2014 Şubat Anneleri

Anneler,bazen kızımın bezinde pembe krem sürülmüş gibi bir leke oluşuyor,hergün yıkadığım için ,kaka ve çişde az olduğu için uzun zamandır pişik kremi kullanmıyorum, ama bu pembe kremsi leke neden oluşuyor anlamadım...fondoten gibi bir leke...
Fikri olan yada bu durumla karşılaşan var mı?
canım o dediğinden bizde de oldu dr susuzluktan olmuştur dedi bişeyler kristalize oluyomuş sıpayla uğraşırken tam dinleyemedim orasını :KK48: dikkat ettim az su içip az emdiği günlerde oluyo gerçekten de.. yazın terliyolar ya bol bol su içmeleri gerekiyo..

ben normal karsiliyorum benimki de öyle bazen babasına bile gidince yaninda olayim istiyor. bu aylar zaten anne ve babadan ayri kalma korkusunun oldugu aylarmis mesela gece cok karanlikta uyutmayin yaziyordu bir yazida uyaninca korkuya kapılir diye.bence bunlara benzer seylerdendir ama yine de araştır istersen pedagoglardan
Ben de loş bir ışık yapıyorum odasını.olmazsa soracağım dediğin gibi

Üra
canım o dediğinden bizde de oldu dr susuzluktan olmuştur dedi bişeyler kristalize oluyomuş sıpayla uğraşırken tam dinleyemedim orasını :KK48: dikkat ettim az su içip az emdiği günlerde oluyo gerçekten de.. yazın terliyolar ya bol bol su içmeleri gerekiyo..

Ürat kristallerinden olurmuş.

Kızlar sabah yazdım kimese cevap vermedi . Bebeğimin sanırım dişi çıkıyor . Üst damağı hafif şişmiş beyaz bi tonurcuk olmuş dişmi acaba ??

Yanı sadece ırmıkle mı yaptın cnm. Ben 2,5 su bardagı su, 2 tatlı kaşığı irmik ve aynı ölçüde pirinç unu ile yapıyorum. Kıvamlı oluyor. Soğuyunca daha da kıvamlı oluyor. Muz rendeliyorum içine genelde. Daha cok seviyor.

Kesinlikle sana katılıyorum ben de formül sütten yana değilim hiç. Ben de meyveyi muhallebi veya yoğurda ekleyip vermişsem ayrı olarak vermiyorum. Bizim günümüz genelde şöyle geçiyor. Mesela dün sabah kahvaltı öğlen biraz yoğurt yedi. 1,5-2 saat sonra çok az yoğurt yediği için muz rendeledim yogurda ve oyle yedirdim. Bu şekilde hem meyvesini yemiş oldu hem yoğurdunu.

Ben hiç zorlamıyorum bi şey yedirirken. Baktım istemiyor kaldırıyorum. 1 1,5 saat sonra tekrar yediriyorum. Ve sonra midesini zorlamamak adına bişey vermiyorum o gün. Mesela bi önceki gün muhallebi verdim kahvaltıdan sonra. Bitiremeyince bi öğün daha verdim. Sonra da bi şey vermedim. Yeterli olduğunu düşünüyorum. Bugun de çorba yapacam kabak havuç patates pirinç biber. Az yerse onu da bu şekilde yapmayı düşünüyorum. İyi yerse de öbür öğüne yoğurt verecem. Bugun meyvesini kahvaltıyla verdim. Önümden gitmiş oldu.:KK31::KK31:
ayy sadece irmikten yaptım canım yaa ben biraz muhallebi yapma özürlüyüm de :oops: neyse bugünküne pirinç unu da kattım kıvamlı oldu, bide şeftali rendeledim içine valla ben bile sevdim :KK48: yaa bizim minnak yoğurdu bi sevemedi gitti meyve karıştırarak veermek de istemiyorum yoğurdun tadına alışsın diye. bugün bende kırmızı biber aldım yarınki çorbasına katayım diyorum besleiciliği fazla hem. ama çorbalarına pirinç katmayacam. zaten muhallebi içine yor pirinci , hem GDO var ne kadar az yese o kadar kâr. onun yerine bulgur mercimek falan katacam.

Aynen canim ben de verme taraftari degildim ama hem alerjik bi bunyeye sahip bizimki hem de dr.a güveniyorum dun tv de izlerken de aynısını söylediler.bi süre böyle devam edelim bakalim.
ben muhallebiyi yatmadan 1-1.5 saat once veriyorum üstüne emziriyorum uyurken daha rahat uyuyor
anladım canım tercih meselesi tabi bazı doktorlar verin diyor bazısı vermeyin diyor, tercih biz annelere kaldı :KK48:

Anneler,bazen kızımın bezinde pembe krem sürülmüş gibi bir leke oluşuyor,hergün yıkadığım için ,kaka ve çişde az olduğu için uzun zamandır pişik kremi kullanmıyorum, ama bu pembe kremsi leke neden oluşuyor anlamadım...fondoten gibi bir leke...
Fikri olan yada bu durumla karşılaşan var mı?

Acil su vermelisin veriyorum diyorsan yetersiz demek ki :KK43:
Bizde de oldu o pembemsi leke doğumun haftalık kontrolünde...Bezi aldık doğru doktora yavrumun ağzı da asit kokuyordu çişi de ...tahlil yapıldı derhal su vermelisin böbrek sıvı kaybetmiş dedi doktorum 2 gün yoğun bakımla kurtarmıştık...

GDO ya hayır pirince ve türevlerine savaş açtım un da dahil buna... Pirinç ve unun kayda değer bir besin değeri yok....Obez olmasın kuzularımız...Öyle bön bön bakmasınlar zehir gibi olsunlar di mi...

kuzeyde de su vermedigim dönemde olmuştu bezi hic dolmuyordu nerdeyse ve altini actigim zaman pipisinin degdigi yerde bezinde pembemsi bi leke oluyordu. dr.tahlil yaptirmisti bisey çıkmadı su ver demişti o zaman susuz kaldığı zaman vucut oluyormus.bi dene suyu arttırmayı ve yine de dr.una sor belki tahlil ister o da
Canım tam da anlattığın gibi...pamuşunun değdiği kısımda oluyor,benim kızında bezi hiç dolmuyor,eskiden 24 saatte 2bez değiştirirdim,şimdi bire indi ve oda dolu olmuyor,sapsarı çiş yapıyor:KK43:
Iştahsızlık sıcakların da etkisiyle tavan yaptı,bişey yedirmek mümkün değil,meme desen uykuluyken emiyor başka yok,,Suyu her fırsatta veriyorum içiyor ama demekki yeterli değil:KK43:
Doğumdan beri gittiğim Dr a artık gitmiyorum,çünkü herşeye normal diyor,bu durumu anlatsam buna da normal der,Başka Dr arayışındayım...

Anladım canım,bol su içmesi gerek,çokta terliyor zaten,suya dikkat ediyorum aslında ama yerli değil demekki

Acil su vermelisin veriyorum diyorsan yetersiz demek ki :KK43:
Bizde de oldu o pembemsi leke doğumun haftalık kontrolünde...Bezi aldık doğru doktora yavrumun ağzı da asit kokuyordu çişi de ...tahlil yapıldı derhal su vermelisin böbrek sıvı kaybetmiş dedi doktorum 2 gün yoğun bakımla kurtarmıştık...
Hadi yaa..geçmiş olsun,bak korktum şimdi,bundan sonra suya daha da dikkat edecem...

cnmkzm bu durumda böbrek asit üretiyor bezi bol çişli olmalı takip edersin bol suyla işin üstesinden gelebilirsin canım büyük geçmiş olsun tekrar...

Canım tam da anlattığın gibi...pamuşunun değdiği kısımda oluyor,benim kızında bezi hiç dolmuyor,eskiden 24 saatte 2bez değiştirirdim,şimdi bire indi ve oda dolu olmuyor,sapsarı çiş yapıyor:KK43:
Iştahsızlık sıcakların da etkisiyle tavan yaptı,bişey yedirmek mümkün değil,meme desen uykuluyken emiyor başka yok,,Suyu her fırsatta veriyorum içiyor ama demekki yeterli değil:KK43:
Doğumdan beri gittiğim Dr a artık gitmiyorum,çünkü herşeye normal diyor,bu durumu anlatsam buna da normal der,Başka Dr arayışındayım...
Haklısın iyi bir dr.bulmak cok zor bize tam idrar tahlili yaptirdi dr.en olmadi bi laboratuvarda yaptirip dr.a gosterirsin cok zor oluyor cunku idrar tahlili kizlarda daha zormus poset takiyorsun ama biz 2 gunde zor verdik cocuk onu hissedince hic yapmiyor

hayirli cumalar kisceler:KK52::KK23:

bikac gundur gelemiyodum:KK55:malum 2 eylulde turkiye yolcusuyum:KK55:nasipse:cool:oglum memlektine gidecek ilk defa:KK70:temizlik yapiyorum evi pis birakmim gelince temiz bulum diye:KK22::KK31:

ama bu sirada actigim pencere balkon yuzunden hastalandim acayip usutmusum:KK57:gripim, basim agriyo,burnum tikali ,oksuruk ve bogazim agriyo:confused::KK1:tabi surekli birlikte oldugum oglumada gecti:KK69:sukur oninki hafif. iki gundur hafif burnu akiyo sukur oksuruk ne yok..bugunde bayagi gecti onunki:KK68:bana doktor antibiotik verdi:KK58:oglumuda götürdum doktoruna bakti hafif bogazi kizarik dedi:KK69:öyle surup antibiotik ne verememm dedi sadece atesi olursa diye fitil yazdi..sukur yok atesi:KK16:bu arada yine kilosu boyu olculsu..en son bi hafta önce gitmistik..ozaman kilosu 7700 boyu 70 cm di..simdi 7850 kilosu boyuda 73 olmus masallahh:KK9:alti bucuk aylik oldu bu arada.:KK54:bizden haberler bolee:KK75:ek gida yok halen bizde sadece sade yogurt yiyo baska herseyi red ediyo zorlamiyorumm..corba ne yapmiyorum bu yüzden ..meyvede sevmiyo simdilik..ins uzun surmez bu durum..okadar tukuruk kasinti var ama disimiz ne yok halen :rolleyes:nene olmaya devam ediyoruz:KK56::KK45:

X