2015 Nisan Anneleri

Selam arkadaşım. Tuvalet eğitimine karar verdiniz mi. Bir iki güne havalar iyi giderse ben artık bezden kurtaracagim kızımı insallah. Bir market kuaför bir yerde yapacak artık canm . Bizim ev yakın Allahtan ama yinede tutmaması gibi bir ihtimal de olablr. Umdugumuzdan güzel de alisabilirler. O yüzden yaşayıp gorcegeiz kismetse.

Bebisler büyüdü kızlar. Artık gunleriniz nasıl geçiyor. Konuşma durumları nasıl. Ne gibi oyunlar oynuyorsunuz. Saymayı renkleri öğrenen var mi
ramazan bitince inşallah gecen gün yemekten sonra baktım kakasını yapcak hemn aldım tuvalete goturdum kakasını yaptı tuvalete ben şok! bi de bizim tuvaletimiz alaturka . ikea lazımlık alacağım. ben calısıyorum zaten canım annemle parka gıdıyorlar bahcede oynuyorlar su oyunları cocuklarla oynama derkne oylegecıyo konusma durumları cok guzel msallah cok guzel konusuyo belız bıdır bıdır hıc susmuyo. renklerı ogrendı bu ne bu ne dıyınce soylemıyo ama bana kırmızı topu ver mavı topu ver dıyınce hepsını dogru verıyo. saymayıda saklambaçla ogrettım. yumuyo ona kadar sayıyo ısterse dogru sayıyo bazen atıyo 1 6 3 8 oyle sayıyo :KK70: evde oldugum zamanlar kitap okuyoruz . parmak boya cok sevıyor oyun hamuru . park. bı makas aldım tavsanlı cocuk makası onunla kesip prit surup yapıstırıyoruz.

Son düzenleme:
ramazan bitince inşallah gecen gün yemekten sonra baktım kakasını yapcak hemn aldım tuvalete goturdum kakasını yaptı tuvalete ben şok! bi de bizim tuvaletimiz alaturka . ikea lazımlık alacağım. ben calısıyorum zaten canım annemle parka gıdıyorlar bahcede oynuyorlar su oyunları cocuklarla oynama derkne oylegecıyo konusma durumları cok guzel msallah cok guzel konusuyo belız bıdır bıdır hıc susmuyo. renklerı ogrendı bu ne bu ne dıyınce soylemıyo ama bana kırmızı topu ver mavı topu ver dıyınce hepsını dogru verıyo. saymayıda saklambaçla ogrettım. yumuyo ona kadar sayıyo ısterse dogru sayıyo bazen atıyo 1 6 3 8 oyle sayıyo :KK70: evde oldugum zamanlar kitap okuyoruz . parmak boya cok sevıyor oyun hamuru . park. bı makas aldım tavsanlı cocuk makası onunla kesip prit surup yapıstırıyoruz.
Maşallah kızına canm. Allah kolaylık versin hepimize.çok tatlılar Allah hepsine sağlık versin.
Biz bugün tuvalet eğitimine başladık şükür.Ama çok zormuş. Sürekli üst baş değiştir dakikalarca otur bekle falan zor meseleymis. Umraim kolayca atlatieiz. Alaturka ya alistirmak istedim ama sanırım başlangıç için lazimlok daha iyi. Altı komple çıkar gir derken illa cisi oraya buraya kaçıyor. Lazimlikla başlayıp sonra diğerine alostircm kismetse. Bana dua edin lütfen

• Beğen
Reactions: nix
Maşallah kızına canm. Allah kolaylık versin hepimize.çok tatlılar Allah hepsine sağlık versin.
Biz bugün tuvalet eğitimine başladık şükür.Ama çok zormuş. Sürekli üst baş değiştir dakikalarca otur bekle falan zor meseleymis. Umraim kolayca atlatieiz. Alaturka ya alistirmak istedim ama sanırım başlangıç için lazimlok daha iyi. Altı komple çıkar gir derken illa cisi oraya buraya kaçıyor. Lazimlikla başlayıp sonra diğerine alostircm kismetse. Bana dua edin lütfen
allah yardımcın olsun 2. bebek gelmeden baslaman cok ıyı olmus 2. gelince daha zor olurdu. bende ramazandan sonra baslayacagım kısmetse. lazımlık alacagım bende daha pratik geliyor

Kizlar ben de tuvalet egitimine baslayacagim ama lazimliga alisirsa tuvalete gecis zor olmazmi karar veremedim. Benim oglan tuvalete de oturmaz da bilemedim ne yapacagimi

Kizlar ben de tuvalet egitimine baslayacagim ama lazimliga alisirsa tuvalete gecis zor olmazmi karar veremedim. Benim oglan tuvalete de oturmaz da bilemedim ne yapacagimi
İkisi karışık gidiyoruz su an için. Nereye isterse oraya gidiyor. Hamile olduğumdan açıkçası çok zorlanıyorum normal tuvalete oturturken ama ne olsa lazim ligi bırakacak diye çok bunaltmiyorum.kendi bilir. Henüz yeniyiz bir alissinda sonra bakilir. Ama bende normale oturttum ilk

allah yardımcın olsun 2. bebek gelmeden baslaman cok ıyı olmus 2. gelince daha zor olurdu. bende ramazandan sonra baslayacagım kısmetse. lazımlık alacagım bende daha pratik geliyor
Aynen canm ikinci gelmeden halletmeliyiz dedim. Sanırım böyle daha huzurlu olacağız. Ya şimdi ya üç yaşı bekleyecektik. 3 yaş da çok uzun süre. Kendi de bezlenirken hoslanmiyordu. Aynen başlangıçta daha pratik cnn. Çok afedersiniz yaptığını görüp ona el sallamak hoşuna gidiyor. Alaturkadada otururken onu ypiyor Ama bazen sıçramalar oluyor onu yiktmak istemiyordu

herkesin ihtiyaçları farklı canım bizim klozet yok alaturca oldugundan cocugu dusmemesı ıcın benım tutmam lazım.oda zor oluyor. eger klozetiniz varsa klozet aparatı kullan. şu an imkanlar lazımlığı işaret ediyor bizim için. sonra nasıl tuvalete alışıcak bilmiyorum . orasınıda o zaman düşüneceğiz :KK70:

merhaba kızlar ctesi bezi cıkardık. ilk gün fena değildi.bi kaç kez kaçak oldu tuvalete her götürdüğümde çişini yaptı. gecede iyice daldıktan sonra bezi taktım sabah uyanır uyanmaz tuvalete goturdum yaptı. pazar 2. gün gündüz tam bir felaketti. her cişi altına kacırdı tuvalete yapmak ıstemedı her goturdugunde yapmıcam ıstemıyorum dıye cıglık attı. halıya yataga her yere yaptı.kakasını az altına kacırdı gerısını tuvalete yaptı. sadec bı kez aksam babasına soyledı onuda tuvalete yaptı. aksam uyuttum ıyıce dalınca bezı bagladım. sabah 6 ya kadar bez kuruydu. 6 da bı uyandı o ara ısemıs . tuvalete gotureyım dedım ıstemedı. bu sabahta uyanınca goturdum tuvalete 15 dk bekledık yaomadı. anneme bıraktım ordada yapmamıs henuz altınada yapmamıs bu da bı gelısme :KK70: bugun 3. gun hafta ıcı mecburen annem devam edecek. ıkea lazımlık sıparıs ettım belkı o daha kolay olur bugun gelecek. gerı donus yapmak ıstemıyorum ınsallah alısır erken mı dıye dusunuyorum ama herseyı konusan anlatan anlayan bı cocuk . bunu da atlatırız ınsallah

dün 3. gün 2 kere altına kacırmıs ben ısteyken. aksam 6 da aldım annemde lazımlıgıyla tanıstı bı guzel işedii. dışarı cıkardım oynaması ıcın kaka yapacagaını bılıyordum . ama oyuna daldı eve cıkmak ıstemedı. bı ara ''anne kaka' dedı suclu suclu gozlerıme bakarak bı parca kacrımıs tamam gerısını tut sakın yapma dedım dogru eve kostuk lazımlıga oturdu yaptı kalanını. yatmadan once 1 kez daha işedi. ve bezsız bı sekılde uyuttum . uyuyunca sortun uzerınden bez taktım. ama yıne sabaha karsı 6 da uyandı tuvalete gıtmek ıstemedı altına yaptı. sonra 8 bucukta uyandı lazımlıga cıs yaptı.anneme bıraktım sabah. 4. gun bugun henuz kacak olmamıs az once bezsız bı sekılde uyutmus annem . macera devam ediyor

dün 4. günü 1 kacakla kapattık annem alıp komşuya gitmiş orda kacırmıs. aksam 6 da aldım 6 bucukta işedi. 9 bucuga kadar tuttu. artık 2-3 saat tutabılıyor çişini. ama dün hiç kaka yapmadı. tuvalete 3 kez gidip 15 dk oturduk ama yapmadı. arada boyle 1 gun yapmadıgı oluyor. gece yıne ıyıce dalınca bezledım. sabah uyanır uyanmaz cıkardım. sanırım hıc yapmamıs beze bu kez yada cok az yapmıs bez emmıs olabılır kokladım cıs kokusu gelmedı. kalkar kalkmaz tuvalete gıttık bı guzel işedi. anneme bırakıp işe geldim. bugün 5. gün hala çişim geldi kakam geldi demiyor ben götürünce yapıyor.ikea lazımlık hayatımı kurtardı tam oturma saglıyor cok rahat bence onun için. macera devam ediyorrrrrr

annem konuştum az önce teyzeme gitmişler kahvaltıya. lazımlıgıda goturmusler. kakam geldı demiş kakasını yapmış 1 kez de cısım geldı demıs onuda yapmıs. soylemeye baslıcak galıba yavas yavas sukurler olsun. paranoyak oldum her dk cocugun poposunu gozlemekten hıc bı ıs yapmaz oldum.

dün 5. gün sıfır kaçak. gece çaktırmadan bez bagladım ama hiç yapmamıştı. sabah tuvalete gıttık cısını yaptı. anneme bıraktım annemle konustum az once gızlıce kapının arkasında kakasını yapmaya calısırken yakalamıs :KK70: hemen lazımlıga gıtmıs bıraz yapmıs bıttı demıs cıkmıslar. cıktından sonra biraz kaka da altına yapmış :KK70: ne güzelde sevinmiştim halbu ki öğrendi diye. kaka için biraz daha vaktımız var demek ki. bitip bitmediğini anlayamadı demek ki. tabi ben olsam onun bitti dediğine inanmaz biraz daha otuttururdum. telefonda konuştuk ben hiçbişey sormadan anne biraz kaka yaptım altıma diyor :KK70: yanlış yaptıgının farkında .

dün 5. gün sıfır kaçak. gece çaktırmadan bez bagladım ama hiç yapmamıştı. sabah tuvalete gıttık cısını yaptı. anneme bıraktım annemle konustum az once gızlıce kapının arkasında kakasını yapmaya calısırken yakalamıs :KK70: hemen lazımlıga gıtmıs bıraz yapmıs bıttı demıs cıkmıslar. cıktından sonra biraz kaka da altına yapmış :KK70: ne güzelde sevinmiştim halbu ki öğrendi diye. kaka için biraz daha vaktımız var demek ki. bitip bitmediğini anlayamadı demek ki. tabi ben olsam onun bitti dediğine inanmaz biraz daha otuttururdum. telefonda konuştuk ben hiçbişey sormadan anne biraz kaka yaptım altıma diyor :KK70: yanlış yaptıgının farkında .
Tam olarak ogrenmesi biraz zaman alır canm ama maşallah hızlı ilerliyorsunuz

• Beğen
Reactions: nix
bu gece ilk kez bezsiz uyuttum. 10 bucuk gibi uyudu. 8 de uyandı. uyanınca tutamadı heralde mınıcık kacırmıstı hemen tuvalete gıttık işedi. bugün annemde yok babası bakacak. bakalım neler olacak. artık geceleri de bezsiz uyutacağım. bugün 6. gün. ben söylemesini beklemeden 2 saatte bir götürüyorum tuvalete. ama haftasonu söylemesini bekleyeceğim. çünkü bence çişim geldi kakam geldi dediği an tuvalet eğitimi bitmiştir diyeceğim.

4 gecedir bezsiz uyuyor. geceleri hallettik. kuru kalkıyor hemen tuvalete gıdıyoruz yapıyo çişini. ama kakayı halledemedik. ctesi yapmayı reddetti kac kere goturduysem yapmadı aksama kdr bekledık e barı bı parka gıdelım dedık gıttık ve gıtmemızle kaka kacırması bır oldu. hmn eve donduk az kacırmıstı devamı ıcın lazımlıga koydum yapmadı. pazar gunu dunde aksama kdr tuttu kakasını. cısını yapıyo ama kaka yapmıcam dıye ınat ettı. aksam 6 bucukta yıne kacırdı kakayı neyseki bu sefer kalan kakayı yaptı. bıraz bana ınat yapıyo gıbıme geldı. çişi hallettık 2. haftaya basladık bugun ınsallah bu haftada kakayı hallederiz.

bugün 10. gün kaka problemi devam etmekte geldiği zaman soylemıyor . saklanıp altına kacırınca soyluyor. dun kapı arkasında kacırmıs halde yakaladım yine :KK43: acele etmıyorum . toplam 1 ay sure verdım kendıme ve kızıma basaracak ınanıyorum.

Bizde wc işini hallettik çok şükür. nix nix cim 2 saatte bir wc ye götürmektense sormak daha iyi oluyor.
-Çişin geldi mi?
-Yok
-Gelince söyle tamam mı şeklinde:) bir süre sonra sen sormadan gelince kendisi söylüyor.Bizim 2 hafta oldu kaçamak olmuyor.Birde ben gece bezini de kestim hemen 2 kere yaptı sadece sonra bir daha yapmadı.Bez olayını bitir hiç bir şekilde bağlama yok et:)

Kızlar neler oynuyorsununuz çocuklarla. Kitap okuyorum ama konuşması net değil. Ben anlıyorum birtek kendince herşeyi söylüyor aslında.
Birde hala gece gündüz kesik uyuyoruz nasıl geçecek ne zaman bitecek bilmiyorum.

Bizde wc işini hallettik çok şükür. nix nix cim 2 saatte bir wc ye götürmektense sormak daha iyi oluyor.
-Çişin geldi mi?
-Yok
-Gelince söyle tamam mı şeklinde:) bir süre sonra sen sormadan gelince kendisi söylüyor.Bizim 2 hafta oldu kaçamak olmuyor.Birde ben gece bezini de kestim hemen 2 kere yaptı sadece sonra bir daha yapmadı.Bez olayını bitir hiç bir şekilde bağlama yok et:)
yok canım 2 hafta oldu kesinlikle bez yok kaldırdım bile bezleri. gece gündüz hiç çiş kaçağı olmuyor. çişi gelince söylüyor artık . ama kaka problemi devam ediyor. bi gün söyluyor. 1 gün yapmamak için direniyor tutuyor. 1 gün altına kacırıyor kalanı tuvalete yapıyor. annem yoktu bi ara degısık kısıler baktı o yuzden duzenı sarsıldı. 1 haftaya onuda hallederiz ınsallah.

X