2014 Şubat Anneleri

zerenim ben suya 3.ayda başladım galiba ondan seviyo. .bide başı terliyo ihtiyacı oluyo galiba. bide biberonla tahıl karışımı veriyorum galiba oda cok susadiyo bide yoğurt yesin hemen su istiyo. mesala ben içerken cirpiniyo banada ver diye
:KK53::KK45:bide su isteyince bi ses cikariyo anlıyorum du istedigini:KK48:

ah zerenim bizde emme yok uyanikkende biberon almiyo napacam bilmiyorum kalkiş ve iniste aktarmali bilet daha uygundu ağlar diye aktarmali almadik bileti.direk almanyadan ankaraya aldık bileti:KK52: suyu

da icermi bi deniycem:KK51:
Şurup siringasi al onunla ver canim.ben genelde onunla veriyorum suyu.kasikla iciremiyorum.biberon bilmiyo.suluk beceremedi bende ustune dusmedim.fincanla yada surup siringasiyla veriyorum. Fincanla da yarisi ustune dökülüyor ama olsun alismasi lazım

Selamlar,

Yahu benim bebeğim yüz üstüyken sırt üstüne hala dönemiyor. Altı aylık oldu tosuncuk... Aynı durumda olan var mı acep?

Genel olarak pek de mutlu bir bebek, başka da bir sorunu yok ama dönemediği için sinirleniyor çok. Bir göbek engeli var ondandır diyorum ama... Bu arada ben anne sütü dışında bir şeyler vermeye başladım iyice, baya da sevdi ama bazen acaba çok gelir mi diyorum çünkü keyfi o kadar yerindeyken durdurmak da istemiyorum. Mamayı kaşıkla vermek yerine veriyorum eline kaşığı, bi şekilde yiyo kendisi. Daldırıyo kaşığı tabağa buluyo ağzını valla. Bir de bir süredir, yaklaşık bir aydır emerken bir ses duyduğu an dönüp bakıyo, emmelerimiz yarım saati buluyo, her gördüğüne bakıp oynuyo, memeye sonra geliyo. Fena dedikoducu olacak valla:)
bizde aynı durumdayız.yedi ayllık olaacakdönmüyo.ama güzel oturuyo inşallah.bi zamanı vardır.kimisi direk yürüyomuş..
:110:

Anneler,bazen kızımın bezinde pembe krem sürülmüş gibi bir leke oluşuyor,hergün yıkadığım için ,kaka ve çişde az olduğu için uzun zamandır pişik kremi kullanmıyorum, ama bu pembe kremsi leke neden oluşuyor anlamadım...fondoten gibi bir leke...
Fikri olan yada bu durumla karşılaşan var mı?
Cnmkzm bende 2014 mart annelerindenim burayıda sık sık takıp edıyorum aynı durum suan benım kızımdada vardı doktora goturdum vucut susuz kalmıs olabılır su ver dedı suyu verdım ama huzursuzlukta vardı kızımda goturdum tekrar tahlıl yapıldı ıdrar yolu enf. Baslangıcıydı kulturde ureme olmadı o yuzden ılac vermedı bende su vermeme ragmen hala goruyorum bazende akıntı goruyorum ben sanada gecmıs olsun ınsallah su verınce gecer

Selamlar,

Yahu benim bebeğim yüz üstüyken sırt üstüne hala dönemiyor. Altı aylık oldu tosuncuk... Aynı durumda olan var mı acep?

Genel olarak pek de mutlu bir bebek, başka da bir sorunu yok ama dönemediği için sinirleniyor çok. Bir göbek engeli var ondandır diyorum ama... Bu arada ben anne sütü dışında bir şeyler vermeye başladım iyice, baya da sevdi ama bazen acaba çok gelir mi diyorum çünkü keyfi o kadar yerindeyken durdurmak da istemiyorum. Mamayı kaşıkla vermek yerine veriyorum eline kaşığı, bi şekilde yiyo kendisi. Daldırıyo kaşığı tabağa buluyo ağzını valla. Bir de bir süredir, yaklaşık bir aydır emerken bir ses duyduğu an dönüp bakıyo, emmelerimiz yarım saati buluyo, her gördüğüne bakıp oynuyo, memeye sonra geliyo. Fena dedikoducu olacak valla:)
Bizim emmeler de oyun haline döndü.arada diş etleriyle sıkıştırıyor.korkuyorum diş çıktığında nolacak göğüs uçlarım. Dönmesi için sürekli yüzüstü yatırmaya çalış.doktorumuz önermişti,çocukların gelişimi için çok önemliymiş.

Kızıma 1 ayda 300 gram aldırabildim.en kötü performansım.sizde durumlar nasıl ? bu aylarda normal mi acaba? Bu ay kontrolü var ama doktoruna biraz gecikmeli götüreceğim.

Kızıma 1 ayda 300 gram aldırabildim.en kötü performansım.sizde durumlar nasıl ? bu aylarda normal mi acaba? Bu ay kontrolü var ama doktoruna biraz gecikmeli götüreceğim.

Canım eminim sağlıklıdır bebişin çok hareketliler artık ondan kilo alamıyorlar eskisi gibi emzirip koymuyoruz uyku süreleri kısaldı sayısı bile azaldı değil mi?:KK57:
Benimki çok sosyal bir çocuk çok da eğlenceli akşama kadar kıpır kıpır oturduğu yerde bile el çırpıyor :KK76::KK76:bugün hecelemeye başladı de de falan diyor tabi bilinçsiz yine bugün sırt üstüyken yüzüstü, yüzüstüyken sırtüstü rahatça dönebildi...Kıkırdıyor bol bol...:KK70:Dikkat ettim nesneleri de bir elinden diğer eline geçirebiliyor..Öğrettim ona bardaktan su da içebiliyor :KK31:gelişimi iyi yani önemli olan bunları yapabiliyor olması 300 gr alması değil :KK73::KK73::KK73:

Kızlar siz de bişeyler yazın ama ya okuyup çıkmayın öyle lütfen:confused:

Maşallah ne güzel kilo almış. Bizde bu ay 200 gr felan aldık gibi ama ben ek gıda yedirwmiyorum ne kadar emerse ve devam sütü veriyorum bazı günler. Benimkimin boyuda çok uzamıyor 68 cm gerçi bizde çok uzun boylu deiliz ama turk ortalamasındayız.
Çok istiyorum uzun boylu olsun.

Bizde 350 g almistik 6. Ay kontrolunde. 7. Ay kontrolu 14unde.kilo aldigini sanmiyorum sadece emiyo. O da nazli nazli emiyo. Ek gida sorunumuz buyuk..

Canım eminim sağlıklıdır bebişin çok hareketliler artık ondan kilo alamıyorlar eskisi gibi emzirip koymuyoruz uyku süreleri kısaldı sayısı bile azaldı değil mi?:KK57:
Benimki çok sosyal bir çocuk çok da eğlenceli akşama kadar kıpır kıpır oturduğu yerde bile el çırpıyor :KK76::KK76:bugün hecelemeye başladı de de falan diyor tabi bilinçsiz yine bugün sırt üstüyken yüzüstü, yüzüstüyken sırtüstü rahatça dönebildi...Kıkırdıyor bol bol...:KK70:Dikkat ettim nesneleri de bir elinden diğer eline geçirebiliyor..Öğrettim ona bardaktan su da içebiliyor :KK31:gelişimi iyi yani önemli olan bunları yapabiliyor olması 300 gr alması değil :KK73::KK73::KK73:

Nasil alistirdin bardaga. Ben fincanla iciriyorum kendi tutmak falan istiyo veriyorum full ustune dokuyo suyu. Hangi bardagi kullandin cay bardagi. Ajdar bardagi fincan minik kupa vs. Hangisi

Bizde 350 g almistik 6. Ay kontrolunde. 7. Ay kontrolu 14unde.kilo aldigini sanmiyorum sadece emiyo. O da nazli nazli emiyo. Ek gida sorunumuz buyuk..

Nasil alistirdin bardaga. Ben fincanla iciriyorum kendi tutmak falan istiyo veriyorum full ustune dokuyo suyu. Hangi bardagi kullandin cay bardagi. Ajdar bardagi fincan minik kupa vs. Hangisi

Canım valla evdeki en büyük bardakla bir tek onunla öğretebildim ben oyun gibi geldi ve dökmedi su içerken...

B
Maşallah ne güzel kilo almış. Bizde bu ay 200 gr felan aldık gibi ama ben ek gıda yedirwmiyorum ne kadar emerse ve devam sütü veriyorum bazı günler. Benimkimin boyuda çok uzamıyor 68 cm gerçi bizde çok uzun boylu deiliz ama turk ortalamasındayız.
Çok istiyorum uzun boylu olsun.
ben de yediremiyorum maalesef .anne sütü ne kadar esmerse.akşam yatarken de hipp yulaflı Elmalı.bizimkinin boyuda 68 bizim baba tarafı biraz kısa.ben de ilerde zayıf olsun istiyorum boyu da normal olsun ki topukluluarı rahatça giyebilsin.

Bizimkinin de uykuları azaldı. Bide başa döndük sanki gece kalkma sayısı arttı yoruluyorum çok.annemde dün gitti tek başıma kaldım gene:KK43:( Allah tan 1 ay sonra tekrar gelecek.bizimki de hareketli gelişimi iyi tek üzüldüğüm şey insanlara gidince ağlıyor. Daha çok dışarı çıkmaya başladık.artık çocukların kızım elleyip sevmelerinden de rahatsız olmuyorum. Bu arada Şuan ıpad ime saldırmak üzere.su içmiyor fazla.hecelemesi var dönmeleri de iyi bikaç kez yüzüstüyken geri geri gitti.emeklemeye başlama adımlarıymış geri gitmesi doktorumuz öyle dedi.plates topu aldık üstündeyiz sürekli sırt hareketleri yaptırıyoruz bunu da doktorumuz dedi.dişleri de çıkmadı.biz 7 aylık olduk bu arada. Ebebek ten güvenlik gereçleri aldık bolcana haftasonu.bizde de durum böyle.

b
Hımm bide babası gibi sırt masajlarına bayılıyor.gece uyutamadığım zaman çeviriyorum başlıyorum masaja 10 dakika sonra nakavt:))))

X