2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    314
Kızlar bizim bez stoğumuz bitti
Cırtcırtlı mı devam edelim külot bez mi alalım
Hangi marka dan memnun sunuz
4-5 numara alacağız

diğer mesajı alıntılayacaktım, geçen birisi daha yazmıştı. Sleepyde kaka popoya yapışıyor diye. bende sleepy kullanıyorum kakayı anında değiştiyorum ama popoda kaka oluyor. yapma pozisyonuna göre önüne arkasına vücudunda oluyor.
Başka bezlerde olmuyor mu ?
Ben de natural veya bıonatural kullanıyorum, ama natural daha cok begenıyorum daha yumusak

bende 4 numara biraz daha uygun bir bez stoklamak istiyorum ama korkuyorum bezden beze beden değişir diye. natural ile bionaturelin numaraları denk mi?

Olsun kuzu canı sağ olsun da.. Her cocugun gelısımı aynı deıl, bızım de boyutlarımız farklı farklı.
Ben de 4e gececem 3 numara 30lu 2 paket almıstım yenı onlar bıtsın, dun farkettım bacaklarını sıkmaya basladı, benım kızın bacakları kalın olacsk galıba.. 4 numarayı da bı sure buyuk buyuk kullanırız napalım..
Sızdırmış maalesef 🤦🏼‍♀️ Gerçi artık 120 cc ilk mama vermeye başladım her beslenmesinde çok çiş yapmış onun da etkisi olabilir. Bir de böyle denicem bakalım.

diğer mesajı alıntılayacaktım, geçen birisi daha yazmıştı. Sleepyde kaka popoya yapışıyor diye. bende sleepy kullanıyorum kakayı anında değiştiyorum ama popoda kaka oluyor. yapma pozisyonuna göre önüne arkasına vücudunda oluyor.

bende 4 numara biraz daha uygun bir bez stoklamak istiyorum ama korkuyorum bezden beze beden değişir diye. natural ile bionaturelin numaraları denk mi?
Kakanın yapışması bezle alakalı değildir bence. Her bezde olur diye düşünüyorum. Molfix pure soft kullanıyorum onda da yapışıyor sonuçta cıvık yapıyorlar çok normal

Kızlar bizim bez stoğumuz bitti
Cırtcırtlı mı devam edelim külot bez mi alalım
Hangi marka dan memnun sunuz
4-5 numara alacağız
Sleepy natural bionatural ve molfix pure soft kullandım. En çok molfixi beğendim keşke hepsini ondan alsaymışım. Yumuşacık geliyor bana. Goon da aldım ama henüz kullanmadım onu

Anında değiştiririm bende ama bazen farketmediğim oluyor yada geceden yapmış oluyor hem yapışmış hem dediğin gibi
Öne arkaya çok yayılıyor

Sleepy natural bionatural ve molfix pure soft kullandım. En çok molfixi beğendim keşke hepsini ondan alsaymışım. Yumuşacık geliyor bana. Goon da aldım ama henüz kullanmadım onu
Banada molfix yumuşak geldi
Sadece biraz kaba görünüyor
Neden dört dörtlük bir bez yok😁

Kızlar ben bir konuyu çok gözardı etmişim. En başta emer diye biberon öylesine wee baby almıştım. arkadaşım da ondan vermişti. sonra 2 pompadan 2 biberon geldi, aylık yazmıyor onu da kullandım. Bütün biberonlarımda eğilince baya akıyorlar. çok aktif biberon kullandığım halde hiç bu konunun üstüne düşmedim. belki gaz oluyor belki çok geliyor. şuanda da buna alıştı mı daha küçük alsam içemez belki ne yapsam bi fikir verir misiniz.
yeni alabilirim 6 aylıklardan , marka,uç, tutmalı mı , cam mı, kolik mi alayım ne dersiniz
Canım biberon olarak como tomo derim kesinlikle. 0-6 ay yavaş akışlı az çıkıyor içinden. O kadar biberon denedim calma dan geçtim buna da keşke en başta alsaymışım diyorum ama sen bebeğim çekemez diyorsan bilemiyorum

Bende molfix pure soft kullanıyorum memnunum çok. Ama iz yapıyor bacaklarda halbuki dar gelmiyo büyük bile geliyor biraz oluyor mu sizde de? Bir de mavi paket kullanan var mı aranızda? Bi arkadaşım pure soft bizde pişik yaptı mavi paket aldık pişik olmadı demişti. Ben içeriği daha temiz diye pure soft kullanıyorum memnunumda aslında ama bebeğimin poposunda ne yapsamda geçmeyen bir kızarıklık var acaba diyorum bezle mi alakalı?

Evet denkler, dedıgım gıbı natural daha yumusak dokulu bana gore

Sızdırmış maalesef 🤦🏼‍♀️ Gerçi artık 120 cc ilk mama vermeye başladım her beslenmesinde çok çiş yapmış onun da etkisi olabilir. Bir de böyle denicem bakalım.
Çiş yaparken yan duruyorsa bazen bızımkı de sızdırıyor, bı kac kere oldu.. Bez dolunca da sızma yapar haliyle

Emzirme danışmanıydı bana gelen de aynı senin söylediğini söyledi ama istikrarlı olup bebeği ağlatmam gerek 😥 gece zor oluyor mememi istemiyo hemen mama istiyor alıştığı için… Ben de artık bıraktım, sutum
Hiç bir zaman çok artmadı sadece 1 hafta bayağı artmıştı sonra yine azalmıştı.. bilemedim, belki denerim ama hiç umudum yok 🥹 sağlık olsun 🙏🏽
Rica ederim, öyle dene bakalım eminim artar, danışman bunları gösteriyo ve istikrarlı olmanı istiyo… başka yapabilecek bişi yok, bol su, bestlak damla dedi bir de 😘🙏🏽 bol sütleriniz olsun 🙏🏽🥰
Ben de danışman çağırdım meme reddi için bayağı bir uğraştı almadı biberonu bıraktırman lazım dedi e ben nasıl besliyicem bu bebeği ağlayıp duruyor zaten saçma geldi bana açıkcası iki üç gün aç kalacak yani resmen ve ben buna dayanamam o ağlaması öyle böyle değildi şimdi de memeyi ağzına alıyoe çekmiyor diliyle itiyor

Bende molfix pure soft kullanıyorum memnunum çok. Ama iz yapıyor bacaklarda halbuki dar gelmiyo büyük bile geliyor biraz oluyor mu sizde de? Bir de mavi paket kullanan var mı aranızda? Bi arkadaşım pure soft bizde pişik yaptı mavi paket aldık pişik olmadı demişti. Ben içeriği daha temiz diye pure soft kullanıyorum memnunumda aslında ama bebeğimin poposunda ne yapsamda geçmeyen bir kızarıklık var acaba diyorum bezle mi alakalı?
Evet geniş ama iz yapıyor bence bütün bezlerde oluyor o iz olmayan var mı ki? Başka marka kullanan arkadaşlarım yazabilir mi? Pişik sorunumuz yok her kakadan sonra pişik kremi sürüyorum, her beslenmesinde bez değiştiriyorum bir de yani bir kere de çiş yaptıysa değiştiriyorum dolmasını beklemiyorum - bu ara uykusunu bölmemek için sıklığı azaltmaya çalışıyorum ama -

Ben de danışman çağırdım meme reddi için bayağı bir uğraştı almadı biberonu bıraktırman lazım dedi e ben nasıl besliyicem bu bebeği ağlayıp duruyor zaten saçma geldi bana açıkcası iki üç gün aç kalacak yani resmen ve ben buna dayanamam o ağlaması öyle böyle değildi şimdi de memeyi ağzına alıyoe çekmiyor diliyle itiyor
Kesin çizgilerle gelenlerden uzak duracaksın canım benim ilk aldığım danışmanlık internettendi. Aynı şeyi söyledi emzik biberon bırakacaksın sadece eds. Direkt mamayı yavaş yavaş azaltmaya gitti bir de. Aşıdan sonra belli bir süre sonra düzeldi demiştim kızım o gün tekrar başladı katıla katıla ağlamaya memeyi emzik niyetine alan bebeğim almamaya başlad 🤦🏼‍♀️ Tam pes ettim artık meme falan vermiyorum doktorum bir ebenin numarasını verdi eve de geliyor bu numara önemli dedi ben de aradım direkt tekrar başladık. Biberon emzik mama bırakmadım bıraktırmadı. Zorunlu kalırsan baş edemezsen biberonla vereceksin tabi dedi. Esnek olmak gerekiyor yoksa süreç zor oluyor. Kızım tekrar memeyi aldı şimdi edsyle veriyorum mamasını aksine mamayı artırdım bir de

X