2015 Şubat Anneleri

İnşallah inşallah ben dayanamıyorum yani bazılarınız değer falan demiş ama henüz annelik bile hissetmiyorum yani değer mi bilemem. Çok zor günler geçiriyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım sen kazayla mı hamile kaldın?

Canım sen kazayla mı hamile kaldın?

Yooo çok isteyerek hamile kaldım bi yıl üç ay oldu evleneli artık bebeğimz olsun dedk ama çok zorlanıyrm ve gözm korktu hamilelik sürecinin bu kadar zor oldugunu tahminetmemiştim

Yooo çok isteyerek hamile kaldım bi yıl üç ay oldu evleneli artık bebeğimz olsun dedk ama çok zorlanıyrm ve gözm korktu hamilelik sürecinin bu kadar zor oldugunu tahminetmemiştim

İyi o zaman valla ben pişmansın bu yüzden de psikolojin kötü falan sandım. İkiz olunca bütün sıkıntılar artıyo tabi benim de ikizdi ama biri gelişemedi. Allah yardımcın olsun. Umarım 3 aydan sonra geçer sıkıntın.

Bende ucuzunu aldım kız bakma kirala diye tutturdular da gelinliği kiralık bulamadık Allahtan kınalığımı bile annem dikti benim gelin almada kardeşlerim arabanın önüne geçti diye kavga çıkıyordu neymiş o tür şeyler taş devrinden kalmaymış :) amann hiç düşünmemek lazım aslında

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben de kiralık aradım bulamadım onlarda aradı bulamadı mecbur aldılar ki o paraya şimdi bi abiye dikiyorlar. Ben kına sevmediğim için yapmadım hoş yapsamda almazlardı. Evet düşünmemek lazım şu hamiş halimle aklıma geldikçe sinir oluyorum. Ah azcık çirkef olaydım alttan almayaydım ama içinde yok he diyip geçtim salaklığımdan :) herkes bir çeşit işte napalım kader diyip geçelim :)

kızlar az önce birden bire açlık hissi geldi ama öyle böyle değil.mutfağa koştum resmen ve yediğim şeyde dün görmeye bile tahammül edemediğim zorla pişirdiğim yemek.kıtlıkyan çıkmış gibi yermi insan ya hamileliğimden önce bile bu şekil yemek yememişimdir.tabağa bile dökmeden tencereden yedim ya inanılır gibi değil.hem bir yandan sevindim günlerdir sonunda boğazımdan düzgün bir yemek geçti diye.bir yandan da korktum böyle birden bulantı kesilipde bukadar yemek yenirmi diye. :KK56:

Ee yavaş yavaş düzeliyoruz artık hemşerim inşallah daha da iyi olacağız :)

İyi o zaman valla ben pişmansın bu yüzden de psikolojin kötü falan sandım. İkiz olunca bütün sıkıntılar artıyo tabi benim de ikizdi ama biri gelişemedi. Allah yardımcın olsun. Umarım 3 aydan sonra geçer sıkıntın.

Pişmanım da denilebilir çok mutsuzum😞

Ben de kiralık aradım bulamadım onlarda aradı bulamadı mecbur aldılar ki o paraya şimdi bi abiye dikiyorlar. Ben kına sevmediğim için yapmadım hoş yapsamda almazlardı. Evet düşünmemek lazım şu hamiş halimle aklıma geldikçe sinir oluyorum. Ah azcık çirkef olaydım alttan almayaydım ama içinde yok he diyip geçtim salaklığımdan :) herkes bir çeşit işte napalım kader diyip geçelim :)

Boşver tatlım sen eşinle bebişinle mutlu ol gerisi hikaye :)

Canım benim de migrenim sık sık tutuyor eskiden böyle olmazdı hormonlarla alakalı sanırım.İlaç kullanmıyorum ama emziren ve hamileler için bi tane ağrı kesici var diye biliyorum minoset o da.Ama migrene pek fayda etmiyor tabii.Geçmiş olsun.

Ne güzel söylemişsin canım benim ama azıcık çevre de duyarlı olsa daha iyi olurdu değil mi?Üstüne gıcık etmek için uğraşıyorlar nefret ediyorum artık :KK20:

Canım zaten bizimkiler kışın doğacağı için şu anda da kışlık şeyler ortalıkta olmadığı için çok da verimli alışveriş yapılamaz diye düşünüyorum.Tabii zıbın filan olabilir onlara her zaman ihtiyacın olacak.Örgü vs de biraz havalar soğusun başlıcam hem strese de iyi geliyor bir de yenidoğan için olduğu için bir günde bitiyo yelekler filan bilmiyorum demeyin nette videoları bile var bebişinize kendiniz birşeyler yapınca kendinizi daha iyi hissedersiniz :KK6:

Geçmiş olsun.Tiroid daha önceden var mıydı yoksa hamileliğe bağlı olarak mı çıktı acaba?İlaçlarını düzgün almalısın canım bebeğin beyin gelişimi için çok önemli ilaçlar onlar.Kansızlık içinse eğer yiyebiiyorsan leblebi-kuru üzüm karışımı yap bi kavanoza gidip geldikçe yersin :emir_bebek: Hem tok tutar hem de faydasını görürsün inşallah.

Ah canım migren çok zor umarım olabildiğince hafif atlatırsın. Minoset normal ağrıyı geçirmiyo benim. Migrenin yanından geçemez. Açık havaya çıktım iyi geldi geçti neyseki.

Yine kus kus kus safra mafra ne varsa o değil midem cikacak ama cikmiyoo.. Ağlamaktan gözler sisti. Midem çok agriyor yaz..

hoff benimde öyle kızlar ya.çok kusma yok bulantıda azar azar var ama gel görki hiç birşey yemeye tahammülüm yok yemek yemiyorum hiç.öyle meyveyle geçiştiriyorum.bulantı illetinden tez zamanda kurtulalım inşallah.sürekli içimden YA ŞAFİ diyorum inşallah bu mübarek günlerde yardım eder hepimize Rabbim.bu bulantı için çok bekleyen var denebilir ama gerçekten zor.oyy:KK50:

Boşver tatlım sen eşinle bebişinle mutlu ol gerisi hikaye :)

Ayyynen öyle canım :))

arkadaşlar bugun kontrolüm vardı.herşey yolundaymış çok şükür:nazar::KK49:.minik bebişin kalp atışlarını dinledik yine.:nazar::nazar::bu sefer hazırlıklıydık sesini kaydettik.aklıma geldikçe dinliyorum.zevkten dört köşe oluyorum.sizlere de tavsiye ediyorum arkadaşlar muayene gittiğinizde kayıt yapın.
bu arada biraz önce bi doktorun sitesinde folik asitin 8.haftadan sonra bi öneminin olmadığı yazıyodu.bebeğin ihtiyacı kalmıyomuş.tabi ne derece doğru bilmiyorum.

Yine kus kus kus safra mafra ne varsa o değil midem cikacak ama cikmiyoo.. Ağlamaktan gözler sisti. Midem çok agriyor yaz..

Kuzum sen bi kendine gelemedin ya üzülüyorum haline çok halsiz kalıyorsun. Umarım tez zamanda biter şu sıkıntılarında sağlıkla bebişini karnında büyütmenin tadını çıkarırsın.

Bende de ogurtu var surekli. Cok bisey yemedim kusamiyorum da surekli ogurme hissini tutmaya calisiyorum. Bi yandan da cok sicak kendi kokumdan midem kalkiyor

arkadaşlar bugun kontrolüm vardı.herşey yolundaymış çok şükür:nazar::KK49:.minik bebişin kalp atışlarını dinledik yine.:nazar::nazar::bu sefer hazırlıklıydık sesini kaydettik.aklıma geldikçe dinliyorum.zevkten dört köşe oluyorum.sizlere de tavsiye ediyorum arkadaşlar muayene gittiğinizde kayıt yapın.
bu arada biraz önce bi doktorun sitesinde folik asitin 8.haftadan sonra bi öneminin olmadığı yazıyodu.bebeğin ihtiyacı kalmıyomuş.tabi ne derece doğru bilmiyorum.

Gözün aydın tatlım :)) ben de kaydettim sesi ama sevinçten ağlamaktn alet oynayınca sesi fazla dinleyenedik. 3-4 atış var kayıtta onunla yetiniyorum tabi arada benim ağlarkenki hönkürmelerim olmasa daha iyi olabilirdi :KK70: folik asiti bende o şekilde okudum biyerde ki zaten folik asit bebeğin beyin gelişiminde etkin rolu olan birşey eh şuan bizim minnaklrın kolu bacağı oynar hale geldi ben 8+3 üm. Önümüzdeki hafta kontrole gidince sorucam doktoruma bırakayımmı diye. Belki vitamine geçiş yapar

Gözün aydın tatlım :)) ben de kaydettim sesi ama sevinçten ağlamaktn alet oynayınca sesi fazla dinleyenedik. 3-4 atış var kayıtta onunla yetiniyorum tabi arada benim ağlarkenki hönkürmelerim olmasa daha iyi olabilirdi :KK70: folik asiti bende o şekilde okudum biyerde ki zaten folik asit bebeğin beyin gelişiminde etkin rolu olan birşey eh şuan bizim minnaklrın kolu bacağı oynar hale geldi ben 8+3 üm. Önümüzdeki hafta kontrole gidince sorucam doktoruma bırakayımmı diye. Belki vitamine geçiş yapar

evet tatlım.sor gittiğinde, haftaya cuma bende gidicem ben de sorucam.ben 7+6 yım sende 4 gün önce.hayırlısı Allahtan.biz haftaya cumartesi memlekete gidicez.ağustosun 25 ine kadar orda kalıcam.doktora orda gidicem 25 ine kadar.artık ikili test ve burun kemiği ölçümünü orda yaptırırım.

kızlar birbirimize ne kadar bağlıyız dimi yaaaa
topikcenek kusup topikcenek öğürüyoruz:KK53:
midem bulanmıyo diyenler bile yavaş yavaş çıkarmaya başladı
bende bugün içimde bişey kalmadığı için mide suyumu çıkarmaya başladım
öğürtü geğirti içimde bişey olmadığı için wc ye gitsemde bişey çıkmıyor

yüce rabbim hepimize en kısa zamanda şifa versin bizde atlatalım en kısa zamanda bu günleri ve gebeliğimizin keyfini çıkaralım:KK16:

kızlar birbirimize ne kadar bağlıyız dimi yaaaa
topikcenek kusup topikcenek öğürüyoruz:KK53:
midem bulanmıyo diyenler bile yavaş yavaş çıkarmaya başladı
bende bugün içimde bişey kalmadığı için mide suyumu çıkarmaya başladım
öğürtü geğirti içimde bişey olmadığı için wc ye gitsemde bişey çıkmıyor

yüce rabbim hepimize en kısa zamanda şifa versin bizde atlatalım en kısa zamanda bu günleri ve gebeliğimizin keyfini çıkaralım:KK16:

Ben tutuyorum kusmayi hic sevmem. Ama tuttukca kotu oluyor sanki. Ogg
Bugun 8+3 um. En azindan 4 hafta hatta 6 hafta var bulantinin gecmesine. Yani oglanda oyle olmstu

X