2014 Şubat Anneleri

hepinize günaydın bebişlerimizin çokça mama yediği sağlıklı güzel bir gün olur inşallah aranızda buğday ruşeymi yediren var mı ya ben 1 haftadır yediriyorum doktorada sormadım acaba bi sorun olur mu
Ben de oglun 8-9 aylikken yogurtlarina ve meyve purelerine koyuyordum bagirsaklarina da fayda etmisti. Ruseymin 1 ay raf ömrü var buzdolabinda bitince bir daha da almadim. Simdi de kinoa almak istiyorum ama firsat bulamadim

hepinize günaydın bebişlerimizin çokça mama yediği sağlıklı güzel bir gün olur inşallah aranızda buğday ruşeymi yediren var mı ya ben 1 haftadır yediriyorum doktorada sormadım acaba bi sorun olur mu

burda coktan yedirenler var muhallebisine katiyolardi galba ben bulamiyorum migrostavar dedilerdi o markette bizim burda yok bulursam alicam ins cocuk buyudu :KK43: neyse ikincide geliyo bulsamiyi olcak :) bulursan hangi marketten aldin yaz canim

Ben de oglun 8-9 aylikken yogurtlarina ve meyve purelerine koyuyordum bagirsaklarina da fayda etmisti. Ruseymin 1 ay raf ömrü var buzdolabinda bitince bir daha da almadim. Simdi de kinoa almak istiyorum ama firsat bulamadim

Hangi marketten almistin csnim bide kinoa nedir neye faydasi var neye katiliyo nerden bulabiliriz paylasirsan sevinirim

burda coktan yedirenler var muhallebisine katiyolardi galba ben bulamiyorum migrostavar dedilerdi o markette bizim burda yok bulursam alicam ins cocuk buyudu :KK43: neyse ikincide geliyo bulsamiyi olcak :) bulursan hangi marketten aldin yaz canim

Hangi marketten almistin csnim bide kinoa nedir neye faydasi var neye katiliyo nerden bulabiliriz paylasirsan sevinirim
Ben burada kilerden almistim markasi selva, kinoa da bulgur gibi bi seymis protein degeri cok yuksekmis et gibi oluyomus yani gecende ibrahim saracoglu diyodu tv de nette satan yerler var

herkese günaydın ensar efe 3. bebeğim 16 yaşında kızım 12 yaşında oğlum var sanki ilk bebeğim gibi acemi oldum ensar 4 kilo 51 cm doğdu maalesef 6 ay anca emzirebildim 2 ,3 gündür yürüyor azı dişleri çıkarmakla uğraşıyoruz biraz huysuz bir bebek iki çocuğumda çok usluydu ensar bizi biraz uğraştırıyor
aramıza hoş geldin canım. ensar ismi güzel bence. benim yeğenimin adı. bende 7 ay emzirebildim. ek gıda alıyorsa sorun yok.
Super nasil yaptin tarif ver baliginda super olmus onu nasil yaptin bende yapicam eve donunce :)
aaa hakseverim sen hamile misin? uzun zamandır giremiyordum. görünce çok şaşırdım.

günaydın cnm, ben unnado dan almıştım markası moots. kahverengisini aldım, 2 aydır giyiyor, hiç çıkartmaya çalışmadı, dedelerimizin mest i gibi aynı, ayağına bir tane soket çorap giydirip bir de deri patiği giydirince terletmiyor ama yazın ne olur bilmiyorum, yazın da terletmeyeceği söyleniyor. ben yaz için bir tane fuşya bir tane de beyaz aldım. beyaz güzel bildiğin deri kokusu ama fuşya çok kötü kokuyordu, sorduk oğlak derisi olduğu için kokuyormuş:KK43:
ben de iade edicem onu. para iadesi yapıyorlarmış. yani bakmadan internetten almamak lazım, bir ürün diğerini tutmuyor.

Bende inekli olani begendim.markasi inch blue olan kampanyaya girmis.

Fırında iyice sertleştirilmiş emin olun ki yaz sıcağında yamulmasin bazı yerler 100 derecede 2 3 saat diyo ama çok fazla geldi bana 3 saat fırın çalıştıramam güzel bir hatıra olur inşallah

Bende facede görmüştüm ama firin olayini yoktu ya.kurudu kendi kendine.ondan mi acaba minik çatlaklar var. Boyama fikri cok guzel.hangi boya kullanilabilir canim.

merhaba arkadaşlar öpme konusu konuşulmuş maalesef ben çevreme bişey diyemiyorum gelen lap elini öpüyor yada yüzünü sıkıştırıyor bişey desem olmuyor demesem olmuyor bende bıraktım kendi haline insanları değiştiremiyorum sonuçta kızlar size sorum var bisiklet ne zaman biner çocukalr erken mi daha malum yaz geliyor bizim bahçe şenlendi şimdiden bide erken tuvalet eğitimi vermeyi düşünen var mı ben 16. ayda başlayım diyorum siz neler oynuyorsunuz bu ara bebeklerle bizimki hav havavı öğrendi ara ara kurbaga taklidi yapıyor bide başını 2 eli arasına alıp oy dertli başım diyor :)
canım evet gelen mutlaka seviyor. fazla öpen yok ama yinede biraz öpüyorlar. ben tuvalet eğitimini bu yaz vermeyi düşünmüyorum. biz dün falan parka gittik. çok dırşarcı oldu. 23 nisan da köye falan gittik. orada alıştı. dün kızımı okuldan almaya gittiğimizde gitti direkt olarak elini tuttu. dışarı gidecekmiş. evde pek bir şey oynayamıyoruz karıştırmak ya da yaramazlıktan. bisiklette sanki temmuzda falan hafiften binerler gibi geliyor. hani müzikli, antenli olanlardan var ya.onlarda olabilir. bizim dedemiz çok heveslendi torunuma bisiklet alacağım diye. bakalım ne olacak..

dun gece kizim sadece 1 kez uyanip rekor kirdi ama ben3-4 kez kalktim. artik alismisim surekli kalkmaya. kizima diyorum annecim ben yasli bir anneyim, genc anneler kadar enerjim yok. gece kalkmadan uyu olur mu diyorum, bos bos bakip siritiyor :KK66: beni parmaginda oynatiyor..
canım bende ilk zamanlar öyleydim. ilk 6 ay hemen hemen 5-6 kez kalkardı. sonra yavaş yavaş azaldı. bazen ağlıyormuş gibi geliyordu. birden uyanıp bakıyorum, oğlan mışıl mışıl uyuyor. kendime gülüyorum.

Kızlar birde tam kene mevsimindeyiz dikkat edin bebislere kendinize cimene falan koymamak lazım cumartesi günü arabasinda gezdirirken bi baktım yanaginda geziyo kene nasıl telaş yaptım elimden zor attım
ayyy evet canım korktum şimdi. daha sık parka çıkar olduk.

aramıza hoş geldin canım. ensar ismi güzel bence. benim yeğenimin adı. bende 7 ay emzirebildim. ek gıda alıyorsa sorun yok.

aaa hakseverim sen hamile misin? uzun zamandır giremiyordum. görünce çok şaşırdım.

Evet canim hamileyim 15 inde kalbini duymaya gidicez bakalim hayirlisi daha keseyi gorduk şok olduk alismaya calisiyoruz

canım evet gelen mutlaka seviyor. fazla öpen yok ama yinede biraz öpüyorlar. ben tuvalet eğitimini bu yaz vermeyi düşünmüyorum. biz dün falan parka gittik. çok dırşarcı oldu. 23 nisan da köye falan gittik. orada alıştı. dün kızımı okuldan almaya gittiğimizde gitti direkt olarak elini tuttu. dışarı gidecekmiş. evde pek bir şey oynayamıyoruz karıştırmak ya da yaramazlıktan. bisiklette sanki temmuzda falan hafiften binerler gibi geliyor. hani müzikli, antenli olanlardan var ya.onlarda olabilir. bizim dedemiz çok heveslendi torunuma bisiklet alacağım diye. bakalım ne olacak..
emirin annesi kız neredeysin kaç zamandır bırak adam alsın ilerde biner çocuk :) nasılsınız bu arada tuvalet işi zor hele erkek bebekte daha zor bakalım ne yapacam...

desene 2. bir topiğin oldu.
Evet canim hamileyim 15 inde kalbini duymaya gidicez bakalim hayirlisi daha keseyi gorduk şok olduk alismaya calisiyoruz
canım zeyneple kardeş kardeş oynarlar. sağlıklı, kolay bir hamileliğin, kolay bir doğumun olur ve en önemlisi bebeğin sağlıkllı doğar inşallah. allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Son düzenleme:
emirin annesi kız neredeysin kaç zamandır bırak adam alsın ilerde biner çocuk :) nasılsınız bu arada tuvalet işi zor hele erkek bebekte daha zor bakalım ne yapacam...
canım bilgisayarımız bozulmuştu. ondan öncede 1-2 gün girememiştim işten güçten. o alsında nasıl alırsa alsın dediğim gibi. bizde iyiyiz işte hala yaramazlık peşinde. bütün gün o dağıtsın, sen topla. erkekte dediğin gibi baya zor. benimde ikizlerimden kızım 1 ay önce öğrendi. oğlumdan çok çektik. inşallah

Canim ebebeyin kontrollu ilerde 3 tekwrlekli bisiklet olanindan aldirdim ben dogum gununde annemlere 275 tl resmini atarim istrsen cok memnunum cok saglam herkez durdurup soruyo nerden kaca aldiniz diye :))

desene 2. bir topiğin oldu.
canım zeyneple kardeş kardeş oynarlar. sağlıklı, kolay bir hamileliğin, kolay bir doğumun olur ve en önemlisi bebeğin sağlıkllı doğar inşallah. allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Saol canim ins saglikli sakin cok istahli cok uyuyan bi bebek olsun :)) bole kenarda kendi kendine buyusun :)))) sutumde cok olur ins zira psikolojim yerle bir timaraneye yatariz ailecek :))

ben kinoayı hiç duymadım ruşeymi realden aldım

Kinoa bildiğim kadarıyla sadece macro marketlerde satılıyor. Ben hamileyken bol bol yemiştim protein değeri et kadardır çok faydalı. Zeynep geçen ateşlenmişti. Diş sandık. Dün vucudunda döküntüler oldu. Kıpkırmızı her yeri. Sanki kaynar su dokulmuş... Keyfinyerinde maşallah. Ama doktor bugün 6. Hastalık olabilir dedi. Genellikle ateş sonrası dokuntude viral hastalık teşhisi konuyor. Dun çoğaldı döküntüleri. Bugün de aynıydı . Yarına azalır inşallah...

Kinoa bildiğim kadarıyla sadece macro marketlerde satılıyor. Ben hamileyken bol bol yemiştim protein değeri et kadardır çok faydalı. Zeynep geçen ateşlenmişti. Diş sandık. Dün vucudunda döküntüler oldu. Kıpkırmızı her yeri. Sanki kaynar su dokulmuş... Keyfinyerinde maşallah. Ama doktor bugün 6. Hastalık olabilir dedi. Genellikle ateş sonrası dokuntude viral hastalık teşhisi konuyor. Dun çoğaldı döküntüleri. Bugün de aynıydı . Yarına azalır inşallah...
Gecmis olsun canim bu 6. Hastalikta moda oksu cok duyar oldum bende kuzum cok kirmizi olunuyo kiyamam gecer ins en kisa zamanda

kızlar bu konuda daha kabiliyetli kasları daha iyi tutuyormuş canım bakalım görelim özletme kendini :)
canım bilgisayarımız bozulmuştu. ondan öncede 1-2 gün girememiştim işten güçten. o alsında nasıl alırsa alsın dediğim gibi. bizde iyiyiz işte hala yaramazlık peşinde. bütün gün o dağıtsın, sen topla. erkekte dediğin gibi baya zor. benimde ikizlerimden kızım 1 ay önce öğrendi. oğlumdan çok çektik. inşallah
sevinirim canım marka ve modelini yaarsan resim zor olur sana bebiş nasıl annesi :)
Canim ebebeyin kontrollu ilerde 3 tekwrlekli bisiklet olanindan aldirdim ben dogum gununde annemlere 275 tl resmini atarim istrsen cok memnunum cok saglam herkez durdurup soruyo nerden kaca aldiniz diye :))

Saol canim ins saglikli sakin cok istahli cok uyuyan bi bebek olsun :)) bole kenarda kendi kendine buyusun :)))) sutumde cok olur ins zira psikolojim yerle bir timaraneye yatariz ailecek :))

Gecmis olsun canim bu 6. Hastalikta moda oksu cok duyar oldum bende kuzum cok kirmizi olunuyo kiyamam gecer ins en kisa zamanda

Bizde gecirdik 6. Hastaligi. Kizin atesini 3 gun dusuremedim. Ardindan kirmizi dokuntu oldu.oda yaklasik 4-5gunde anca gecti. Devletteki cocukcu kizilcik dedi. Ebeyi aradim son 20-25 yildir kizilcik diye bisey kalmadi dedi :) ebemize de guvenirim 30 yillik ebe. ondan sonra aile hekimimizle irtibata gectik. 3 gun atesten sonra mutlaka dokuntu olur dedi kizilcik degil dedi. Kendi doktoruda 6. Hastalık dedi :) :) :)

X