2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    314
Kucağımda kendi oturuyor artık.yatık durmuyor. Öne öne atıyor kendini.
Ya aslında destekli oturtun diyorlar ama annem okadar vır vır yapıyor ki erken diye dört tane büyütmüş bu ayda oturtulmaz deyip beni manipüle ediyor aslında on gün sonra beşinci aya gireceğiz küçük değiliz artık

Ben o kadar cok 4 numara cırtlı bez stokladım kı, kulot beze gecemem uzunca bır sure..🤦‍♀️
Yaa daha 2 3 ay once mınnacıktılar bunlar🥰
Bende de 4 numara çok fazla var.Biz hala 2 numarayız ama bezim bitmiş şimdi mecburen 3 numara açtım kullandım. Üstlerinden katlayarak bakalım nasıl olacak sızdırma falan olmazsa 3 le devam ederim. 1 numara bitince de 2 ye geçmiştim ben büyük olmasına rağmen bir kaç defa sızdırmıştı sonra alışmıştık. Hep büyük büyük geçiyorum numaralara benim kız da minyon ilerliyor napim 😣

Ya ben de onu soracaktım size bi kaç gündür alt değiştirirken özellikle ayağından güç alıp belini kaldırıyor. Henüz dönmedi ama. Gazı mı var dicem gazı yokken de yapıyor, gülüyor. Demek öyle öyle dönecek 😂. Bizimki şimdilik belini kaldırınca yukarı doğru gidiyor usul usul
Bı de çok güclü ya,alt acma ünitesi tehlıkelı olmaya basladı..
Ama nasıl guzel kodlanmıslar, zamanı gelen hareketlenmeye baslıyor.. Bakalım ilk kim diş çıkaracak, ılk kım yuruyecek🥰

Ya benim kız dönmüyor ama hafif eğimli yastıktan kalkıp oturmak istiyor kendini sıkıp kafasını yastıktan kaldırıyor eline dokunsam kendi güç kullanıp kalkıp oturuyo oturtmak da istemiyorum erken diye erkek olan yüzüstünden sırt üstüne dönüyor fakat henüz tam tur dönemiyor
Anakucagında yaptı bızım kız da onu, dun cıdden kayıt altına alınmalık bi tarih oldu, bı de bagırmayı ögrenıyor sanırım artık, bıldıgın baya baya bagırdı 🥰 hatta arkadasımla konusuyordum, bagırıyor mu o dedı 😃

Bende de 4 numara çok fazla var.Biz hala 2 numarayız ama bezim bitmiş şimdi mecburen 3 numara açtım kullandım. Üstlerinden katlayarak bakalım nasıl olacak sızdırma falan olmazsa 3 le devam ederim. 1 numara bitince de 2 ye geçmiştim ben büyük olmasına rağmen bir kaç defa sızdırmıştı sonra alışmıştık. Hep büyük büyük geçiyorum numaralara benim kız da minyon ilerliyor napim 😣
Olsun kuzu canı sağ olsun da.. Her cocugun gelısımı aynı deıl, bızım de boyutlarımız farklı farklı.
Ben de 4e gececem 3 numara 30lu 2 paket almıstım yenı onlar bıtsın, dun farkettım bacaklarını sıkmaya basladı, benım kızın bacakları kalın olacsk galıba.. 4 numarayı da bı sure buyuk buyuk kullanırız napalım..

Philips Avent, 1 delikli (0 Ay+) yenidoğan akışlı emzik, 2 delikli (1+Ay) yavaş akışlı emzik, 3 delikli (3 Ay+) orta akışlı emzik ve 4 delikli (6 Ay+) hızlı akışlı emzik ben hep 3 kullandım biberon uçlarında yazıyo sayıları. emziriyorum sütüm yok ona rağmen hatta kızım emzirdikten sonra mamayı kabul etmiyor meme hiç vermezsem mamayı içiyor bir uyusam sütüm gelecek de sütü en çok uyku artırıyor bence
Yanlız ben birşey farkettim uç aldığımız zaman mesela ben 3 aldım çok akıyor biberon kırıldı yeni istedim üzerinde 3 numara geldi benim cekmemle bile zor akıyor ve çok iyi boğulma tehlikesi yok neden farkediyor acaba

Bı de çok güclü ya,alt acma ünitesi tehlıkelı olmaya basladı..
Ama nasıl guzel kodlanmıslar, zamanı gelen hareketlenmeye baslıyor.. Bakalım ilk kim diş çıkaracak, ılk kım yuruyecek🥰
Aynen güçlendiler valla. Ben koltukta falan bırakırken sağına soluna yastık koyuyorum henüz dönmüyor ama ya dönerse düşmesin diye. Farkındalıkları bile arttı, el koordinasyonunu sağladı yavaştan, emzirirken elleriyle atletimle oynuyor, koltuk altımdaki eli beni gıdıklıyor 😂

Diş için kv dedi ki ilk dişin çıktığını kim görürse bebişi baştan aşağı donatırmış 😁 ona göre kızlar 😂😂

Almanyada genelde aptamil pre yada hipp pre her mamanın pre si var onu veriyorsun ilk zamanlar hatta devamlı verin diyor doktorlar daha hafif sindirimi daha kolay

Makas yöntemi yapiyormusun onu öneriyor lar gerçi benim hiç öyle fışkıran sütüm olmadı
Geri eğilip makasladim dün akşam bu sabah sanki makas işe yaradı gibi daha sakin yuttu 👍öyle çok sütüm yok aslında ilk iki ay 800 aldı bugün 3 ay kontrolu var sabah tarttım hala 650 galiba bu ay bu meme reddi bizi etkiledi

Hahahah bir kaç gündür istanbul da öyle normalde kalorifer yakardık. Şimdi düşüremiyorum sıcağı kızı soyuyorum. Atlet üstüne zıbın giydirirdim şimdi atleti giydirmedim sadece ince zıbınla. Artık ter bezleri de çalışmaya başladı emzirirken baktım ensesi terlemiş koluma değen 😂

Ya ben de onu soracaktım size bi kaç gündür alt değiştirirken özellikle ayağından güç alıp belini kaldırıyor. Henüz dönmedi ama. Gazı mı var dicem gazı yokken de yapıyor, gülüyor. Demek öyle öyle dönecek 😂. Bizimki şimdilik belini kaldırınca yukarı doğru gidiyor usul usul
benim kızım yenidoğandan beri ensesi terliyor ben her bebek öyle sanıyordum.

belini kaldırıyorsa bir sonraki aşama belini kaldırıp arka arka gitmek, yatak gibi düz bi yerde iki ayağını popoya doğru itip destekliyorum bastırıp arka arka gidiyor. çok sevdi sürekli gitmek istiyor :)
Ya benim kız dönmüyor ama hafif eğimli yastıktan kalkıp oturmak istiyor kendini sıkıp kafasını yastıktan kaldırıyor eline dokunsam kendi güç kullanıp kalkıp oturuyo oturtmak da istemiyorum erken diye erkek olan yüzüstünden sırt üstüne dönüyor fakat henüz tam tur dönemiyor

benimde yastığın üstünden tutunmadan kalkmaya çalışıyor. doğrulup yastıktan yere atıyor kendini ama biraz tehlikeli geldi bu yüz üstü düşmüş kolu altında kalmıştı ama kafası nasıl olsa buraya düşemez dediğim yere gelmişti

Olsun kuzu canı sağ olsun da.. Her cocugun gelısımı aynı deıl, bızım de boyutlarımız farklı farklı.
Ben de 4e gececem 3 numara 30lu 2 paket almıstım yenı onlar bıtsın, dun farkettım bacaklarını sıkmaya basladı, benım kızın bacakları kalın olacsk galıba.. 4 numarayı da bı sure buyuk buyuk kullanırız napalım..
benim kızda minyon olmasına rağmen sanki üstbacağı aşırı kilo almış gibi geliyor, 5600 kilosu 2 numaraya devam ediyorum. 3 numaram 400 taneye yakın var

işyeri bilgisayarında KK açtım artık buradan takip ediyorum F klavye eşliğinde :)

benim kızım yenidoğandan beri ensesi terliyor ben her bebek öyle sanıyordum.

belini kaldırıyorsa bir sonraki aşama belini kaldırıp arka arka gitmek, yatak gibi düz bi yerde iki ayağını popoya doğru itip destekliyorum bastırıp arka arka gidiyor. çok sevdi sürekli gitmek istiyor :)

benimde yastığın üstünden tutunmadan kalkmaya çalışıyor. doğrulup yastıktan yere atıyor kendini ama biraz tehlikeli geldi bu yüz üstü düşmüş kolu altında kalmıştı ama kafası nasıl olsa buraya düşemez dediğim yere gelmişti

benim kızda minyon olmasına rağmen sanki üstbacağı aşırı kilo almış gibi geliyor, 5600 kilosu 2 numaraya devam ediyorum. 3 numaram 400 taneye yakın var

işyeri bilgisayarında KK açtım artık buradan takip ediyorum F klavye eşliğinde :)
Seen hangi marka bez kullanıyorsun, biz de 3 numara sleepy bacaklarda ız bırakıyor, 6300 du bır hafta once kılosu

Kızlar ben bir konuyu çok gözardı etmişim. En başta emer diye biberon öylesine wee baby almıştım. arkadaşım da ondan vermişti. sonra 2 pompadan 2 biberon geldi, aylık yazmıyor onu da kullandım. Bütün biberonlarımda eğilince baya akıyorlar. çok aktif biberon kullandığım halde hiç bu konunun üstüne düşmedim. belki gaz oluyor belki çok geliyor. şuanda da buna alıştı mı daha küçük alsam içemez belki ne yapsam bi fikir verir misiniz.
yeni alabilirim 6 aylıklardan , marka,uç, tutmalı mı , cam mı, kolik mi alayım ne dersiniz

Kızlar bizim bez stoğumuz bitti
Cırtcırtlı mı devam edelim külot bez mi alalım
Hangi marka dan memnun sunuz
4-5 numara alacağız

Sleepy naylonsu bir yapıya sahip sanki
Popoya yapışıyor kakayı unutursak
Molfix daha pamuksu ama oda kaba sanki
Baby turko yada başka marka öneren varmı

Kızlar ben bir konuyu çok gözardı etmişim. En başta emer diye biberon öylesine wee baby almıştım. arkadaşım da ondan vermişti. sonra 2 pompadan 2 biberon geldi, aylık yazmıyor onu da kullandım. Bütün biberonlarımda eğilince baya akıyorlar. çok aktif biberon kullandığım halde hiç bu konunun üstüne düşmedim. belki gaz oluyor belki çok geliyor. şuanda da buna alıştı mı daha küçük alsam içemez belki ne yapsam bi fikir verir misiniz.
yeni alabilirim 6 aylıklardan , marka,uç, tutmalı mı , cam mı, kolik mi alayım ne dersiniz
Ben dr brownunkinden çok memnunum onda daha az hava yutuyor ve çok hızlı çekmiyor. Tommy tippiden memnun değilim. Aventinde var ama açmadım henüz bişey diyemiyorum onun için.

X