2022 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğin Cinsiyeti...

• Ankete Katılan
    206
  • Anket Kapalı .
Kızlar oglum 22 şubatta dogdu yüzüstü aktivitelerde falan başını gögsünü dimdik tutuyor yorulmadan. Ama doktorların yaptıgı kollarından tutup oturma pozisyonuna getirirken başını kaldırmıyor geriye düşüyor doktor tutması lazım ama başı büyük oldugundandır diyor başımız baya büyük çünkü sizinkiler kaldırıyor mu denerseniz yazar mısınız çok korkuyorum

Herkese merhaba kizlar. Benim kizim 1 aydir falan bazi gunler emerken uyudugu sirada titriyor. Doktora sordum cok onemsemedi ama anlamadi da tam. Internette cisini yaparken olabilir veya reflekstir vs yaziyor. Merak ettim sizinkilerde de oluyor mu?
Bu arada ben hala kundak yaparak uyuttugum icin sadece kafasinin titredigini anlayabiliyorum kollarini goremiyorum.
Aynen doktorun dediği gibi. Benim ilk bebeğim çişini yaparken titriyordu. Ben de o zaman çok merak etmiştim.

Merhaba bebeğim 8 aylık oldu ona bakmak için ücretsiz izne ayrıldım. Ailelerimiz şehirdışında olduğu için bebeği emanet edecek bir tanıdığımız yok biraz idare etmeye çalışacağız tek maaşla. Bu arada çok sıkıldığım için kendime bir sayfa açtım günce gibi kullanmayı planlıyorum hem de anne bebek paylaşımları yapacağım. Faydam olursa çocuk diş hekimliği ile ilgili soruları da cevaplayabilirim. Belki göz atmak istersiniz. Hamileliğim ve yenidoğan dönemi boyunca burdaydım ama şimdi grupta çok az mesaj oluyor boşluğa düştüm 😅 İnstagram sayfam @ anne.pusulası

Merhaba hanımlar. Herkes bebeklerine alıştı yazmıyor daha . Ben birşey sorucam bebeğim 6.5 aylık normal emeklemeye basladi. Ama şuanda tam 8 aylık emekleme stili değişti. Bir bacağını popo altına koyup diğer ayağı ile gidiyor. Ayaklarında bir problem yok röntgen çektirdim🤔 tutunup koltukdan kalkıyor sıralıyor da koltukda ileriye doğru gidiyor. Fakat emekleme şekli çok garip oldu. Bide dizlerini yere koymadan dört ayak gidiyor gitmeye çalışıyor .🤷🤔

Merhaba hanımlar. Herkes bebeklerine alıştı yazmıyor daha . Ben birşey sorucam bebeğim 6.5 aylık normal emeklemeye basladi. Ama şuanda tam 8 aylık emekleme stili değişti. Bir bacağını popo altına koyup diğer ayağı ile gidiyor. Ayaklarında bir problem yok röntgen çektirdim🤔 tutunup koltukdan kalkıyor sıralıyor da koltukda ileriye doğru gidiyor. Fakat emekleme şekli çok garip oldu. Bide dizlerini yere koymadan dört ayak gidiyor gitmeye çalışıyor .🤷🤔
Hiçbir sorun yok rahat olabilirsiniz kızımda 8 aylık ve bazen söylediğiniz gibi yapıyor bazen normal emekliyor fazlaca harakettende olabilir 😄🥰

Ay benim de kızım 8 aylık ama emeklemiyor bile 😂 ben de doktora sordum cani istemiyordur her çocuk emeklicek diye bi şart yok dedi, sizinkinin de muhtemelen cani öyle gitmek istiyordur 😊

Kızlar merhaba bebeklerinizin kilo durumu nasıl biz hala çok zayıfız nasıl besliysnz kaç saate bir akıl verin

Bizde 9 aylık 6900 kilosu.aynen çok yemiyor sütüm yok denecek kadar az Dr raporlu mama verelim dedi. Elinde iki tane varmiş Bi deneyin önce içerse rapor çıkartırız dedi. Zor kötek içirdim. Aç olduğu için de hep huysuz

Bide benim kızım yaklaşık bir aydır hasta Bi balgam burun akıntısı iki kere antibiyotik kullandık sürekli hava verdim alerjik olabilir dedi böyle olan varmı

Kızlar merhaba bebeklerinizin kilo durumu nasıl biz hala çok zayıfız nasıl besliysnz kaç saate bir akıl verin
Biz geçen tartildik hastanede 9500 dediler. Ben 2 saatte bir besliyorum kendi de artık mamamamamma diyor . Bütün gece meme. Sabah corba
Arada yumurta labne fazla yemiyor halasevemedi yumurta
Öğlen sebze püresi yogurt
Arada meyve ceviz yoğurt veya kefir karışımı
Gece meyveli pekmezli hurmalı yulaflı irmikli yada pirincunlu muhallebi
2 - 2 ,5 satte bir uykusu gün içinde 3 uykusu var 1 saatlik.Her uyku öncesi ve uyandigin da meme. Geceleride 2 saatte bir kalkıyor memeye 😭 toplam yediği 3 çay bardağını geçmiyor miktarları ufak öğünlerde yediklerinin.
Kilo yapıya bağlı anne baba minyon ise kilolu olması beklenemez çocuğun. Önemli olan sağlıklı olması ve gelişimi gerisi gelir. Kiloyu ilerde bol bol alır ..

Son düzenleme:
Merhaba bizde bugün doktor kontrolündeydik 8,5 kilo olmuş gelişimide gayet iyi tek tek emeklemeye başladı. bilgi olması için paylaşayım ilk uykusuna sadece emerek yatıyor uyandığında kahvaltı sonra öğlen uykusuna emerek yatıyor sonra uyandığında çorba ve yoğurt veriyorum mutlaka gün içinde bir meyve tutuşturuyorum eline hem oyalanıyor hemde çiğnemeyi iyice öğrendi akşamalarıda bizim neyse yemeğimiz onu yiyor (tuzsuz olarak ayırıyorum kendimize yaparken) sonra tekrar emerek uyuyor gecede 1-2 kez uyanıyor emmek için çok şükür herşeyi yiyor şuan ama fikir olması açısından sizde şu taktiği deneyebilirsiniz ☺️ sevmediği şeyleri sevdiği şeylerle beraber veriyorum mesela kahvaltıda mutlaka tahin keçiboynuzu özü karıştırıyorum eğer yemediği bişey varsa önce tahinli karışımı sonra diğerini bu şekilde yaparak herşeyi yedirdim şu an bu taktiğide kullanmıyorum çünkü her şeyin tadına alıştı ve tek başına da yiyor ☺️

Ben burdayım ara ara bakıyorum ama mesaj fazla yok 😃 Bu aralar ek gıda konusunda kafam karışık. Bazı arkadaşlarım bebeğin 9 aylık olmuş sofradaki yemeklerden yedir diyorlar bazıları ayrı pişirmiştim ben diyorlar. Bebeğime ayrı yedirince sanki çeşitli beslenemiyor gibi hissediyorum. Sofrada biz yemek yerken iştahı açılıyor daha çok yemek istiyor. Siz 9aylık bebeğinize evde kullandığınız salça ve baharatlarla yaptığınız yemeği yediriyor musunuz? Ben baklagillerini, pirincini, unlarını her şeyini ayrı organik almıştım. Ama bebek için aldığım organik ürünlerle bize yemek pişirmem pek mümkün değil. Beslenme ve yemek hazırlama ile alakalı görüşlerinizi dinlemeye hazırım. Mesela biz yemeklerde dana eti kullanıyoruz. Doktorlar bebekler için kuzu eti öneriyorlar. Ne yapacağız? Sonra… evlerinizde köy tavuğu mu pişiriyorsunuz market tavuğu mu? Ben bebeğim için köy tavuğu almayı düşünmüştüm çok uzun sürende pişiyormuş. Ve bütün olarak satılıyor. Hepsini pişirip parçalayıp buzluğa mı atsam?

X