor:KK37:gerçi onada daha oturamiyo:KK53:iysimi ben az bi ay ara verim hem oturmayi öğrensin hemde disiı ne çıkar belki sever ek gidayi:KK37:

Ahaha canım benim hiç durur mu? Yatarak oturarak o dönüyor biz tutuyoruz falan.ne çileler:) bir şekilde yediriyorum işte.hele bugünlerde daha fena çünkü bir yere koyuyorum arkamı dönüyorum salonun öbür başında.hangi ara gidiyor bilmiyorum

Canım doktor ne dedi normal miymiş bu iştahsızlık? Bizimki hep yemesin ne olacak diyodu da merak ettim

Kilo alımı iyi deyince ( anne sütü veriyorum,400 gram aldı 35 günde) iştahsızlık üzerinde durmadı.sadece bazı bebekler tatsız Tuzsuz sevmiyor sen bunları yap dedi canım. (Kıyma,biraz tuz,)bide 8. Ayına kadar bu kilo yeter dedi.kızım 8400 gram

Yok yok anladım bu bebeklerin çoğu ayniymis malesef:KK37:o.zaman yalnız olmadığımızı bilelim elimizden geldigince moralimi zi yüksek tutalim:KK53:ahhh Reminder valla bendede yapma hevesi kalmadı. bırakacammm bi müddet ek gıdayi. .Ins senin kizin hipin mamasını yer benim oglan onuda red ettii:KK37:

Ben de artık boşverdim bir süreliğine.1 ay bekleyeceğim bakalım nolacak.

Yok yanlış anlamam semender canım. valla kiscem halimi bi görsen neler yapıyorum. Eşim bile oglumuz dan çok bana aciyo nası mücadele ediyorsun diyo:KK37:elimde kaşık bekliyorum.suratini asiyo. oturuyo öylece:KK1:normalde guldugu şeyleri yapıyorum yedirecek diye gulmuyo.nadir gulerse veriyorum agzina hemen cikariyo yutmuyo sonra agliyo.bi kitledi mi acamiyorum ağzını. bide yana ceviriyo kafasını vermim diye:KK37:çok ilginç anlıyo. kaşığı getirirken basiyo çığlığı .ne guldurmeye ne şarkıya ne başka şeye kanıyor. sadece yememeye odakli:KK53:bi müddet ara verecem.tek şansım uyurken biberon alması. uyanık ken almiyo.demin uyuttum ...Ve şükür 235 cc sütünü icirdim. ...bi müddet ek gıdayi bırakacammm:KK37:ana midesi ni küçülmeye izin vermedim:KK52:yoksa 235 cc iciremezdim:KK37:

canım bence senin cocugun iştahsız değil tok :KK53: 235 cc ne dmek yahu 120lik yapıyorum ben zeynebe oda günde 2 kez bi gene 120lik meyve suyuna cici bebe veriyorum 100cc kadar küçük kabanozlarla yogurt ve bi öğün haftada 3 kez felan ya corba ya muhallebi veriyorum yani 460-500gr ek gıda alıyo digerlerininde emiyo araalrda iki gögsümü emziriyorum bi emme bi ek gıda gb oluyo genelde uyutucam saate denk getiriyorum ek gıdayı yiyiyp doyup uyyuo :KK31: yani sen emziriyosunda o yüzden cocuk agzını kitlemekte haklı canım yani az ek gıda emzir emmiyo galiba sagıp veriyosun iyi sagmakla sütün gitmedi ben makina aldım ama acıyo gögüslerim onunla cok hassas ucları hala kremle emziriyorum hep sodalı suyla siliyorm öncesinde ve sonrasında baş ucu sehbamız hala 40ının içinde lohusalı akdın sehbası:KK1:

günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK76:

ama ama amaaaaaaaaa benim kızım çok tatlı oldu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 10da uyuyttum birz aglaya aglaya çünkü akşam üstü uyutup pazara gittim emzirdim başucuna yogurtunu koydum eşime uyanırsa tık agzına actırma gözünü dedim aam uyandırmış bi geldim cocugu ucuruyo hem yedirmiş yogurtu kustu kustu eh hem uykusu kactı hem midesi altüst kızdı tabi 6dan 8-9a kadar bızıkladı 1 saatte agladı neyse olcak o kadar 10da uyuttum bu sabah 8de kalktı tabi gece emzirdim 3 kez bi kerede mama yedi kuzucum:KK31:

sonra bi saat oynadık banyosunu yaptırdım doyurdum yattı uyuyo şuan gene

aşk yaşıyoruz prensessimle elini yüzüme atıyo oyunuyo burnumla kulagımla saclarımı çekiyo:KK53: seviyo beni bende onun sırtını sıazlıyorum totosunu pışpışlıyorum arada mıncıklıyorum :KK1:dişlerimi sıka sıka dişelerim düşcek elime:KK52: yicem geliyo valla:KK56::KK54:

ohh be dünya varmış hayata küsmüştüm kendimize geldik rabbime şükürler olsun:KK31:

kızlar günaydınnn
bu bebişler nasıl bu kadar aç kalabiliyor anlayamıyorum.dün 19 da yedi uyudu.sabah uyandı yemedi.yine uyudu

canım bence senin cocugun iştahsız değil tok :KK53: 235 cc ne dmek yahu 120lik yapıyorum ben zeynebe oda günde 2 kez bi gene 120lik meyve suyuna cici bebe veriyorum 100cc kadar küçük kabanozlarla yogurt ve bi öğün haftada 3 kez felan ya corba ya muhallebi veriyorum yani 460-500gr ek gıda alıyo digerlerininde emiyo araalrda iki gögsümü emziriyorum bi emme bi ek gıda gb oluyo genelde uyutucam saate denk getiriyorum ek gıdayı yiyiyp doyup uyyuo :KK31: yani sen emziriyosunda o yüzden cocuk agzını kitlemekte haklı canım yani az ek gıda emzir emmiyo galiba sagıp veriyosun iyi sagmakla sütün gitmedi ben makina aldım ama acıyo gögüslerim onunla cok hassas ucları hala kremle emziriyorum hep sodalı suyla siliyorm öncesinde ve sonrasında baş ucu sehbamız hala 40ının içinde lohusalı akdın sehbası:KK1:

ama 235 cc yi 6 saat açlıktan sonra icti...tabi her zaman bu kadar değil. 100 cc bazen 150 cc iciyo bazen 50 cc..emmiyo sağip veriyorum.bu miktar sadece biberon miktarı. ek gıda da yok.iki gün önce tam 12 saat bişey icmedi.nasi tok olabilirki. Normalde 5 aylik bi bebek 800- 900 cc süt yada devam sütü İçmeli. bide oğlum bunları uyurken iciyo.uyumasa 24 saat bişey İçmez. ..uyanık ken düşünsene 5.5 aylık bebek 20 cc iciyo..ne iştah var ama bu oglanda.aç olsun uyanık ken asla icmiyo püskürttu yo. ben hastane makinası kullanıyorum. acitmiyo çok hızlı sağıyor.ama azalma var...yine bu oğlan yüzünden. ..iştahsızlığın görünce bazen sagmakla istemiyorum doğal olarak sütte azaliyo...

Son düzenleme:
kızlar günaydınnn
bu bebişler nasıl bu kadar aç kalabiliyor anlayamıyorum.dün 19 da yedi uyudu.sabah uyandı yemedi.yine uyudu

Günaydın kiscem. ..duruyo lar malesef iki gün önce oğlum aynı oğlun gibi 12 saat bişey icmedi.hava biraz serinledi de uyurken verebiliyorum biraz....nereye kadar uyurken besliycem bilemiyorum.

Kilo alımı iyi deyince ( anne sütü veriyorum,400 gram aldı 35 günde) iştahsızlık üzerinde durmadı.sadece bazı bebekler tatsız Tuzsuz sevmiyor sen bunları yap dedi canım. (Kıyma,biraz tuz,)bide 8. Ayına kadar bu kilo yeter dedi.kızım 8400 gram

masaallahhhh kızının kilosu çok iyi...canim kendin bilirsin de tuz için erken değilmi. ..

X