2016 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    391
Merhabalar..uzun zamandır burdayım takipteyim.2016 agustos annesiyim bir kızım var..ve yeniden hamile oldugumu öğrendim bu hafta.sevinemiyorum cünkü eşim asla istemiyor..bu konuda çok kararlı asla geri adım atmıyor..kızımız daha kücük nasıl yapıcaz nasıl olucak onuda bizide cok etkilicek diye düşünüyor.yalnızız ailelermiz uzakta.cok kararsızım benim aklımda aldırmak düşüncesi yoktu ama o kadar soğuttuki beni kafam cok karısık naparm nasıl yaparm bi başıma:KK43:varmı benm gibi olan bunları yaşayan:KK43:

Merhabalar..uzun zamandır burdayım takipteyim.2016 agustos annesiyim bir kızım var..ve yeniden hamile oldugumu öğrendim bu hafta.sevinemiyorum cünkü eşim asla istemiyor..bu konuda çok kararlı asla geri adım atmıyor..kızımız daha kücük nasıl yapıcaz nasıl olucak onuda bizide cok etkilicek diye düşünüyor.yalnızız ailelermiz uzakta.cok kararsızım benim aklımda aldırmak düşüncesi yoktu ama o kadar soğuttuki beni kafam cok karısık naparm nasıl yaparm bi başıma:KK43:varmı benm gibi olan bunları yaşayan:KK43:
Biz de yaşadık aynı duyguları , üstelik hamile kaldığımda henüz 1,5 yaşındaydı, ama ne eşim ne ben aldırmayı düşündük . Zamanla güzelliklerini gördük bu fikre alıştık. Çünkü kızımız çok istememize ve bir aşılamanın üzerine 3 sene sonra doğal yolla oldu ve bu bize allah un bir hediyesiydi. Bu ise hiç uğraşmadan geliverdi , zaten bir kardeş düşünürken sırf erken geldi diye aldırmak olmazdı. Siz de iyi yanlarını görmeye çalışın, İnanın ben de eşiniz gibiydim ama şimd şükrediyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum :)

Selam kızlar ne zamandır buraya bakmıyordum , şifremi bile zor hatırladım açıkcası :) Tuğba hamile olduğunun haberini almıştım , sağlıkla kucağına almışsın çok şükür , allah analı babalı büyütsün inaşşalah :)
Hilal sen nasılsın? Sorunlarınızı bi şekilde çözmüşsünüz, çok sevindim , inşallah daha iyisi de olur sizin için :)
Bu arada ben de hamileyim çok sürpriz oldu bizim için, çalıştığımdan dolayı bu kadar erken düşünmüyorduk, Doğuma da 2 ay kaldı Allah’ın izniyle
Bunda da kızımdaki gibi erken Doğum riskim var maalesef o yüzden evde yatıştayım yine, ama inanıyorum ablası gibi zamanlı gelecek :) bu arada 2. Erkek :)

Biz de yaşadık aynı duyguları , üstelik hamile kaldığımda henüz 1,5 yaşındaydı, ama ne eşim ne ben aldırmayı düşündük . Zamanla güzelliklerini gördük bu fikre alıştık. Çünkü kızımız çok istememize ve bir aşılamanın üzerine 3 sene sonra doğal yolla oldu ve bu bize allah un bir hediyesiydi. Bu ise hiç uğraşmadan geliverdi , zaten bir kardeş düşünürken sırf erken geldi diye aldırmak olmazdı. Siz de iyi yanlarını görmeye çalışın, İnanın ben de eşiniz gibiydim ama şimd şükrediyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum :)

Başakcım çok sağol sen nasılsınn?? Ay hamileymişsin inanmıyorum. Allah kolay doğum nasip etsin sağlıkla inşallah..
Erkekmiş 2. De güzel işte hem kız hem oğlan tabi öncelikle sağlık da.. ben daha uzakta görüyorum 2. Yi ama dediğin gibi Allah verirse başka.. ama zaten biz sorunları ancak çözüyoruz da ben 4-5 yaşından önce düşünmüyordm hayırlısı inşallah.

Bence de zamanında doğar inşallahhh paşa.

Eki Görüntüle 2182105
Sevdoşa hiç benzemiyor gözleri çekik gibi . Annem Eylül ün başında gelecek canım doğum o zamana gözlüğü için iznini ona göre ayarladı ben kvalidemlerdeyim. Kıskandı kardeşini kucağımda görse bırak şunu diyor :KK70: Korkuyorum zarar vermesinden Allaha emanet kuzularımız.
Oy maşallah Allah nazardan korusun çok tatlı annesi. Allah annesiyle babasıyla birlikte büyümeyi nasip etsin. Sana kolaylıklar versin cidden.

Başakcım çok sağol sen nasılsınn?? Ay hamileymişsin inanmıyorum. Allah kolay doğum nasip etsin sağlıkla inşallah..
Erkekmiş 2. De güzel işte hem kız hem oğlan tabi öncelikle sağlık da.. ben daha uzakta görüyorum 2. Yi ama dediğin gibi Allah verirse başka.. ama zaten biz sorunları ancak çözüyoruz da ben 4-5 yaşından önce düşünmüyordm hayırlısı inşallah.

Bence de zamanında doğar inşallahhh paşa.
Biz de daha yeni idrak ediyoruz :p
Bu işler nasip kısmet işi biraz da , şimdi gelmek istiyorsa gelsin :) inşşalah allah size de o günleri gösterir hayırlısıyla:dua:

Merhaba :) bu sefer de ağustos annesi oldum ben. 22 Ağustos bayramın 2. Günü akşam 7 de normal doğumla aldım oğlumu kucağıma çok şükür. Bu kokuyu yeniden duymak muhteşem bişey. Doğumum öncesi sonrası ilkinden farksız oldu yine eşim gelsin diye dua ettim doğum boyunca. Kader :)

Öpüyoruz sevdoş, arif tuna ve ben:anne::emir_bebek:
Gözün aydın olsun ne güzel haber :anne::emir_bebek:
Sağlıkla büyüsünler
:nazar:

Kızlar selamlar uzun zaman oldu girmedim. Sorunlarımla da buraları boğmak istemedim zaten...

Esim eski haldeyken cidden tam bosanmaliktı zaten ben de bosanma karari vermistim ama ne zaman ki ciddi oldugumu anladi hayatimizda pek cok seyi degistirdi. Oncelikle kv yi devreden cikardik. Cocugumuza artik kv bakmiyor, bi suredir annem bakti bakici ariyoruz hala bulduk gibi insallah zaten seneye krese verecegiz.

Esim evde her ise el atmaya basladi yanda en azndan ben kibarca soyelrsem yapiyor artik. Kizim da baba baba demeye basladikca kucagina atildikca onun da buyuk etkisi oldu. Dayanamiyor artk kizina da. İlgileniyor oldukca.

Yontcak yeri daha yok mu? Cok... ama en azindan kizim icin son kez denemeye degerdi.

Yaaaa ne güzel haberler bunlar, kızın adına bu habere çok sevindim canım :KK200::KK19:
İnşallah daha daha toparlar kendini...
Yada kalanlara sen göznü kapayacaksın canım:KK51:

Kuzum da 2 yasini gecti iste cogunuzunki
gibi bir dillendi bir dillendi masallahh :nazar: su an İstanbulda, ilk defa biraktim mecburen artik annem de yoruluyor cok ama bakici gorusmemiz var bu ara. Haftaya gelecekler annemle o zamana insallah soyle duzgun bi bakici bulalm da tekrar ayri kalmayalm dua edin kizlar :KK37:

Bakıcı olayı sıkıntı canım. Kolaylıklar diliyorum. Bizde 10 ay kadar bakıcı da kaldık sağolsun baktı tabi ama hamile kaldı mecbur bıraktık. şimdi anane ve babane bakıyor dönüşümlü... Bir daha cesaretim yok bakıcı olayına.
Kreşler 2 yaşta alıyor biliyorsun bana sorarsan kreş mi bakıcı mı... Kreş derim birçok anlamda daha iyi olacak emin ol. 2/3 yaş grupları da var.:KK15:
Bende ilk fırsatta vereceğim masal kızımı
:KK200:

Selam kızlar ne zamandır buraya bakmıyordum , şifremi bile zor hatırladım açıkcası :) Tuğba hamile olduğunun haberini almıştım , sağlıkla kucağına almışsın çok şükür , allah analı babalı büyütsün inaşşalah :)
Hilal sen nasılsın? Sorunlarınızı bi şekilde çözmüşsünüz, çok sevindim , inşallah daha iyisi de olur sizin için :)
Bu arada ben de hamileyim çok sürpriz oldu bizim için, çalıştığımdan dolayı bu kadar erken düşünmüyorduk, Doğuma da 2 ay kaldı Allah’ın izniyle
Bunda da kızımdaki gibi erken Doğum riskim var maalesef o yüzden evde yatıştayım yine, ama inanıyorum ablası gibi zamanlı gelecek :) bu arada 2. Erkek :)
Vaktiyle sağlıcakla gelsin inşallah :nazar:

Cok saolun kizlar, maalesef bu durumda ilac tedavisi olmuyormus. Direk cerrahi mudahale gerekliymis. Cok sik gorunen birsey degil. Biliyer atrezi diye literature gecmis. Erken teshis gercekten cok onrmli, vucut bunu nasil yapabiliyor anlamadim. Detayli ultrasonda safra kesesi hersey normaldi,dogdugunda yapilan testlerde de ayni sekilde. Ama ne olduysa bu 50 gunde olmus,safra kesesi kendini yok etmis dedi doktor,dolayisiyla karacigerden gelen safra kana karisiyor bura karacigeri cok ciddi yoruyor, bu ileriki durumlarda karacigeri biririyormus. Vucuda yayilan safra yuzunden sarilik gibi gorunuyormus. Problem karaciger ile safra bahlantisinda, safra cikisini ince bagirsaga baglamakari gerekiyor cok acil olarak. Suanda konulan teshis bu. Pazartesi gunu cekilen mr lada cerrahi mudahalenin dogrulugi tespit edilecek be en hizlisindan ameliyat olacak. Yoksa durum dahs kotu, zamanla yarisiyoruz.

Nymeriacım merhaba bu msj 2 yıl önce atmışsın umarım msjmı okursun öncelikle inşllh bebeğin sağlıklı bi şekilde büyür güzel günler görür. Yaşadığınız durum aynı şekilde benimde yiğenimde çıktı bebeğimiz henüz 50günlükken amelyat oldu çok zor bi süreç Rabbim kolaylık versin senin de dediğin gibi çok nadir rastlanan bi hastalık o yüzden insan bu durumla uğraşan kişileri bulup irtibat halinde olmak istiyo aklımıza takılan bazı sorular oluyo bize bu konuda yardımcı olabilir misin sürecinizle ilgili nasıl gelişmeler oldu hangi durumlara hazırlıklı olmalıyız sorcak çok şey var ama hangi birini sorayım bilemiyorum bizimle irtibata geçersen çok seviniriz

Nymeriacım merhaba bu msj 2 yıl önce atmışsın umarım msjmı okursun öncelikle inşllh bebeğin sağlıklı bi şekilde büyür güzel günler görür. Yaşadığınız durum aynı şekilde benimde yiğenimde çıktı bebeğimiz henüz 50günlükken amelyat oldu çok zor bi süreç Rabbim kolaylık versin senin de dediğin gibi çok nadir rastlanan bi hastalık o yüzden insan bu durumla uğraşan kişileri bulup irtibat halinde olmak istiyo aklımıza takılan bazı sorular oluyo bize bu konuda yardımcı olabilir misin sürecinizle ilgili nasıl gelişmeler oldu hangi durumlara hazırlıklı olmalıyız sorcak çok şey var ama hangi birini sorayım bilemiyorum bizimle irtibata geçersen çok seviniriz

Öncelkle çok geçmiş olsun rabbim şifa versin. Kızım cerrahi yoğun bakımda iken serviste aynı hastalıktan yatan bir bebek vardı. Barsaktan safra kesesi yapmışlardı. Sonrasında taburcu oldu gastroentoloji bölümnde takipli idi. İnşallah iyidir durumundan bilgim yok. Ameliyat ile sizin bebeğinizde toparlayacktır inşallah @nymeria-burcu ile iletişeme geçmek istemişsin tesadüfen gördüm insta hesabından iletişime geçebilirsin canım burcu_alp_anac

Vaktiyle sağlıcakla gelsin inşallah :nazar:
Teşekkğr ederim inşallah, instadan takip ediyorum masal kızın maşallahı var, benim de erken doğum tehlikem olduğu için ilkinde çok tedirgin olmuştum , seni gördükçe içim parçalanıyordu hem de korkuyordum ama masal kızı gördükçe korkumu yendim resmen , bu bebeğimde daha rahatım ne zaman gelmek isteyeceklerse o zaman geliyorlar .. allah hepsine sıhhat uzun ömür versin :dua::nazar:

Öncelkle çok geçmiş olsun rabbim şifa versin. Kızım cerrahi yoğun bakımda iken serviste aynı hastalıktan yatan bir bebek vardı. Barsaktan safra kesesi yapmışlardı. Sonrasında taburcu oldu gastroentoloji bölümnde takipli idi. İnşallah iyidir durumundan bilgim yok. Ameliyat ile sizin bebeğinizde toparlayacktır inşallah @nymeria-burcu ile iletişeme geçmek istemişsin tesadüfen gördüm insta hesabından iletişime geçebilirsin canım burcu_alp_anac
Sağolun çok teşekkür ederim cevabınız için

X