2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    291
Yaa bakalım ne olacak cinsiyeti merakla bekliyorum 😅 çok zorlanmamana ve risk olmamasina sevindim bebekle çok zor olurdu inşallah böyle kolaylıkla devam etsin 🙏🏻 Sezeryan mi olacaksin ilki nasıldı?

Kaç haftalik canim 58. Haftalarda 9. Sıçrama başlıyor şuan onun ortasindayiz. Her şeye bağırma çağırma inat şeklinde. Ve bana çok düşkün uyurken bile eliyle bana sarılıp uyuyor. Bu sıçramada çocuklar sınırları ve kurallari öğreniyormus o yüzden biraz zorlu geçiyor. Ağlayarak yaptirmak istediklerini yapmamak açıklamak gerekiyor ki ağlayarak bir şeyleri elde edecegini öğrenmemeli. Gece uykularini berbat etkiledi uyuduktan 1 saat sonra falan uyanip gece 1 e kadar geziniyor uyumuyor. Bakalım böyle ne kadar sürecek 🙂

Off çok tatlı 😂 diş sayısına da mi yorum yapiyolar 😂 bizim azilar fena gol atti bize arka arkaya patlayinca ağzı diş doldu😂

Ben bir şey vermiyorum canim su dahil. Mide asitinin oluşmasını engelliyor ya o da reflusunu tetikliyor eliyle gösterirse de o anne ve babanin senin maman burda mamani ye su içicez diyorum o şekilde devam ediyor ilgisini dagitiyorum
Aynen öyle çocukla çok zor olurdu , şükür canım, ilki normaldi Buda inşallah bi değişiklik olmazsa sonradan normal planlıyorum

1 yaşı yeni geçtik canım 8. Sıçrama yeni bitti ama ben azılardan şüpheleniyorum çünkü 6 dişi de çıktı sıra onlarda bilmiyorum bu ara dediğin gibi inat var mesela hep bebek arabasında gezen duran çocuk , bebek arabası istememeye başladı, benim ki hala emerek uyuyor maalesef uykuları eskiye göre daha az uyanmalı ama uyanıyor benim ki asla uyanmadığı olmadı 😅

Midesini boşa doldurma fikrini çıkardım. Yiyeceği varsa her türlü yiyor yemeyecekse de yemiyor. Mide asidinden ötürü vermek istemiyorum ama özellikle suya aşırı düşkün. Vallahi kapılar ardında su içiyorum 🤦🏼‍♀️

Ay öyle anlamıyor benimki 🤦🏼‍♀️ yediklerimiz hatta telefon umrunda değil ama içmeyle alakalı her şeyde kıyamet kopuyor. Ondan gizli su içiyoruz 🙄

Yemeklerde aramıyor da kahvaltıda görüyor bizde, ne yapalım biz de mi içmesek 😢
Canım sankı bardak bardak ıcecek halı yok sen kucuk bır fincan arada cay kasıgı ıle de su verebilirsın. Ben de mesela yutması kolay olsun dıye yanıma su koyuyoruz azıcık azıcık verıyorum cay kasıgı ıle her zaman degıl ama yaptıgım oluyor. Hem kahvaltıda o sekılde daha rahat yıyorsa az az ver. Zaten yedıgı mıktar aynı her turlu dıyorsun

Canım sankı bardak bardak ıcecek halı yok sen kucuk bır fincan arada cay kasıgı ıle de su verebilirsın. Ben de mesela yutması kolay olsun dıye yanıma su koyuyoruz azıcık azıcık verıyorum cay kasıgı ıle her zaman degıl ama yaptıgım oluyor. Hem kahvaltıda o sekılde daha rahat yıyorsa az az ver. Zaten yedıgı mıktar aynı her turlu dıyorsun
Elimizde bir şey görmeyiversin gazoz, ayran, su şişesi, bardak 🤦🏼‍♀️ ama hep içeceklere böyle. Kahvaltının yanında bir şey içmeye alışmasın diye çekiniyorum aslına bakarsan ama evet senin dediğin çok doğru sanki litre litre mi içecek ☺️

Elimizde bir şey görmeyiversin gazoz, ayran, su şişesi, bardak 🤦🏼‍♀️ ama hep içeceklere böyle. Kahvaltının yanında bir şey içmeye alışmasın diye çekiniyorum aslına bakarsan ama evet senin dediğin çok doğru sanki litre litre mi içecek ☺️
Canım benim ki de aynen böyle her su içmemde su istiyor küçük çay bardağı veriyorum içiyor, ayran falan deliriyor istiyor yemeside gayet iyi biz o yüzden yemek yerken falan da veriyoruz ama su işi beni de bi korkuttu acaba şekeri mi var dedim eşim de niye herşeyin kötüsünü düşünüyon suyun ne zararı olacak dedi😂

Kızlar globber yada globber muadili alan var mı ya oğlan bebek arabasına oturmuyor, alayım diyorum bir yanım da aşırı pahalı diyor

Kızlar globber yada globber muadili alan var mı ya oğlan bebek arabasına oturmuyor, alayım diyorum bir yanım da aşırı pahalı diyor
Ben de istiyorum ya ama gerçekten çok pahalı :/ annemler yeğenimle yağıza bundan almışlar onlara gittikçe binerler diye ikisi de delirdi çok sevdiler. Yağız da aynı asla arabada durmak istemiyor 😒 E bebekte baby toysun var indirimdeydi şimdi baktım da tükenmiş. Yani bütçen ne kadar bilmiyorum ama dolapta doona muadilleri satılıyor 5 bin civarına bakabilirsin. Dolandırıcılar çok yalnız dikkatli olmak lazım

Eklentiler

• IMG_0016.png
    IMG_0016.png
    158,2 KB · Görüntüleme: 19
Canım benim ki de aynen böyle her su içmemde su istiyor küçük çay bardağı veriyorum içiyor, ayran falan deliriyor istiyor yemeside gayet iyi biz o yüzden yemek yerken falan da veriyoruz ama su işi beni de bi korkuttu acaba şekeri mi var dedim eşim de niye herşeyin kötüsünü düşünüyon suyun ne zararı olacak dedi😂
Benım oglumda suya cok duskun hatta diş cıkaracakken ya da hasta ıse kana kana ıcıyor ne zaman kana kana içse anlıyorum kı ya hasta olacak ya diş cıkarıyor. Ben de seker hastalıgından suphelendım hatta eşıme soyledım😂Neyse kı kan degerlerıne bakıldı falan her sey normal

Ben de istiyorum ya ama gerçekten çok pahalı :/ annemler yeğenimle yağıza bundan almışlar onlara gittikçe binerler diye ikisi de delirdi çok sevdiler. Yağız da aynı asla arabada durmak istemiyor 😒 E bebekte baby toysun var indirimdeydi şimdi baktım da tükenmiş. Yani bütçen ne kadar bilmiyorum ama dolapta doona muadilleri satılıyor 5 bin civarına bakabilirsin. Dolandırıcılar çok yalnız dikkatli olmak lazım
Ya taksitle alabiliriz canım ama bi bisiklete 8.5 vermek mantıklı mı bilemiyorum şu zamanda , 2. El çok mantıklı bir bakacağım sağol👍🏻

Benım oglumda suya cok duskun hatta diş cıkaracakken ya da hasta ıse kana kana ıcıyor ne zaman kana kana içse anlıyorum kı ya hasta olacak ya diş cıkarıyor. Ben de seker hastalıgından suphelendım hatta eşıme soyledım😂Neyse kı kan degerlerıne bakıldı falan her sey normal
Ay bak diş hiç aklıma gelmedi bu ara diş çıkardık bizde ondan arttı belki de bu su işi

Aynı şeyi düşünmüşüz kızlar ben de şekerden şüphelendim 🫣 kan değerleri normal çok şükür 🙏🏻

Aynen öyle çocukla çok zor olurdu , şükür canım, ilki normaldi Buda inşallah bi değişiklik olmazsa sonradan normal planlıyorum

1 yaşı yeni geçtik canım 8. Sıçrama yeni bitti ama ben azılardan şüpheleniyorum çünkü 6 dişi de çıktı sıra onlarda bilmiyorum bu ara dediğin gibi inat var mesela hep bebek arabasında gezen duran çocuk , bebek arabası istememeye başladı, benim ki hala emerek uyuyor maalesef uykuları eskiye göre daha az uyanmalı ama uyanıyor benim ki asla uyanmadığı olmadı 😅
Azilar da aşırı huysuzluk yapıyor canım. Ananem hep şey der çocuk üstünden inmiyorsa diş cikaracaktir. Cidden de ne zaman diş gelecek olsa Ekin ekstra yapışıyor bana huysuzlukla hep üzerimde
Ben de hasta olacagimi sudan anlarim hep bi farkli tatli geliyor suyun tadi kana kana icmek istedim aha hasta olucam derim ve 2 güne pert 😂

Kızlar selam, iyisiniz inşallah. Bayramlar iyi ki var ya, iyi kötü anılarla deneyim dolu oluyor :KK70:

Kızlar benim oğlum bayramda memlekette yürüyordu eve geldi emekleme moduna geçti gene :KK70: çok komik yaa :KK70: çok fena bi şey oldu. Kendinden büyükleri tokatladı emziklerini çaldı falan... iyi ki şehirde tek büyüyor, yoksa vay halimize :KK70::KK70:

Kızlar bişey soracağım bu 18. Ay aşılarından neden korkuluyor? Pek çok yerde karşıma çıkıyor zaten de en son bir tane ek gıda sayfasına yaptıracak mısınız diye yazmışlar o da biz doktorumuzla karar verdik yaptırmayacağız yazmış.
Otizmin doğuştan geldiğini, aşıların falan etkilemediğini biliyorum. Peki bu 18. Ay aşılarının olay olacak başka ne sıkıntısı var ki?

Yani yapılan aşılar zaten önceden yapılan beşli karma ve çocuk felcinin devam dozları. Bir tek hepatit a var bundan mı korkuluyor anlamadım. Hepatit a hastalığını olması daha mı iyi yani. Üstelik Türkiyede hepatitin tüm çeşitleri aşırı yaygınken.

Sizin görüşlerinizi merak ettim. Yaptıracak mısınız yada okuduğunuz başka yan etkiler vs var mı bildiğiniz.
Otizmin 18. Ay aşısından sonra olduğunu düşünen bir çevre mevcut maalesef.
Öyle bir yorumlar yapıyorlar ki, sanırsınız 40 yıllık ordinaryüs falan .
Otizm nöro gelişimsel bir rahatsızlık, doktorlar bile kesin sebep şu diyemezken insanların, inaanları aşı olmaması için etkilemesi bence kul hakkı

Merhaba kızlar, inşallah hepiniz iyisinizdir.
Ben yoğunluktan ve hastalıklardan hiç bir yere bakamıyorum. Ufaklık arefe günü 3 gün düşmeyen ateş sonrası , vücutta döküntüleri oldu. Bayramımız hastanelerde geçti.
6. Hastalık diye bir hastalık varmış. Aşısız , bodoslama göçmen aldığımız için, bilmediğimiz hastalıkları öğrendik.
Bizim için çok zor bir süreçti. Çocuk resmen 5 gün sürekli kucağımda ve baygın gibi . Daha bugün kendine geliyor. Arefe gününden beri ek gıda asla almıyor, sadece anne sütü ve zayıfladı tabi.
Siz dikkat edin park , bahçe , kalabalık ve küçük çocuklardan 0-6 yaş durabilirseniz uzak durun

Ben yoğunluktan ve hastalıklardan hiç bir yere bakamıyorum. Ufaklık arefe günü 3 gün düşmeyen ateş sonrası , vücutta döküntüleri oldu. Bayramımız hastanelerde geçti.
6. Hastalık diye bir hastalık varmış. Aşısız , bodoslama göçmen aldığımız için, bilmediğimiz hastalıkları öğrendik.
Bizim için çok zor bir süreçti. Çocuk resmen 5 gün sürekli kucağımda ve baygın gibi . Daha bugün kendine geliyor. Arefe gününden beri ek gıda asla almıyor, sadece anne sütü ve zayıfladı tabi.
Siz dikkat edin park , bahçe , kalabalık ve küçük çocuklardan 0-6 yaş durabilirseniz uzak durun
Çok gecmıs olsun canım bitmedi ya bu hastalıklar bızım de kışımız cok zor gectı. Ay benım yıgenım de aynı oldu ona da Kızıl hastslıgı demıslerdı.Ablam enısteme sormus doktor ne dedı dıye enıstemınde aklı bır film var Kızıl Goncalar dıye demıs kı Kızıl Goncalar😁😁Yanı cıdden hıc duymadığımız etmediğimiz hastalıklar ya. El ayak hastalıgı bır de cıkmıs. Şimdi den doktorun bırı cıkmıs havalar ısınmaya basladı isal ıcın şunlara dikkat edın kış ayrı dert yaz ayrı yazında ortalıkta bitmeyen bır isal var

Çok çok geçmiş olsun 😥

Duymuştum bu hastalığı 🤦🏼‍♀️ Nereye kadar koruyabileceğiz çok geçmiş olsun 😢 bir an önce iştahı yerine gelir umarım 🙏🏻

Kızlar selam, iyisiniz inşallah. Bayramlar iyi ki var ya, iyi kötü anılarla deneyim dolu oluyor :KK70:

Kızlar benim oğlum bayramda memlekette yürüyordu eve geldi emekleme moduna geçti gene :KK70: çok komik yaa :KK70: çok fena bi şey oldu. Kendinden büyükleri tokatladı emziklerini çaldı falan... iyi ki şehirde tek büyüyor, yoksa vay halimize :KK70::KK70:
Bayram güzel geldi bize de. Kalabalıkta bebe büyütmek ne hoş 🥲
Bizimki de tam tersini yaptı, ev değişikliği olunca asla yürümedi. Evimize geri döndük patır patır kaldığı yerden devam etmeye başladı 🤷🏼‍♀️

Çok geçmiş olsun biz de geçen ay yaşadık aynısını ateşi günlerce düşmedi :KK43:

Bayram güzel geldi bize de. Kalabalıkta bebe büyütmek ne hoş 🥲
Bizimki de tam tersini yaptı, ev değişikliği olunca asla yürümedi. Evimize geri döndük patır patır kaldığı yerden devam etmeye başladı 🤷🏼‍♀️
Benim ki de artık desteksiz ayakta durma süresini arttırdı bi süre kalabiliyor dengede, acaba ne kadar sürede yürür bundan sonra🤨

X