2014 ygs/lys günlüğüm

Gamze canım kusura bakmayın konunuza atlamış gibi oldum ama mesajlara göz atarken bu mesajın gözüme takıldı...
PKO varmış sende de galiba canım.
O lanet olası rahatsızlık bende de var ne yazık ki...
İlk olarak 13 yaşımda regl oldum.
İlk zamanlarımda 2-3 ayda bir regl oluyordum,sonra kilo almaya başladım 6 ayda bir olmaya başladım veee ben tam 1 yıl regl olmadığımı biliyorum.
Doktora gittim ilk olarak zayıfla çok faydasını göreceksin dedi.
Düzelmezse yine,ilaç tedavisi yaparız dedi.
Kilom fazlaydı.(80)
Geçen sene evde kaldım,üniversiteye hazırlanıyordum.
Tabi reglım düzensizdi yine.
6 ayda bir falan oluyordum.
Evde 4 kilo daha aldım yıl içerisinde.
Üniversiteye yerleştim.
Böyle olmaz dedim.
Hem PKO rahatsızlığım var,hem aşırı kiloluyum dedim.
Yürüyüş+yediklerime dikkat ettim.
84 kilodan 68'e düştüm yıl içerisinde.
Şu anda adetlerim yine eskisi gibi 2-3 aya indi.
Doktora gittim tekrardan.
Biraz daha ver kilo dedi.
Diyete tekrar başlamayı düşünüyorum ve soğan kürünü uygulayacağım.
Uygulayan herkes çok faydasını gördüğünü söylüyor.
Sen de diyet yap daha doğrusu sadece yediklerine dikkat et.
Emin ol geçmeyecek bir şey değil
.
ben 10 yaşımda oldum ilk adetimi daha sonra hiç olmadım 8.sınıf bittikten sonra yani 12 yaşımdayken doktora gittik ve pko olduğu söylendi ilk doktor emin olabilmek için başka bir doktora yönlendirdi alanında iyi bir doktordu adı tam aklımda değil bir sürü test yaptı küçüktüm pek hatırlamıyorum o da pko olduğunu söyledi ama ben o zaman zayıftım kilo alımı öğrendikten 2 yıl sonra başladı ve bana 2 doktor tarafından da söylenen ömür boyu seninle olacak olan birşey denildi daha geçenlerde tekrar gittim yine aynı şeyi söyledi adetinin biraz düzene binmesi için kilo vermek zorundasın ama bu hep senle olacak bir şey diyet ve ilaç ile kontrol altına alabilirsindedi tam bir tedavisi yok anlayacağın soğan kürü evet işe yarıyormuş ben de duymuştum ama kistleri azaltmak için bir yerde bir pkolunun yazısını okumuştum bir şekilde kistleri yok etmeyi başarmış kurtuldum diye sevinmiş ama belli bir süre sonra tekrar çıkmışlar ortaya.

ben kapandı zannettim.iyi o zaman ordan bakarım.fizik için iyi bi kitap biliyo musun.

Eğer benimm gibi fiziğe sıfırdan başlamak istiyorsan yani durum o kadar vahimse :KK53: Kolay fizik var Fdd nin çok kolaydan anlatıyor yararlı olacağını düşünüyorummmm

o kadar kötü degil de.fem simetri dışında bi kitap arıyorum konuyu iyice pekiştirmek için.karekök zor mu acaba

ben 10 yaşımda oldum ilk adetimi daha sonra hiç olmadım 8.sınıf bittikten sonra yani 12 yaşımdayken doktora gittik ve pko olduğu söylendi ilk doktor emin olabilmek için başka bir doktora yönlendirdi alanında iyi bir doktordu adı tam aklımda değil bir sürü test yaptı küçüktüm pek hatırlamıyorum o da pko olduğunu söyledi ama ben o zaman zayıftım kilo alımı öğrendikten 2 yıl sonra başladı ve bana 2 doktor tarafından da söylenen ömür boyu seninle olacak olan birşey denildi daha geçenlerde tekrar gittim yine aynı şeyi söyledi adetinin biraz düzene binmesi için kilo vermek zorundasın ama bu hep senle olacak bir şey diyet ve ilaç ile kontrol altına alabilirsindedi tam bir tedavisi yok anlayacağın soğan kürü evet işe yarıyormuş ben de duymuştum ama kistleri azaltmak için bir yerde bir pkolunun yazısını okumuştum bir şekilde kistleri yok etmeyi başarmış kurtuldum diye sevinmiş ama belli bir süre sonra tekrar çıkmışlar ortaya.

Sen hiç mi adet olamıyorsun canım?
Sen yine de en kısa zamanda kilo vermek için bir yerlerden başla.
Emin ol çok etkisi olacaktır.
Ben faydasını gördüm.
Her kadında kist olurmuş canım.
Çikolata kisti diyorlar.
Ama zararsız olurmuş onlar.
İşte zararlı olanı PKO'ya neden oluyor.
Ben İbrahim Saraçoğlu'nun videolarını izledim.
Soğan kürüyle ilgili çok şey söylüyor.
Belki sadece o bayanda tekrar başlamıştır.
Herkeste tekrar çıkacak diye bir şey yok ki.
Canım sana bir sorum olacak.
Testosteronlar fazla çalışıyor PKO'da ya hani.
Tüylenme var mı sende?
Benim kollarımda,göbeğimde ve yüzümün kulaklarla birleştiği yerde çok fazla.:KK14:

Sen hiç mi adet olamıyorsun canım?
Sen yine de en kısa zamanda kilo vermek için bir yerlerden başla.
Emin ol çok etkisi olacaktır.
Ben faydasını gördüm.
Her kadında kist olurmuş canım.
Çikolata kisti diyorlar.
Ama zararsız olurmuş onlar.
İşte zararlı olanı PKO'ya neden oluyor.
Ben İbrahim Saraçoğlu'nun videolarını izledim.
Soğan kürüyle ilgili çok şey söylüyor.
Belki sadece o bayanda tekrar başlamıştır.
Herkeste tekrar çıkacak diye bir şey yok ki.
Canım sana bir sorum olacak.
Testosteronlar fazla çalışıyor PKO'da ya hani.
Tüylenme var mı sende?
Benim kollarımda,göbeğimde ve yüzümün kulaklarla birleştiği yerde çok fazla.:KK14:

tüy olmayan bir yerim yok ki:KK1: bir de sadece o bayanda değil bu kistler kendini yenileyen kistler. evet zayıflamanın büyük bir etkisi var tabiki. bu arada sana uydum soğan kürünü tekrar deneyeyim dedim her yanım soğan kokuyor ya nefesim terim her şey kaç kez dişlerimi fırçalayıp 2 kez de duş aldım üstelik:KK14:

Merhaba kızlar ben de mezunum.Bu sene hazırlanacağım inşallah gerçek anlamda. 3 senedir evdeyim gitmiyorum üniversiteye.İstediğim yer olmuyor aslında olması için de bir şey yapmıyorum=( Bu sene yaparım inş. Yazın çalıştım bir işte, para biriktirdim biraz. Özel ders almak istiyorum (kaliteli ve uygun fiyata ders verebilecek birilerini bulursam tabi. Konuşmalarınızı okudum biraz ders dinleyebileceğiniz bir site arıyorsanız eğer ztv'yi öneriyorum size .Her gün konu anlatımı veriliyor belli saatlerde.Ama siz istediğiniz bir konuyu dinlemek istiyorsanız o ücretli ben geçen sene 6 aylık 30 tl paketini yapmıştım ama hiç kullanmadım(düşünün halimin vahimliğini) bu sene o 32 tl olmuş bence çok uygun. sms ile yapmıştım ben kolay birşey yani.Eski ve yeni müfredat diye ayırmışlar ama konular aynı sadece farklı hocalar anlatıyor. Eski müfredattan fizik anlatan bir kadın var bayılıyorum onun anlatımına. google da ztv'yi aratırsanız onun videolarından birkaçı çıkıyordu sanırım ordan bakabilirsiniz.Youtube'da da olması lazım.Umarım işinize yarar...

Merhaba kızlar ben de mezunum.Bu sene hazırlanacağım inşallah gerçek anlamda. 3 senedir evdeyim gitmiyorum üniversiteye.İstediğim yer olmuyor aslında olması için de bir şey yapmıyorum=( Bu sene yaparım inş. Yazın çalıştım bir işte, para biriktirdim biraz. Özel ders almak istiyorum (kaliteli ve uygun fiyata ders verebilecek birilerini bulursam tabi. Konuşmalarınızı okudum biraz ders dinleyebileceğiniz bir site arıyorsanız eğer ztv'yi öneriyorum size .Her gün konu anlatımı veriliyor belli saatlerde.Ama siz istediğiniz bir konuyu dinlemek istiyorsanız o ücretli ben geçen sene 6 aylık 30 tl paketini yapmıştım ama hiç kullanmadım(düşünün halimin vahimliğini) bu sene o 32 tl olmuş bence çok uygun. sms ile yapmıştım ben kolay birşey yani.Eski ve yeni müfredat diye ayırmışlar ama konular aynı sadece farklı hocalar anlatıyor. Eski müfredattan fizik anlatan bir kadın var bayılıyorum onun anlatımına. google da ztv'yi aratırsanız onun videolarından birkaçı çıkıyordu sanırım ordan bakabilirsiniz.Youtube'da da olması lazım.Umarım işinize yarar...

eskiden ben ztv ye evde tvden bakıyordum ama ne oldu frekansı mı degisti bilmiyorum kanal kayboldu

güncellemeyi unutmuşum. bayramın ilk günü çalışmadım onun dışında fizikten çalıştığım konular: hareket, bağıl hareket, dinamik

esen yayınlarının konu anlatımından çalışıyorum palmeyi sene içine bırakacağım

Son düzenleme:
bayram sebebiyle aksayan programım sonucu bugün ve yarını konu ilerletmek yerine geçmişe yönelik test çözümüne ayırıyorum böylece tekrar etmiş olacağım

tüy olmayan bir yerim yok ki:KK1: bir de sadece o bayanda değil bu kistler kendini yenileyen kistler. evet zayıflamanın büyük bir etkisi var tabiki. bu arada sana uydum soğan kürünü tekrar deneyeyim dedim her yanım soğan kokuyor ya nefesim terim her şey kaç kez dişlerimi fırçalayıp 2 kez de duş aldım üstelik:KK14:

O kadar mı berbat canım ya?
Ben de yarın itibariyle içmeye başlıyorum. Adete 15 gün kala için deniliyor ya.
İlk defa deneyeceğim.
Korktum ama...:KK31:

O kadar mı berbat canım ya?
Ben de yarın itibariyle içmeye başlıyorum. Adete 15 gün kala için deniliyor ya.
İlk defa deneyeceğim.
Korktum ama...:KK31:

acayip tiksindim ya ben ki soğana bayılırım çiğ çiğ oturur yerim sumaklayıp. daha önceden yine denemiştim istanbulda dayımlarda kalırken yengemle yatarken içiyorduk 3 gece falan dayanabilmiştim ama bu kadar koku olmuyordu içene kadar oluyordu sadece acaba terden dolayı mı bilemedim o zaman kışın içmiştim hatta karın içine bırakıyordum soğusun diye:KK1:

evet 1 günlük banımın ardından güncellemeyi unuttum dün gece. geçmişe yönelik tekrar yapacağımı söylemiştim matematikten testlerimi bitirip fiziğe geçtim önceleri esen yayınlarından çalışıyordum ama artık palme soru kitabından ilerleyeceğim kenarlarındaki açıklamalar yetersiz kaldığı durumda esenin konu anlatımına başvuracağım. bugün palmeden esende çalıştığım konuların sorularını bitirip iş ve enerji konusuna çalışmayı planlıyorum. Kitap ve deneme siparişi verdim yine en geç cumartesi elime ulaşacaktır. Pazartesi itibari ile deneme çözümlerine başlayacağım.

bugün uyuşukluğum üzerimde daha testleri bitiremedim yeni konuya geçeyim:KK14:
biraz da sıcakların etkisi var( bu bir bahane olmamalı gamze kendi suçunu uyuşukluğunu bahanelere bağlama:KK47:)oturduğum yerde terliyorum saat başı üzerimi değiştiriyorum:KK47: şu yaz bir bitse biran önce

13 ağustos gecesi verdiğim siparişim az önce elime ulaştı. Biyolojisi o kadar tatlı duruyor ki fiziği bırakıp biyolojiye başlayasım geldi :KK1:
kitapların eski basım olmaması hoşuma gitti bir çok yer eski basım gönderiyor bunlar 13 basım. daha sonraki alışverişlerimde bu siteyi tercih edeceğim gibi duruyor. denemeler hiç ilgimi çekmedi şuan sanırım pazartesi başlayacağım çözümlerine:KK1:

X