Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    195
acaba geceleri çok terlemeye başlayan var mı ? Burada hava birden ısındı , dün gece kan ter içinde kalktım . Sizde de oluyor mu ? Hava daha 30 derece ancak oldu şimdiden böyleyse yazın çok fena geçecek 😭
vala bennnn suan esımle oglum usuyolar ben yanıyorum resmen ve mıde yanmam var sabahları saçlardan dıyorum suan ıcın

kızlar merhaba şeker yuklemesı yapıldı sanırım 75 mg yapıldı henuz doktora gostermedım saglık ocagındakı hemsıre ıyı sıkıntı yok dedı bakabılırmıısnız sızde
Eki Görüntüle 3425506
Gayet iyi görünüyor referans aralığında ☺🌸 ben de çarşamba günü yaptırdım ama hala çıkmadı sonuçlar. Sağlık ocağındaki hemşiremi aradım dün 1 saatlik olan çıkmıştı ama hala devamı yok e nabıza da düşmedi ☹️ o 1 saatlik çıkan da biraz yüksek çıkmış 😬

vala bennnn suan esımle oglum usuyolar ben yanıyorum resmen ve mıde yanmam var sabahları saçlardan dıyorum suan ıcın
Mide yanmalarının saçla pek ilgisi yok canım ya, görümcemin de çok yanıyordu çocuk kel doğdu 😂 bilimsel olarakta yok karşılığı zaten mide asidimiz yükseliyor ve organlar sıkışıyor benim de yanıyordu yine yanıyor naneli sakız ve maden suyu çok rahatlatıyor ben kesinlikle ilaç yerine bunları tercih ediyorum

Dün Bursaya gittik eşimle günübirlik gezmeye, 15 bin adıma yakın atmışım aslında fazla değil ama yorulmuşum haliyle bugün de misafirim vardı o yüzden tüm gün ayakta ve mutfaktaydım. Bebeğin hareketlerini çok az hissettim hatta hissetmedim gibi bişey. Şu an uzanıyorum normalde bu saatlerde aşırı hareketli oluyor ama hala bi tık yok 😔 bi de bugün çok tuhaf bi his oldu sanki içimde zıpladı hopladı gibi bişey yaptı ve o an o bölge acıdı baya ve içim çekiliyo gibi hissettim ve hemen uzandım neden böyle oldu acaba tedirgin oldum😔
15 bin adım çok olmuş ister istemez yorulmuşsundur yorulunca hareketler hissedilmiyor cidden, dinlenince tekrar rutinine dönersin inşallah 😊

Kızlar merhaba nasılsınız ayy kızlar ölüyorum mide yanmasından ben hayla bursadayim düğünü bekliyorum gel git yapmak istemedim bende bebeişi en son 3 Nisan gördüm daha görmedim inşallah İstanbul'a gidince bebişi gormeye gidicem daha hiç bir hazırlık yapmadım hiç bir şey almadım gidicem almaya

kızlaaaar duvara led isimlik yaptiraniniz yada siparis vereniniz var miii gorsel ekliyorum

Eklentiler

• Screenshot_20240510_160848_Instagram.jpg
    Screenshot_20240510_160848_Instagram.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 74
Benim kv. de kötü kalpli fena bi insan değil ama kendisinden başka herkesi özellikle gelinlerini yetersiz görmek gibi bir huyu var. Kendini mükemmel ve kusursuz görüyor o yüzden aklınıza gelebilecek her konuda (başta çocuk konusunda) karışmak, müdahele etmek, akıl vermek gibi huyları var. İki eltim var ikisinin de iki çocuğu var gözlemlediğim için ve eltilerimle bu konuda çok konuştuğumuz için biliyorum ki çok problem yaşıycaz bebeğim doğduktan sonra, en başta hastanede ve evde benim yanımda kalma kavgası vericek eminim, ama ben tabiki de annemi istiyorum ve bu konuda netim. Kendimi şimdiden doldurmamaya çalışıyorum ama başıma gelecekleri de biliyorum ne yazık ki.. biberon aldık diye bile laf etti, biberonu eşittir mama vermek olarak görüyor çünkü kendisi. O çocuk anne sütüyle büyüycek bilmem ne gibi laflar etti mesela. Ben biberonu mama veriyim diye değil sütümü sağınca vermek için aldım halbuki 😂
Ben de gelmesin dedim ama dinlemedi. Bu defa eşim de tecrübeli gördü anladı istemiyor annesini. Ben halledeceğim merak etme diyor, şükür 😄 doğumdan 2 gün önce kadın tuttum. Heryer tertemiz, bebeğin kıyafetlerini yıkadım annem ablam da ütüledi. Eşyaları hazır. Hastaneden eve gelince yapacak iş yok. Bir gün önceden arayıp yardım edecek birşey var mı diye sordu. Sağolsun. Bir yemek pişecekti onu da annem yaptı zaten.

oha esime bakisim yeterdi galiba bu konuda bidahada adim atamazdi yamacima benim cenemde durmaz cunku bide ben kendi annemi bile istemiyorum ya napcak annem kendimi beslicek sanki temizlik yemek ihtiyacim olur bi onuda esim yapar olabildigince artik cok gelsin gitsinler istemiyorum ya 2 taraf icinde gecerli
Ben annemi istemiştim. Bez bağlarken göbek kısmına dikkat etmek lazım, kız bebek alt silerken arayı silmek lazım, ilk yıkamada suyun sıcaklığı ve kulağa su kaçmasın, üşümesin diye dikkat lazım , 3 gün ayağa zor kalktım, dışarıdan yiyemem evde yemek pişmesi lazım. Tuvalete eşin götürüyor, acil ihtiyaçları eşin alıyor ya da bebeği arada taşıyor emzirirken kucağına veriyor vs yardımcı oluyor. 5. Gün iki anneyi karşıma aldım, eşimi yanıma aldım konuştum. Siz gidin artık. Biz de karı koca olarak üstesinden gelelim. İhtiyaç olursa çağırırız teşekkürler dedik gönderdik 😄

Kesinlikle hiç gerek yok ya bence kendimizi düşünmeliyiz kendimizi ve bebeğimizi düşünmeliyiz yani yani kimse kusura bakmasın destek değillerse köstek de olmasınlar
İlk bebekte neyin içine düştüğünü bilemiyorsun 😄 sonradan anlıyor insan. Gelecekse bile şunu yap bunu yap diye yönlendirmeliyiz. Susmak çözüm değilmiş

Benim kv. de kötü kalpli fena bi insan değil ama kendisinden başka herkesi özellikle gelinlerini yetersiz görmek gibi bir huyu var. Kendini mükemmel ve kusursuz görüyor o yüzden aklınıza gelebilecek her konuda (başta çocuk konusunda) karışmak, müdahele etmek, akıl vermek gibi huyları var. İki eltim var ikisinin de iki çocuğu var gözlemlediğim için ve eltilerimle bu konuda çok konuştuğumuz için biliyorum ki çok problem yaşıycaz bebeğim doğduktan sonra, en başta hastanede ve evde benim yanımda kalma kavgası vericek eminim, ama ben tabiki de annemi istiyorum ve bu konuda netim. Kendimi şimdiden doldurmamaya çalışıyorum ama başıma gelecekleri de biliyorum ne yazık ki.. biberon aldık diye bile laf etti, biberonu eşittir mama vermek olarak görüyor çünkü kendisi. O çocuk anne sütüyle büyüycek bilmem ne gibi laflar etti mesela. Ben biberonu mama veriyim diye değil sütümü sağınca vermek için aldım halbuki 😂

Oyy kıyamam yaa onlar da mı yoruluyor 🥹

Ben hafifi hafif hissedince doktora gitmekten vazgeçtim ama bugün iyice bi dinlenip uzanıcam o zaman daha hareketli oluyor yavruşum benimle beraber yoruldu heralde 🥺

Magosit ve osteocare dönüşümlü canım. Osteocare de dvit ve kalsiyum da var
Merhaba nasıl oldu bebiş hareketleri

X