2014 Şubat Anneleri

Ben sormustum kendim de yazayim ne yedirdigimi sabah yunurta denedim ama bir kasik bile yemedi acmadi agzini findigim ogleyin azicik muz ekma ve kuru uzumu azicik kaynattim sonra irmik attim irmikler baloncuk olurken indirip suzgecten gecirdim aksama dogru ispanak ve patatesi haslayip pure yapip verdim cok az yiyor ama israr etmiyorum kendi karar veriyor ne kaar yiyecegine uc dort kasik yiyor ama olsun bi de ilac kullaniyor oksuruk icin sanirim surup geliyor diye hic acmiuor agzini cunku surup biraz aci

Ben de sitenin yeni halini sevmedim o yüzden hiç içimden gelmiyo yazmak.elim sürekli reklamlara çarpıyor.
Biz tatildeyiz.iki gün önce eşimin dayısına uğradık yolumuzun üstü diye.kızım orda çıldırdı nem bunaltmış meğer.ilk defa gece gece Acillik olduk.yola çıktık hastaneye gelmişken uyudu.biz de uyandırıp hepten çıldırtmak

İşte elim çarpıyor gönderdi sistem yazdığımı.neyse çıldırtmak istemedik eve döndük tekrar.insanları da uyutmadık çok mahcup oldum.bir daha kızımla kendi annemin dışında bir yere gitmem dedim eşim de alınmadı sağolsun tamam nasıl istersen dedi.neyse ki bodrum çok serin.akşam yemeğinde arabasında uyudu meleğim.sonra sabaha kadar sadece iki kere emmeye kalktı.denizden havuzdan çok korktu görünce ağlıyor.ama genel olarak keyfi yerinde artık.
Otelde olduğumuz için yoğurt ve sebze yemeğimiz yok.bugün rica edip süt ısıtmak istiyorum yoğurt için.şimdilik meyve karışımları ve kahvaltısını hazırlıyorum.öğlen şeftali muz karışımı yapcam.
Bizde durumlar böyle.Hepinizi öpüyorum:)

Selam canim senin bebegin de kiloluydu demi verdiklerine dikkat ediyor musun ben cok kilo alacak diye korkuyorum.
bide uyumadan once 1 saat falan muhallebi ver dedi dr.ben o zaman veriyorum 2-3 gb kalkıyor sonra emmek icin kalkıyor.
pirinc unu ve irmikten yapip icine meyve koyuyorum
evet canım benim bebiş de kilolu, dikkat ediyorum, dün şeftalili muhallebi yedirdim yarım kase yedi daha da istedi ama korktum vermedim, zaten pirinç unuyla yapmıştım besleyiciliği yok boşa kilo olacak. kızlar farklı muhallebi tariflerine ihtiyacım var, pirinç unuyla yapılmayan. pirinç de de GDO var korkuyorum. bugün de patates ve havuç çorbası yaptım akşama da yoğurt verecem. ya geçenlerde gece bende muhallebi yedireyim de gece az uyansın dedim, yedi yine yarım kase, sabaha kadar ağladı ilk defa sabak ezanıyla beraber uyudu, korktum bi daha vermeye gece. acaba zormu sindirdi dedim. aslında hata bendeydi biraz da koyu yapmıştım ilk verişimdi o_O kızlar sitenin yeni halini beğenmediğiniz için girmemezlik yapmayın yaa sonuçta bebişlerimiz için paylaşımlar yapıyoruz sitenin durumu önemli olmamalı bizim için. benim bu ara misafirlerim var ondan az giriyorum hepinizi öptüm kocaman :KK6:

arkadaşlar bebişim için tarif verirseniz sevinirim ,yazılanları okuyamıyorum , yazımı alıntılarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

canım ben dün öğlen havuç haşlaması yedirdim, bugün öğlen de şeftalili muhallebi yaptım yedirdm

Ohh afiyet olsun canım ama annesi şeftali yedir sen A vitamini için... Çorba yapan arkadaşlar havuç önemli ama bütün kış yiyecekler zaten :KK43:

Canım ben muhallebi için pirincunu değil de irmik kullanıyorum

Dün baya bi gecikmeli olarak 6.ay aşısını yaptırdık.ateş yapmadı şükür.kızım 50 günde 400 gram ancak almış.ayına göre kilosu gayet ii merak etme dedi.kilosu 9.400 boyu 67cm ..
Bu arada nerelerdesiniz forum çok sakin..

evet canım benim bebiş de kilolu, dikkat ediyorum, dün şeftalili muhallebi yedirdim yarım kase yedi daha da istedi ama korktum vermedim, zaten pirinç unuyla yapmıştım besleyiciliği yok boşa kilo olacak. kızlar farklı muhallebi tariflerine ihtiyacım var, pirinç unuyla yapılmayan. pirinç de de GDO var korkuyorum. bugün de patates ve havuç çorbası yaptım akşama da yoğurt verecem. ya geçenlerde gece bende muhallebi yedireyim de gece az uyansın dedim, yedi yine yarım kase, sabaha kadar ağladı ilk defa sabak ezanıyla beraber uyudu, korktum bi daha vermeye gece. acaba zormu sindirdi dedim. aslında hata bendeydi biraz da koyu yapmıştım ilk verişimdi o_O kızlar sitenin yeni halini beğenmediğiniz için girmemezlik yapmayın yaa sonuçta bebişlerimiz için paylaşımlar yapıyoruz sitenin durumu önemli olmamalı bizim için. benim bu ara misafirlerim var ondan az giriyorum hepinizi öptüm kocaman :KK6:
muhallebiyi suyla mi yapiyorsun? ben suyla yapiyordum icine de meyve koyuyordum dun dr.yanlis yapıyorsun dedi kof bi kilo yapar bu cocukta seker veriyorsun sırf dedi.muhallebiyi pirinc unu ve su ile yapip formul sut eklemek gerekiyormus protein olmadan gereksiz kilo yaptirma cocuga dedi.bu aksam oyle yapicam artik

muhallebiyi suyla mi yapiyorsun? ben suyla yapiyordum icine de meyve koyuyordum dun dr.yanlis yapıyorsun dedi kof bi kilo yapar bu cocukta seker veriyorsun sırf dedi.muhallebiyi pirinc unu ve su ile yapip formul sut eklemek gerekiyormus protein olmadan gereksiz kilo yaptirma cocuga dedi.bu aksam oyle yapicam artik
Cnm ben muhallebiyi aynı miktarda pirinç unu ve irmikle yapıyorum, suyla. Sen de mi öyle yapıyordun? Nasıl sırf şeker vermiş oluyoruz?

Dün baya bi gecikmeli olarak 6.ay aşısını yaptırdık.ateş yapmadı şükür.kızım 50 günde 400 gram ancak almış.ayına göre kilosu gayet ii merak etme dedi.kilosu 9.400 boyu 67cm ..
Bu arada nerelerdesiniz forum çok sakin..
Maşallah kilosu çok iyi. Az almış ama kilosu iyi olduğu için sorun yok.

Ohh afiyet olsun canım ama annesi şeftali yedir sen A vitamini için... Çorba yapan arkadaşlar havuç önemli ama bütün kış yiyecekler zaten :KK43:

Canım ben muhallebi için pirincunu değil de irmik kullanıyorum
Cnm havucu kullanmayalım mı yani? Bunu mu ima ediyorsun?
Muhallebiyi nasıl yapıyorsun peki? Sadece irmikle mi?

Cnm ben muhallebiyi aynı miktarda pirinç unu ve irmikle yapıyorum, suyla. Sen de mi öyle yapıyordun? Nasıl sırf şeker vermiş oluyoruz?
yaptigimiz sey su muhallebisi oluyormus ve bi degri olmayan sadece tok tutan biseymis ayrica gereksiz kilo yapiyormus ben meyve de koyuyordum o zaman da ekstra şeker vermiş oluyorsun dedi yani protein olmasi gerekiyormus süt ile yapmak gerek ee 1 yaşına kadar da süt verilmediği için devam sütü ile yapnak gerekiyormus canim.
ben 1 corba kasigi pirinc unu 1 corba kaşığı irmik yaklasik 1 su bard.su ile yapip icine muz ya da seftali püresi koyuyordum.simdi bi su bardagi suyla pirinc ununu hazirlayip ocaktan aldıktan sonra 6 kasik devam sütü koyup öyle vericem. gun icinde meyve verdigim icin gerek yok dedi meyve koymana

yaptigimiz sey su muhallebisi oluyormus ve bi degri olmayan sadece tok tutan biseymis ayrica gereksiz kilo yapiyormus ben meyve de koyuyordum o zaman da ekstra şeker vermiş oluyorsun dedi yani protein olmasi gerekiyormus süt ile yapmak gerek ee 1 yaşına kadar da süt verilmediği için devam sütü ile yapnak gerekiyormus canim.
ben 1 corba kasigi pirinc unu 1 corba kaşığı irmik yaklasik 1 su bard.su ile yapip icine muz ya da seftali püresi koyuyordum.simdi bi su bardagi suyla pirinc ununu hazirlayip ocaktan aldıktan sonra 6 kasik devam sütü koyup öyle vericem. gun icinde meyve verdigim icin gerek yok dedi meyve koymana
Anladım cnm. Sagol. Ben gun içinde meyve vermıyorum ekstradan eger muhallebıye ya da yogurda eklemişsem.

Kızlar tek tek alıntı yapamadım. Hepinizin geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler. Çok şükür bir sıkıntı çıkmadı.
Sanırım sıcak havadan kızımın uyku yemek düzeni hepten karıştı. Tüm günüm aksiyon dolu geçiyor :))
Sitenin yeni halini kimse sevmedi galiba. Herkes nerelerde ?? Yasakhayal, haksever, nazlıedam, semender, ekim... ??????? ve adını yazmadığım diğer arkadaşlar ???? sayfalar ilerlemiyor hiç. Herkes tatilde mi?
Ya da benim gibi okuyup çıkıyor herkes galiba, yazmaya fırsat yok....

Selamlar,

Tatil dönüşü yazayım dedim hemmen. Bizim kız on gündür oradan oraya gezmelerde. Denize girdi, bayıldı çok sevdi. Huyu suyu değişti, eskiden herkese ağlayan miniğim fena halde güler yüzlü bu aralar. Bir de yüz üstünden sırt üstüne dönmeyi başarırsa her şey daha iyi olacak :) kendi kendine yatarken oturmaya çalışıyor. Oto koltuğunda sırtını dayamadan oturdu bugün, pek mutlu oldum. İyice hareketlendi, göbeğinin veya sırtının üstünde her yere gidiyor maşallah. emziğini çıkarıp geri koymayı da öğrendi. Hatta geçen gece yanımda uyudu ve bi baktım bluzumu açmış emiyor :) bi on günde neler neler öğrendi. biz de altıncı ay aşısını yaptıracağız, bakalım umarım ateşi çıkmaz tam da keyfi yerindeyken.

Bizden böyle.

Herkese sevgiler.

Kızlar tek tek alıntı yapamadım. Hepinizin geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler. Çok şükür bir sıkıntı çıkmadı.
Sanırım sıcak havadan kızımın uyku yemek düzeni hepten karıştı. Tüm günüm aksiyon dolu geçiyor :))
Sitenin yeni halini kimse sevmedi galiba. Herkes nerelerde ?? Yasakhayal, haksever, nazlıedam, semender, ekim... ??????? ve adını yazmadığım diğer arkadaşlar ???? sayfalar ilerlemiyor hiç. Herkes tatilde mi?
Ya da benim gibi okuyup çıkıyor herkes galiba, yazmaya fırsat yok....

Siteden dolayi gelmedim ben uyku bizde halaa problem maleseff

X