2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    236
Kızlar kızlar herkese selam bayramda memlekete gittik biraz uzun kaldık hiç giremedim buralara, beklediğimden daha güzel geçti şükür korktuğum gibi olmadı ☺️ ben kızımı artık kendi odasında yatırıyorum odaları ayırdık sizde oda ayıran var mı ya da ne zaman ayırmayı düşünüyorsunuz?

Bebeği mamayla beslenenler ne zamana kadar mama kullanmanız gerekiyor? Benim 1 aya emzirmeyi bırakmam gerekiyor acaba mama vermek gerekir mi yoksa ek gıda yeterli olur mu?🙄 👀

Bebeği mamayla beslenenler ne zamana kadar mama kullanmanız gerekiyor? Benim 1 aya emzirmeyi bırakmam gerekiyor acaba mama vermek gerekir mi yoksa ek gıda yeterli olur mu?🙄 👀
2 yaşa kadar veriliyo galiba benim bebeğim hem anne sütü hem mama alarak geldi şimdiye dek hala mama da anne sütü de veriyorum ek gıdaya ek. 1 yaştan sonra ana besin ek gıda olacak bildiğim kadarıyla ama onda da yine mama vermek lazım diye düşünüyorum

Bende aynı durumdayım aksine iyice memeye düştü bu sıra nasıl bırakıcam hiç bir fikrim yok. En azından geceyi keseyim dedim 5 kere kalktı dün gece sinir sahibi oldu çocuk 🫤12. Hafta kontrolünde sorucam doktora ne yapayım diye o civarda da çocuk doktorunu görücez bide artık ikisinin dediğini karıştırıp uygulayacağım

2 yaşa kadar veriliyo galiba benim bebeğim hem anne sütü hem mama alarak geldi şimdiye dek hala mama da anne sütü de veriyorum ek gıdaya ek. 1 yaştan sonra ana besin ek gıda olacak bildiğim kadarıyla ama onda da yine mama vermek lazım diye düşünüyorum
Hangi mamayı kullaniyosunuz? Evet normalde 9. Aydan sonra ek besin ana öğün emzirme ara öğün oluyo diye biliyorum ben de

Bende aynı durumdayım aksine iyice memeye düştü bu sıra nasıl bırakıcam hiç bir fikrim yok. En azından geceyi keseyim dedim 5 kere kalktı dün gece sinir sahibi oldu çocuk 🫤12. Hafta kontrolünde sorucam doktora ne yapayım diye o civarda da çocuk doktorunu görücez bide artık ikisinin dediğini karıştırıp uygulayacağım
Ben gündüzü büyük ölçüde azalttım ilk baslarda 4 saatte bire düşürdüm. Su an bi sabah bi akşam emziriyorum. Yoğurda abandim o yüzden. Her fırsatta yoğurt tıkıyorum çocuğun ağzına 😁 geceki düzenimiz iyiydi 1 kere emiyordu ama diş dönemine girdi yine sanırım 2-3 kere emiyo. Emzikle suyla kandıramıyorum😁 bıraktığımızda gece Napcaz bakalım 🤔 doktorlar bazen çok ezberden konusuyo her dediği de bize uymuyo kendim bi yol yöntem bulmam lazım

aptamil 2 mı oluyo? Gece kalkıp suyu ısıtıp karıştırıp mı veriyorsunuz? Bi de uyanınca mı yoksa belli bi saatte mi?
Aptamil 3 oluyo. Evet suyu ısıtıp karıştırıp veriyorum geceden kaynamış su oluyo kettleda onu sadece bir tık ısıtıp yapıyorum. Uyanınca veriyorum mamanın ömrü bir saat o yüzden önceden koymak mantıklı olmuyo. Birkaç biberon edinirseniz iyi olur gece çok kalkan bebekse benimki gibi

Kızlar selam uzun süredir girmedim inşallah durumlar iyidir 🌸 yeni hamişleri tebrik ediyorum sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🥰

Bu ek gıda işinde ilerleyen anneler az tarif verseniz ne hoş olur 🤓 mesela bebek bisküvisi. Ben henüz irmik, un falan almadım almalı mıyım alırsam hangi marka almalıyım. Birde öğünlerde neler veriyorsunuz ben beceremedim bir türlü sanki öyle hissediyorum ☺️

Kızlar selam uzun süredir girmedim inşallah durumlar iyidir 🌸 yeni hamişleri tebrik ediyorum sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🥰

Bu ek gıda işinde ilerleyen anneler az tarif verseniz ne hoş olur 🤓 mesela bebek bisküvisi. Ben henüz irmik, un falan almadım almalı mıyım alırsam hangi marka almalıyım. Birde öğünlerde neler veriyorsunuz ben beceremedim bir türlü sanki öyle hissediyorum ☺️
İrmiğin bir besleyiciliği yok canım ben kullanmıyorum. Un olarak tam buğday, yulaf vs kullanabilirsin. Ben tarif falan yapmıyorum ekstea yapacak vaktim enerjim yok 😄biz ne yiyorsak aynısını yiyor

9.aya kadar irmik, bebek bisküvisi felan çok kullandım ama şu an artık daha çok yemek yiyor. Yinede bebek bisküvisi yapmak istiyorsan Pheebs Pheebs bir tarif paylaşmıştı tam kıvamında oluyor ben 3 kez yapmıştım. 3 öğün veriyorum genelde, kahvaltıda omlet avokado peynir zeytin gibi daha çok bizim yaptığımız kahvaltılar gibi ama tabi hepsi bebeğe uygun. Öğlen çorba ve ya meyveli yoğurt gibi hafif şeyler veriyorum akşam da ne yemeği yaptıysam onu veriyorum tabi daha çok tuzsuz ve salçasız yemekler yapıyorum bu akşam biber dolması ve haşlanmış tavuk yiyecek mesela

Ben gündüzü büyük ölçüde azalttım ilk baslarda 4 saatte bire düşürdüm. Su an bi sabah bi akşam emziriyorum. Yoğurda abandim o yüzden. Her fırsatta yoğurt tıkıyorum çocuğun ağzına 😁 geceki düzenimiz iyiydi 1 kere emiyordu ama diş dönemine girdi yine sanırım 2-3 kere emiyo. Emzikle suyla kandıramıyorum😁 bıraktığımızda gece Napcaz bakalım 🤔 doktorlar bazen çok ezberden konusuyo her dediği de bize uymuyo kendim bi yol yöntem bulmam lazım
Gerçekten öyle yap yapma demesi çok kolay 🫤ek gıda arttı tabi bu durumda dimi? Benimki biraz yemeğe düştü açıkcası galiba sütüm azalıyor o yüzden. Diş dönemi aynen meme arttı uykumuz bozuldu düzelmeye çalışıyoruz şu ara sancılı 🥲 meme işi çok gerdi beni açıkcası karnımdaki sıpaya bir zararı yoksa emzirmeye devam edicem sanırım 15 16.haftalarda süt değişiyomuş belki kendi bırakır 🤷🏻

X