Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 9 40,9%
  • erkek

OY: 12 54,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 4,5%

• Ankete Katılan
    22
Ben de kendi yaptırdığımızdan iyi pişirerek yedim valla 5 tane.. ısıl işlem görmemiş olması gerek diye düşünüyorum bunlar da görmüyor işte. İnternette de ayda 1-2 kez yenebilir denmiş kasaptan alınanlara.
Kasaptan aldım valla azcık yerim benden günah gitti

bende sucuk çok severim . hepte tanıdık yerde özel yaptırırız ona rağmen yemeyi bıraktım . ne olur ne olmaz diye. ama bana çok saçma geliyor. hadi salam sosis anladım da. mis gibi dana sucuğu.

okuduğuma göre de yesek bile yanmış olmaması gerekiyormuş . hem iyi pişmiş hemde yanmış olmamasına dikkat edersen bence az da olsa yenebilir diye düşünüyorum :)
Kasaptan aldığımız mantıksal olarak kıymayla aynı bi' şey olacağını düşünmüyorum ondan abartmadıkça :)

Kızlar bulantı ve kusma ile ilgili tecrübemi paylaşayım sizinle. Ben 7 hafta olduğum gün kusmaya başladım ve bir hafta boyunca her sabah kustum, yani uyandıktan sonra kusup sonra güne başlamayı kabullenmiştim. Sonra akşamları da çok bulantım olmaya başladı, iki gün geceleri bile bulantıdan uyuyamadım. Dün doktor kontrolünde söyledim bana da ilaç verir çok zorda kalırsam içerim diye düşündüm. Doktorum yeme içmede sorun yaratmadığı sürece ilaç taraftarı olmadığını söyledi. Her sabah kusmak zorunda değilsin , yataktan kalmadan önce tuzlu çubuk yiyip sonra kalk dedi ve bugün öyle yaptım cidden kusmadım. Gece bulantısı için de genelde sentetikler yapabiliyor dedi,mesela odanın perdesi , yatak başlığı , çarşafların deterjanı vs. Onları değişebilirsin dedi . Sizde deneyebilirsiniz diye paylaşmak istedim. Sağlıkla ve hayırlı şekilde geçsin bu güzel sürecimiz .🥰🥰
Ben ac geziyorum ya asla hicbisey yiyemiyorum sabah degil de aksamlari mahvoluyorum :KK43:

Canım öğleden sonra lekelenme kanamaya döndü. Hastaneye geldim yatış verdiler. Bebek iyi kalp atışı var. Kesenin etrafında herhangi bir kanama da yok ama yine de kanamam oluyor. 😢
Yaa çok geçmiş olsun canim 1 kere bende yaşadım onu benimde kanama alanın yoktu geceydi iğne vurulunca tekrarlamamisti nerden geliyo bu kanamalar bilmem çok ilginç çok stresli korkma gecicek hepsi

Kizlar benim de mide bulantim geçmek yerine iyice arttı. 9. Hafta bitmek üzere 8 den sonra çok çok arttı kusma ile ilerliyor. En kötüsü de kusarken altıma kaçırıyorum 😂 Dışarıda bi yerde kusarım da altıma kaçırırım diye ödüm kopuyor. Bunu tek ben yaşıyor olamam demi😂 Çok zorlanıyorum kusarken sonra da kaçıp gidiyor🤭 Yarın doktor kontrolüm var umarım güzel şeyler duyarım ve sizlerde hep güzel şeyler duyarsınız🌸 Geçen hafta ultrasonda doktorum uyuyor diye karnımı sallamısti hafif hareketini görmüştük yarın bulantim çok olmazsa şekerli birseyler yiyip ultrasona oyle girmeyi denicem bwkalim hareket olacak mı😍

Kizlar benim de mide bulantim geçmek yerine iyice arttı. 9. Hafta bitmek üzere 8 den sonra çok çok arttı kusma ile ilerliyor. En kötüsü de kusarken altıma kaçırıyorum 😂 Dışarıda bi yerde kusarım da altıma kaçırırım diye ödüm kopuyor. Bunu tek ben yaşıyor olamam demi😂 Çok zorlanıyorum kusarken sonra da kaçıp gidiyor🤭 Yarın doktor kontrolüm var umarım güzel şeyler duyarım ve sizlerde hep güzel şeyler duyarsınız🌸 Geçen hafta ultrasonda doktorum uyuyor diye karnımı sallamısti hafif hareketini görmüştük yarın bulantim çok olmazsa şekerli birseyler yiyip ultrasona oyle girmeyi denicem bwkalim hareket olacak mı😍
😄Benim ilk kizimdada öyle olmuştu. Öksürsem kacıyodu evden cikamiyodum. Şimdide aynı durum başladı. Ben de tek kendim sanıyodum. Ama Doğumdan sonra hepsi geciyo.

Bazı doktorlara o kadar sempati besliyorum ki. Dahiliyeye gittim, gebelik girersem karşılamaz sigortanız dedi evet dedim. Şunu mu girsem bunu mu girsem bi ton araştırdı kadın :KK43:

Merhaba kızlar keseyi 5+2 de gördük ultrason a göre 4+4 iki hafta sonra gel dedi . Bügün tekrar gittim sata göre 7+2 ultrason da 6+3 haftalık kesenin içinde gördük bebişi ama kalbini duyamadık hafta içi yine gel dedi duyarız küçük daha dedi bebek 3mm kese 16.5mm kanamam felan da yok outoffit outoffit inşallah bir sıkıntı yoktur bir hafta geriden geliyor galiba. Sıkıntıya girdim biraz burdaki çoğu arkadaş 6 haftanın içinde duymuş

Merhaba kızlar keseyi 5+2 de gördük ultrason a göre 4+4 iki hafta sonra gel dedi . Bügün tekrar gittim sata göre 7+2 ultrason da 6+3 haftalık kesenin içinde gördük bebişi ama kalbini duyamadık hafta içi yine gel dedi duyarız küçük daha dedi bebek 3mm kese 16.5mm kanamam felan da yok outoffit outoffit inşallah bir sıkıntı yoktur bir hafta geriden geliyor galiba. Sıkıntıya girdim biraz burdaki çoğu arkadaş 6 haftanın içinde duymuş
Minik fasulyem burda ama kalbini duyamadık henüz inşallah sağlıklıdır dua edin kızlar lütfen çok zor kavuştum Ona 💕🧿

Eklentiler

• IMG_20240511_110839.jpg
    IMG_20240511_110839.jpg
    78,8 KB · Görüntüleme: 29
Canım
Minik fasulyem burda ama kalbini duyamadık henüz inşallah sağlıklıdır dua edin kızlar lütfen çok zor kavuştum Ona 💕🧿
Canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah geç döllenme bence seninki oğlumda öyle olmuştu baya Bi keseyi göremedim 7 hafta felan sonunda anca gördük kalp atışıyla beraber

Canım
Canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah geç döllenme bence seninki oğlumda öyle olmuştu baya Bi keseyi göremedim 7 hafta felan sonunda anca gördük kalp atışıyla beraber
Amin inşallah cümlemiz canım keseyi iki hafta önce görmüştüm ama kalp için erken gittim galiba sağlıklı olsunda bir hafta beklerim 💕

X