2014 Temmuz anneleri,bebek odaları için hazırlıklar başladı mı? :)

journalist

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2010
223
12
Merhabaaaa Temmuz anneleri :)

Bebişlerimiz büyümeye devam ediyor, 5. ay bitiren 6. ayını bitirmeye yakın anneleriz her birimiz.. Cinsiyetleri öğrendiğimizden beri kıyafet elışverine başladı pek çoğumuz..Peki ya bebek odaları ile ilgili hazırlıklar ne alemde? Ver mı aramızda yavaş yavaş evinde müsait odası var olup ta mobilya vs düşünmeye başlayan anneler??? :KK6: :KK6: :KK6: :KK6: Birkaç gündür devamlı araştırıyorum, detaylar fazla olmasa da insan bir an önce harekete geçmek için sabırsızlanıyor:))

Bugün bir liste yaptım kendime..Bebeğim erkek olacak, sade bir oda tasarlamaya çalışıyorum.. Çokça bakındıktan sonra hem tarz hem ekonomik olarak bana en uygun yerin İKEA olduğunu farkettim.. Bazı insanlardan duyduğum yorumlar İkea'nın mobilyalarının çok sağlam olmadığı yönünde, ama ben zaten yıllarca kullanacağım bir oda istemiyorum, çünkü 4 yaşlarına geldiğinde çocuklar kendi istekleri doğrultusunda odalarında düzenlemeler yapılsın istiyorlar(mesela benim yeğenim 4 yaşındayken şimşek Mcqueen araba yatağı için paralamıştı kendini) o yüzdev evladiyelik olmasa da olur, ve fiyatları dışarıya göre çok uygun.. Sonuç olarak karyolası,gardrobu,şifonyeri,benim için bir tane emzirme koltuğu ve ayakaltı pufu, tavan lambası, cibinliği ve halı modellerinin tamamına karar verdim ve hepsi sadece 1600TL tutuyor.. İzmir'de yaşıyorum ve genelde mobilyacılarda 2,500TL'nin altında bebek mobilyası yok, tabii çok sağlamlar o ayrı konu:)

Ayrıca tekstil ürünleri için de (nevresim takımı, yorgan,çarşaf,yastık kılıfı, havlu-bornoz,bebek battaniyesi vs..) English Home'da çok şık ve uygun fiyatlı ürünler buldum.. En yakın zamanda başlamak istiyorum alışverişe ama biraz daha beklemem gerek sanırım :KK43:

Burada nasıl resim yükleyebileceğime bakmadım, eğer yükleyebilirsem şeçtiğim eşyaların resimleri var, sizlere fikir olsun..

Sağlıkla kalalım anneler&bebişler :KK49: :KK49: :KK49: $pe235587.jpg $pe272335.jpg $pe109112.jpg Eki Görüntüle 1008725 $pe104730.jpg $pe337510.jpg $pe366374.jpg

Bu arada hazırlıkların normalde biraz erken olduğunu düşünüyorum düşünmesine ama malum kavurucu yaz sıcaklarında da ağırlaşmış olacağız,alışveriş için rahatça gezebilecek miyiz, bilemiyorum... :18:

Ben de haziran sonu temmuz başı gibi doğum yapıcam ve biz bebek odasını aldık bile, çilek te %40 indirim vardı, öyle olunca bizde karyola-dolap ve şifonyer ini ısmarladık toplamda 1870 tl verdik, mayısın ortasında teslim edecekler biz öyle istedik. Daha uyku seti,halısı,perdesi,avizeside alınacak ama onların acelesi yok ne zaman olsa alırım.
Bizim mobilyalarımızda beyaz,sadece kulplarında gri detayları var, beyaz çok hoş duruyor bence, ikeanın bu modelleride benim hoşuma gidior bakmıştım bunlara da. Bence tereddütte kalmadan al, hem beyazı istediğin halı perde ve uyku setiylede kombinlersin,sade ve şık olur.

Ben de haziran sonu temmuz başı gibi doğum yapıcam ve biz bebek odasını aldık bile, çilek te %40 indirim vardı, öyle olunca bizde karyola-dolap ve şifonyer ini ısmarladık toplamda 1870 tl verdik, mayısın ortasında teslim edecekler biz öyle istedik. Daha uyku seti,halısı,perdesi,avizeside alınacak ama onların acelesi yok ne zaman olsa alırım.
Bizim mobilyalarımızda beyaz,sadece kulplarında gri detayları var, beyaz çok hoş duruyor bence, ikeanın bu modelleride benim hoşuma gidior bakmıştım bunlara da. Bence tereddütte kalmadan al, hem beyazı istediğin halı perde ve uyku setiylede kombinlersin,sade ve şık olur.

Ooooo sizz baya erkenciymişsinizz:)) Hayırlı olsun sağlıkla kullanmak nasip olsun.. Çok uyguna gelmiş Çilek Mobilya'dan bebek odası.. Size katılıyorum aynen, beyaz mobilya her türlü tekstil ürünüyle rahatça kombine edilebilir, bir de bana sanki beyaz ağırlıklı ferah bir odada bebekler daha da huzurlu olur gibi geliyorr, yani bilimsel bir dayanağım yok tabiiki :)) Çok renkli,karmaşık oda istemiyorum en başından.. Şuan İkea'da da indirim var ama şimdi alsam teslimi 2 ay sonra mesela yaparlar mı bilmiyorum,detaylı bilgi almak lazım gidip..

Burada odanızın fotoğrafı varsa yükleyebilirmisin, diğer arkadaşlara da fikir amaçlı, ben de çok merak ettim :KK1: :KK1: :KK1:

merhaba canım bizde izmirdeyiz ama ben ıkea dan alışveriş yapmaktan oraya gitmekten nefret ediyorum nedense hiç gönlüm almıyo orayu
ayrıca mobilya alışverişi için bizde erken mi değil mi derken mobilya siparişimizi verdik Allah nasip ederse mart sonu nisan başı gelicek mobilyalarımız bizimde beyaz komple takımımız her zaman mobilyada beyazdan yanayım ayrıca ikinci üçüncü bebişler kız olursa onalr içinde çok güzel kombin yapılır
halısı perdesi aksesuarlarını mavilerden kullanıcaz odamızın duvarlarına henüz karar veremedik bizde duvar kağıtları çok sağlıklı olmuyomuş sanırım o tür duyumlar almaya başladım araştırdıkça dün bi arkadaştan duyduğum desenli duvar boyaları çıkmış nasıl bişey hiç görmedim aklımda pek yatmadı ama onları araştırıcam birkaç haftaya boya yapmamaız lazım

Şu anda sizin yazdıklarınızı okuduktan sonra eşime çattım :KK1: herkes mobilyasını almış bi biz kalmışız diye kıkır kıkır gülüyor bana :KK37: biz daha bakmaya bile gitmedik aman yarabbi panik oldum :KK9:

Şu anda sizin yazdıklarınızı okuduktan sonra eşime çattım :KK1: herkes mobilyasını almış bi biz kalmışız diye kıkır kıkır gülüyor bana :KK37: biz daha bakmaya bile gitmedik aman yarabbi panik oldum :KK9:

Hahayyyy kahkaha attırdınız bana :))

Havalar serinken halletmek lazım ya sıcaklara kaldık mı işimiz zor, mobilyalar seçilecek onunla da btmiyor kii.. türlü türlü detay...

Hahayyyy kahkaha attırdınız bana :))

Havalar serinken halletmek lazım ya sıcaklara kaldık mı işimiz zor, mobilyalar seçilecek onunla da btmiyor kii.. türlü türlü detay...

Evet ne kadar zormuş hakikaten birde ben kararsızım aslında park yatak alsam da mobilyayı 4-5 yaşında mı alsam diye ama mobilya daha şık duruyor bilmiyorum ne yaparım . Erkek çocuğu mobilyayı haşat eder diyorlar ben kız çocuğuydum bende etmiştim :KK55:

merhaba canım bizde izmirdeyiz ama ben ıkea dan alışveriş yapmaktan oraya gitmekten nefret ediyorum nedense hiç gönlüm almıyo orayu
ayrıca mobilya alışverişi için bizde erken mi değil mi derken mobilya siparişimizi verdik Allah nasip ederse mart sonu nisan başı gelicek mobilyalarımız bizimde beyaz komple takımımız her zaman mobilyada beyazdan yanayım ayrıca ikinci üçüncü bebişler kız olursa onalr içinde çok güzel kombin yapılır
halısı perdesi aksesuarlarını mavilerden kullanıcaz odamızın duvarlarına henüz karar veremedik bizde duvar kağıtları çok sağlıklı olmuyomuş sanırım o tür duyumlar almaya başladım araştırdıkça dün bi arkadaştan duyduğum desenli duvar boyaları çıkmış nasıl bişey hiç görmedim aklımda pek yatmadı ama onları araştırıcam birkaç haftaya boya yapmamaız lazım

Ayıptır sorması nereden verdiniz siparişleri, maliyeti ne oldu size.. Ben de sizin tam tersi tam bir İkea çılgınıyım, bıraksan günlerce alışveriş yaparım oradan :KK1: :KK1:

Dünden beri bende duvarları düşünüyorum ne yapsam diye..Duvar kağıtlarının ne gibi bir zararı varmış acaba, duymamıştım daha önce..Araştırıp bilgilendirelim birbirimizi.. Hatta belki sadece düz boya bile yapacak olsak, her boyayı kullanamayacağız belki,hijyenik iç mekan boyaları filan var...

Desenli duvar boyası da ilk kez duydum, hemen araştırıcam çok merak ettim... Benim son fikrim şu yönde, odanın duvarlarını biri açık biri biraz daha koyu 2 renk kullanarak boyayayım diyorum..Karşılıklı duvarlar aynı renk olacak şekilde..Salonumu da öyle yapmıştım, maliyetsiz ve hoş oldu :)

Evet ne kadar zormuş hakikaten birde ben kararsızım aslında park yatak alsam da mobilyayı 4-5 yaşında mı alsam diye ama mobilya daha şık duruyor bilmiyorum ne yaparım . Erkek çocuğu mobilyayı haşat eder diyorlar ben kız çocuğuydum bende etmiştim :KK55:

Park yataklar çok kullanışlı, yeğenimden biliyorum, sadece uyku için değil, biraz büyüdüğünde mesela park yatağa koyup gönül rahatlığıyla bırakabiliyosun oynasın diye, sende işini filan yapıyosun rahatça.. Ben bir park yatak da alıcam mecbur, çünkü doğumdan 15-20 gün sonra yazlığa gidicem kayınvalidemle, orada yatırmak için kullanıcam, bebek büyüdüğü zaman kışa filan da evde kullanırım, salonda mutfakta bebeğim hep yanımda olur..Diye düşünüyorum şimdilik..Ama istiyorum ki odasını da bilsin çocuk, aylarca yanımda beşikte yatırmam gibime geliyor...

Şimdi gözümde canlandı birden 1.5-2 yaşlarında elinde boya kalemleri beyaz mobilyaları boyarken:)))))))

Park yataklar çok kullanışlı, yeğenimden biliyorum, sadece uyku için değil, biraz büyüdüğünde mesela park yatağa koyup gönül rahatlığıyla bırakabiliyosun oynasın diye, sende işini filan yapıyosun rahatça.. Ben bir park yatak da alıcam mecbur, çünkü doğumdan 15-20 gün sonra yazlığa gidicem kayınvalidemle, orada yatırmak için kullanıcam, bebek büyüdüğü zaman kışa filan da evde kullanırım, salonda mutfakta bebeğim hep yanımda olur..Diye düşünüyorum şimdilik..Ama istiyorum ki odasını da bilsin çocuk, aylarca yanımda beşikte yatırmam gibime geliyor...

Şimdi gözümde canlandı birden 1.5-2 yaşlarında elinde boya kalemleri beyaz mobilyaları boyarken:)))))))

Bende yanımda yatırmayı düşünmüyorum ama kıyamazsın ilk çocuk ayıramazsın diyorlar , benim annem kardeşimi yanında yatırdı biraz büyüdüğünde bu yatağa artık 3 kişi sığmıyoruz babama söyle nerede yatacaksa yatsın demiş sıpa :KK9: bende öyle olsun istemediğimden 40 ı çıksın odasına yatırayım diyorum. Ve mobilya konusunda eşim park yatak alalım dolap falan alırız raflar monte ederiz biraz büyüyünce istediği yatağı alırız diyor kararsız kaldım bende.

Bende yanımda yatırmayı düşünmüyorum ama kıyamazsın ilk çocuk ayıramazsın diyorlar , benim annem kardeşimi yanında yatırdı biraz büyüdüğünde bu yatağa artık 3 kişi sığmıyoruz babama söyle nerede yatacaksa yatsın demiş sıpa :KK9: bende öyle olsun istemediğimden 40 ı çıksın odasına yatırayım diyorum. Ve mobilya konusunda eşim park yatak alalım dolap falan alırız raflar monte ederiz biraz büyüyünce istediği yatağı alırız diyor kararsız kaldım bende.

Ayy çok güldüm yaa 3 kişi sığmıyoruz demiş:))
Ben de o durumu yaşamak istemiyorum açıkçası,hem çocuğun bireysel gelişimi için odasında yatması çok önemli..
Eşin mobilya konusunda çok ta haksız sayılmaz, çocuklar 3-4 yaşına gelince o günün meşhur çizgi film karakteri neyse onun yatağından vs istiyorlar,illa ki değişiyor mobilyalar..Ben o yüzden beyaz ve yetişkin grubundan seçtim dolap ve sifonyeri..Çocuk yarın obür gün istemediğinde ben kullanırım dolabı filan rahatça:) Odayı bir kaç rafla hareketlendirmek çok mantıklı, ben de düşünüyorum ondan:)

Ayy çok güldüm yaa 3 kişi sığmıyoruz demiş:))
Ben de o durumu yaşamak istemiyorum açıkçası,hem çocuğun bireysel gelişimi için odasında yatması çok önemli..
Eşin mobilya konusunda çok ta haksız sayılmaz, çocuklar 3-4 yaşına gelince o günün meşhur çizgi film karakteri neyse onun yatağından vs istiyorlar,illa ki değişiyor mobilyalar..Ben o yüzden beyaz ve yetişkin grubundan seçtim dolap ve sifonyeri..Çocuk yarın obür gün istemediğinde ben kullanırım dolabı filan rahatça:) Odayı bir kaç rafla hareketlendirmek çok mantıklı, ben de düşünüyorum ondan:)

Eşim alışverişte her zaman benden daha mantıklı düşünür zaten :KK9: ama insanında ilk çocuk sonuçta hevesi oluyor ve yetişkin grubundan seçmek çok mantıklı geldi bana da bu aklıma yattı gibi .bir kaç gün önce alışveriş için çıktık sözde her şeye bakacaktık yoruldun yoruldun diye bir zıbın aldık sadece beni eve getirdi ya yorulmadım diyorum anlamıyor direnince katil muamelesi yapıyor eve geri geliyorum mecburen . Yazın o sıcak aylarına kalırsa da beni hiç evden çıkartmaz herhalde kocaman karnımda görünce :KK9:

Eşim alışverişte her zaman benden daha mantıklı düşünür zaten :KK9: ama insanında ilk çocuk sonuçta hevesi oluyor ve yetişkin grubundan seçmek çok mantıklı geldi bana da bu aklıma yattı gibi .bir kaç gün önce alışveriş için çıktık sözde her şeye bakacaktık yoruldun yoruldun diye bir zıbın aldık sadece beni eve getirdi ya yorulmadım diyorum anlamıyor direnince katil muamelesi yapıyor eve geri geliyorum mecburen . Yazın o sıcak aylarına kalırsa da beni hiç evden çıkartmaz herhalde kocaman karnımda görünce :KK9:

Yanii muhtemelen koca göbekle zor olur:) Yakın bir arkadaşım hamile 33. haftada şuan, uzun zamandır şikayetleri var yürürken filan...

Aynen benim eşim de öyle, ama bir farkla, benim eşim herşeye erken diyen bi tip:) şimdi mobilya baktığımı duydu, ohhooo napıyon sen daha şimdiden çok erken, zamanı gelince bakarız filan diyor, sonrasını düşünemiyor, ama o sıcaklara kaldığı zaman işler o zamanda çıkma dışarı sonra ağrın olcak tansiyonun düşcek filan dicek:) ooof off napcam ben bu kocişle :KK5: :KK5: :KK5: :KK5:

Yanii muhtemelen koca göbekle zor olur:) Yakın bir arkadaşım hamile 33. haftada şuan, uzun zamandır şikayetleri var yürürken filan...

Aynen benim eşim de öyle, ama bir farkla, benim eşim herşeye erken diyen bi tip:) şimdi mobilya baktığımı duydu, ohhooo napıyon sen daha şimdiden çok erken, zamanı gelince bakarız filan diyor, sonrasını düşünemiyor, ama o sıcaklara kaldığı zaman işler o zamanda çıkma dışarı sonra ağrın olcak tansiyonun düşcek filan dicek:) ooof off napcam ben bu kocişle :KK5: :KK5: :KK5: :KK5:

Benim kocamda aynısı işte götürdü beni de dırdırıma dayanamadı götürdü . Götürdü de ne oldu bir mağazayı bile tam turlayamamışken geri getirdi . Birde benim kocam internetten alışveriş yapmayı sever tamam yapalım bende severim ama mobilyaya dokunmadan nasıl karar vereyim .:KK4: kolundan sürükleyip götürüyorum . Kendimde seçmek istemiyorum çünkü kesin bahane bulur .:KK37:

Bizim bir odamızda çok güzel bir ağaçtan tek kişilik yatak odası takımı var
Ben o odayı bebek odası gibi kullanacağım
Stokke mini crib beşik alacağım
İlk zamanlar yanımda onunla yatırıp,bebek büyüdükçe büyütme parçasıyla büyüyüp o odaya geçirmeyi düşünüyorum
O odaya da cicili bicili halı,perde,avizeyle ve belki duvar kağıdı alırım diyorum
Ama yatağı dahil o odayı bozmayı düşünmüyorum

Son düzenleme:
Bizim bir odamızda çok güzel bir ağaçtan tek kişilik yatak odası takımı var
Ben o odayı bebek odası gibi kullanacağım
Stokke mini crib beşik alacağım
İlk zamanlar yanımda onunla yatırıp,bebek büyüdükçe büyütme parçasıyla büyüyüp o odaya geçirmeyi düşünüyorum
O odaya da cicili bicili halı,perde,avizeyle ve belki duvar kağıdı alırım diyorum
Ama yatağı dahil o odayı bozmayı düşünmüyorum

Merak ettim açıkçası ağaçtan mobilya..Orjinal birşeye benziyor :))
O beşiklerden ben de düşünüyordum,model olarak hoşuma gidiyordu ama sonradan dedim bir tanıdıkta sepet beşik var onu mu alsam??
İyi barii sizin oda masrafınız olmayacak ne güzel, dilediğiniz gibi dekore edersiniz halısıyla perdesiyle vs.. Hem çocuk biraz büyüdüğünde de mis gibi kullanırsınız genç odası gibi...

$image.jpg $image.jpg bizim ağaç mobilya bu işte cnm:KK9:
Yani ilerde yaşı büyüyüp anlar hale gelince beğendiği gibi bi takım alırız ama şimdilik bunlar ve yatağı var ve ben beşiği de eklerim.Süslerim de al sana bebek odasıı

Merak ettim açıkçası ağaçtan mobilya..Orjinal birşeye benziyor :))
O beşiklerden ben de düşünüyordum,model olarak hoşuma gidiyordu ama sonradan dedim bir tanıdıkta sepet beşik var onu mu alsam??
İyi barii sizin oda masrafınız olmayacak ne güzel, dilediğiniz gibi dekore edersiniz halısıyla perdesiyle vs.. Hem çocuk biraz büyüdüğünde de mis gibi kullanırsınız genç odası gibi...

X