2014 Şubat Anneleri

evet benim aynam işte
ben ne yaparsam oda aynısını tekrarlıyor ve bu sürekli böyle
hapşuruyorum aynısını yapıyor , kahkaha atıyorum onu yapıyor :)
muhammed ali de öyle yeterki biri gülsün oda gülüyor yada hapşırana hapşırıyor biri alo derse el kulakta bide bu ara bir kuş konmuşa taktı onu yapıyor dün de delisin felan yapıyordu bize :) maşallah kuzuna

Bizimkide bazen seslenme bicimi olarak kullaniyo anneyi :) herkeze anne diyo babasi cilfircak baba diyo zeynep gozlerini kisip anne diyo ben babayimmmm diyo delirtiyo adami :) olmadi aba diyo :) dedesi baba diyince baba diyo ama sirf inadina demiyo

Bide ablamin kizlari var horumcemin erkek cocuklari hepsine aba diyo ondan buyuk kiz erkek olsun aba diyo :))) gorumcemin kucuk oglu zeynep bize kiz diyo diyip agliyo 3 yasinda :)))

muhammed ali de öyle yeterki biri gülsün oda gülüyor yada hapşırana hapşırıyor biri alo derse el kulakta bide bu ara bir kuş konmuşa taktı onu yapıyor dün de delisin felan yapıyordu bize :) maşallah kuzuna

aynı bizimki de işte.
bizimde buraya bir karga kondu bu tuttu bu yedi onu yapıyoe deamlı :KK70:

Bizimkide bazen seslenme bicimi olarak kullaniyo anneyi :) herkeze anne diyo babasi cilfircak baba diyo zeynep gozlerini kisip anne diyo ben babayimmmm diyo delirtiyo adami :) olmadi aba diyo :) dedesi baba diyince baba diyo ama sirf inadina demiyo

anne işi bixde öyle anne de diyorum de deeeee diyor bastıra bastıra

canım merhaba hemen yaıyım bu benim favorim ve herkes tarifini istiyor
200gr tereyağ yada katıyağ
3 su bardağı un
2.5 yemek kaşığı yoğurt
1 çay kaşıgı karbonat
2 kaşık şeker

iç harcı için,2 elma soyulup rendelenecek içine 1 fincan toz şeker katıp kavur pişince içine ceviz ve tarçın ekle
şekil olarak ben Eki Görüntüle 1551435 böyle yapıyorum pişince ilk sıcaklık çıkar çıkmaz üzerine pudra şekeri gezdir çay süzgeci ile.......

Caniiiim ellerine saglik. Tarifi denedim ve coook guzel oldu. Yalniz o sekli nasil verdin helal olsun :KK66: ben bildigimiz klasik sekilde yaptim. Seninkini beceremem :KK66:

kızlar selam muhammed sürekli anne diye bağırıyor bazen bana bazen herşeye sizde de durum aynı mı....bide ben ne dersem tekrar ediyor yada etmeye çabalıyor sizler de durum nedir.
Canim minada oyle anne der ama oyle herseyr anne demez..babasini gorunce baba der halasini gorunce ala der..dede aba mam der.ona soyluyoruz kuzu ne yapar mee der..yagmura yamu der.diyoruz senin askin kim baba der..ben mutfakta yemek hazirlarken oda cekmeceden softa bezini cikarir..masalllahh bebislerimize cok tatli olmuslar...

Mina sadece anne sutu iciyor..hemen hemen hicbirsey yemiyor..ne yapacagimi bilmiyorum..herkes diyor sutten kes yemek yer..bende kiyamiyorum sutten kessem..cnku cok duskundur sute..

Mina sadece anne sutu iciyor..hemen hemen hicbirsey yemiyor..ne yapacagimi bilmiyorum..herkes diyor sutten kes yemek yer..bende kiyamiyorum sutten kessem..cnku cok duskundur sute..

Canim sutten kesme elbet yicek gece beslenmesini kes ama mutlaka sabah ac uyansin onune secenekler sun emzirmemek cok zor ve o acken aglarken sabretmende zor ama onun icin bunu dene hic bisey mi yemiyo yoksa sana gore az mi yiyo? Arkadasimin 23 aylik kizida asla bisey yemiyo ama yaninda cocuk olup o biseyler yerse gayette yiyo annesi hic bisi yemiyo diyo cocuk ekmekli tarana yiyo cukalata yiyo yani bunlari yiyen herseyide yer sadece koz olarak kullaniyolar biliyolarki ac kalmaz anne emdirir biraz sabrederek once gece beslenmesini kesip uyku egitimi ver bence

Canim sutten kesme elbet yicek gece beslenmesini kes ama mutlaka sabah ac uyansin onune secenekler sun emzirmemek cok zor ve o acken aglarken sabretmende zor ama onun icin bunu dene hic bisey mi yemiyo yoksa sana gore az mi yiyo? Arkadasimin 23 aylik kizida asla bisey yemiyo ama yaninda cocuk olup o biseyler yerse gayette yiyo annesi hic bisi yemiyo diyo cocuk ekmekli tarana yiyo cukalata yiyo yani bunlari yiyen herseyide yer sadece koz olarak kullaniyolar biliyolarki ac kalmaz anne emdirir biraz sabrederek once gece beslenmesini kesip uyku egitimi ver bence
Canim mesalah mina gece uc defa uyanir sut icer..sabah uyanir uyanmas sut icer..yumurya peynir corba meyve bunlarila yemez.. sut olsun yeter ona..bende mahfolmusum hep emmek ister..sadece anne sutu icmesine ragmen masallah kilosu iyidir..

beğenmene çok sevindim canım şekli işi çok kolay once ufak yuvaklak yap sonra bıcakla 3 tane kesik at ortasına ve sar sardıktan sonra hafif bük oldu bitti :)

Caniiiim ellerine saglik. Tarifi denedim ve coook guzel oldu. Yalniz o sekli nasil verdin helal olsun :KK66: ben bildigimiz klasik sekilde yaptim. Seninkini beceremem :KK66:
maşallah canım yok babaya baba yemeğe mama süte sü daha bir çok şey diyor mesela merdiven atlarken hoppa felan diyorda beni biliyor ama mesela birine çağırıcak ve ona bakmıyorsa avaz avaz adam bakana kadar anneeeeee diyor yolda köpek görse anne diyecek resmen...

Canim minada oyle anne der ama oyle herseyr anne demez..babasini gorunce baba der halasini gorunce ala der..dede aba mam der.ona soyluyoruz kuzu ne yapar mee der..yagmura yamu der.diyoruz senin askin kim baba der..ben mutfakta yemek hazirlarken oda cekmeceden softa bezini cikarir..masalllahh bebislerimize cok tatli olmuslar...
muhammed aşırı terliyor bazen üzeri incecik oluyor genetik olabilir babasıda çok terliyor aklına takılırsa dr sor canım bide sabah uyanır uyanmaz meme verme ki yemek yesin anne sütü alınca yemek yeme ihityacı hissetmiyor sanırım.

Mina cok asiri derliyor bu normalmii..

sağol canım, ezgi yine maşallah normal boyutlarda bir çocuk hatırladığım kadarıyla, bizimki iyicene çöp bacak oldu:) 10 kiloyu bulamadık hala, bak 16 aylık oldu. kilosu umurumda değil de dileri çıkarıp bir rahatlasaydı çocuk.

ezoş un kaç ay sürdü hatırlıyor musun? bizimkinin 2 aydır şiş olan sağ azılar yeni çıktı. bakalım sol tarafı bekliyoruz, ama 2 ay sürmez, 15 güne kadar çıkar gibi geliyor.

Canim biseye ihtiyaci yok hasta degil cunku zeynep her dis cikardiginda oyle oluyo burnu akiyo cesme gb genzi tikaniyo horluyo hirildiyo uyku istah sifir oluyo mizmiz huysuz oluyo surekli burnunu aciyorum en azindan uyurken hem tikali hem cesme gb akiyo nasil oluyosa ama hep ayni sey oluyo bu sefer 6 dis 4 u kopek 2 azi maf etti bizi ilk azimiz 2 ayda patladi yasgununden beri perisanim butun disler tamamlandi nerdeyse 2 haftadir burun akintisi tikaniklik oksuruk oluyo sonra bu sefer balgam sokucude kullandim anca duzeldi
bence bisey takviyesi yapma kirazin agri kesici ozelligi var yiyosa ver taze sogan sarimsak hurmaninda agragriya iyi gelir dis etine hurma veya sirke sur ozellikle sirke cok rahatlatiyo

Zeyneptede 58 le hamile kaldim 64/66 gb dogum yaptim bakalim bunda nolcak :) karnimi doyurabilirsem ne ala bayilmadan yiyorum iste biseyler://

selamlar özgecim,
bizim fındık kurdunun burun akıntısı 1 hafta oldu yine azar azar devam ediyor, doktora filan da gitmedik, ilaç da kullanmıyorum. uyumadan ve emmeden önce aspiratörle çekiyorum mecburen,

kiraz vermeye başladık, yine nolur nolmaz diye çekirdeğini çıkarıp veriyorum yiyor. hurma da veriyoruz , arada taze soğanı da kemirsin diye verdiğimiz oluyor.

yalnız ufaklıktan mı geçti, olacağı mı vardı bilmem, pazar günü nezle oldum ben de. burun çeşme gibi, pazartesi de doktora gidip 2 gün rapor aldım, ama evde daha çok yoruldum. bir de nisa nın iştahsızlığı ve yemek yedirememe sorunsalı olunca huniyi kafaya geçirip gezecektim nerdeyse...annem sağolsun bizde kaldı, neyse babam da izin veriyor çok şükür, Allah razı olsun ikisinden de...

köpek dişleri de çıkmış iyi kurtuldunuz, yazın bolca gezip tozun acısını çıkartın

Canim mesalah mina gece uc defa uyanir sut icer..sabah uyanir uyanmas sut icer..yumurya peynir corba meyve bunlarila yemez.. sut olsun yeter ona..bende mahfolmusum hep emmek ister..sadece anne sutu icmesine ragmen masallah kilosu iyidir..

taubecim hoşgeldin nerelerdeydin?

minacık iyidir inşallah, bizim nisa dişlerle perişan, yemek istemiyor illa emecek. bende de öyle fazla süt yok, bir de emzirmek beni artık çok yıprattı. bağışıklığım düştü, saçlarım döküldü, boynum sırtım ağrıyor.en ufak bir nezle oldum mesela ilaç kullanamadım...sizde de oluyor mu böyle?
bir de bana "mimi mimi" diye bir koşması memeyi açışı var ki çok tatlı kıyamıyorum. ne zamana kadar emzirmeyi düşünüyorsunuz. bizim kız kendiliğinden bırakacak gibi değil,

Bugun tasinan bi komsumuza ev gormeye gittik komsularla tam bursanin oteki ucu 2 ssaaatte otobuslerle 3 araba degistirdik bide yagmur canta ve zeynep bide otobuslerde uyudu maf oldum aklima dittttttttttt........ kasiklarimda bicaklar midem agzimda suan ve ben zeyneple oyun oynuyorum :/

Bu arada bime havuz deniz malzemeleri geldi top havuzu olmayan alsin uygun kucuk boy 12, 5 buyuk 25 her tur deniz esyasi oyuncagida var

kuzum iyi cesaret hem hamiş hem zeynep (bak çocuk demiyorum zeynep diyorum, çünkü normal çocuk gibi değil zeyno çok hareketli maşallah)...biz geçenlerde bebek görmeye arkadaşıma gittik, annem de vardı yanımda, nisa 5 dk oturmadı, vitrinlerindeki her şeyi inceledi, eline aldı, tabaktaki kekleri avuçladı, kapıları açıyor artık, mutfağa gitti, yastıkları yerlere atıp üzerlerinde yuvarlandı, ne yapacağını şaşırdı yani...biz de 1-2 saat oturduk geldik napalım kapalı alanlarda durmuyor çocuk.

Bide ablamin kizlari var horumcemin erkek cocuklari hepsine aba diyo ondan buyuk kiz erkek olsun aba diyo :))) gorumcemin kucuk oglu zeynep bize kiz diyo diyip agliyo 3 yasinda :)))

bizimki de bana "ayşe", anneme çok net "anneanne", babasına "ba-ba", 2 dedesine ve tüm beyaz saçlı yaşlı erkeklere "dede" diyor. kendi gibi küçük ya da büyük çocukların hepsine bebe diyor. tabi büyük çocuklar bu bebe lafına bozuluyor.

hadi-bitti-gitti-uçtu-al-ver-gel-göz-ağız-saç-mama-bebe-çiş-kaka-mimi(meme)-eys(arabaya eys diyor).
anneanneee...mimii...diye şarkı söylüyor, dembaba şarkısını öğretmeye çalıştık ona "babade" diyor.

bunun dışında top,ayıcık,timsah,bebek,kuş,kedi, kitap, yastık, terlik, namazlık, biberon, kumanda vb. eşyaları istediğimizde gidip getiriyor, anneannesi gelince onun terliğini getiriyor.seccadesini ve başörtüsünü getirip namaz kılsın diye bekliyor başında, ışıkları aç diyince gidip açıyor, kapılara uzanıp açıyor, mutfak kapımız sürgülü onu da açıyor, anahtarı alıp kapı deliğine sokmaya uğraşıyor. şekilli oyun küpüne doğru şekli yardımsız atabiliyor, kule yapıyor, plastik kaplardan birbirine su döküyor,(bunu yaparken ağzına yemek veriyorum)

parka gidince de kendi topunu beğenmiyor illa ki büyük çocukların toplarını almaya uğraşıyor, onların peşinden koşuyor. yardımsız merdiven çıkıyor,iniyor, dik yokuşu çıkıyor, koltuk ve sehpalara tırmanıyor,

bebek arabası ya da mama sandalyesinde oturtabiliyoruz sadece, bunu dışında oturmak durmak bilmiyor. ona göre bir aktivite masası ya da bebek koltuğu almak istiyorum. belki de oturacak yer bulamıyordur ufacık poposuna:)

bizimki de bana "ayşe", anneme çok net "anneanne", babasına "ba-ba", 2 dedesine ve tüm beyaz saçlı yaşlı erkeklere "dede" diyor. kendi gibi küçük ya da büyük çocukların hepsine bebe diyor. tabi büyük çocuklar bu bebe lafına bozuluyor.

hadi-bitti-gitti-uçtu-al-ver-gel-göz-ağız-saç-mama-bebe-çiş-kaka-mimi(meme)-eys(arabaya eys diyor).
anneanneee...mimii...diye şarkı söylüyor, dembaba şarkısını öğretmeye çalıştık ona "babade" diyor.

bunun dışında top,ayıcık,timsah,bebek,kuş,kedi, kitap, yastık, terlik, namazlık, biberon, kumanda vb. eşyaları istediğimizde gidip getiriyor, anneannesi gelince onun terliğini getiriyor.seccadesini ve başörtüsünü getirip namaz kılsın diye bekliyor başında, ışıkları aç diyince gidip açıyor, kapılara uzanıp açıyor, mutfak kapımız sürgülü onu da açıyor, anahtarı alıp kapı deliğine sokmaya uğraşıyor. şekilli oyun küpüne doğru şekli yardımsız atabiliyor, kule yapıyor, plastik kaplardan birbirine su döküyor,(bunu yaparken ağzına yemek veriyorum)

parka gidince de kendi topunu beğenmiyor illa ki büyük çocukların toplarını almaya uğraşıyor, onların peşinden koşuyor. yardımsız merdiven çıkıyor,iniyor, dik yokuşu çıkıyor, koltuk ve sehpalara tırmanıyor,

bebek arabası ya da mama sandalyesinde oturtabiliyoruz sadece, bunu dışında oturmak durmak bilmiyor. ona göre bir aktivite masası ya da bebek koltuğu almak istiyorum. belki de oturacak yer bulamıyordur ufacık poposuna:)
sanki muhammedi anlatmışsın cvanım ya tek otuduğu yer mama sandalyesi ve bu kadar hareketli bir bebeğin burda oturması beni şaşkına ceviyor bizde küçüklere bebe diye sahip çıkıyoruz bide utanmadan sarılıyor sıpa :)kapı açma,anahtar takma tam aynı dönem merdiven çıkma bunları kendi başına yapıyor bide baya baya konuşuyor derdini anlatıyor

X