2014 Şubat Anneleri

Tabiki sağlıklı olmaları en önemlisi ancak sağlık da bir yerde beslenmeden geçiyor,herşeyden yiyip içeceklerki bağışıklıkları güçlensin,zayıf düşmesinler...herseyden yiyip zayıf olmak başka...bişey yemeden zayıf olmak başka...
Beslenmesi iyi olup zayıf olsalardı belki de hiç takmazdık,demekki vücut enerji olarak harcıyor derdik,ne bileyim işte...
yiğenelerimin ikiside bi yaşına kadar anne sütü aldı ama büyük olan çok hastalanir.

kansizlik d vitamini eksikligide var ama annesi hic kafaya takmaz.hic yemeseler zorlamaz.bizi bu biraz uzuyo.kendi uzulmez hic.:KK57:

biz yaslandik 6 ayda yemiyolar diye.:KK51:disi çıktımi cnmkzm bizde yok daha:KK58:

offff suyu içse keşkeo_O

allah yardimcin olsun cnmkzm

o_Oilk Yawrun mu benim ilk:KK52:[/QUOTE]
5 yaşında bir kızım daha var,ellerinden öper:)...
onda iştah sorunu yoktu ama başka sorunlar yaşadım...tecrübesizlikten onu emzirememiştim,meme ucunu çıkarana kadar biberon vermiştim ve ona alışmıştı ve ne yaptıysam emmedi...
Ikinci bebekte tecrübeliyim diye daha kolay olur zannettim ama iştahsızlık tecrübe filan dinlemiyor,tersine kendimi çok acemi ve çaresiz hissediyorum şimdi...
Bu bebek beni çok yıprattı gerçekten,emzirmenin tadına bile varamadım oysa 2yaşına kadar emziririm diye hayal ediyordum ama nerdeeee...

yiğenelerimin ikiside bi yaşına kadar anne sütü aldı ama büyük olan çok hastalanir.

kansizlik d vitamini eksikligide var ama annesi hic kafaya takmaz.hic yemeseler zorlamaz.bizi bu biraz uzuyo.kendi uzulmez hic.:KK57:

biz yaslandik 6 ayda yemiyolar diye.:KK51:disi çıktımi cnmkzm bizde yok daha:KK58:
Fazlaca rahatmış anneleri, yapı meselesi herhalde...
Diş yok,belirti yok...salya çok:)

offff suyu içse keşkeo_O

allah yardimcin olsun cnmkzm

o_Oilk Yawrun mu benim ilk:KK52:
5 yaşında bir kızım daha var,ellerinden öper:)...
onda iştah sorunu yoktu ama başka sorunlar yaşadım...tecrübesizlikten onu emzirememiştim,meme ucunu çıkarana kadar biberon vermiştim ve ona alışmıştı ve ne yaptıysam emmedi...
Ikinci bebekte tecrübeliyim diye daha kolay olur zannettim ama iştahsızlık tecrübe filan dinlemiyor,tersine kendimi çok acemi ve çaresiz hissediyorum şimdi..

Bu bebek beni çok yıprattı gerçekten,emzirmenin tadına bile varamadım oysa 2yaşına kadar emziririm diye hayal ediyordum ama nerdeeee...[/QUOTE]

masallah demek bu ikinci kizin:KK68::KK68::KK68:
off bende tecrubelendim diyodum demekki her bebek farkli tecrube ne sökmüyo:KK57::mad:
bende bidaha olursa biberon vermiycem alistirmiycam diyorum ama belki oda emmek istemez belimi olur:KK69:

nasi kader diyorum istahli bebesi olan anneler halimizi okuyup sukretsinler sureklio_O:confused:

hemde ne rahat:KK57:bizdede öyle salya kasinti cok haftaalrdir dis yok:KK57:
Son bir haftadır benim kızın iştahı iyice kapandı,dişten olabilir diye düşündüm ama damaklarda bir farklılık yok...
bugün hiçbirşeyi yediremedim yine,suyu da az içti...sabah 8de tek meme emdi,saat 1e kadar hiçbişey yemedi,kaşık mama hazırladım 1 yemek kaşığı ağlaya ağlaya yedi...öğlen 1,5 ta uyudu akşam 5,5 a kadar...arada emzirmek istedim ama istemedi sırtını çevirip uyudu...dayanamadım 5,5 ta saydığım sütü biberonla verdim uykulu 60cc içti uyandı ve şimdi saat 8 hala bişey yediremedim ve içiremedim...uykusu geldiği için uyutuyorum şuan,
Ilginç olan bu kadar az yeme ve içmeyle yinede huzursuz değil,sanki bir kuzu yemişçesine mutlu, sadece uykusu geldiğinde ağlıyor...
Of offf bunlar benim iyi günlerim,daha zor günler beni bekliyor biliyorum:KK43:

Selamlar,

Yahu benim bebeğim yüz üstüyken sırt üstüne hala dönemiyor. Altı aylık oldu tosuncuk... Aynı durumda olan var mı acep?

Genel olarak pek de mutlu bir bebek, başka da bir sorunu yok ama dönemediği için sinirleniyor çok. Bir göbek engeli var ondandır diyorum ama... Bu arada ben anne sütü dışında bir şeyler vermeye başladım iyice, baya da sevdi ama bazen acaba çok gelir mi diyorum çünkü keyfi o kadar yerindeyken durdurmak da istemiyorum. Mamayı kaşıkla vermek yerine veriyorum eline kaşığı, bi şekilde yiyo kendisi. Daldırıyo kaşığı tabağa buluyo ağzını valla. Bir de bir süredir, yaklaşık bir aydır emerken bir ses duyduğu an dönüp bakıyo, emmelerimiz yarım saati buluyo, her gördüğüne bakıp oynuyo, memeye sonra geliyo. Fena dedikoducu olacak valla:)

İştahsızlık nezaman biter çok merak ediyorum. Benim 22 aylık bir kızım daha var oda hiç bişey yemiyor oğlum hep yiycek diye ümitlendim oda aynısı çıktı. İki bebe kaşığı yoğurdu döke saça zor yediriyorum. Sevdiği hiçbişey yok hep kavga dövüş yemek yediyorum

İştahsızlık nezaman biter çok merak ediyorum. Benim 22 aylık bir kızım daha var oda hiç bişey yemiyor oğlum hep yiycek diye ümitlendim oda aynısı çıktı. İki bebe kaşığı yoğurdu döke saça zor yediriyorum. Sevdiği hiçbişey yok hep kavga dövüş yemek yediyorum
hepimiz de hep aynı sorun

oğlumun da sevdiği bişey yok:KK51:

biraz yoğurt yiyo başka yok:KK69:

Son bir haftadır benim kızın iştahı iyice kapandı,dişten olabilir diye düşündüm ama damaklarda bir farklılık yok...
bugün hiçbirşeyi yediremedim yine,suyu da az içti...sabah 8de tek meme emdi,saat 1e kadar hiçbişey yemedi,kaşık mama hazırladım 1 yemek kaşığı ağlaya ağlaya yedi...öğlen 1,5 ta uyudu akşam 5,5 a kadar...arada emzirmek istedim ama istemedi sırtını çevirip uyudu...dayanamadım 5,5 ta saydığım sütü biberonla verdim uykulu 60cc içti uyandı ve şimdi saat 8 hala bişey yediremedim ve içiremedim...uykusu geldiği için uyutuyorum şuan,
Ilginç olan bu kadar az yeme ve içmeyle yinede huzursuz değil,sanki bir kuzu yemişçesine mutlu, sadece uykusu geldiğinde ağlıyor...
duzelecek inş cnmkzm o_O

(
evet kızın huzursuz değil kendince yetiyo ictigio_O

bizde tam tersi hem acikiyo hemde uyanikken icmiyo yemiyo oglum huzursuz oluyo hep kucak istiyo gezdirilmek istiyo:eek:uykulari bide kisa oluyo:KK51:

Senin işin daha zormuş canım Allah kolaylık versin...ikiside bebek...aynı ilgiyi sevgiyi beklerler...şuan sana bol enerji ve sabır lazım...iştahsızlık kadar beter bişey yok bunu çok iyi bilenlerdenim...

hemde ne rahat:KK57:bizdede öyle salya kasinti cok haftaalrdir dis yok:KK57:
Canimkzm bi rahatsizligi falan var mi.iyice arastirdin mi.baya su iciyomus.gunde bi biberon iciyo okudugum kadarıyla. Bizim kiz da emmiyo.hicbisey yemiyo...:KK43: ek gida isi cok zormus. Mama sandalyesinde guldurmeye çalışıyorum o kadar akillilarki gulmuyo sipa. Oyle olunca da zorlamak da istemiyorum.nasil olsa bi gun ek gıdaya gecmek zorunda kalacak.bi taraftan da fena kafama takiyorum nolcak boyle diye.puuuuf puf..

Yasakhayalim ucak yolculugundan korkma.guzel pozitif düşün ki öyle olsun cnm. Ben de memleketten donerken eşim yoktu tek basima yolculuk yaptim.korktum ucakta otobuste aglayan cok bebek gordum.ucak kalkarken ve inerken emzirdim.burda onemli olan bebegin basinc farkindan etkilenmemesi icin yutkunmasini saglamakmis. Cok sukur aktarmali 2 uçakla geldim.baslarda uyudu emerken.uyandiginda da oyaladim camdan asagi falan bakti.cok sevdiği oyuncaklarindan birkac tane de almistim.ins sende zorluk yasamazsin.ikinci ucakta inerken emmedi bende su verdim o sirada

Ek gida isi zormus anneler ben altinci ayda basladigim icin diuordum ama bakiuorum ki hepimiz oyleyiz tarhana verdim dun birkac kasik icti seftali verdim hic yemedi
Hiç alakası yok eltangel istemeyen bebek yine istemiyo malesef. 4.ayda başladım yine istemiyo:KK57::KK58:

Canimkzm bi rahatsizligi falan var mi.iyice arastirdin mi.baya su iciyomus.gunde bi biberon iciyo okudugum kadarıyla. Bizim kiz da emmiyo.hicbisey yemiyo...:KK43: ek gida isi cok zormus. Mama sandalyesinde guldurmeye çalışıyorum o kadar akillilarki gulmuyo sipa. Oyle olunca da zorlamak da istemiyorum.nasil olsa bi gun ek gıdaya gecmek zorunda kalacak.bi taraftan da fena kafama takiyorum nolcak boyle diye.puuuuf puf..

Yasakhayalim ucak yolculugundan korkma.guzel pozitif düşün ki öyle olsun cnm. Ben de memleketten donerken eşim yoktu tek basima yolculuk yaptim.korktum ucakta otobuste aglayan cok bebek gordum.ucak kalkarken ve inerken emzirdim.burda onemli olan bebegin basinc farkindan etkilenmemesi icin yutkunmasini saglamakmis. Cok sukur aktarmali 2 uçakla geldim.baslarda uyudu emerken.uyandiginda da oyaladim camdan asagi falan bakti.cok sevdiği oyuncaklarindan birkac tane de almistim.ins sende zorluk yasamazsin.ikinci ucakta inerken emmedi bende su verdim o sirada
ah zerenim bizde emme yok uyanikkende biberon almiyo napacam bilmiyorum kalkiş ve iniste aktarmali bilet daha uygundu ağlar diye aktarmali almadik bileti.direk almanyadan ankaraya aldık bileti:KK52: suyu

da icermi bi deniycem:KK51:

X