2014 Şubat Anneleri

Kahvaltida neler veriyorsunuz tecrubeli anneler yarin yumurta deneyecegim nasil sulandiriyorsunuz neler yediriyorsunuz kahvaltida

Yumurta sarisi 1 tatli kasigi labne peynir 1 tatli kasigi krem peynir tereyag yada kaymak 1 cay kasigi eti bebek 3kmegi bir dilim ufaliyorum 1 portakalin suyunla yada 6 ölcek mama 70cc kadar sicak suyla sulandirip kahvaltiya ekliyorum birde arada degistiriyorum kahavaltiyi 5 cicibebe 1 cay kasigi tahin 1 cay kasigi pekmez 1 tatli kasihi labne gene sulandirmak icin mama

Çenem düstü nerden yazcagimi buldum ya :)) ben yatiyorum iyigeceler hmm birde bugün yeni corba yaptim oglum sevdi paylasayim hemen 3 yemek kasigi kirmizi mercimek ceyrek patates azcik havuc ceyrek kirmizi biber ve yarim domatesi kaynattim mercimek pismeye yakim 1 yemek kasigi dolusu tarhanayi yarim bardak kadar soguk suda eritip corbaya koydum kaynatip pisince süzgecten gecirdim az zeytinyag döktüm bitirdi masallah ben azcik tuz kullaniyorum c u nki hic yemiyo ozaman tabiki kullanmayin siz ssimdiye kadar kullanmadiysaniz corbalarina birkac damla limon koyuyorum bide hadi ben kacar iyi uykular deliksiz uyusun bebeikler insallah bizim gibi 50 kere kalkmayin...

Ohh afiyet olsun canım ama annesi şeftali yedir sen A vitamini için... Çorba yapan arkadaşlar havuç önemli ama bütün kış yiyecekler zaten :KK43:

Canım ben muhallebi için pirincunu değil de irmik kullanıyorum
canım haklısın aslında kışınn bol bol havuç yiyecek o yüzden haftada 1 falan veriyorum çorbalarına arada katıyorum. ama tadını senvi miniğim. bugün armutlu irmikli uhallebi yedirdim canım yazını okuyunca bide irmikle deneyeyim dedim de kıvamlı olmadı ayrıca kıvam için birşey koyuyor musunuz? 1 çay bardağı suya 1 tatlı kaşığı irmik koyup 5 dk kaynattım sonra cam rendeden geçirdiğim armutu ekledim ve biraz sulandırdım

muhallebiyi suyla mi yapiyorsun? ben suyla yapiyordum icine de meyve koyuyordum dun dr.yanlis yapıyorsun dedi kof bi kilo yapar bu cocukta seker veriyorsun sırf dedi.muhallebiyi pirinc unu ve su ile yapip formul sut eklemek gerekiyormus protein olmadan gereksiz kilo yaptirma cocuga dedi.bu aksam oyle yapicam artik
evet canım suyla yapıyorum. ya ben hazır şeylere özellikle süt tarzı şeylere güvenmiyorum, eğer birşey katmam gerekirse kendi sütümü katar eklerim, formül süt taraftarı değilim. tabi sütüm olmaya devam ederse. sütüm olmaz da mecbur kalırsam o ayrı. birde ben gün içinde meyveyi muhallebiyle veriyorsam bir daha meyve vermiyorum . artık sırayla yapıyorum; bir gün öğlen çorba akşam yoğurt, ertesi gün öğlen meyveli muhallebi akşam yoğurt, bu şekilde sırayla ilerleyecek inşallah. henüz kahvaltıya başlamadım 1 hafta daha beklemeyi planlıyorum henüz kendimi hazır hissetmiyorum oğluma kahvaltı başlamaya :KK48:

Bugün mesela muzlu irmikli muhallebi yaptım biraz sulu oluyor muz toparlıyor doktorun dediği gibi protein irmikten geliyor
Devam sütüyle ya da ıhlamurla hazırlıyorum kahvaltıda da aynı erik suyu, elma suyu ne bulursam önemli olan vitamin şu ana kadar hiç duru su kullanmadım mamalarına...
İsimx harika sebze çorban benimkiyle çok benzeşiyor kırmızı biber mutlaka koyarım ve tahıllı yaparım mutlaka...

Sosyoloji canim burdayim.yazılanları okuyorum genelde.bizim minti nin totosu bir düzelmedi gitti.hergun 3 kere buhar veriyorum onun corbasi kahvaltısı muhallebisi yoğurdu buyuk kızın yemeği banyosu ev isleri derken zaman pofff uçup gitmis oluyor.yetişemiyorum valla hayatın hızına.erkenden çöktüm iyimi:KK43:

canım haklısın aslında kışınn bol bol havuç yiyecek o yüzden haftada 1 falan veriyorum çorbalarına arada katıyorum. ama tadını senvi miniğim. bugün armutlu irmikli uhallebi yedirdim canım yazını okuyunca bide irmikle deneyeyim dedim de kıvamlı olmadı ayrıca kıvam için birşey koyuyor musunuz? 1 çay bardağı suya 1 tatlı kaşığı irmik koyup 5 dk kaynattım sonra cam rendeden geçirdiğim armutu ekledim ve biraz sulandırdım

Yanı sadece ırmıkle mı yaptın cnm. Ben 2,5 su bardagı su, 2 tatlı kaşığı irmik ve aynı ölçüde pirinç unu ile yapıyorum. Kıvamlı oluyor. Soğuyunca daha da kıvamlı oluyor. Muz rendeliyorum içine genelde. Daha cok seviyor.

evet canım suyla yapıyorum. ya ben hazır şeylere özellikle süt tarzı şeylere güvenmiyorum, eğer birşey katmam gerekirse kendi sütümü katar eklerim, formül süt taraftarı değilim. tabi sütüm olmaya devam ederse. sütüm olmaz da mecbur kalırsam o ayrı. birde ben gün içinde meyveyi muhallebiyle veriyorsam bir daha meyve vermiyorum . artık sırayla yapıyorum; bir gün öğlen çorba akşam yoğurt, ertesi gün öğlen meyveli muhallebi akşam yoğurt, bu şekilde sırayla ilerleyecek inşallah. henüz kahvaltıya başlamadım 1 hafta daha beklemeyi planlıyorum henüz kendimi hazır hissetmiyorum oğluma kahvaltı başlamaya :KK48:

Kesinlikle sana katılıyorum ben de formül sütten yana değilim hiç. Ben de meyveyi muhallebi veya yoğurda ekleyip vermişsem ayrı olarak vermiyorum. Bizim günümüz genelde şöyle geçiyor. Mesela dün sabah kahvaltı öğlen biraz yoğurt yedi. 1,5-2 saat sonra çok az yoğurt yediği için muz rendeledim yogurda ve oyle yedirdim. Bu şekilde hem meyvesini yemiş oldu hem yoğurdunu.

Ben hiç zorlamıyorum bi şey yedirirken. Baktım istemiyor kaldırıyorum. 1 1,5 saat sonra tekrar yediriyorum. Ve sonra midesini zorlamamak adına bişey vermiyorum o gün. Mesela bi önceki gün muhallebi verdim kahvaltıdan sonra. Bitiremeyince bi öğün daha verdim. Sonra da bi şey vermedim. Yeterli olduğunu düşünüyorum. Bugun de çorba yapacam kabak havuç patates pirinç biber. Az yerse onu da bu şekilde yapmayı düşünüyorum. İyi yerse de öbür öğüne yoğurt verecem. Bugun meyvesini kahvaltıyla verdim. Önümden gitmiş oldu.:KK31::KK31:

Aynen canim ben de verme taraftari degildim ama hem alerjik bi bunyeye sahip bizimki hem de dr.a güveniyorum dun tv de izlerken de aynısını söylediler.bi süre böyle devam edelim bakalim.
ben muhallebiyi yatmadan 1-1.5 saat once veriyorum üstüne emziriyorum uyurken daha rahat uyuyor

Sosyoloji canim burdayim.yazılanları okuyorum genelde.bizim minti nin totosu bir düzelmedi gitti.hergun 3 kere buhar veriyorum onun corbasi kahvaltısı muhallebisi yoğurdu buyuk kızın yemeği banyosu ev isleri derken zaman pofff uçup gitmis oluyor.yetişemiyorum valla hayatın hızına.erkenden çöktüm iyimi:KK43:
geçmiş olsun ne oldu totosuna benimkinin de pisikten artık mantara dönmeye başlamış cok kotu yara gb olmustu dr.krem verdi duzelmeye basladi

geçmiş olsun ne oldu totosuna benimkinin de pisikten artık mantara dönmeye başlamış cok kotu yara gb olmustu dr.krem verdi duzelmeye
basladi
Yok canim totosu iyi surekli hasta oluyor kici bir düzelmedi diye oyle dedim:)
Gecen antibiyotikten cok fena pisik olmustu doktorumuz bir krem verdi Cis kaka değmiyor sürünce anında iyilesti. Oksurugude geceydi iyiydi:KK43:

Günaydın. Herkese merhab . Kızlar gece oğlum hiç uyumadı bi huzursuzdu sürekli mızırdadı . Sabah uyandığımızda üst damağinda beuazlık ve hafif şişlik gördüm acaba dişimi çıkıyor ?? Üstten çıkarmı işk diş ?

Anneler,bazen kızımın bezinde pembe krem sürülmüş gibi bir leke oluşuyor,hergün yıkadığım için ,kaka ve çişde az olduğu için uzun zamandır pişik kremi kullanmıyorum, ama bu pembe kremsi leke neden oluşuyor anlamadım...fondoten gibi bir leke...
Fikri olan yada bu durumla karşılaşan var mı?

Yok canim totosu iyi surekli hasta oluyor kici bir düzelmedi diye oyle dedim:)
Gecen antibiyotikten cok fena pisik olmustu doktorumuz bir krem verdi Cis kaka değmiyor sürünce anında iyilesti. Oksurugude geceydi iyiydi:KK43:
:KK48: ben de gerçek anlamda sandım. geçmiş olsun canim öksürüğü nedenmis peki

Anneler,bazen kızımın bezinde pembe krem sürülmüş gibi bir leke oluşuyor,hergün yıkadığım için ,kaka ve çişde az olduğu için uzun zamandır pişik kremi kullanmıyorum, ama bu pembe kremsi leke neden oluşuyor anlamadım...fondoten gibi bir leke...
Fikri olan yada bu durumla karşılaşan var mı?
kuzeyde de su vermedigim dönemde olmuştu bezi hic dolmuyordu nerdeyse ve altini actigim zaman pipisinin degdigi yerde bezinde pembemsi bi leke oluyordu. dr.tahlil yaptirmisti bisey çıkmadı su ver demişti o zaman susuz kaldığı zaman vucut oluyormus.bi dene suyu arttırmayı ve yine de dr.una sor belki tahlil ister o da

Kızlar ,kızım benden ve eşimden başkasına gitmiyor, yakınımız "gymboree " merkezine götürmemi önerdi. Farklı yaş gruplarına göre sosyalleşme adına aktiviteler varmış inceledim ama emin olamıyorum.tüm aşılarını da olmadık henüz malum.mikrop kapar diye korkuyorum bu sefer. Benim gibi düşünen var mı ???

Kızlar ,kızım benden ve eşimden başkasına gitmiyor, yakınımız "gymboree " merkezine götürmemi önerdi. Farklı yaş gruplarına göre sosyalleşme adına aktiviteler varmış inceledim ama emin olamıyorum.tüm aşılarını da olmadık henüz malum.mikrop kapar diye korkuyorum bu sefer. Benim gibi düşünen var mı ???
6.5 aylik demi seninki de

7 aylık olduk biz .anneme bile gitmiyor.başlarda seviniyordum beni istiyor diye.ama biraz korkmaya başladım bu durumdan.

:KK48: ben de gerçek anlamda sandım. geçmiş olsun canim öksürüğü nedenmis peki
Grip olmustu cok fena sonra oksurmeye basladi ama sanki karda Kista kalmış gibi öksuruyor. Ciğerleri temiz burun akıntısı hala geçmiyor doktor burundan dedi. Hergun burnunu acıyorum bide buhar veriyorum.alerji olabilir diye bide alerji ilaci iciyor.ama hala aynı:KK43: hergun toz alıyorum etkilermi diye yok aynı. Halıda yok evde yikamaya vermistim sermedim sicak diye. Ne olucak bilmiyorum artık hala cok öksuruyor.

7 aylık olduk biz .anneme bile gitmiyor.başlarda seviniyordum beni istiyor diye.ama biraz korkmaya başladım bu durumdan.
ben normal karsiliyorum benimki de öyle bazen babasına bile gidince yaninda olayim istiyor. bu aylar zaten anne ve babadan ayri kalma korkusunun oldugu aylarmis mesela gece cok karanlikta uyutmayin yaziyordu bir yazida uyaninca korkuya kapılir diye.bence bunlara benzer seylerdendir ama yine de araştır istersen pedagoglardan

Grip olmustu cok fena sonra oksurmeye basladi ama sanki karda Kista kalmış gibi öksuruyor. Ciğerleri temiz burun akıntısı hala geçmiyor doktor burundan dedi. Hergun burnunu acıyorum bide buhar veriyorum.alerji olabilir diye bide alerji ilaci iciyor.ama hala aynı:KK43: hergun toz alıyorum etkilermi diye yok aynı. Halıda yok evde yikamaya vermistim sermedim sicak diye. Ne olucak bilmiyorum artık hala cok öksuruyor.
Kıyamam bu cocuklar pek marazli yaa bizde de alerji var ama neden belli degil durduk yere yüzü kizariyor ve her yerine parca parca yayiliyor.
inşallah en kisa zamanda gecer öksürüğü de

X