2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    314
Kızlar kızım gündüzleri kanguru ya da slingte uyuyor yani kucağımda. Bıraktığım an uyanıyor. Tracy hogg un kitabını okumaya başladım dün bebeklere doğduğu andan itibaren rutin yapılmasından bahsediyor. Sanırım okumakta geç kaldım kitabı. Bir bitiricem bakalım kafam çok karıştı. Bu sabah gülerek uyandı şükürler olsun 🙏 yatağında uyutmayı denedim kaç tane kitap okudum bana mısın demiyor gözünü kırpmıyor, esniyor ama uyumuyor da. Kanguruya aldım ben de hemen uyudu 🤦🏼‍♀️ Yeni bir rutine şu an başlayamam sanırım önceliğim emmesi, emsin derken de kitabı okudukça mamayı artırıyorum değişik ikilemler içindeyim. Siz nasıl uyutuyorsunuz bebeklerinizi yatağa nasıl alıştırdınız?

Kızlar kızım gündüzleri kanguru ya da slingte uyuyor yani kucağımda. Bıraktığım an uyanıyor. Tracy hogg un kitabını okumaya başladım dün bebeklere doğduğu andan itibaren rutin yapılmasından bahsediyor. Sanırım okumakta geç kaldım kitabı. Bir bitiricem bakalım kafam çok karıştı. Bu sabah gülerek uyandı şükürler olsun 🙏 yatağında uyutmayı denedim kaç tane kitap okudum bana mısın demiyor gözünü kırpmıyor, esniyor ama uyumuyor da. Kanguruya aldım ben de hemen uyudu 🤦🏼‍♀️ Yeni bir rutine şu an başlayamam sanırım önceliğim emmesi, emsin derken de kitabı okudukça mamayı artırıyorum değişik ikilemler içindeyim. Siz nasıl uyutuyorsunuz bebeklerinizi yatağa nasıl alıştırdınız?
Hayat hiç kitaplardaki gibi olmuyor ki. Biz onu yapamadık kızımda. Sonra hep emerek uyuduğu için beraber yattık. Oğlanı da şimdi babası bebek arabasında gezdiriyor. O biraz daha uysal, belki ilerde yatakta kendi yatar. Uykusu gelince çok ağlıyor, nasıl sakinleşip yatacak ki 🙁

Hayat hiç kitaplardaki gibi olmuyor ki. Biz onu yapamadık kızımda. Sonra hep emerek uyuduğu için beraber yattık. Oğlanı da şimdi babası bebek arabasında gezdiriyor. O biraz daha uysal, belki ilerde yatakta kendi yatar. Uykusu gelince çok ağlıyor, nasıl sakinleşip yatacak ki 🙁
Ağlayınca zaten deneyemem mümkün mü o ağlamanın susması kucağımda okuya okuya zor susturuyorum.

Ağlayınca zaten deneyemem mümkün mü o ağlamanın susması kucağımda okuya okuya zor susturuyorum.
O yatır kaldır metodunu bir hafta sabaha kadar denedik, eşim izin almıştı. Saat başı kalkıyordu. Memede uyutmak daha kolay geldi sonra. Ama ona da saat başı kalkıyordu.
Dün güzel uyudu oğlum şükür. Uykusuzluk çok zor.

Sleepy naylonsu bir yapıya sahip sanki
Popoya yapışıyor kakayı unutursak
Molfix daha pamuksu ama oda kaba sanki
Baby turko yada başka marka öneren varmı
Ben sleepy ile başladım pişik olunca bi paket prima kullandık sonra molfix mavi paket bunda pişik geçti sızma sorunu yaşamadım sadece 2 numara son paketteyim küçük oluyor bu yüzden arkadan sızmalar oldu birkaç defa bana da goon öneren çok oldu 3 numara stoğum molfix onlar bitsin bi goon deneyeceğim gösterge yok diye molfix sevmiyordum 3 numaralarda var gösterge iki paket 4 numaram var onlarda da gösterge yok

Çiş yaparken yan duruyorsa bazen bızımkı de sızdırıyor, bı kac kere oldu.. Bez dolunca da sızma yapar haliyle
Sleepyde çok yaşadım onu hele bio naturel hep sızdırıyordu uykuda tek tarafa yatırınca bebek ıslak kalkıyordu bez boş kenardan sızmış molfixte kenarlardan sızma yaşamadım

Ben bi kaç uyku eğitimine katıldım şuan çok erkenmiş dört buçuk aydan sonra eğitim verilebilir denildi

Sigortacım meningokok aşılarından 1ini karşılaşamadığını söyledi. Rota aşısı için bir şey demedi. 6 nisanda gidiyoruz aşıları yaptırıcam söylerim durumu. Ama nolur noolmaz provizyon red verirse fatura al gönderelim deneyelim dedi.
Pazartesi aile hekimine gideceğim. Karşılamıyorsa eczaneden alıp orda yaptırırım dedim. Karşılıyorsa özelde yaptırayım.
Rotavirüsü karşıladı bizde şaşırdık özel almıştık reçete ve faturayı sisteme yükledik karşıladı

Ben de danışman çağırdım meme reddi için bayağı bir uğraştı almadı biberonu bıraktırman lazım dedi e ben nasıl besliyicem bu bebeği ağlayıp duruyor zaten saçma geldi bana açıkcası iki üç gün aç kalacak yani resmen ve ben buna dayanamam o ağlaması öyle böyle değildi şimdi de memeyi ağzına alıyoe çekmiyor diliyle itiyor
Sondayla dene bi inşallah düzelir çünkü kandiriyorsun bebegi bi nevi 😅

X