2014 Şubat Anneleri

Ahaha canım benim hiç durur mu? Yatarak oturarak o dönüyor biz tutuyoruz falan.ne çileler:) bir şekilde yediriyorum işte.hele bugünlerde daha fena çünkü bir yere koyuyorum arkamı dönüyorum salonun öbür başında.hangi ara gidiyor bilmiyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yaw ben öylede versem puskurtur heryere kanmiyo hiç biseye....sonuçta ağzını açsa bile geri yutmadan çıkarmasını biliyo... nohut kadar yumurta sarisi ni bile yutmadı. ... kendi cikarmasaydi koşarak halledecekti bu işi:KK37:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
kızlar günaydınnn
bu bebişler nasıl bu kadar aç kalabiliyor anlayamıyorum.dün 19 da yedi uyudu.sabah uyandı yemedi.yine uyudu

ac nasıl uyuyolar ya bide yemeden nasıl kilo alıyolar bizimki beni yicek kuş kadar ya poff ne tezat şeyler bu çocuklar bizi profosör yapcak:KK50:

ama 235 cc yi 6 saat açlıktan sonra icti...tabi her zaman bu kadar değil. 100 cc bazen 150 cc iciyo bazen 50 cc..emmiyo sağip veriyorum.bu miktar sadece biberon miktarı. ek gıda da yok.iki gün önce tam 12 saat bişey icmedi.nasi tok olabilirki. Normalde 5 aylik bi bebek 800- 900 cc süt yada devam sütü İçmeli. bide oğlum bunları uyurken iciyo.uyumasa 24 saat bişey İçmez. ..uyanık ken düşünsene 5.5 aylık bebek 20 cc iciyo..ne iştah var ama bu oglanda.aç olsun uyanık ken asla icmiyo püskürttu yo. ben hastane makinası kullanıyorum. acitmiyo çok hızlı sağıyor.ama azalma var...yine bu oğlan yüzünden. ..iştahsızlığın görünce bazen sagmakla istemiyorum doğal olarak sütte azaliyo...

canım bende doktora öyle demiştim 800 içmesi lazım diye anne sütüyle mama bir degil dedi bana ama 12 saat bişi yemeden nasıl duruyo hayret :KK50: hoş komşunun kızıda yle 1 yaşında 8 kişlo diye seviniyo

Arkadaslar sizler bebeklerinize yumurta,ceviz ,labne peyniri,meyve suyu falan veriyormusunuz? Ben bunlarin hic birisini vermiyorum.ben sadece sebze corbasi,yogurt,kasik mamalari ve kavanoz mamasi veriyorum.ve artik bebegimi yeterince besleyemedigimi dusunuyorum. Benim bebegim blandirdan birsey gecirmedigim zaman kusuyor.ve artik geceleri devam sutude zor iciriyorum.butun gece sadece 90 ml iciyor.lutfen bana yedirdiginiz ek gidalari yazarmisiniz?bu arada kizim 8 kilo.kilosu sizce nasil?

Yaw ben öylede versem puskurtur heryere kanmiyo hiç biseye....sonuçta ağzını açsa bile geri yutmadan çıkarmasını biliyo... nohut kadar yumurta sarisi ni bile yutmadı. ... kendi cikarmasaydi koşarak halledecekti bu işi:KK37:

O dışarı çıkarma yok mu zaten:KK43: dün kızımın küçükken kıyafetlerini kaldırıyorum.eşime dedim ki abimin eşi nasıl özenli kullanıyor kıyafetleri,yeğenimin çamaşırları ışıl ışıl ama bizimkinin önünde hep yemek lekeleri var.o da dedi ondan değil,yeğenin yemek yerken ağzını açıyor dolayısıyla etrafa saçmıyor ama bizim kız geri çıkardığı için hep leke oluyor:)) çok güldük:) olan kıyafetlere de oluyo yani bu arada

masaallahhhh kızının kilosu çok iyi...canim kendin bilirsin de tuz için erken değilmi. ..

Evet bencede erken 1 yaşına kadar vermeyi düşünmüyorum açıkçası.tesekkür ederim ben bi dönem mama takviyesi yamıştım kızıma şimdi iyiki yapmışım diyorum.

ac nasıl uyuyolar ya bide yemeden nasıl kilo alıyolar bizimki beni yicek kuş kadar ya poff ne tezat şeyler bu çocuklar bizi profosör yapcak:KK50:

canım bende doktora öyle demiştim 800 içmesi lazım diye anne sütüyle mama bir degil dedi bana ama 12 saat bişi yemeden nasıl duruyo hayret :KK50: hoş komşunun kızıda yle 1 yaşında 8 kişlo diye seviniyo

valla duruyo lar haksever kiscem....bide hiç umurlarında olmuyo açlık. ..senin kizin varya Kusmasin etli butlu bi kız olur...masaallah hiç iştah sorunu olmadı. ...doktorlara inanmıyorum artık. ..Yaw öyle diyolar çocuklar kilo alamıyo. ..ben bundan öncesinde hesaplı verdim. ...750 gr almıştı masallahhh. ...tabi ozaman 4 aylık ti 700 cc vermiştim 24 saat içinde. ..istahi da biraz daha iyiydi ozaman....bide doktorlar kiloya bakmıyo sağlıklı tamam diyolar....en azından bizim doktor öyle. ...3 aylikken kilosu nadi diye sormuştum mm. .adam niye sordun çokmu önemli dedi...:KK1::KK37:

Son düzenleme:
O dışarı çıkarma yok mu zaten:KK43: dün kızımın küçükken kıyafetlerini kaldırıyorum.eşime dedim ki abimin eşi nasıl özenli kullanıyor kıyafetleri,yeğenimin çamaşırları ışıl ışıl ama bizimkinin önünde hep yemek lekeleri var.o da dedi ondan değil,yeğenin yemek yerken ağzını açıyor dolayısıyla etrafa saçmıyor ama bizim kız geri çıkardığı için hep leke oluyor:)) çok güldük:) olan kıyafetlere de oluyo yani bu arada

He aynı işte. ...Yaw insan ihtiyacı olanda veremiyorum lekeli lekeli:KK37:bizim giysiler hep öyle. ..kusuyo lar ama tukurmeleri olmada:KK53:

Evet bencede erken 1 yaşına kadar vermeyi düşünmüyorum açıkçası.tesekkür ederim ben bi dönem mama takviyesi yamıştım kızıma şimdi iyiki yapmışım diyorum.

elimizden geldiğinde 1 yaşına kadar tuz şeker vermeyelim sonrasında Allah büyüktür. ..iyi etmissin canım mama bazen bi jac öğün gerekiyo bence..bende veriyorum..biraz toparlansin diye...ek gıda alsa vermem belki ama onuda alamayınca vermek zorunda kaliyorum:KK37:

Benim bebe de oturunca iki büklüm hiç endişelenme. Hatta n'olur hiçbişey için endişelenme, tek başına olmak eminim çok çok yorucudur ama kendini hiçbir şey için suçlama. Senin çabaların onun için yeterlidir çünkü zaten bu aylardaki bebeklerin bir şey öğrenmesi için ekstra çabaya gerek yok, sen kafanı rahatlatmaya çalış, bebeğini zaten yeterince seviyosundur eminim, gerisini de halledersin. İstemeden pimpirikleniyosun, elinde değil eminim ama kendini yordukça hissettiğin yetersizlik artacaktır, kendine yapma bunu. Bebeğini sev, yardım alabiliyosan bakım için o yardımı al, kendine zaman ayır arada sırada. Ben de bi süre böyle hissettim ve haftada bi gün bi kaç saati sadece kendime ayırarak kendime gelebildim biraz. Bakamıyorum, yetersizim deme sen onun annesisin, ona olan sevgin bile o kadar önemli ki..

anlıyorum reyyan seni :26:ama sen herseyi yapıyosun. inanki çoğumuzun bebeğin de de senin soylediklerin var.nedaka oğlum oturması hiç beceremiyorum destekli bile.bende sen gibi kolay bulmadim. tam 6 bebek kaybettim ogluma kavusuna kadar..kendini suçlama. ozaman ona yetemezsin. şu an istahsizlik dışında bişeyi kafama takmiyorum. hersey allahın izniyle olacak elbet .....

Canım yalnız olduğun için yetersiz olduğunu düşünme,İnan yanında on kişi de olsa yine bebeğinle sadece sen ilgilenirsin,onun dilinden kimse senin kadar iyi anlayamaz ve iyi bakamaz,
Merak etme bebeğinin hiçbir sıkıntısı yok,sadece sen acelecisin,çoğumuzun bebeği oturamıyor bu bir sorun değilki zamanı gelince oturacaklar,ayrıca 6aylık bir bebeğe ne öğreteceksin konuşmayı,gülmeyi,emeklemeyi,oturmayı mı?zamanı gelince hepsini yapacak merak etme,er yada geç ne farkeder?

oturmasi ogrenilecek ogretilecek bisey degil ki cocuk fiziksel olarak hazir olunca oturacak zaten benimki de oturamiyo

sağolun kızlar birden sinir boşalması oldu az önce doktordan geldik daha erken 6. ay destekli oturur dedi konuşmuyor dedim aaa,eee diyor ya yeter dedi 1 yaşını bekleyin dedi bakalım zaman ne gösterecek...

Son düzenleme:
Canim ne kadar uyuyo bilmiyorum.ama artik 6-8 saat gece uykusu yapabilir yani yemek icin kalkmiyosa uyandirma 90 iciyomus zaten yeterli bence... bende crviz peynir vrmiyorum

sabah 9 da 120 cc mama ilac iciyo icine atmak icin kusma onleyici

11de emziriyorum 12-1 gb meyve suyu hazirliyorum.seftalinin yanina ne varsa ondan rendeleyup suyunu 6 cici bebeeyle bi 120 onu yiyo biraz once yetmedi herelde bitince agladi 2 dkda emdi uyudu

Kalkinca emziririm 4-5 e kadar

Aksam ustu yogurdunu veriyorum.kendim mayaladigim bi kavanoz onu.yiyo uyuyo

Kalkincada 9-10 a kadar emziriyorum uyutuyorum

Uyaninca bolmeden.120 lik mama ve ilacini icer devam.eder uyumaya

1-2 gb.emer 3 -4 gb emer 7-8 gbde kalkar

Surekli yeme ve uyuma isimiz gucumuz

Haftada 3-4 gun gece corba yada muhallebi veriyorum.sebze corbasi sevmedi un ve tarhana yiyo

kızlar günaydınnn
bu bebişler nasıl bu kadar aç kalabiliyor anlayamıyorum.dün 19 da yedi uyudu.sabah uyandı yemedi.yine uyudu

Benim kızımda öyle,uykuyu hiçbirşeye değişmez.çoğu zaman gece emmek için uyanmıyor,sabah 7-8 gibi uyanıp iki çekip tekrar poposunu çevirip uyuyor.doğduğundada böyleydi 4 aya kadar hep saat kurup emzirdim,sonra büyüdü diyerek saat kurmayı bıraktım ama hala bazen saat kuruyorum içime sinmiyor çünkü,sanırım yine iştahla ilgili bir durum

Reyyan.cok.unlu bi dusunurun sozu var cocuklariniza susmayi.ogretin konusmayi.nadil.olsa ogrenicekler diye donrada sissa dicez bidir bisir he one bune kafamizi sisircekler:KK70:

Reyyan.cok.unlu bi dusunurun sozu var cocuklariniza susmayi.ogretin konusmayi.nadil.olsa ogrenicekler diye donrada sissa dicez bidir bisir he one bune kafamizi sisircekler:KK70:

çok hoş bir sözmüş aslında doğru ama sürekli ya yemek yiyor ya uyuyor dün nete baktım by by yapar,tel sarma yapar yazıyor bide 4.ayda diyor :KK30: baktım tık yok ya dönüyor yada sürünüyor gel bakım öğretim dedim çocuk afalladı sanırım annem kafayı sıyırdı diyor :KK53:

Arkadaslar sizler bebeklerinize yumurta,ceviz ,labne peyniri,meyve suyu falan veriyormusunuz? Ben bunlarin hic birisini vermiyorum.ben sadece sebze corbasi,yogurt,kasik mamalari ve kavanoz mamasi veriyorum.ve artik bebegimi yeterince besleyemedigimi dusunuyorum. Benim bebegim blandirdan birsey gecirmedigim zaman kusuyor.ve artik geceleri devam sutude zor iciriyorum.butun gece sadece 90 ml iciyor.lutfen bana yedirdiginiz ek gidalari yazarmisiniz?bu arada kizim 8 kilo.kilosu sizce nasil?

Maşallah kilosu çok iyi,ben yoğurt kaşık maması,çorba meyve püresi veriyorum bide annesütü...diğerlerine geçmedim daha,
Blendır kullanma,çatalla ezerek süzgeçten geçir,içine bir çay kaşığı pütürlü koy,zamanla alışır,ben öyle yapacağım
Gece açıkmadığı için içmiyordur, çok da sorun yapma kilosu çok iyi çünkü

çok hoş bir sözmüş aslında doğru ama sürekli ya yemek yiyor ya uyuyor dün nete baktım by by yapar,tel sarma yapar yazıyor bide 4.ayda diyor :KK30: baktım tık yok ya dönüyor yada sürünüyor gel bakım öğretim dedim çocuk afalladı sanırım annem kafayı sıyırdı diyor :KK53:

Hangi siteden bakıyorsunuz?ben de her ay gelişim ile ilgili yazılar okuyorum doktora da ayrıca soruyorum ama by by lar için falan erken değil mi?
Bide arkadaşların dediği gb.her çocuk ayrı benimki de oturttuğum zaman öne eğilip ayaklarını ağzına sokmaya çalışıyor dik duramıyor bu da normal bence
mesela benimki hala soldan dönüyor başka dönüş yok :KK1: ama kilosu fazla ondan endişe etmiyorum sen de etme bence,uyusun mamasını yesin arada oynaşın tamam işte :KK16::KK16::KK16:

Hangi siteden bakıyorsunuz?ben de her ay gelişim ile ilgili yazılar okuyorum doktora da ayrıca soruyorum ama by by lar için falan erken değil mi?
Bide arkadaşların dediği gb.her çocuk ayrı benimki de oturttuğum zaman öne eğilip ayaklarını ağzına sokmaya çalışıyor dik duramıyor bu da normal bence
mesela benimki hala soldan dönüyor başka dönüş yok :KK1: ama kilosu fazla ondan endişe etmiyorum sen de etme bence,uyusun mamasını yesin arada oynaşın tamam işte :KK16::KK16::KK16:

belirli baktığım siteler yok google yazıyorum ayına uygun olan yerlere bakıyorum...bencede erken ama yazınca korktum işte aman ben pimpirikliyim işte....

Eki Görüntüle 1210444 Eki Görüntüle 1210445

Ya ben.kizimi.kaybetmeye baslicam
Artik :KK70:

$1407319881867.jpg

Bizim.babada yaramaz beya :cool:

belirli baktığım siteler yok google yazıyorum ayına uygun olan yerlere bakıyorum...bencede erken ama yazınca korktum işte aman ben pimpirikliyim işte....

Anlıyorum ben de öyleyim doktoru sorularımla artık boğuyorum resmen :KK1::KK1:
mesela bazen nette okuyorum bakıyorum bizimki yapmıyor henüz yazdıklarını ama atıyorum 15 gün sonra ya da ayın sonuna doğru bi bakıyorum yapmaya başlamış ondan beklemek gözlemlemek en iyisi ama tabi olur ya eksik bişeyini gördün gerçekten hemen doktoruna söylemelisin tabi ben öyle yapıyorum

Arkadaşlar merhaba,

Yahu benim bebeğim bu aralar yan dönüp uyumak istiyor, yan dönüyo ama sonra bi ara yüzüstü dönmüş oluyo istemeden ve geri dönemediği için henüz ağlayıp uyanıyor. Sizin bebelerde böyle yapan var mı? Ne yapsam bilemedim, uykuya dalana kadar yavrucağızım debelenip duruyo, yanına yastık koydum dönemesin tam diye ama o da kar etmedi zira yastığı eliyle bi şekilde atıyo başka taraflara. Hayır her şeyi yapıp sırt üstü dönmeyi becerememesi de cabası :) Bi de benim hatun henüz emeklemiyo da agu bugu dışında ses denemeleri de pek yapmıyo, varsa yoksa dişini kaşıyo :)

Ha gayret dayan canım. 3 -5 güne tam dönmeyi öğrenir o zaman rahat edersin. Geçen hafta bizimki de gecede 5-6 defa kaldırıyordu beni bu yüzden. Şimdi yatağında fıldır fıldır kendisi dönüyor da ben de rahatladım :))

Yok yanlış anlamam semender canım. valla kiscem halimi bi görsen neler yapıyorum. Eşim bile oglumuz dan çok bana aciyo nası mücadele ediyorsun diyo:KK37:elimde kaşık bekliyorum.suratini asiyo. oturuyo öylece:KK1:normalde guldugu şeyleri yapıyorum yedirecek diye gulmuyo.nadir gulerse veriyorum agzina hemen cikariyo yutmuyo sonra agliyo.bi kitledi mi acamiyorum ağzını. bide yana ceviriyo kafasını vermim diye:KK37:çok ilginç anlıyo. kaşığı getirirken basiyo çığlığı .ne guldurmeye ne şarkıya ne başka şeye kanıyor. sadece yememeye odakli:KK53:bi müddet ara verecem.tek şansım uyurken biberon alması. uyanık ken almiyo.demin uyuttum ...Ve şükür 235 cc sütünü icirdim. ...bi müddet ek gıdayi bırakacammm:KK37:ana midesi ni küçülmeye izin vermedim:KK52:yoksa 235 cc iciremezdim:KK37:

Kuzum maşallah daha ne yesin çocuk. :nazar::nazar::nazar:
Bizim ki en iştahlı zamanlarında bile 120 cc nin üzerinde ne süt içti ne de mama yedi :))))
günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK76:

ama ama amaaaaaaaaa benim kızım çok tatlı oldu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 10da uyuyttum birz aglaya aglaya çünkü akşam üstü uyutup pazara gittim emzirdim başucuna yogurtunu koydum eşime uyanırsa tık agzına actırma gözünü dedim aam uyandırmış bi geldim cocugu ucuruyo hem yedirmiş yogurtu kustu kustu eh hem uykusu kactı hem midesi altüst kızdı tabi 6dan 8-9a kadar bızıkladı 1 saatte agladı neyse olcak o kadar 10da uyuttum bu sabah 8de kalktı tabi gece emzirdim 3 kez bi kerede mama yedi kuzucum:KK31:

sonra bi saat oynadık banyosunu yaptırdım doyurdum yattı uyuyo şuan gene

aşk yaşıyoruz prensessimle elini yüzüme atıyo oyunuyo burnumla kulagımla saclarımı çekiyo:KK53: seviyo beni bende onun sırtını sıazlıyorum totosunu pışpışlıyorum arada mıncıklıyorum :KK1:dişlerimi sıka sıka dişelerim düşcek elime:KK52: yicem geliyo valla:KK56::KK54:

ohh be dünya varmış hayata küsmüştüm kendimize geldik rabbime şükürler olsun:KK31:

Ohhhh Allah muhabbetinizi arttırsın :KK52:

kızlar günaydınnn

Keşke ben de o kadar az yemekle durabilsem de azıcık tötüm döbeğim küçülse yav:KK53::KK53::KK53:

Anaaam naptınız kız bebikoya :))

Aşılarımızı yaptırıp geldik teyzeler. Kuzucum çok ağladıııı :KK43:((
Mızırdana mızırdana uyudu. Ne çok aşı yaptılar yaa. 3 tane bacaktan bir de ağızdan damla..
İnşallah ateşi olmaz...
Ya şu havalar serinlesin artık. Kuzum sersem gibi oldu iyice...

X