2014 Temmuz anneleri,bebek odaları için hazırlıklar başladı mı? :)

Doğru ya senin konundu benim aklımdan çıkmış:KK17:
Beyaz bence çok hoş bebek odası için,üstelik istediğin renkle kombin edebilirsin.Perde,halı vs için renk var mı aklında?Emzirme koltuğunu çok öneren anneler var,benim yerim yok ne yazık ki,büyük yatağın üstüne bir sürü yastıklar atsam yaslanıp emzirilir mi acaba diye düşünüyorum.Bir de alt açma ünitesi bence çok işe yarıyor,stokke nin bizim beşiğe takım olanı var ama yakından çok battal birşey,park yatak alacağım ben salona ve bir yere giderken kullanmak,oyun parkı olarak kullanmak için vs Onun alt açma ünitelilerinden alırım dedim,hem daha kullanışlı olur.

Perde ve halı rengina daha karar vermedim ama ya krem tonları düşünüyorum yada sarı tonları.. bebek odası yapacağım odada 3 taraflı pencere var,düz beyaz tül perde yaptırmıştım daha önceden..Şimdi sadece köşelere tek renk fon düşünüyorum, sade gözü yormayacak şekilde.. Bebek odaları için özel olan perdeleri sevemedim bir türlü, genelde mavi, desenler benzer filan... Büyük yastıklar çok mantıklı eğer yerin yoksa, ihtiyacın olan her yerini destekler, rahat rahat emzirirsin bence :)) Hatta ben de alayım yastık, iyi fikir, her dakika bebeğin odasında olamayabiliriz :)

Alt açma ünitesi konusunda haklısın, çok kullanışlı bencede... Mobilyalar bir gelsin, eğer yer olursa yine İkea'da küçük sifonyer ölçülerinde alt açma ünitesi var, eğer yer olmazsa da geçenlerde gördüğüm bir fotoğraftan esinlendiğim şeyi yapacağım..Sifonyerin üzerine sünger gibi yumuşak bir şey yaptırıp yada satın alıp orada halledeceğim.. Fotoğraf duruyordu sanırım, yükleyeyim fikir olsun sana da :)) $168b47a7219178cdf70f2bf86c43d8dd.jpg

Evet haklısın kız çocuklarını ikna etmek çok daha kolay, süslü püslü hiç bir şeye dayanamazlar :)) Ben riske girip sabit beşik alacağım, sallanma alışkanlığı olmadan kendi kendine ve sadece kendi odasında uyumaya alıştırmak için,en azından deneyeceğim :)) baktım olmuyor, düşüneceğiz o zaman birşeyler :))

umarım öyle bir sorunu olmaz cnm senin bebişin ama dediğim gibi arkadaş tavsiyeleri ve şuan kuzeniminde 2 aylık bebeği var hem kendi odasındaki beşik hemde çocuğun odasındaki beşiği sallanmayan almış kayınvalidesi çocuk sorun yarattığı için şuan 3. bir beşik almışlar sallanan :KK53: gözüm korktu baştan önlem alayım dedim sonuçta onlar sabitlenebiliyorda ilk başta bende sallanmadan yatırmaya çalışacağım aynen senin dediğin gibi alışsın diye ama baktım çocuk sorunlu sallanan kısmını devreye sokarım :KK34:

Merhabaaaa Temmuz anneleri :)

Bebişlerimiz büyümeye devam ediyor, 5. ay bitiren 6. ayını bitirmeye yakın anneleriz her birimiz.. Cinsiyetleri öğrendiğimizden beri kıyafet elışverine başladı pek çoğumuz..Peki ya bebek odaları ile ilgili hazırlıklar ne alemde? Ver mı aramızda yavaş yavaş evinde müsait odası var olup ta mobilya vs düşünmeye başlayan anneler??? :KK6: :KK6: :KK6: :KK6: Birkaç gündür devamlı araştırıyorum, detaylar fazla olmasa da insan bir an önce harekete geçmek için sabırsızlanıyor:))

Bugün bir liste yaptım kendime..Bebeğim erkek olacak, sade bir oda tasarlamaya çalışıyorum.. Çokça bakındıktan sonra hem tarz hem ekonomik olarak bana en uygun yerin İKEA olduğunu farkettim.. Bazı insanlardan duyduğum yorumlar İkea'nın mobilyalarının çok sağlam olmadığı yönünde, ama ben zaten yıllarca kullanacağım bir oda istemiyorum, çünkü 4 yaşlarına geldiğinde çocuklar kendi istekleri doğrultusunda odalarında düzenlemeler yapılsın istiyorlar(mesela benim yeğenim 4 yaşındayken şimşek Mcqueen araba yatağı için paralamıştı kendini) o yüzdev evladiyelik olmasa da olur, ve fiyatları dışarıya göre çok uygun.. Sonuç olarak karyolası,gardrobu,şifonyeri,benim için bir tane emzirme koltuğu ve ayakaltı pufu, tavan lambası, cibinliği ve halı modellerinin tamamına karar verdim ve hepsi sadece 1600TL tutuyor.. İzmir'de yaşıyorum ve genelde mobilyacılarda 2,500TL'nin altında bebek mobilyası yok, tabii çok sağlamlar o ayrı konu:)

Ayrıca tekstil ürünleri için de (nevresim takımı, yorgan,çarşaf,yastık kılıfı, havlu-bornoz,bebek battaniyesi vs..) English Home'da çok şık ve uygun fiyatlı ürünler buldum.. En yakın zamanda başlamak istiyorum alışverişe ama biraz daha beklemem gerek sanırım :KK43:

Burada nasıl resim yükleyebileceğime bakmadım, eğer yükleyebilirsem şeçtiğim eşyaların resimleri var, sizlere fikir olsun..

Sağlıkla kalalım anneler&bebişler :KK49: :KK49: :KK49:Eki Görüntüle 1008723 Eki Görüntüle 1008724 Eki Görüntüle 1008722 Eki Görüntüle 1008725 Eki Görüntüle 1008721 Eki Görüntüle 1008726 Eki Görüntüle 1008727

Güzel bir konu açmışsınız.. Biz de ikeadan düşünüyoruz oğlumuzun odasını.. Beşiğini seçtik şimdiden ama 6. aydan sonra odasını ayıracağım için şimdilik sadece beşiğini alacağız. Bir de doğumdan sonra evi taşıyacağız. Çünkü şu an ayrı bir oda yapmak için yerimiz yok.. Bebişimiz sağlıklı sıhhatli doğsun bakalım, odasını öyle alacağız. Oda konusunda aynı fikirdeyiz. Biz de eşimle çok düşündük ne yapsak, nasıl yapsak diye; sonunda ikeadan mobilya beşik almaya karar verdik. Zaten aklı ermeye başlayınca kendi istedikleri yatakta yatmayı, isteklerine göre bir odada oynamayı istiyorlar. ee 4-5 sene de ikeanın mobilya beşiği yeter de artar bile :KK1:

Güzel bir konu açmışsınız.. Biz de ikeadan düşünüyoruz oğlumuzun odasını.. Beşiğini seçtik şimdiden ama 6. aydan sonra odasını ayıracağım için şimdilik sadece beşiğini alacağız. Bir de doğumdan sonra evi taşıyacağız. Çünkü şu an ayrı bir oda yapmak için yerimiz yok.. Bebişimiz sağlıklı sıhhatli doğsun bakalım, odasını öyle alacağız. Oda konusunda aynı fikirdeyiz. Biz de eşimle çok düşündük ne yapsak, nasıl yapsak diye; sonunda ikeadan mobilya beşik almaya karar verdik. Zaten aklı ermeye başlayınca kendi istedikleri yatakta yatmayı, isteklerine göre bir odada oynamayı istiyorlar. ee 4-5 sene de ikeanın mobilya beşiği yeter de artar bile :KK1:

Teşekkür ederim Benfu :)

Evet idare eder bence de İkea beşikler,çok hor kullanmazsak şayet:) Alternatif olarak bir tanıdıktan bulunabilecek yada uygun fiyata satın alınabilecek bir park yatak ile dengelenebilir, park yataklar çok kullanışlı geliyor bana, gün içinde benim yanımda mutfakta, salonda güvenle içine bırakabileceğim, oyuncaklarına dalıp güzel vakit geçirebileceği bir şey..Mesela hep düşünüyorum bebek varken illaki tuvalet, duş gibi ihtiyaçlarımız olacak, her daim yanımızda biri olmayacak.Park yatak bu bağlamda gündüzleri için tam bir kurtarıcı gibi görünüyor.. Ayyy şimdiden çok mu ilerisini düşünüyorum yoksaa :KK1: :KK1: :KK1: Zaman çok çabuk geçiyor doğumdan sonra diyorlarr :KK53: :KK53: :KK53:

Teşekkür ederim Benfu :)

Evet idare eder bence de İkea beşikler,çok hor kullanmazsak şayet:) Alternatif olarak bir tanıdıktan bulunabilecek yada uygun fiyata satın alınabilecek bir park yatak ile dengelenebilir, park yataklar çok kullanışlı geliyor bana, gün içinde benim yanımda mutfakta, salonda güvenle içine bırakabileceğim, oyuncaklarına dalıp güzel vakit geçirebileceği bir şey..Mesela hep düşünüyorum bebek varken illaki tuvalet, duş gibi ihtiyaçlarımız olacak, her daim yanımızda biri olmayacak.Park yatak bu bağlamda gündüzleri için tam bir kurtarıcı gibi görünüyor.. Ayyy şimdiden çok mu ilerisini düşünüyorum yoksaa :KK1: :KK1: :KK1: Zaman çok çabuk geçiyor doğumdan sonra diyorlarr :KK53: :KK53: :KK53:

Evet, park yatak çok pratik; ama bana itici geliyor nedense... :KK1: Herkes kullandığı için midir bilemiyorum ama aynı mantık mobilya beşiklerde de var. Hem de daha sağlıklı. Hamileyken bile zaman çok çabuk geçiyor ki bebek doğunca sürekli onunla ilgileneceğimiz için bir şey anlamayız sanırım. Daha dün hamile olduğumu öğrenmiştim, bugün 5,5 ay oldu.. Zaman su gibi akıyor... Hepimiz bebeklerimiz için en iyisi olsun istiyoruz. Bebişlerimiz sağlıklı doğsunlar inşallah :nazar:

http://www.kraftbaby.com/urunler.asp?p=2&PID=288&CatID=21
bizde dün bu yatağı aldık kızıma :) içine de antialerjık pamuk yatak aldım. bebeği olan kaç arkadaşım varsa park yatak al dedi bununda birçok özelliği var artık eşimi de ikna etmişken alayım dedim, yoksa bizimkide erken diye diye alışverişe gitmiyordu :) biraz ağladım sızlandım açılışı yaptım :KK70: herkese hayırlı olsun bebişlerimiz güle güle kullansın

http://www.kraftbaby.com/urunler.asp?p=2&PID=288&CatID=21
bizde dün bu yatağı aldık kızıma :) içine de antialerjık pamuk yatak aldım. bebeği olan kaç arkadaşım varsa park yatak al dedi bununda birçok özelliği var artık eşimi de ikna etmişken alayım dedim, yoksa bizimkide erken diye diye alışverişe gitmiyordu :) biraz ağladım sızlandım açılışı yaptım :KK70: herkese hayırlı olsun bebişlerimiz güle güle kullansın

Çok ciciymiş güle güle kullanınn :))
Yalnız dikkatimi bir şey çekti, çocuğun girip çıkması için var olan fermuarlı girişi kullanışsız bulan anneler var, sanırım şey mantığı hanii parkının içinde otursun diye bırakılıyor çocuk ama annesi fark etmeden çıkıyor,bir yerlere gidiyor, Allah korusun o an anneye çaktırmadan tehlikeli bir işe bile girebilir... Ben o sebeple fermuarli giriş çıkış bölmesi olan bir ürün almamak kanısındayım..Ya da ben aşırı pimpirikliyim, bilemedimm :KK30: :KK30: :KK30: :KK30: :KK30:

Perde ve halı rengina daha karar vermedim ama ya krem tonları düşünüyorum yada sarı tonları.. bebek odası yapacağım odada 3 taraflı pencere var,düz beyaz tül perde yaptırmıştım daha önceden..Şimdi sadece köşelere tek renk fon düşünüyorum, sade gözü yormayacak şekilde.. Bebek odaları için özel olan perdeleri sevemedim bir türlü, genelde mavi, desenler benzer filan... Büyük yastıklar çok mantıklı eğer yerin yoksa, ihtiyacın olan her yerini destekler, rahat rahat emzirirsin bence :)) Hatta ben de alayım yastık, iyi fikir, her dakika bebeğin odasında olamayabiliriz :)

Alt açma ünitesi konusunda haklısın, çok kullanışlı bencede... Mobilyalar bir gelsin, eğer yer olursa yine İkea'da küçük sifonyer ölçülerinde alt açma ünitesi var, eğer yer olmazsa da geçenlerde gördüğüm bir fotoğraftan esinlendiğim şeyi yapacağım..Sifonyerin üzerine sünger gibi yumuşak bir şey yaptırıp yada satın alıp orada halledeceğim.. Fotoğraf duruyordu sanırım, yükleyeyim fikir olsun sana da :))Eki Görüntüle 1012528

Sarı çok hoş olur bence,bizim o odada güzel bir tülümüz vs yok o yüzden değiştireceğin.Ama tül yaptırmış oksam ben de senin gibi yapardım.Alt açma ünitesi de güzel fikir,hem yerden tasarruf:)

Ben odayı zürafa,aslan,ağaç gibi orman temalı yapmak istiyorum.Turuncu,yeşil,sarı tonlarında.Kızım olsa pembe isterdim çünkü pembeye bayılırım ama maviyi sevmiyorum pek.Hatta bilgisayarımdaki bazı fikir olsun diye kardettiğim fotoları da paylaşayım.

Ayy cok tatlilar yaa :) cocuk bunlari anlamaya basladiginda hosuna gidecektir,hatta belki arkadas olmaya bile kalkabilir findikkurdu :)
Nette guzel modeller var ama magazalarda ayni guzellikte urun bulamiyorum gibi geliyor,guvenebilsem netten siparis vereym ama onu da yapamiyorum :KK43: insallah gönlüne gore bulursun canimmm:)

Ayy cok tatlilar yaa :) cocuk bunlari anlamaya basladiginda hosuna gidecektir,hatta belki arkadas olmaya bile kalkabilir findikkurdu :)
Nette guzel modeller var ama magazalarda ayni guzellikte urun bulamiyorum gibi geliyor,guvenebilsem netten siparis vereym ama onu da yapamiyorum :KK43: insallah gönlüne gore bulursun canimmm:)

Cnm valla ben de nasıl bulacağım bilmiyorum ama şöyle düşünüyorum mesela güzel süslü bir halı bulsam perdeleri turuncu avizeyle turuncu yapar,etrafa peluş birkaç hayvan ve sticker koyarım veya perdeyi aklımdaki gibi bulsam diğerlerini renkli ama şekilsiz yaparım.Yani bana güzel desenli bir perde veya bir halı yeter gibi geliyor.Mesela yeşil perdeleri aslan figürüyle kenara bağlamışlar,o figür bulunamasa da yeşil perde yapılıp kenara asma parçasına minik peluş hayvancıklar takılabilir.:)

Son düzenleme:
Cnm valla ben de nasıl bulacağım bilmiyorum ama şöyle düşünüyorum mesela güzel süslü bir halı bulsam perdeleri turuncu avizeyle turuncu yapar,etrafa peluş birkaç hayvan ve sticker koyarım veya perdeyi aklımdaki gibi bulsam diğerlerini renkli ama şekilsiz yaparım.Yani bana güzel desenli bir perde veya bir halı yeter gibi geliyor.Mesela yeşil perdeleri aslan figürüyle kenara bağlamışlar,o figür bulunamasa da yeşil perde yapılıp kenara asma parçasına minik peluş hayvancıklar takılabilir.:)

Evet odada halıyla perde işi görütüyor bence de...İlk göze çarpanlar çünkü..Yalnız perde fonunu toplayacak kumaş parçasına minik peluş hayvan takmak bence daha güzel bu görsellerden :)) Bir an gözümde canlandı da..Hatta bende acaba sarı fonlarıma birer minik hayvancık mı taksam dedim :KK1: :KK1: :KK1: :KK1:

Evet odada halıyla perde işi görütüyor bence de...İlk göze çarpanlar çünkü..Yalnız perde fonunu toplayacak kumaş parçasına minik peluş hayvan takmak bence daha güzel bu görsellerden :)) Bir an gözümde canlandı da..Hatta bende acaba sarı fonlarıma birer minik hayvancık mı taksam dedim :KK1: :KK1: :KK1: :KK1:

Tak kuzum mesela sarı aslancıklar olur,filler olur,araba olur çok da tatlı olur.
Ben şimdi bebek odası için kendin yap fikirleri var,onlara taktım.Orjinal şeyler bulursam paylaşırım.:KK34:

Tak kuzum mesela sarı aslancıklar olur,filler olur,araba olur çok da tatlı olur.
Ben şimdi bebek odası için kendin yap fikirleri var,onlara taktım.Orjinal şeyler bulursam paylaşırım.:KK34:

Çok sevinirim..Tek isteğim bebeğimin odasında standartlardan uzaklaşmak :)) Buarada bende son zamanlarda bebek odası dekorasyon vb konularda pinterest'ten çok faydalanıyorum,sana da tavsiye ederim şiddetle :) O kadar güzel şeyler var ki delirmemek elde değil :))))

perde ve halı rengina daha karar vermedim ama ya krem tonları düşünüyorum yada sarı tonları.. Bebek odası yapacağım odada 3 taraflı pencere var,düz beyaz tül perde yaptırmıştım daha önceden..şimdi sadece köşelere tek renk fon düşünüyorum, sade gözü yormayacak şekilde.. Bebek odaları için özel olan perdeleri sevemedim bir türlü, genelde mavi, desenler benzer filan... Büyük yastıklar çok mantıklı eğer yerin yoksa, ihtiyacın olan her yerini destekler, rahat rahat emzirirsin bence :)) hatta ben de alayım yastık, iyi fikir, her dakika bebeğin odasında olamayabiliriz :)

alt açma ünitesi konusunda haklısın, çok kullanışlı bencede... Mobilyalar bir gelsin, eğer yer olursa yine ikea'da küçük sifonyer ölçülerinde alt açma ünitesi var, eğer yer olmazsa da geçenlerde gördüğüm bir fotoğraftan esinlendiğim şeyi yapacağım..sifonyerin üzerine sünger gibi yumuşak bir şey yaptırıp yada satın alıp orada halledeceğim.. Fotoğraf duruyordu sanırım, yükleyeyim fikir olsun sana da :))Eki Görüntüle 1012528

ay canım bu fotograf fıkrı cok guzel cok begendım bebişimiz dogsun ilk işim boyle bır baskı yapıp cerceveletmek

Merhabaaaa Temmuz anneleri :)

Bebişlerimiz büyümeye devam ediyor, 5. ay bitiren 6. ayını bitirmeye yakın anneleriz her birimiz.. Cinsiyetleri öğrendiğimizden beri kıyafet elışverine başladı pek çoğumuz..Peki ya bebek odaları ile ilgili hazırlıklar ne alemde? Ver mı aramızda yavaş yavaş evinde müsait odası var olup ta mobilya vs düşünmeye başlayan anneler??? :KK6: :KK6: :KK6: :KK6: Birkaç gündür devamlı araştırıyorum, detaylar fazla olmasa da insan bir an önce harekete geçmek için sabırsızlanıyor:))

Bugün bir liste yaptım kendime..Bebeğim erkek olacak, sade bir oda tasarlamaya çalışıyorum.. Çokça bakındıktan sonra hem tarz hem ekonomik olarak bana en uygun yerin İKEA olduğunu farkettim.. Bazı insanlardan duyduğum yorumlar İkea'nın mobilyalarının çok sağlam olmadığı yönünde, ama ben zaten yıllarca kullanacağım bir oda istemiyorum, çünkü 4 yaşlarına geldiğinde çocuklar kendi istekleri doğrultusunda odalarında düzenlemeler yapılsın istiyorlar(mesela benim yeğenim 4 yaşındayken şimşek Mcqueen araba yatağı için paralamıştı kendini) o yüzdev evladiyelik olmasa da olur, ve fiyatları dışarıya göre çok uygun.. Sonuç olarak karyolası,gardrobu,şifonyeri,benim için bir tane emzirme koltuğu ve ayakaltı pufu, tavan lambası, cibinliği ve halı modellerinin tamamına karar verdim ve hepsi sadece 1600TL tutuyor.. İzmir'de yaşıyorum ve genelde mobilyacılarda 2,500TL'nin altında bebek mobilyası yok, tabii çok sağlamlar o ayrı konu:)

Ayrıca tekstil ürünleri için de (nevresim takımı, yorgan,çarşaf,yastık kılıfı, havlu-bornoz,bebek battaniyesi vs..) English Home'da çok şık ve uygun fiyatlı ürünler buldum.. En yakın zamanda başlamak istiyorum alışverişe ama biraz daha beklemem gerek sanırım :KK43:

Burada nasıl resim yükleyebileceğime bakmadım, eğer yükleyebilirsem şeçtiğim eşyaların resimleri var, sizlere fikir olsun..

Sağlıkla kalalım anneler&bebişler :KK49: :KK49: :KK49:Eki Görüntüle 1008723 Eki Görüntüle 1008724 Eki Görüntüle 1008722 Eki Görüntüle 1008725 Eki Görüntüle 1008721 Eki Görüntüle 1008726 Eki Görüntüle 1008727

Cnm online görünce sorayım dedim baktın mı mobilyalara aldın mı bişiler?:KK34:

Cnm online görünce sorayım dedim baktın mı mobilyalara aldın mı bişiler?:KK34:

gizzemcim iyi yaptın bu aralar pek bakamadım konulara.. bu haftasonu bir aksilik çıkmazsa çıkıcaz alışverişe :) mobilyaları alıcaz, ufak tefek tekstilleri de başlarım, geçen gün englishhome a gittim bebek odaları için çok güzel şeyler var, kendim için de lohusa döneminde kullanacağım sade desenli pike takımları buldum, onlara bakıcam.. :)

X