2016 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    391
Teşekkğr ederim inşallah, instadan takip ediyorum masal kızın maşallahı var, benim de erken doğum tehlikem olduğu için ilkinde çok tedirgin olmuştum , seni gördükçe içim parçalanıyordu hem de korkuyordum ama masal kızı gördükçe korkumu yendim resmen , bu bebeğimde daha rahatım ne zaman gelmek isteyeceklerse o zaman geliyorlar .. allah hepsine sıhhat uzun ömür versin :dua::nazar:
Sağol teyzesi teşekkür ederiz. Bugünlerimize binlerce şükür. Rabbim tüm evlatlarımızın ömrünü bereketli kılsın. İlkler acemilik artık daha deneyimlisin ve taze bilgilerin ile ikinci de ustalık sağlıcakla kavuşun inşallah :KK36:

Merhaba bayanlar,
bayağ uzun zamandır buralarda yokum.
Nymeriacım merhaba bu msj 2 yıl önce atmışsın umarım msjmı okursun öncelikle inşllh bebeğin sağlıklı bi şekilde büyür güzel günler görür. Yaşadığınız durum aynı şekilde benimde yiğenimde çıktı bebeğimiz henüz 50günlükken amelyat oldu çok zor bi süreç Rabbim kolaylık versin senin de dediğin gibi çok nadir rastlanan bi hastalık o yüzden insan bu durumla uğraşan kişileri bulup irtibat halinde olmak istiyo aklımıza takılan bazı sorular oluyo bize bu konuda yardımcı olabilir misin sürecinizle ilgili nasıl gelişmeler oldu hangi durumlara hazırlıklı olmalıyız sorcak çok şey var ama hangi birini sorayım bilemiyorum bizimle irtibata geçersen çok seviniriz

Öncelkle çok geçmiş olsun rabbim şifa versin. Kızım cerrahi yoğun bakımda iken serviste aynı hastalıktan yatan bir bebek vardı. Barsaktan safra kesesi yapmışlardı. Sonrasında taburcu oldu gastroentoloji bölümnde takipli idi. İnşallah iyidir durumundan bilgim yok. Ameliyat ile sizin bebeğinizde toparlayacktır inşallah @nymeria-burcu ile iletişeme geçmek istemişsin tesadüfen gördüm insta hesabından iletişime geçebilirsin canım burcu_alp_anac

Adım geçince bir yazayım dedim.

Seninle instagramdan konuştuk cnm ameliyat olmanız çok iyi olmuş. giderek toparlayacaktır,inancını kaybetme.
Bizim açılıp kapandı bu durum tamamen elendi.

Alp bıcır bıcır,hareketli ve çok bilmiş bir çocuk oldu.

Beni instagramdan takip eden burdan bir kaç kişi var ama kimler olduğunu çok bilmiyorum. Masalı biliyorum onu takip ediyorum. Geçenlerde biri daha yazdı,seni hep okudum diye, kaftankeyf onu biliyorum. Başka bilmediklerim varsa sinyal verin. :)

En son nerde kaldık çok hatırlamıyorumda. Ne var ne yok kızlar.

Nymeriacım merhaba bu msj 2 yıl önce atmışsın umarım msjmı okursun öncelikle inşllh bebeğin sağlıklı bi şekilde büyür güzel günler görür. Yaşadığınız durum aynı şekilde benimde yiğenimde çıktı bebeğimiz henüz 50günlükken amelyat oldu çok zor bi süreç Rabbim kolaylık versin senin de dediğin gibi çok nadir rastlanan bi hastalık o yüzden insan bu durumla uğraşan kişileri bulup irtibat halinde olmak istiyo aklımıza takılan bazı sorular oluyo bize bu konuda yardımcı olabilir misin sürecinizle ilgili nasıl gelişmeler oldu hangi durumlara hazırlıklı olmalıyız sorcak çok şey var ama hangi birini sorayım bilemiyorum bizimle irtibata geçersen çok seviniriz
Yanlis teshisti o malesef bosuna ameliyata girdi cocukcagiz.

Ikincilerdogmaya baslamis ya hey maşallah tebrikler MinikPiranha MinikPiranha saglikla buyusun ins... baska da varsa hepinizi tebrik ederim. Hamilelere de kendim.dahil saglikli kolay dogumlar diliyorum. Bizim iki numara da kiz olacak. Birbirine yaren iki kiz kardes hayal ediyorduk oldu sukur. Zor yanlari cok ama 2 yas sendromu calismamak hamilelik gelgitleri.. ozgu nun derdi bitmiyor. Tam bitti diyecegim 2. Gelcek... bu surec heralde 3 yila anca bitecek de rahata erecegim biraz. Tuvalet egitimimde bi arpa.boy anca yol aldik. Lazimliga klozete oturmayi reddediyordu. Snr bigun basladi oturup yapmaya ama pijama cikarmadan :işsiz: e bu da bi gelisme dedik 2 gune anne cikar cisim dedi bi anda yasasin dedim oldu bu is isteyince 2 gunde.olabiliomus demekki. Ama 3 gundur surekli ustune yapio. :kızgın:Tutamio mu inat mi edio oncekiler mi tesaduftu neydi cozemedim. Bu da boyle bi degisik tuvalet egitimi anisi.

Ikincilerdogmaya baslamis ya hey maşallah tebrikler MinikPiranha MinikPiranha saglikla buyusun ins... baska da varsa hepinizi tebrik ederim. Hamilelere de kendim.dahil saglikli kolay dogumlar diliyorum. Bizim iki numara da kiz olacak. Birbirine yaren iki kiz kardes hayal ediyorduk oldu sukur. Zor yanlari cok ama 2 yas sendromu calismamak hamilelik gelgitleri.. ozgu nun derdi bitmiyor. Tam bitti diyecegim 2. Gelcek... bu surec heralde 3 yila anca bitecek de rahata erecegim biraz. Tuvalet egitimimde bi arpa.boy anca yol aldik. Lazimliga klozete oturmayi reddediyordu. Snr bigun basladi oturup yapmaya ama pijama cikarmadan :işsiz: e bu da bi gelisme dedik 2 gune anne cikar cisim dedi bi anda yasasin dedim oldu bu is isteyince 2 gunde.olabiliomus demekki. Ama 3 gundur surekli ustune yapio. :kızgın:Tutamio mu inat mi edio oncekiler mi tesaduftu neydi cozemedim. Bu da boyle bi degisik tuvalet egitimi anisi.

Yeşil seven hamile olduğunu şimdi görüyorum. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah :).

Alışacaktır zamanla 100 defa da olsa sakin cevap vermeye çalış. Bizimki hala daha arada kaçırıyor bazen şaşkınlıkla çok tepki veriyorum. Çok tepki verdiğim zaman tekrarlıyor inadına sanırım. İlk dönem bıkma, sıkılma eğiliminde oluyorlar Allah kolaylık versin hem yaş sendromu hem çiş sendromu analık ne zor ya.

Merhaba:) nasıl siniz ağustos anneleri:) yesilseven yesilseven 2 ay kalmis bebegini kucağına almana:)
Valla oyle yuvarlanma noduna gectim:) buda dogunca kisirlastiricam kendimi 2 kiz oh mis yeter iste. Özgü de hergun daha bir cocuk oluyir. 2 yas inadi bitti. Cok guzel konusiyor artik sadecr ben degil herkes anliyor herkesle iletisim kuruyor 30 40 sarki biliyordur ezbere. Tuvalet egitimi bitti. Hala aktivite yapilmiyor boyama oyun hamuru kinetik kum yabboz cesitli aktiviteler hicbirini yapamiyor da sevmiyor da ama onun dusinda Tatli sirin bi cocuga dönüştu sadecr 6ayda bu hale geldi. Ikinciye oda hazir sayilir yani. Bakalim hayirlisi ile kotaririz ins...

Valla oyle yuvarlanma noduna gectim:) buda dogunca kisirlastiricam kendimi 2 kiz oh mis yeter iste. Özgü de hergun daha bir cocuk oluyir. 2 yas inadi bitti. Cok guzel konusiyor artik sadecr ben degil herkes anliyor herkesle iletisim kuruyor 30 40 sarki biliyordur ezbere. Tuvalet egitimi bitti. Hala aktivite yapilmiyor boyama oyun hamuru kinetik kum yabboz cesitli aktiviteler hicbirini yapamiyor da sevmiyor da ama onun dusinda Tatli sirin bi cocuga dönüştu sadecr 6ayda bu hale geldi. Ikinciye oda hazir sayilir yani. Bakalim hayirlisi ile kotaririz ins...
Maşallah bak halletmissiniz tuvalet egitimini biz basladikbbıraktık sevda hiç yardimci olmadi ben de bir yerden sonra bıraktım. Gectigimiz hafta sendromun pik yaptigi günlerdi heralde rezaletti ama git gide iyiye gidiyor. Kardesine zarar vermekten vazgecti sevmeye bike başladı diyebiliriz. İnşallah cokçgüzel anlaşır kizlarin.

sanada hayırlı olsun kuzum ben yeni bakıyorum sayfaya belkide doğmuştur minik kuzu saplıcakla kucagına al bebişini:))

selamlar,09.08.2016 doğumlu kızım var,İstanbul Anadolu yakasında(suadiye-erenköy) anaokulu kreş önerisi olan varmı aramızda? sizler oyun grubu,anaokuluna göndermekonusunda ne düşünüyorusunuz?

selamlar,09.08.2016 doğumlu kızım var,İstanbul Anadolu yakasında(suadiye-erenköy) anaokulu kreş önerisi olan varmı aramızda? sizler oyun grubu,anaokuluna göndermekonusunda ne düşünüyorusunuz?
Bence.cok iyi dusunmussun bu devirde ev icin de cocuklar tv telefon bagimlisi olacagina mutlaka erkenden okula.krese baslamali. He ben yetiyorum diyen varsa da pek katilmiyorum. Akranla oynamak cok baska anne ile akvitie kitaplarindaki oyunlari aktiviteleri yapmak cok baska. Hele enerji atacagi bir ortam yaratamiyirsa anne tam.olarak yetemiyor demektir bana gore. Ben imkanim olsa direk baslatirdim. Ama onumuzdeki eylulden itibaren devlwt okullarini zorlayip yolllamayi planliyorum. Senin de sahsen gezmeni tabsiye ederim. Okul sayisi cok fazla oldugu gibi.olanaklari sana hitap edip etmeyecegini de ancak gezerek anlarsin. Bazisi dil egitimi veriyor bazisi doga ile.icice programlari var bahcesinde hayvanlari bile var bazisi dini egitim veriyor. Tercihlerine gore.okullari arayip bizzat giderek de fiyat alabilirsn telde vermiyorlar grnelde.

Biz de daha yeni idrak ediyoruz :p
Bu işler nasip kısmet işi biraz da , şimdi gelmek istiyorsa gelsin :) inşşalah allah size de o günleri gösterir hayırlısıyla:dua:
Yaaaa ne güzel haberler bunlar, kızın adına bu habere çok sevindim canım :KK200::KK19:
İnşallah daha daha toparlar kendini...
Yada kalanlara sen göznü kapayacaksın canım:KK51:
Bakıcı olayı sıkıntı canım. Kolaylıklar diliyorum. Bizde 10 ay kadar bakıcı da kaldık sağolsun baktı tabi ama hamile kaldı mecbur bıraktık. şimdi anane ve babane bakıyor dönüşümlü... Bir daha cesaretim yok bakıcı olayına.
Kreşler 2 yaşta alıyor biliyorsun bana sorarsan kreş mi bakıcı mı... Kreş derim birçok anlamda daha iyi olacak emin ol. 2/3 yaş grupları da var.:KK15:
Bende ilk fırsatta vereceğim masal kızımı
:KK200:

Kızlarrr merhabalarrr.. hayatınızdaki güzel gelişmelere çok sevindim. Güzel dilekleriniz için de çok sağolunnn.

Bana gelincee... kızımla çok şükür gayet iyiyiz büyüyoruz birlikte.

Ama ben? Ben boşandım kızlar. Artık yalnız bir anneyim. Kasım ayında bütün işlemleri hızla hallettm, yeni eve taşındım. Hiççç pişman değilim çok şükür :) çünkü bilmeyenleriniz de vaedır ben bir senedir zaten sadece kızım için yaşadım babasıyla. Kendi duygularım belliydi ne yazık ki...
Olmuyorsa olmuyor onu anladım sonunda. Bir evde huzur yoksa sevgi saygı yoksa merhamet yoksa.. her şey zorlaysa o ev sana cehennem oluyor... ilerde kızıma da mutsuz bir hayat ve mutsuz bir anne kalacaktı... ben de kızımla mutlu olmayı seçtim. Zerre pişman değilim çok şükür. Başta tabi ki çok fazla endişem, korkum, tedirginliklerim oldu hepsi kızım ve kendimle ilgili. Boşanırken ne kadar doğru karar verdiğimi maddi anlamda beni zora sokmak istediğinde tekrar anladım. Ben kızım için anlaşmalı boşanmada diretirken maddi anlamda kendi adıma da bir beklentim olmadığından ne dese kabul ettim yeter ki bitsin, kizim pedegog gormesin gerilmesin dedm kızımı alıp gidim dedim.

Sonuc olarak Allah’a sukur ailem ve arkadaslarimin da destegiyle baya saglam atlattik ilk sureci :) kizimin destegi de harikaydi o kucucuk cocuk bana anne ben hep senin yanindayim dedi ben bittim. Dogru yoldasin dedim. Simdi kizimin evimizdeki huzurunu gordukce cok sukur diyorum. Evime gelmek istiyorm aksamlari, annem sık sık geliyo.. kızım hasta olmadıkça kreşte gündüzleri :) işte böyleee.....

Eeee sizlerdeeen naberrr ?? :)

Kızlarrr merhabalarrr.. hayatınızdaki güzel gelişmelere çok sevindim. Güzel dilekleriniz için de çok sağolunnn.

Ama ben? Ben boşandım kızlar. Artık yalnız bir anneyim. Kasım ayında bütün işlemleri hızla hallettm, yeni eve taşındım. Hiççç pişman değilim çok şükür :) çünkü bilmeyenleriniz de vaedır ben bir senedir zaten sadece kızım için yaşadım babasıyla. Kendi duygularım belliydi ne yazık ki...
Olmuyorsa olmuyor onu anladım sonunda. Bir evde huzur yoksa sevgi saygı yoksa merhamet yoksa.. her şey zorlaysa o ev sana cehennem oluyor... ilerde kızıma da mutsuz bir hayat ve mutsuz bir anne kalacaktı... ben de kızımla mutlu olmayı seçtim. Zerre pişman değilim çok şükür. Başta tabi ki çok fazla endişem, korkum, tedirginliklerim oldu hepsi kızım ve kendimle ilgili. Boşanırken ne kadar doğru karar verdiğimi maddi anlamda beni zora sokmak istediğinde tekrar anladım. Ben kızım için anlaşmalı boşanmada diretirken maddi anlamda kendi adıma da bir beklentim olmadığından ne dese kabul ettim yeter ki bitsin, kizim pedegog gormesin gerilmesin dedm kızımı alıp gidim dedim.

Sonuc olarak Allah’a sukur ailem ve arkadaslarimin da destegiyle baya saglam atlattik ilk sureci :) kizimin destegi de harikaydi o kucucuk cocuk bana anne ben hep senin yanindayim dedi ben bittim. Dogru yoldasin dedim. Simdi kizimin evimizdeki huzurunu gordukce cok sukur diyorum. Evime gelmek istiyorm aksamlari, annem sık sık geliyo.. kızım hasta olmadıkça kreşte gündüzleri :) işte böyleee.....

kuzum sanki düzelmiştinix diye kalmış aklımda benim ama baya uğraştın hatılıyorum hakkında hayırlısı olsun kızın ve senin için en doğru kararı verecek olan sensin hayat güzel canım kimseyi çekmeyeceksin bir daha bu hayat gelmez bizde iyiyiz elif ecem büyüdü tam cadı tuvalet eğitimi yok daha cok sinirli yemek yemeyen bir kızçem var hele banyo allah 2.ci dünya savaşı evde:)) işe gitmeyim diye sürekli ağlayan sarılan bir kız oldu buyudükçe ayrılmak zor maalesef allah canlarını sağ etsin bende eylülde kreş bakmayı düşünüyorum ankara da pahalı istediğim yerler ama devleti gezicem bakalım ablamda 1 sene daha bakarım dedi ama ben aradayım verme taraftarıyım kreşe kndi yaşıtı gibi olmuyor hiç birşey yetemiyoruz maalesef

Bu grupta tanıdıkları görmek ne güzel. Ben de 2019 mart annesi oldum yeniden. İlk kızım büyüyor. Kreşe gidiyor şuan kardeşe alışıyor. 20 günlük hohusayım. Çok şükğr her şey yolunda. kelebek.hill kelebek.hill Canım hakkında hayırlısı olsun inşallah. Mutlu huzurlu olmana çok sevindim. Rabbim daim etsin.

Canım yaşadığın olayları bildiğimden okuyunca çok sevindim. Senin için hayırlısı olmuş. Ömür boyu çekilecek gibi değildi. Eminim kızçenle birlikte çok daha güzel olacak her şey. Şimdi eskiden olduğun şehirde misin yoksa ailen ile aynı şehire mi taşındın?

X