2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    291
Kızlar artık meme işiyle benim de başım dertte, şöyle her gören ne zaman kesecen diye soruyor bebek 18 haftalık oldu, oğlan aynen emiyor, gündüz uyumadan önce ama gece gene 5-6 sefer emdiği oluyor, her uyanmada ağzına meme girecek geri dalacak benim minik sıpanın, öte yandan şöyle canımı sıkan bişey var kilo almadım pek, dün bi yere gittim ama kilo vermişsin hiç hamile değilsin gibi dediler canım sıkıldı, aslında 3 kilo civarı aldım ama oğlumda bu aya kadar belki 5-6 kilo almıştım ve iri bi bebek doğdu zaten şimdi acaba hem emzirme hem tek başına çocuğa bakma temposundan acaba bu bebeğe yetermiyorum ve küçük mü doğar endişesi var , yemem de gelişim de ilk ay bakılan kanda falan bi sıkıntı yoktu aslında ama sanki memeyi de bi yerde kesmem lazım gibi geliyor , tandem emzirmek isterim aslında ama o şekilde olanlara belki gerçekten yardımcı insanlar var Şuan düşünüyorum 2 tane meme isteyen bebeği ben kaldırabilir miyim bilmiyorum, bide yani ne anne ne kv çok bi destek görmedim ha de ki çağırdın mı çağırmadım ama mesela kv gelip 15 gün ilk doğduğunda kaldı yoksa hiç gelip bana yardımı olmadı kimsenin şimdi 2. De çok gelirim falan diyor ama inanmıyorum açıkçası, kilo sağlık demek değil biliyorum ama oğlan dan farklı bu diye de kafama takıyorum sanırım hem emme hem bebek yoruyor, meme düşkünlüğü de yoruyor bi yandan da emzirebiliyorsun emzir niye bencillik yapıyorsun diyorum, kafam baya karışık , bana fikir verin…

Siz de fikir verin iye etiketledim kızlar nisan anneleri☺️ Rprnn Rprnn VivaLaJuicy VivaLaJuicy

Kızlar artık meme işiyle benim de başım dertte, şöyle her gören ne zaman kesecen diye soruyor bebek 18 haftalık oldu, oğlan aynen emiyor, gündüz uyumadan önce ama gece gene 5-6 sefer emdiği oluyor, her uyanmada ağzına meme girecek geri dalacak benim minik sıpanın, öte yandan şöyle canımı sıkan bişey var kilo almadım pek, dün bi yere gittim ama kilo vermişsin hiç hamile değilsin gibi dediler canım sıkıldı, aslında 3 kilo civarı aldım ama oğlumda bu aya kadar belki 5-6 kilo almıştım ve iri bi bebek doğdu zaten şimdi acaba hem emzirme hem tek başına çocuğa bakma temposundan acaba bu bebeğe yetermiyorum ve küçük mü doğar endişesi var , yemem de gelişim de ilk ay bakılan kanda falan bi sıkıntı yoktu aslında ama sanki memeyi de bi yerde kesmem lazım gibi geliyor , tandem emzirmek isterim aslında ama o şekilde olanlara belki gerçekten yardımcı insanlar var Şuan düşünüyorum 2 tane meme isteyen bebeği ben kaldırabilir miyim bilmiyorum, bide yani ne anne ne kv çok bi destek görmedim ha de ki çağırdın mı çağırmadım ama mesela kv gelip 15 gün ilk doğduğunda kaldı yoksa hiç gelip bana yardımı olmadı kimsenin şimdi 2. De çok gelirim falan diyor ama inanmıyorum açıkçası, kilo sağlık demek değil biliyorum ama oğlan dan farklı bu diye de kafama takıyorum sanırım hem emme hem bebek yoruyor, meme düşkünlüğü de yoruyor bi yandan da emzirebiliyorsun emzir niye bencillik yapıyorsun diyorum, kafam baya karışık , bana fikir verin…

Siz de fikir verin iye etiketledim kızlar nisan anneleri☺️ Rprnn Rprnn VivaLaJuicy VivaLaJuicy
Canım bebek dogmadan bence emme işini bıtırmelısın cunku senın oglun gece cok ıstıyor meme yenı dogum yapacaksın ıkısı aynı anda uyanır ya da bırı uyurken dıgerı uyanır meme meme der ve memeye de gıttıkce daha cok duskun oluyorlar. Buyudu zsten ek gıdaıs da ıyı dıyosun

Canım bebek dogmadan bence emme işini bıtırmelısın cunku senın oglun gece cok ıstıyor meme yenı dogum yapacaksın ıkısı aynı anda uyanır ya da bırı uyurken dıgerı uyanır meme meme der ve memeye de gıttıkce daha cok duskun oluyorlar. Buyudu zsten ek gıdaıs da ıyı dıyosun
Öyle canım şöyle gece 2 emen falan bir bebek olsa bide bu meme düşkünlüğü olunca gece kimseyi kabul etmiyor 2. De olunca bari babası uyutabilse diyorum, ek gıdada hiç sorunumuz yok elhamdülillah beni zorlamıyor memesi zaten emziği onun ben çok sütümde kaldığını düşünmüyorum

Meme reddı yapan bebekler yemegı de red edıyor zsten basından bellı aclıga dayanıklı oldukları😁Ben işin uzmanıyım artık😁😁Ama merak etme zamanla daha yemeye baslayacaklar. Buyuk oglum şuan bızımle oturup her seyını yıyor kım yemeden yasıyor kı
Darısı başıma olsun canım 😍

Canım kendi imkanlarını en iyi sen bilirsin. Oğlun artık bir yaşında ve epeyce emdi. Ha memeye düşkün olmasa tamam devam et ama gece 4-5 kez kalkması dayanılır gibi değil.
Öte yandan kilo alamadım diye neden endişe ediyorsun eğer miniğin haftasıyla uyumluysa ne güzel işte az kilo ile devam ☺️
Belli başlı tükettiğimiz şeyler vardı gebelikte. Et, balık, yumurta, ceviz vb. Onları yine tüketmeye dikkat et tamamdır.👍🏻

Darısı başıma olsun canım 😍

Canım kendi imkanlarını en iyi sen bilirsin. Oğlun artık bir yaşında ve epeyce emdi. Ha memeye düşkün olmasa tamam devam et ama gece 4-5 kez kalkması dayanılır gibi değil.
Öte yandan kilo alamadım diye neden endişe ediyorsun eğer miniğin haftasıyla uyumluysa ne güzel işte az kilo ile devam ☺️
Belli başlı tükettiğimiz şeyler vardı gebelikte. Et, balık, yumurta, ceviz vb. Onları yine tüketmeye dikkat et tamamdır.👍🏻
Ya bide 2 bebekle gözüm kesmiyor canım şaka maka 6 ayım kaldı yani 2 bebek emzirmeyi hayal edemiyorum , ya ne bilim ondan öyle bol kilo aldım ki bunda almayınca tereddüt ettim güzel beslenmeye çalışıyorum tabi en çok etkileyen bence oğlanla yoğun tempom, onda yiyip içip yatıyordum o zaman çalışsam bile sonuçta oturuyordum, şimdiye kadar gelişiminde bi sıkıntı çıkmadı bakalım perşembe kontrolüm var tekrar 3 lü için gideceğim

Bana önerebileceğiniz dokun hisset veya hareketli kitaplar neler kızlar? Bu aralar aşırı merak salmış durumda, açıp okumamızı istiyor 🥹
Neobebek’in dokun hisset kitapları çok güzel baya oyalıyor. Bir kaç tane almıştım birinden bıkınca onu saklayıp başka kitabı çıkarıyorum çok seviyor kızım.

Durumunuz ne canım biraz daha iyi mi bugün ben de artık ciddi ciddi kesmeyi düşünüyorum
Büyüdükçe aklı erdikçe daha zor olacak
Ve iki bebek emzirmeye hazır hissetmiyorum
İyi gibi anlamıyor pek artık aramıyor ama çok keyifsiz morali yok ve bana iyice yapıştı benim sinirler pert Allah sabır versin çok zor iş

en olmadi ince öğütülmüş yulaf ezmesi muz yogurt yapsan yemez mi? Yanina cam rende alip kuru yemis elma falan da ezip verebilirsin. Disardan döner bulgur falan ayarlasan. Balikciya gidip bebek için balik da yaptirabilirsin olmaz mi? Benim aklima sadece bunlar geldi 😌 yanina peynir bal zeytin falan alsan sabahlari versen firindan tam bugday ekmegi alip bali sürüp verebilirsin🧐 aklima elektrikli tencere alma fikri geldi 🤣🤣🤣🤣
Ya ben hiç dışarıdan yedirmiyorum diye hiç aklıma gelmedi bunlar bulgur döner balık fln çok sağol cnm 😂 🙏🏻
Benim bebem niye böyle ya önüne koyuyorum bir iki yiyor sonra her tarafa atıp atıp duruyor 😢 kan değerlerine üç defa bakıldı, dişten ötürü başka testler de bakıldı. Pazartesiye randevu aldım bakalım ne çıkacak 😢

Bi de tükürme işi çıktı. Cidden şu dördüncü aydaki gibi bir hareketlenme merak, dışarıya aşırı ilgi var. Eve gelince çığlık kıyamet 😮
Sanki yemekle uğraşamam daha önemli işlerim var der gibi…

Of çok iyi yapıyorsun darısı başıma olsun 🙏🏻 Yeme konusuna takıntılıyım bunu fark ettim. Ne bileyim ya bakıyorum ana öğün ayrı ara öğün ayrı yapan bebeler var 🧿
Ben üç öğün yedirsem arasını anasını aramıyorum 😂 bu kadar zor olmamalıydı be 😢
Cnm ben de pek ara öğün yediremiyorum çok yemek seçiyor diye zaten 2-3 çeşit yapıyorum yemekleri, sadece birini yiyor ve dün sevdiğini ertesi gün tükürüyor ne yiyeceğini asla bilemiyorum ara öğün olarak sadece muz armut elma verebiliyorum kilo alımı iyi gidiyor nasıl oluyor anlamasam da o yüzden canımı sıkmamaya çalışıyorum ama her yemek öğünü bir sabır testi benim için.
Bana önerebileceğiniz dokun hisset veya hareketli kitaplar neler kızlar? Bu aralar aşırı merak salmış durumda, açıp okumamızı istiyor 🥹
Sincap kitap çöle dokun ormana dokun, okyanusa dokun serisi güzel çizimleri dikkatini çeker kapakçıklar da var onları açmaya çalışır. Başka bir serinin hareketli park, hareketli kumsal hareketli market fln var onlar da güzel.

Bi de tükürme işi çıktı. Cidden şu dördüncü aydaki gibi bir hareketlenme merak, dışarıya aşırı ilgi var. Eve gelince çığlık kıyamet 😮
Sanki yemekle uğraşamam daha önemli işlerim var der gibi…
Evet aklı yemek hariç her şeyde 🥲 ama bu da bi süreç gün gelecek karnım acıktı diye ağlayacaklar 😂

Bence artık kesmelisin, 1 yaş doldu hamilesin gece dinlenebilmen bence çok önemli önce sen sağlıklı olacaksin ki cocuklarina da yetebilesin. Gece 4-5 kere kalkmak sürekli emzir uyut döngüsü çok yıpratıcı. Doğumdan sonra iyice yoracak seni. Ekin 3-4 gece uyumadi o zaman şuan hamile olsan napardim diye düşündüm cidden çok zor Allah yardımcın olsun 🥹

Deisa Deisa öğünlerini evde hazirla ne yemek yapacaksan kaplara koy difrizde dondur, soğutucu termosla git otelde rica et difrize atsinlar sonra hangisini yedireceksen akşamdan buzluktan al buzdolabina koy ertesi güne çözülür ısıtır yedirirsin bir de aperatif şeyler alırsın zaten atistirmalik meyve vs o sekilde iyi olur bence ben olsam bu yolu izlerdim

Kızlar Ekin Perşembe gününden beri 4-5 saatte bir atesleniyor. Çok yüksek ateş değil maksimum 39 inatçı da değil şurup içince düşüyor ama tabi huzursuzluk yapiyor. Doktor bogaz ve kulaklarda sıkıntı görmedi viral dedi antibiyotik vermedi bu yüzden şuan şurup ile ilerliyoruz. Böyle yaşayan oldu mu kaç gün sürüyor ne zamana rahatlar acaba baya yıprandık

Kızlar Ekin Perşembe gününden beri 4-5 saatte bir atesleniyor. Çok yüksek ateş değil maksimum 39 inatçı da değil şurup içince düşüyor ama tabi huzursuzluk yapiyor. Doktor bogaz ve kulaklarda sıkıntı görmedi viral dedi antibiyotik vermedi bu yüzden şuan şurup ile ilerliyoruz. Böyle yaşayan oldu mu kaç gün sürüyor ne zamana rahatlar acaba baya yıprandık
Çok geçmiş olsun 😥

Seyahat eden anneler yardımınıza ihtiyacım var, Üç günlüğüne istanbula seyahat edeceğiz düğün için, acaba ev mi kiralamalıyız mutfakta bebeğe yemek yapabilmek için yoksa otel yeterli olur mu? İlk tercihim otel çünkü bebek yatağı oluyor yatak taşımayız ve daha temiz oluyor evlere göre ama yemek işini otelde nasıl çözerim onu düşünüyorum. Acaba ilk gün için soğutucu çantaya akü ile köfte mücver fln koysam gidince de mini dolaba yerleştirsem en azından bir günlük yemeği çıkar ikinci gün de restorandan köfte çorba ekmek fln istesem üçüncü gün mantı yoğurt isterim başka da bebişlere uygun ne olur ki dışarıda? Sadece kahvaltı çok erken olacağı için hippin fln hazır meyveleri veya paket kekleri ile geçiştirsem olur gibi geliyor ay oturtamadım bu yemek işini siz nasıl yaptınız biryerlere gittiyseniz yanıma bozulmayacak ne alabilirim sizce?
Bizde iki gündür kapadokyadayız ben böyle küçük seyahatlerde hiç kasmıyorum ya zaten her yerde ev yemekleri yapan yerler vs var. Yanıma yoğurt aldım bir de mercimek çorbası yapmıştım onu termosa koydum ilk gün bir öğün öyle yaptı ara öğünler için humm ın ve gerberin atıstırmalıklarından aldım ve muz. Çok seviyor bunları zaten. Otel oda kahvaltı. Sabah peynir yedi yaban mersini almıştım ondan yedi bolca. Ekmege tereyağı bal sürüp verdim gözleme vs vardı kahvaltıda bu ara iştahı yok yemedi ama normalde yerdi mesela. Yumurta vermedim organik değil diye. Öğlen de pideciye gittik pide ayran yedi. Akşam çorbacıda çorba içti bizimle.Yani böyle bir iki gün idare edilebilir bence. Güzel geçer seyahatiniz umarım 🙏🏻

Evet aklı yemek hariç her şeyde 🥲 ama bu da bi süreç gün gelecek karnım acıktı diye ağlayacaklar 😂

Bence artık kesmelisin, 1 yaş doldu hamilesin gece dinlenebilmen bence çok önemli önce sen sağlıklı olacaksin ki cocuklarina da yetebilesin. Gece 4-5 kere kalkmak sürekli emzir uyut döngüsü çok yıpratıcı. Doğumdan sonra iyice yoracak seni. Ekin 3-4 gece uyumadi o zaman şuan hamile olsan napardim diye düşündüm cidden çok zor Allah yardımcın olsun 🥹
Aslında uykusunun bölük olmasına çok alıştım da dediğin gibi 2 tane bu şekilde bebeyle naparım bilmiyorum, bende artık eminim ama cesaret edemiyorum hala artık bu işi yapmam lazım , yoksa giderek zorlaşacak

Canım çok geçmiş olsun aslında 3 günden fazla süren ateşte antibiyotik gerekiyor diye biliyorum, bugünde hala yükselirse tekrar götür bence ya

X