2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    314
Ya kraltv acaba zeka geliştirici miydi allah razı olsun o kanaldan. 90lar kültürümüz de sayesinde bomba gibi.

Kirmizimartenicka Kirmizimartenicka
KralTv ile basladigim hayatima DreamTv ile devam ettim😅😅😅Hazirliklari atlamamda etkisi cok buyuk DreamTvnin

Bu arada KralTv sendromu diye bi rahatsizlik var bizim jenerasyonda gorulmus ve literature girmis😅😅

Ben hala olmadım. Bir arkadaşım 8. Ayda da olmayınca doktora gidip ilaç başlatmış 🙄

Valla hatırlıyorum annem babam işe gider gitmez kardeşimle tv karşısına geçerdik, Taş Devri, Looney Tunes, Şeker Kız Candy vs ne varsa izlerdik. Haftasonu sırf çizgi filmler için 7de uyanırdık. Annem İnek Şaban filmlerini yasaklamıştı küfürler var diye gizli gizli izlerdik 😂.

Bebeleri ekrandan sürekli uzak tutamayız gerçekçi değil. Ama tiktok, youtubedaki saçma içerikler gibi şeyleri izlemesini engelleyebiliriz daha eğitici öğretici şeylere yönlendirebiliriz. Amaç olabildiğince ertelemek 2 yaşa kadar tabiki. Bu bebeler teknoloji çağına doğdular. Bizse (kendi jenerasyonum için söylüyorum) ilk özel kanal star tv nin yayına girişini gördük, orta okulda ilk cep telefonumuz oldu, bilgisayarla tanıştık. Alın size kuşak farkı.
Ahhh ne güzel zamanlardı. Anthonyin öldüğü zaman geldi aklıma:KK43: Nasıl etkisinde kalmıştım☹️

Ahhh ne güzel zamanlardı. Anthonyin öldüğü zaman geldi aklıma:KK43: Nasıl etkisinde kalmıştım☹️

Ya evet:KK43:
O yas cocugu icin nasil bi dram ya..Bu nedenle biz cok hassas ruhlariz bence hepimiz y kusagi olarak..Heidi Seker Kiz Candy falan cok duygusal cizgi filmlerdi..Pokemondan sonra hersey degisti eski duygusal cizgi filmlere elveda dedik😅

Ya evet:KK43:
O yas cocugu icin nasil bi dram ya..Bu nedenle biz cok hassas ruhlariz bence hepimiz y kusagi olarak..Heidi Seker Kiz Candy falan cok duygusal cizgi filmlerdi..Pokemondan sonra hersey degisti eski duygusal cizgi filmlere elveda dedik😅
Çok doğru tespit
Birde çoğu kişinin hatırlamadığı bewerly hilal ve georgia vardı🤭
Canım çocukluk 🌸

Ben hala olmadım. Bir arkadaşım 8. Ayda da olmayınca doktora gidip ilaç başlatmış 🙄

Valla hatırlıyorum annem babam işe gider gitmez kardeşimle tv karşısına geçerdik, Taş Devri, Looney Tunes, Şeker Kız Candy vs ne varsa izlerdik. Haftasonu sırf çizgi filmler için 7de uyanırdık. Annem İnek Şaban filmlerini yasaklamıştı küfürler var diye gizli gizli izlerdik 😂.

Bebeleri ekrandan sürekli uzak tutamayız gerçekçi değil. Ama tiktok, youtubedaki saçma içerikler gibi şeyleri izlemesini engelleyebiliriz daha eğitici öğretici şeylere yönlendirebiliriz. Amaç olabildiğince ertelemek 2 yaşa kadar tabiki. Bu bebeler teknoloji çağına doğdular. Bizse (kendi jenerasyonum için söylüyorum) ilk özel kanal star tv nin yayına girişini gördük, orta okulda ilk cep telefonumuz oldu, bilgisayarla tanıştık. Alın size kuşak farkı.
Kız sen benimle mi yaşıtsın 😂
Aa yok olanaz ben ortaokula giderken türkiyede cep telefonu yoktu muhtemelen 😂

Ben de tv izledim ama kac yasinda izlemeye basladim bilmiyorum köy ortaminda buyudugum icin etraf insan doluydu annem hep hasan deden sana cok bakti su bskti komsunun kizlari bizden cikmazdi der. Yani cok kucuk yaslarda cok da tvye maruz kalmamisizdir . Bebek dunyaya geldiginde şemalar olusturmaya baslar. Örüntü olusur. Tv yani ekran bu şemalarin olusmasina engel bir nevi. Cunku ekrandaki gorsel bebegin/cocugun şema olusturacagi bir surede ekranda kalmiyor hizli bir akış var. Ekranin baska zararli sonuclarini yazmiyorum cogumuz biliyoruz zaten.

Çok doğru tespit
Birde çoğu kişinin hatırlamadığı bewerly hilal ve georgia vardı🤭
Canım çocukluk 🌸
Ya bayılırdım beverly hills ve georgia’ya. Babaannemler yüzünden Yalan Rüzgarı’na da maruz kalmışlığımız vardır 😂
Bakalım bizim bebeler neyi sevecek, kimin şarkılarını dinlicek

Ya kraltv acaba zeka geliştirici miydi allah razı olsun o kanaldan. 90lar kültürümüz de sayesinde bomba gibi.
Kral tv yi hatırlayamadım ama Dçocuk vardı binde bir denk gelirdik onada
Ne tv ne telefon hiç bakmadık valla apartmanda büyüdük birde üstüne ne sıkıcı bir çocukluk mp 4 sadece

Kral tv yi hatırlayamadım ama Dçocuk vardı binde bir denk gelirdik onada
Ne tv ne telefon hiç bakmadık valla apartmanda büyüdük birde üstüne ne sıkıcı bir çocukluk mp 4 sadece

Mp4 zamanı ben lisedeydim😊Dcocuk da hic yok bende,ben senden baya buyugum demek ki😅
Ya bayılırdım beverly hills ve georgia’ya. Babaannemler yüzünden Yalan Rüzgarı’na da maruz kalmışlığımız vardır 😂
Bakalım bizim bebeler neyi sevecek, kimin şarkılarını dinlicek

Georgia bende yok, Yalan Rüzgarı izlenmesi ise hayal meyal..
Bizim bebelerin nasil olacagini hayal bile edemiyorum.Benim su anda z kusagiyla bile kusak farki yasadigim oluyo epey isyerinde

X