2014 Şubat Anneleri

Zeynep bensiz uyumuyo beraber yatiyoruz butun gece uyanip agliyo katilana kadar yatanda olunca :KK43: bas parmagimi tutuyo dalinca birakip rahat pozisyon aliyorum viyyyykkk agliyo elimi veriyorum susuyo emzik gb :/// tuhaf sekillerden ne uyudumu anlamiyorum dun beraber banyo yaptik giyinirken memeleri gordu ih ihhh kucama aldim opuyo memeleri kokluyo :KK43:( ozledi herelde :KK43: bende onu emzirmeyi cok ozledim. Hamile oldugumu hissediyo sanirim ramazanda mudanyada kayinvaldemde kalicaz orda beraber yatiyoruz zaten artik eve gelince tekrar yatana alistircam cok uzmek istemiyorum da ama duzenimiz bozuldu boyle :/
ayy canım kıyamam. bencede hissediyor olabilir.emir hem sallanarak uyuyor hemde kendisi ama gelelde sallıyoruz. gecekeri kesin sallama, gündüzleri o anki huysuzluğuna bağlı kimi kendisi uyuyor. tabi yanımda yatarsa ohhhoo deymeyin keyfinede ben pek alıştırmadım. onuda yatırırsam güzel ama yatırmassamda istemiyor öyle.

Teyzeleriiiii nihayet kizim da yuruyenler kervanina katildi :KK66:
genelde unutup yeniden emeklemeye ve elimizden tutmaya calissa da artik yuruyor :KK66:
Ailecek musmutluyuz :KK66:
Maşallah... Şimdi kesinlikle dengeli yuruyordur. Yurur ama düşünce kalkamaz. Birkaç güne onu da öğrenir. Ben de birşey soracağım tüm annelere... Acaba çocuk odasını nasıl serinletiyorsunuz? Klima kullansak olmaz. Daha bu havada kafası vucudu su gibi terliyor. Değiştirsem ustunu ya da havlu koysam az sonra yine terlemiş oluyor. Odası akşam güneş aldığı için çok sıcak oluyor. Bugün saçlarını kestirdim hiç istemediğim halde. En azından ensesi daha az terler diye. Siz nasıl çare buluyorsunuz?

Kızlar menenjit aşısı sonrası yan etki gordunuz mu? Biz daha yaptırmadık. Bu hafta yaptırmayı düşünüyorum. Doktorumuz yaptırmak şart değil demişti ama suriyelilerin gelmesiyle şimdi daha çok oneriliyor.

Maşallah... Şimdi kesinlikle dengeli yuruyordur. Yurur ama düşünce kalkamaz. Birkaç güne onu da öğrenir. Ben de birşey soracağım tüm annelere... Acaba çocuk odasını nasıl serinletiyorsunuz? Klima kullansak olmaz. Daha bu havada kafası vucudu su gibi terliyor. Değiştirsem ustunu ya da havlu koysam az sonra yine terlemiş oluyor. Odası akşam güneş aldığı için çok sıcak oluyor. Bugün saçlarını kestirdim hiç istemediğim halde. En azından ensesi daha az terler diye. Siz nasıl çare buluyorsunuz?
Canım bizde dün ceylinin odasının klima sini açtık odasında yapmiyo ya arkadaş tuvaletle banyoyu arka odayı kapattım kapısını koridor ve yatakodasi açık kaldı ordan geldi bize serinlik baya iyi oldu pike bile örttum sizde eğer varsa yataknodanizda yada yakın bi odadan açın dolaşarak gitsin

Kızlar menenjit aşısı sonrası yan etki gordunuz mu? Biz daha yaptırmadık. Bu hafta yaptırmayı düşünüyorum. Doktorumuz yaptırmak şart değil demişti ama suriyelilerin gelmesiyle şimdi daha çok oneriliyor.
Hiç bişey görmedik biz sorun olmadi

Evet en doğru cozum bu galiba. Ama evin her yeri aynı olmuyor ya. Zeynep in odası bizim yatak odasının karşısında. Bizim yatak odasını açsam bu sefer salondakini de açmam lazım. Yoksa ısı farkı oluyo. Klimayı da hiç sevmem. Camları da açmıyoruz hiç. Ustten açıyoruz o da serinletmiyor.

Canim hic sorma minada cok asiri terliyor bende ne yapacagimi bilmiyorum bendemi saclarini kestirsem ama kiyamam kestirmeye...

Canim hic sorma minada cok asiri terliyor bende ne yapacagimi bilmiyorum bendemi saclarini kestirsem ama kiyamam kestirmeye...

bizim de babamız kestirmek istemiyor saçını
saçları kıvırcık zaten gözünün önüne düşmüyor, biz de şimdilik kestirmiyoruz, ama bebek saçı olduğu için şekli şemali yok:) bir yeri uzun bir yeri kısa...

ben dün nisa yı tek body ile yatırdım üstüne ince bir pike örttüm onu da açmış zaten ama hava sıcak olduğundan üşümemiştir herhalde.
klima henüz evde açmadık, gece biraz serinler gibi olunca karşıklı kuzey-güney camları açıyorum havalanıyor ve serinliyor.
tabi daha sıcak olunca naparız bilmiyorum. galiba çocuğun yatağını kuzey cephedeki odaya taşıyacağız, orada yazın daha rahat uyur.

bizim de cocuk odasi coook sicak oluyor. Biraz daha isininca hava sadece citcitli body ile yatiricam. Bir de odasinin camina sineklik yaptirdik.mecburen cami da acicam.
Menenjit asisini biz 13. Ay da yaptirdik hicbir sorun olmadi..

Valla ben goruntuyu onemsemedim. Evet saçlarını topluyorduk iki yandan çok güzel oluyordu. Ama rahat etmesi daha önemli. Yaz boyunca terleyecek. Buyusun kendisi ister kestirir ister uzatır:)

bizim de babamız kestirmek istemiyor saçını
saçları kıvırcık zaten gözünün önüne düşmüyor, biz de şimdilik kestirmiyoruz, ama bebek saçı olduğu için şekli şemali yok:) bir yeri uzun bir yeri kısa...

ben dün nisa yı tek body ile yatırdım üstüne ince bir pike örttüm onu da açmış zaten ama hava sıcak olduğundan üşümemiştir herhalde.
klima henüz evde açmadık, gece biraz serinler gibi olunca karşıklı kuzey-güney camları açıyorum havalanıyor ve serinliyor.
tabi daha sıcak olunca naparız bilmiyorum. galiba çocuğun yatağını kuzey cephedeki odaya taşıyacağız, orada yazın daha rahat uyur.
Mina uc aylikken sacini iki defa kestirdik..masallah saci uzundur bizim sacimizd duzdur..bizde daha klimalari acmadik ama sabaha kadar cam acik olmasina ragmen terliyor...bugun baya burda yagmur yagdi hava soguktu..

X