2019 Ekim Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    307
Bence çocuğun hazır olduğunu anlamak önemli, geceden sabaha bezi dolu kalkiyorsa bekleyin diyorlar. Bide iletişim bence çok önemli çünkü konuşamıyor ki bizimle yani kendini ifade etse en azından bu süreç daha kolay olur diye düşünüyorum. Bende oğlumda onu beklıyorum ama sen madem başladın pes etme, devam😄👍
Konuşmasına gerek yok gercekten oyle düşünme sadece çocuğun ve annenin istemesi gerek çocuk bezinden rahatsız oluyorsa merdivenleri rahat inip çıkıyorsa oluyor bu iş

Bence çocuğun hazır olduğunu anlamak önemli, geceden sabaha bezi dolu kalkiyorsa bekleyin diyorlar. Bide iletişim bence çok önemli çünkü konuşamıyor ki bizimle yani kendini ifade etse en azından bu süreç daha kolay olur diye düşünüyorum. Bende oğlumda onu beklıyorum ama sen madem başladın pes etme, devam😄👍
Poyraz 21 aylikdi bezini sürekli çıkarıyordu konusmasida yoktu bende tuvaletti teklif ettim hatta eşimle güldük falan olmaz daha diye dedim bez parasını alırım artık haberin olsun diye sakalastik 10gun sürmedi gece gündüz bezi bıraktık tabi iki ay aldım parayi 😂devamını alamadim

İlk zamanlar dk bir çişini yapardı ben bile şaşırdım bu da ne diye gün den güne daha da iyi olucak kırtasiye de yapıştırıcı arabalar kalpler var al çiş yaptiginde yapıştır ona eline kalp çiz sevdiği şeyleri yapki mutlu olsun çişini yapsın birde yarım saatde bir alrm kur telefona çişini teklif et

Aynen o durumda Eymen şu an.. Dun gece ıkı defa çişe kaldırdık, sabaha kadar işememiş.. Sabah yıne çişli aldım yataktan.. Stıcker alayım madem.. Sabrediyorum ama dedıgın gibi olmazsa zorlamıcam.. İlk gunle arasında fark var aslnda.. Sımdı az az işemio en azından yapınca tam yapıo🤣

Eymen ta ne zmn dan hazır da bende konusmasını bekledim.. Baktım olmuyo konusmuyo ee konusmasını beklersem daha uzun surecek gıbıme geldi.. Bide eylulde kreşe baslıcak ya bezsiz istio lar.. O da bana ittirici güç oldu.. Bakalım olmuyorsa zorlamıcam zaten🙄

Aynen o durumda Eymen şu an.. Dun gece ıkı defa çişe kaldırdık, sabaha kadar işememiş.. Sabah yıne çişli aldım yataktan.. Stıcker alayım madem.. Sabrediyorum ama dedıgın gibi olmazsa zorlamıcam.. İlk gunle arasında fark var aslnda.. Sımdı az az işemio en azından yapınca tam yapıo🤣
10gun sabır et anliycan demek istediğimi zaten olmasa birak

Eymen ta ne zmn dan hazır da bende konusmasını bekledim.. Baktım olmuyo konusmuyo ee konusmasını beklersem daha uzun surecek gıbıme geldi.. Bide eylulde kreşe baslıcak ya bezsiz istio lar.. O da bana ittirici güç oldu.. Bakalım olmuyorsa zorlamıcam zaten🙄
Kolaylıklar diliyorum, bizim kız hayvan figürlerle oynamayı seviyor tuvalette belki yardımcı olur:)

Deneyimli anneler acil yardım pılizzz😅

Tuvalet egıtımıne basladık carsamba gunu ama ilerleme katedemedık.. Ne yapmam lazım aslında bende farkında degılım.. Eymende bende sudan cıkmıs balık gıbıyız sankı 🤦‍♀️
Basından beri lazımlıgı sevıo oturuyo.. Çişini yap deyınce kendını zorlayıp yapıo.. Ama az yapıo.. Ustunu gıydırıorm Bi bakmışım yıne çişini yapmış.. Uykusunda hala çişini yapıyor.. Geceleri ıkı uc defa ust degıstırıorz.. Çişini tutmasını nasıl saglayabılırım?? Aslında ıslaklığı sevmıo ama çişini tutamıyor.. Konusmadıgı için de bende daha anlayamıyorum çişini yapcagı zamanı kestıremıorm.. Gercı daha 3.gunumuz bugun ama.. Ne kadar surer bu sureç.. İlk gun camasır yıkamaktan kurutmaktan öylesine bunaldım ki.. Ama hiç kızmadım bagırmadım eymene.. Kontrolu elime almak ıstıorm ama yapamıyorum.. Tam dakika tutayım dıyorum ardından hooop yıne çiş gelıo.. Nası yapcam bu işi? Yol gösterirseniz cok memnun olurum..

Bi de sizler tuvalet egıtımı zamanında dısarı cıkardnz mı cocugunuzu? Ne gibi onlemler aldınız?
Benim oğlum da aynıydı. Gece gündüz aynı anda bıraktırdım bezi. Gece iki üç kere üst değiştirdiğim oldu. Lazımlığa çişinin yarısını yapıyor pijamasını çekiyor peşine geri kalan çişi üstüne yapıyordu. Giydirecek kıyafet bulamıyordum. Ama sonra kendi iyice rahatsız olmaya başladı ıslaklıktan. Çiş kaka yaptıktan sonra alkışlar aferinler sarılıp öpmeler havada uçuşuyordu bizde. Ben üçüncü gün olmayacak deyip geri bez takmayı bile düşündüm ama bazen çook uzun süre altına kaçırmadan durduğu oldu. Vazgeçtim bez takmaktan.

Ben de bu fikre çok takıldım. Sabah çişsiz bez almak... Alakası yok valla. Bezden çıkarttığım ilk günün sabahı bile bezi geceden o kadar doluydu kii..

Benim tuvalet eğitimine başlamamın sebebi bezi çıkartıp atıyor olmasıydı

Benim oğlum da aynıydı. Gece gündüz aynı anda bıraktırdım bezi. Gece iki üç kere üst değiştirdiğim oldu. Lazımlığa çişinin yarısını yapıyor pijamasını çekiyor peşine geri kalan çişi üstüne yapıyordu. Giydirecek kıyafet bulamıyordum. Ama sonra kendi iyice rahatsız olmaya başladı ıslaklıktan. Çiş kaka yaptıktan sonra alkışlar aferinler sarılıp öpmeler havada uçuşuyordu bizde. Ben üçüncü gün olmayacak deyip geri bez takmayı bile düşündüm ama bazen çook uzun süre altına kaçırmadan durduğu oldu. Vazgeçtim bez takmaktan.

Ben de bu fikre çok takıldım. Sabah çişsiz bez almak... Alakası yok valla. Bezden çıkarttığım ilk günün sabahı bile bezi geceden o kadar doluydu kii..

Benim tuvalet eğitimine başlamamın sebebi bezi çıkartıp atıyor olmasıydı

Valla 10gunu devirdik.. Bugun oncekılere nazaran daha iyiydi.. Biraz biraz anlıyor.. Olaya onu da dahil ettm.. O zmn daha kolay oldu sankı.. Bırakcaktm ama sankı bişiler oturmaya baslıo gibi o yuzden vazgectm bırakmayı.. Sonuna kadar gıtcem galıba 3 ayda surse artık 🤷‍♀️

Kızlar bebeği geceleri hala uyanan var mı ya benimki hala 2-3 kere uyanıyor derin uykuya zor geçiyor hep huzursuz geceleri mızır mızır sık sık ağlıyor ne olduğunu da bilmiyoruz derin uykuya geçmeden kalkamıyorum :KK43:(

Kızlar bebeği geceleri hala uyanan var mı ya benimki hala 2-3 kere uyanıyor derin uykuya zor geçiyor hep huzursuz geceleri mızır mızır sık sık ağlıyor ne olduğunu da bilmiyoruz derin uykuya geçmeden kalkamıyorum :KK43:(
Benimkinin bazı geceler deliksiz uyuduğu oluyordu. Bezi bıraktığından beri her gece mutlaka iki kere uyanıyor çiş yapmak için veya yatağı ıslattığı için. Her seferinde de ağlıyor niye ağlıyorsa. Doğduğundan beri gece uykularımı zehir etti bana. Askere gidene kadar uyanıp uyanıp ağlayacak galiba. Hatta bu evlenince de gecenin bir yarısı uyanır beni arar uyandırır sohbet etmek için :KK70:

Memeyi yeni bıraktık on gündür uyanmadan uyuyor daha önceleri 5kez uaynirdi meme için sizinki meme emiyor sanırım sizinki gece terörü olabilir araştırın isterseniz olmadı bir kan sayımı yaptırın demiri düşük oluncada sık uyaniyorlar

Kızlar gece gece uyku tutmadı.. Some 3 yaş problems🧐 Eymen artık sosyalleşme basladı, arkadası fılan var.. Ama buyuk bir sorun var.. Paylaşmıyor! Herkesın elınde gordugu oyuncaga sarılıyor.. Kendı oyuncagını paylaşmıyor.. Hatta beni bile paylaşmıyor.. Biri eve gelsın butun ılgım onda olsun istiyor.. Dısarıda cocuklarla hiçbişey paylaşmıyor.. Valla buyudukce sorunlar sekil degıstırmeye baslıyormuş🙄 ben biraz bişiler okudum uygulucam.. Ama bu tür sorunlarla karşılaşan deneyimli anneler, siz nasıl aştınız bu sorunu?

Bu arada 3 yaştan bildiriyorum.. Burası fenaaaa😕

Bu zamana kadar uyku normale girmesi gerekmez miydi.. Bence bir doktora danışmalısınız.. Eymen şimdi ıslatınca uyanıyor.. Ama artık uyanmamaya basladı.. Gece tutuyo çişini.. Yatmadan uyandırıp çişini yaptırıyoruz sabaha kadar uyanmıyor.. Sabah ben yetişen kadar tutamıyor, ıslak buluyorum.. Ama uykusu iyi bölünmüyor hiç.. Nadir uyanıyor

Kizlar 6 gun oldu egitime başlayalı tuvalet icin. Cisi bir kez ilk gun kacirdi. Kakayi da 3 kez. Cisi belli ediyor, haber veriyor ama kaka da asla. 14 saat uyaniklik suresi var günde ve ben gozumu asla ondan ayiramiyorum kaka konusunda. Daha bugün yanimdan bi odasına gitti, ocagi kapattım yanina gittim ki, comelmis camasirina yapmış. Devaminda yine gözeterek lazimliga da yaptı gun icinde. Yani kakadan korkmuyor, ayrılma kaygısı yok, vedalasiyor, tuvalete yaparsa sticker kazanıyor. Ciste iyiyiz tutuyor ama kaka gelince bir haller oluyor kizima. Elbet alışması zor olur ama gunde uc kere yapıyor ve vakitsiz. Surekli peşindeyim ve cok yoruldum 😪😓

Kizlar 6 gun oldu egitime başlayalı tuvalet icin. Cisi bir kez ilk gun kacirdi. Kakayi da 3 kez. Cisi belli ediyor, haber veriyor ama kaka da asla. 14 saat uyaniklik suresi var günde ve ben gozumu asla ondan ayiramiyorum kaka konusunda. Daha bugün yanimdan bi odasına gitti, ocagi kapattım yanina gittim ki, comelmis camasirina yapmış. Devaminda yine gözeterek lazimliga da yaptı gun icinde. Yani kakadan korkmuyor, ayrılma kaygısı yok, vedalasiyor, tuvalete yaparsa sticker kazanıyor. Ciste iyiyiz tutuyor ama kaka gelince bir haller oluyor kizima. Elbet alışması zor olur ama gunde uc kere yapıyor ve vakitsiz. Surekli peşindeyim ve cok yoruldum 😪😓
Alışır annesi merak etmeyin emek olmadan hiçbir şey olmuyor bizde memeyi biraktik zor oldu ama bir şekilde oluyor

Memeyi yeni bıraktık on gündür uyanmadan uyuyor daha önceleri 5kez uaynirdi meme için sizinki meme emiyor sanırım sizinki gece terörü olabilir araştırın isterseniz olmadı bir kan sayımı yaptırın demiri düşük oluncada sık uyaniyorlar
Yok bacım bir yıl oldu memeyi bırakalı memeyi bıraktı beni bi salmıyor çocuuum

Kızlar gece gece uyku tutmadı.. Some 3 yaş problems🧐 Eymen artık sosyalleşme basladı, arkadası fılan var.. Ama buyuk bir sorun var.. Paylaşmıyor! Herkesın elınde gordugu oyuncaga sarılıyor.. Kendı oyuncagını paylaşmıyor.. Hatta beni bile paylaşmıyor.. Biri eve gelsın butun ılgım onda olsun istiyor.. Dısarıda cocuklarla hiçbişey paylaşmıyor.. Valla buyudukce sorunlar sekil degıstırmeye baslıyormuş🙄 ben biraz bişiler okudum uygulucam.. Ama bu tür sorunlarla karşılaşan deneyimli anneler, siz nasıl aştınız bu sorunu?

Bu arada 3 yaştan bildiriyorum.. Burası fenaaaa😕
Bizde de aynısı mevcut. Kendi oyuncaklarını oaylaşmıyor onu anlıyorum da başkalarının oyuncaklarını alıp onları da paylaşmıyor sürekli krizler mevcut. Ben dönemi bu dönem biliyorum. Eğitimciyim öğretmenim amma bu iş kendi çocuğuna gelince pek bi zormuş allah bütün sendromlu annelerine sabır versin

X