2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Kızlar bebegım 3ay 7 gunluk, bugun tüm gun boyunca belini kaldırıp dönmeye calıstı, dönemeyince de sinirleniyor bagırıyor, ayagının altına bacagım veya bı destek gelınce hıc affetmiyor donmeye calısıyor, altını zor degıstırdım bugun.. Donmesi ıcın erken deıl mı daha?
Benim de oğlum aynısını yapıyo, kalktı kalkacak.. bir de ayaklarını ellemeye çalışıyor uzanamadıgi icin sinirleniyo 😂😂 her bebek farklı gelişiyo, hepsi normal 🙏🏽

Kızlar kızım gündüzleri kanguru ya da slingte uyuyor yani kucağımda. Bıraktığım an uyanıyor. Tracy hogg un kitabını okumaya başladım dün bebeklere doğduğu andan itibaren rutin yapılmasından bahsediyor. Sanırım okumakta geç kaldım kitabı. Bir bitiricem bakalım kafam çok karıştı. Bu sabah gülerek uyandı şükürler olsun 🙏 yatağında uyutmayı denedim kaç tane kitap okudum bana mısın demiyor gözünü kırpmıyor, esniyor ama uyumuyor da. Kanguruya aldım ben de hemen uyudu 🤦🏼‍♀️ Yeni bir rutine şu an başlayamam sanırım önceliğim emmesi, emsin derken de kitabı okudukça mamayı artırıyorum değişik ikilemler içindeyim. Siz nasıl uyutuyorsunuz bebeklerinizi yatağa nasıl alıştırdınız?
Benimki de gündüz ful kucak. 4 aylık olduk bu hafta ilk kez öğlen beşiğine koymaya başladım 30dk-45 dk arası uyuyor sonra uyanıp kucakta uyumaya devam ediyor. Ama bu kadarcık süreler bile bizim için büyük gelişme. Demek ki umut var diyorum. Kucağa doydukça alışacak belki de zamanla. Biz hiç rutin oluşturamadık malesef benim kızım akşam 9 gibi uyuyan bir bebek olmadı hiç. Kitap denedim banyo denedim ninni denedim yok olmuyor. Gece 12de uykusu iyice gelince ağlaya ağlaya kucakta ya da emerek uykuya dalıyo. Uykuya geçme problemimiz var ne yazık ki hala

Ya aslında destekli oturtun diyorlar ama annem okadar vır vır yapıyor ki erken diye dört tane büyütmüş bu ayda oturtulmaz deyip beni manipüle ediyor aslında on gün sonra beşinci aya gireceğiz küçük değiliz artık
Ben yabancı doktorlardan da dinledim, hepsi kendi oturmaya başlasın diyo sonra oturmayı erken öğrenirlerse emeklemeye geçmiyorlarmış sürünerek oturur halde oluyorlarmış… bana da mantıklı geliyor çünkü bu normal gelişim süreci, bebek kendi yapabilmesi lazım diye düşünüyorum bazı şeyleri…

Kızlar kızım gündüzleri kanguru ya da slingte uyuyor yani kucağımda. Bıraktığım an uyanıyor. Tracy hogg un kitabını okumaya başladım dün bebeklere doğduğu andan itibaren rutin yapılmasından bahsediyor. Sanırım okumakta geç kaldım kitabı. Bir bitiricem bakalım kafam çok karıştı. Bu sabah gülerek uyandı şükürler olsun 🙏 yatağında uyutmayı denedim kaç tane kitap okudum bana mısın demiyor gözünü kırpmıyor, esniyor ama uyumuyor da. Kanguruya aldım ben de hemen uyudu 🤦🏼‍♀️ Yeni bir rutine şu an başlayamam sanırım önceliğim emmesi, emsin derken de kitabı okudukça mamayı artırıyorum değişik ikilemler içindeyim. Siz nasıl uyutuyorsunuz bebeklerinizi yatağa nasıl alıştırdınız?
Ben yatağa yatırıyorum çok ağlarsa kucağımda uyutup koyuyorum, ağlamaz mızmızlanırsa kendi yatağımda yanında yatıyorum elimi göğsüne koyuyorum mırıldanıp uyuyo genelde 🙏🏽 eğer rutin oluşturacaksan, yaptığın şeyleri günden güne azaltarak yatağa alıştırmalısın, öyle öyle alışıyorlar.. benim de hep kucağımda omuzumda uyurdu ama yatağa alıştırdım biraz fazla mırıldansa da bir de uykusu geldiği an aksiyon alıyorum çünkü geçirince daha çok mızmızlanıyor ve uyumuyor hemen…

Benimde oğlum aynı gündüzleri hep kucakta naparsam yapayım illaki yatırdığım an uyanıyor diyorum senin sırtında diken var oğlum 😂 bende bazen yatağında uyutmayı deniyorum ağlıyor mızmızlanıyor aslında sabrederim bu duruma ama henüz küçük diyorum benim kucağıma ihtiyacı var dün ilk defa o kadar uykusu gelmiş ki yatağına yatırdım iki pışpışladım yatağında uyudu ama bir daha asla tabii ki bir seferlikti o 😂 zaten kucakta da yatakta da bizim uykularımız yarım saat olduğu için artık alıştım ne yapsam olmuyor çünkü. Bunun bir süreç olduğunu ve geçeceğine inanıyorum inşallah tabii. Bir de biraz daha büyüsün uyku eğitimi almayı düşünüyorum ben en azından bu gündüz uykuları ve her gittiğimiz yerde uyuyabilmesi için desteğe ihtiyacım var.

Uyku konusunda doğduğu ilk günden itibaren yatağına koydum orda uyudu 50 gün kadar böyle oldu çok rahattı koyuyordum etrafa bakınıp uyuyordu
Sonra mamayı bırakınca meme emip uyuması gerekti memeyr alıştı
Memede uyuyor
Kendi eğitimini kendi veren oğlumun
Düzenini bozdum
Uyku eğitimi bende vermek istiyorum yine yatsğında uyusun
Ama ilk günler yıpratıcı oluyor gördüğüm kadarıyla
Başlayan olursa banada haber versin
Destekli ilerleyelim 🤗

İlk zamanlar kv bana izin vermiyordu kucağımda tutayım veya öpeyim
Ozamanlar lohusa hali
Halbuki biliyorum tentene temas vs
Lohusalık bitince aydınlanma geldi bna
Aptal dedim bir bebeğin olmuş ne sevdin ne kokladın ne yanında yattın birsürüde kitap okudun sırf bunun için
Aldım kucağıma kim ne derse desin
Evet bazen zor oluyır ama belki beş ay sonra yürüyecek kucağa gelmeyecek sonrada büyüdü gitti
Eskiler gibi 10 tane çocuğumuz olmayacak

İlk zamanlar kv bana izin vermiyordu kucağımda tutayım veya öpeyim
Ozamanlar lohusa hali
Halbuki biliyorum tentene temas vs
Lohusalık bitince aydınlanma geldi bna
Aptal dedim bir bebeğin olmuş ne sevdin ne kokladın ne yanında yattın birsürüde kitap okudun sırf bunun için
Aldım kucağıma kim ne derse desin
Evet bazen zor oluyır ama belki beş ay sonra yürüyecek kucağa gelmeyecek sonrada büyüdü gitti
Eskiler gibi 10 tane çocuğumuz olmayacak
Bana da eşimin ciciannesi hastanede niye onu yanında yatırıyorsun, alışır demişti. Sonra hemşire geldi, niye bebeği kucağında uyutmuyorsun diye kızdı 😂

Uyku eğitimi için 4. Ay başlanmasını Öneriyorlar. Az bir zaman sonra başlayabilirsin.

Kızlar bebekleriniz günde kaç ml içiyor ? Mama veren arkadaşlarım ? Ya da sağıp verenler ? Benim bebeğim 24 saatte 600-700 arası içiyor çok az ama istemiyo fazlasını bir de kusuyor…

X