Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    79
ben de senin gibiyim sürekli iyi mi acaba gelişiminde bir problem var mı diye düşünüyorum. en başlarda haftada bir gidiyordum doktora ama doktor bu kadar kaygılı olma gerek yok dedi. sürecin tadını çıkart sen bir mucize dünyaya getireceksin dedi.
Günaydın sevgili anne adayları, en son iki hafta önce kantahlilleri ve için kontrole gittim. Bugün 10 haftalık olduk 🥰 içimde bebek iyi midir diye hep bir endişe var 😞 sizde de oluyor mu ? Doktor bayramdan sonraya çağırdı detaylı için

Allah yardımcımız olsun hamilelikte olabiliyormuş ama yaşarken çok can sıkıcı yatmaya korkuyorum tekrar baslicak diye 🤦🏻‍♀️
Bende de oluyor. Akşamları özellikle yemekten sonra oluyor. Bazen nefes nefese kalıyorum. Muhtemelen sporu bıraktım kondisyonum düştü. 3 aydır sakin yaşadığım için oluyor bence. Vicutta kan hacmi yüzde 50 arttığı için vücut uyum sağlamaya çalışıyor olabilir. Kafanızda büyütmetin. Tansiyonunuzu ölçün, doktorunuzla bu durumu paylaşın. Belki kardiyolojiye danışalım diyebilir.

Kızlar çatlak kremi hangi marka kullanıyorsunuz aşırı arada kaldım. Mustela alerji yapabiliyormuş, lierac malum fiyatları, bio-oil kimi çatlamış kimi çatlamamış. Aşırı kararsızım. Ben şu an bebe yağı ve hindistan cevizi yağı kullanıyorum ama bir tane de krem gerekir diye düşünüyorum😞

Lierac Phytolastil Gel Çatlak Oluşumunu Engellemeye Karşı Etkili Jel 200 ml
bunu çok arastırıp karar kıldım ama dediğiniz gibi fiyatı da malum ben almanyadan arkadasıma sordurdum yakın zamanda gelicek herhalde bununla devam ederim gibi​

benım bu ıkıncı hamıleleğim öyle aman aman bir bulantım yok. ilkinde prılam ıle zor duruyordum resmen. En son 5+4 de kese gördük suan 8 haftalık randevum yarın araya çok bosluk bıraktı doktorum. Şimdi mıde bulantısı falanda çok olmayınca korkuyo ınsan ters bı durum mu var dıye :) bulantı olsa bi dert olmasa dert beee amaaan :) ara ara da kasık ağrım oluyor.

benım bu ıkıncı hamıleleğim öyle aman aman bir bulantım yok. ilkinde prılam ıle zor duruyordum resmen. En son 5+4 de kese gördük suan 8 haftalık randevum yarın araya çok bosluk bıraktı doktorum. Şimdi mıde bulantısı falanda çok olmayınca korkuyo ınsan ters bı durum mu var dıye :) bulantı olsa bi dert olmasa dert beee amaaan :) ara ara da kasık ağrım oluyor.
Hayırlı olsun gebeliğiniz. Benim ilk gebeliğim hiç bulantım yok. Sadece 1 hafta acıktığımda falan oldu onun dışında daha hiç olmadı. Doktoruma sormuştum yalnızca çok şanslı olduğunu gösterir, her hamilelik birbirinden farklıdır demişti endişelenmeyin :KK200:

Kızlar çarpıntı konuşulmuş baya, bende de gebeliğimi öğrenmeden önce bir hafta falan inanılmaz yoğun bir çarpıntı vardı kardiyologa gittim bu sırada gebe olduğumu da öğrendim hatta ilk ve tek bhcg tahlilimi kardiyolog istedi😂 ekgde de ekstra atım çıktı öyle olunca ritm holter taktı kardiyolog 24 saat takılı kaldı. Holter varken iyice stres oldum inanılmaz çoğaldı çarpıntı. Sonra kardiyologla görüştüm tamamen stres sebepli dedi sana ya da bebeğe bir zararı olmaz ama kendini kötü hissedebilirsin, 2 hafta sonra tekrar gel dedi. Doktor öyle söyleyince ben bir rahatladım çok çok azaldı çarpıntım iki hafta sonra gittiğimde de ekg de bir sıkıntı görmedi 3 ay sonra gel dedi. Yani strese çok bağlıydı benimki ama eğer çok rahatsız ediyorsa kardiyologla mutlaka görüşün. Bir de tsh yükselmesi de çarpıntı yapabiliyormuş bunu da sonradan öğrenmiştim ve gebelikte benim tsh ım yükseldi şu an ilaç kullanıyorum. Belki de onunla da alakası vardı bilmiyorum ama şu an çarpıntı yönünden bir şikayetim yok çok şükür 🙏🏼

ben de senin gibiyim sürekli iyi mi acaba gelişiminde bir problem var mı diye düşünüyorum. en başlarda haftada bir gidiyordum doktora ama doktor bu kadar kaygılı olma gerek yok dedi. sürecin tadını çıkart sen bir mucize dünyaya getireceksin dedi.
Tadını çıkarmayı çok istiyorum :) 12.haftayı atlatırsam hayırlısıyla. Daha önce 12.haftada aniden kalbi duran bir kaybım oldu :KK43: onun korkusuda oluyor

Bende de oluyor. Akşamları özellikle yemekten sonra oluyor. Bazen nefes nefese kalıyorum. Muhtemelen sporu bıraktım kondisyonum düştü. 3 aydır sakin yaşadığım için oluyor bence. Vicutta kan hacmi yüzde 50 arttığı için vücut uyum sağlamaya çalışıyor olabilir. Kafanızda büyütmetin. Tansiyonunuzu ölçün, doktorunuzla bu durumu paylaşın. Belki kardiyolojiye danışalım diyebilir.
Evet hakikaten kafamda büyüttükce arttı sıkıntım anlamadım birden ne oluyor .. akşam epey okuyup araştırdıkça içim rahatladi 😊 bakalım iyiyiz şimdilik....

Kızlar çatlak kremi hangi marka kullanıyorsunuz aşırı arada kaldım. Mustela alerji yapabiliyormuş, lierac malum fiyatları, bio-oil kimi çatlamış kimi çatlamamış. Aşırı kararsızım. Ben şu an bebe yağı ve hindistan cevizi yağı kullanıyorum ama bir tane de krem gerekir diye düşünüyorum😞
Lierac Türkiye'den çekildi dedi bana eczacı yaa. Elinde hazır bulunan eczane varsa bilemiyorum ama trendyol'a güvenip oradan da alamadım açıkçası. 13+3'üm bir telaşla başladım kullanmaya 😅 Mustela tercih ettim içeriği temiz olduğu için, bende alerji yapmadı hem kremini hem yağını kullanıyoruum. Muhakkak kullanımın da etkisi vardır ama bence çatlak olayı kader kısmet kilo genetik falan biraz da. 🥲

Kızlar aranızda Sedef ya da egzama rahatsızlığı olan var mı? Varsa bu süreçte buna çözüm bulabilen var mı 🥹🥹
Benim egzama atopic bi cildim var çok arttı hamilelikte yüzüm çok soyulmaya başladı mustela nin yüz kremi var atopic ona bakabilirsin ve vücut rahatlatıyor dedi bebekler için olduğu için kullanabiliyoruz

Lierac Türkiye'den çekildi dedi bana eczacı yaa. Elinde hazır bulunan eczane varsa bilemiyorum ama trendyol'a güvenip oradan da alamadım açıkçası. 13+3'üm bir telaşla başladım kullanmaya 😅 Mustela tercih ettim içeriği temiz olduğu için, bende alerji yapmadı hem kremini hem yağını kullanıyoruum. Muhakkak kullanımın da etkisi vardır ama bence çatlak olayı kader kısmet kilo genetik falan biraz da. 🥲
Umarım genetiğimiz iyidir. Annem çatlamamış ama benim ergenlikten kalan hızlı kilo alıp verme sebebiyle kalçalarımda ve baldırlarımda çatlaklarım var. Aşırı meyilli hissediyorum kendimi 🥲 🥲 Mustelaya tekrar bi bakacağım 🥲

Kızlar ben çok fazla yürüyorum yani fazla dediğim bana göre normal 10 bin adım belki daha fazla atiyorumdur 😁 ama ben hep çok yürürüm kendim çok seviyorum kucuklugumden beri fakat bu ara fazla yürüyünce akintim artıyor beyaz renk ama baya çoğalıyor bi sıkıntı mı oluyor acaba 🙄
Ben de çok yürürüm ama doktorum yasakladı 12. Haftaya kadar. Siz kaç haftalıksınız?

Benim doktorum "Yurumenin sadece senin vucuduna faydasi var, bebege ya da doguma faydasi olmayan seyler beni ilgilendirmiyo, bebege faydali bir aktivite yapmak istersen yuzebilirsin, pilatese gidebilirsin ya da evde youtubedan hamile pilates videolarini izleyip yapsan daha faydali olur." dedi. Gecen hafta gittigim baska doktor "Ben himbil hamile sevmem, her gun en az 30-45 dk yurumen lazim." dedi. Herkes baska telden...
Bence yürüme önermeyen doktor hamileliğin fıtratına asla hakim değildir. Normal doğum yapmasan bile kegel kasların için yürümen gerekir. Senin vücudunun sağlığı bebeğün vücudunub sağlığı de demektir. Hem açıı hava yürüyüşlerinde bebişimize gideb oksijen miktarı da artar. Ben bi spor antrenörü olarak hep böyle uygulama yapıyorum hanile öğrencilerime. Benim şu an yürümen yasak o ayrı tabi :)

X