Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    81
Hayırlı olsunn çok sevindim😇 hatta dün içimden geçmişti sizin oğlunuz olucak diyecektim🙈
Yaaa vallahi canim ruyama 2 kez girdi benim de cok sagolun doktorum dediki kiz nesili azaliyor dedi agirlik erkek oluyor son yillarda dedi bem hep saglikli olsun diye dua ettim🥰

Kız niye duygulandım ben senin oğlun olucak diye. Çok hormonlar arttı bende de yaa Allah kucağımıza kavuştursun inşallah bende 2li test için gün sayıyorum pazartesi inşallah ogrenicem. kediannesibiri kediannesibiri kuşum benimkide mürdüm eriği ❤️❤️❤️
Yaaa cok sagol kuzum ben hep herkesin haberlerini aldikca kendim kadar seviniyorum cocuklqrumiz saglikli olsun insallah🥰🥰

Kızlar, burada bir aile olduğumuzu ve beni kirmayacağinizi düşünerek bir şey yazmak istiyorum. Zaten neyin ne kadar zararli ya da yararlı olduğunu herkes gibi bende biliyorum:KK43: Ben hamileliğimden önce sigara kullanıyordum, 2 günde bir paket içiyordum. Hamile olduğumu öğrendiğim ilk hafta hemen günde 4’e düşürdüm. Şu an 13+2’deyim. 6. haftadan itibaren de günde 2 veya 1 tane içmeye başladım. Benim gibi olan var mı, bazen çok zorluyor ama asla 2’nin üstüne çikmiyorum 😔
Ben gunde 1 paket iciyordum. Hamile oldugumu ogrenince 2 hafta falan gunde 2 tane ictim. Sonra bir gun inat ettim ve yarindan itibaren asla icmicem dedim. Naneli sakiz cignedim olips yedim asiri gerginlik oldu, sanki bosluga dusmusum gibi hissettim otobus beklerken bir sigara yakayim, yemek piserken beklerken birnsigara yakayim vs hep al aliskanligi olmus birkac gun esim bir firt cek vs bile dedi hatta canim istese de inat ettim asla icmedim. 40gundur falan icmiyorum esim cok icer mesela yanimda bazen canim istiyor ama asla 1 nefes cekmiyorum bence sen de kafanda bir gun belirle o gunden sonra icmicem de kendini sartla ama strese de girme neden iciyorum vs diye kendini suclama stres bebege daha zararli. Doktorum gunde 1 tane icebilirsin demisti bana ama birakirsan tabiki cok saha iyi dedi

Son düzenleme:
Ben 1.5sene once biraktim, sayesinde birakinca 18 kilo aldim ve bu kiloyla da hamile kaldim 🤦🏻‍♀️ Su anda da ustune para versen icemem cunku tiksindigim seyler arasinda sigara kokusu da var. Ablam icmisti hamileliginde tek tuk, gecen sene dogum yapan bi arkadasim gunde 1 tane iciyodu onda tiksinme vs olmamisti. Bi sey olmadi cocuklara cok sukur. Bu tabii ki iyi bi sey demek degil, ama elinden geleni yapip da olduramadigin sey icin bi de strese girersen daha kotu. Insallah kendi sagligin icin bi gun tiksinip kolayca birakabilirsin 🌸 stres yapma, unutma sen cok degerlisin 🤍

Güzel yorumun için çok teşekkür ederim, inan bu konuda psikolojik desteğe çok ihtiyacım oluyor bazen. Lanet bir bağimlilik, 2ye zor düşürdüm. Seni de tebrik ederim müthiş bir irade örneği gerçekten 🙏🏻❤️

Vala bilmiyorum ki canım belki de 6. hissim kuvvetlidir ilk çocuğum da da erkek hissediyordum doktor kızın olacak dedi ama yok yani inanamiyorum bitürlu kız olacağına içimden bir ses hep erkek diodu 15. Haftaya kadar kız dediği bebeğim erkek oldu 💕 bunda ilk hamileligimden çok farklıydı daha yorgun ve zor geciodu ama kız olacağını hissettim yani Bi ses resmen ben kızım diodu 😂
Beni de hissetmeye çalışsana ay benim ne olacak😍

Ben ben.
Bana yürüyen baca derlerdi canım 16 senedir günde en az 1 paket içiyorum.
İsim stresli. (Şuan gerçi umurumda değil yapıyorum geçiyorum olmayınca olmadi diyorum 12 senedir aynı fabrikadayim 1 sene idare edecekler normal performans calismami 🤣 bebegime stres yasatamam is icin ) is yerinde aşırı tuketiyordum.

Hamile olduğumu öğrendim kendimi tuttum içmemek için ağladım hüngür hüngür
Eşim yaktı sigara verdi elime bu sefer de bebeğimi zehirliyorum diye hüngür hüngür ağladım. Bende is yerinde günde 3 veya 4 kere içiyorum yarı da çoğunu bırakıyorum veya elimde bitmesini bekliyorum 4 5 en fazla çekiyorum. Akşamları da kendim yakmıyorum eşim yakınca 2 fırt çekiyorum.

Rabbım bebeklerimizi korusun biz de istemezdik sigara içmek ama gerçekten ağlayacak gibi oluyorum.

Pazartesi 1 paketten bir iki içilmiş sigara paketi vardı yanımda o paketten bugün cuma 1 tane kaldı içinde.

Midesi bulanan tiksiniyormus sanırım ama maalesef bende mide bulantısı hiç olmadi

Benim de işim aşırı stresliydi, Aralık ayında istifamı verdim. Sigara psikolojik bir şey olduğu için çalişmaya devam etsem belki kendimi daha zor tutardim. Seni aşiri iyi anliyorum 😔

Hamile olduğumu öğrendiğimde ben de içmeye devam ettim hemen bırakamadım, azalttım ama içtim, keseyi görünce birden kestim hiç içmedim o günden beri. İlk iki gün çok zorladı eşime falan küstüm hatta o rahat rahat hala içebiliyor diye 😂 yataktan çıkamadım uyudum hep. Çok zor oldu, sonra yavaş yavaş içme isteğim azaldı. Hep o iki gün çektiğim acıyı düşündüm. Bir tane yakarsam o nikotin tekrar vücuduma girecek ve yine bırakmak için aynı acıyı yaşayacağım diye diye bu günlere geldim 😔😔

Helal olsun vallahi, allah bana da nasip etsin inşallah 😔

Aiy kızlar. Ben şu lahusa geceliklerini pijama takımlarını filan hiç beğenmiyorun yaa :KK43: siz ne yapacaksınız o dantelli güpürlü düğmeli fiyonklu şeylerden mi alacaksınız. Daha cool bir şeyler istiyorum yahu🙈
Bir gecelik sordu annem gecenlerde magazada hamile geceligiymis ama modeli babaanne geceligi gibi dantelli vs 1500tl dedi adam 🤣🤣

Yani orda bebe var sanki ona saygısızlık gibi geliyor 😀 yani asla yanlış anlaşılmak istemem yapılması kötü bir durum değil ben yapamıyorum yani odaklanıp zevk alamam🙈 tabi yapabilen keyfini sürsün 😂
Ben de tabiki aala kimseyi elestirmem herkesin kendi özeli sonucta. Bana da oyle geliyor valla bebek varya orda rahatsiz olacakmis sanki gibi. Bir de su siralar esimin de benim de isimiz cok yogun ev stresli aklimiza bile gelmiyor🤣🤣

Benim de işim aşırı stresliydi, Aralık ayında istifamı verdim. Sigara psikolojik bir şey olduğu için çalişmaya devam etsem belki kendimi daha zor tutardim. Seni aşiri iyi anliyorum 😔

Evdeyken aksamlari aramıyorum çok canım ya da hafta sonları.
Ama is yerinde sürekli bir koşturma, stres , karmaşa , kaos nefretlik.
Gerçi ben gebeligimi öğrendiğimden beri zerre eskisi gibi davranmıyorum bebeğim her şeyden çok önemli. Bir de şu sigarayı halletsek ama bu kadar bile düşürdüğüm için kendime teşekkür ediyorum maalesef

X