Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    86
Kızlar doktora gittik, plasenta ayrılmaya başlamış dedi. Durum ciddi full yatman lazım asla birşey kaldırmaman lazım dedi. Ikınmak bile yasak dedi.
15 kiloda bi oğlum var mümkün değil ki dedim. 1 Ay takip edicez plasenta yukarıya çıkması gerekiyor dedi ilaçlar verdi şimdi yatıyorum.
Cinsiyetimiz erkekmiş.

Kızlar doktora gittik, plasenta ayrılmaya başlamış dedi. Durum ciddi full yatman lazım asla birşey kaldırmaman lazım dedi. Ikınmak bile yasak dedi.
15 kiloda bi oğlum var mümkün değil ki dedim. 1 Ay takip edicez plasenta yukarıya çıkması gerekiyor dedi ilaçlar verdi şimdi yatıyorum.
Cinsiyetimiz erkekmiş.
Canım çok çok geçmiş olsun Allah'ım korusun 🙏🏼 Hiç kalkmadan sadece yat, ilaçlarını aksatma. Ağrın var mı kanaman devam ediyor mu? Annen bir yakının varsa bir süre sende kalamaz mı, hem oğlun için şu süreci atlatana kadar

Merhabalar gittiniz mi doktora, benim iki gündür şiddetli bir baş ağrım vardı normal diye düşünmüştüm ama.Tansiyon düşmüştür ya da hamilelikle birlikte kan basıncı artışından olurmuş diye duymuştum
Canım bana üşütmüşsündür dedi gerçekten de o gün sabah okulda ayaklarım inanılmaz üşümüştü hatta öğlen eve gelip çorap giymiştim bir daha olursa parol al hemen dedi kesinlikle üşütme dedi ben tansiyonumu da ölçmüştüm başım ağrıdığında 10 6 çıkmıştı

Cinsiyetimiz erkekmiş.
3 hafta önce doktor bana da plasenta aşağıda demişti ayrılma durumuyla aynı mı bilmiyorum ama yatacaksın dedi hiçbir şey yapmadan ya da oturacaksın ben de söylediklerine dikkat ettim iğne hap bir sürü ilaç vermişti bugün kontrole gittim çok şükür yukarı çıkmış arka duvara yerleşmiş rahim büyüdükçe zaten yukarı çıkma ihtimali yüksek oluyormuş ama yine de dikkat etmek gerekiyor bana 1 ay daha temkinli davran dedi 1 ay daha bu kadar yatmasam da ev işi vs. Yapmayacağım

Cinsiyetimiz erkekmiş.
Canım öncelikle çok geçmiş olsun.. oğluşun kaç yaşında şu an? Mümkün değil demişsin ama lütfen mümkün kılmaya çalış 🙏🏻 Umarım bol bol dinlenebilirsin 🙏🏻🙏🏻

Cinsiyetimiz erkekmiş.
Çok geçmiş olsun canım umarım bı sorun kalmaz sen dikkat etmeye çalış yine de elinden geldiğince. Oğlun hayırlı olsun 🧿

Günaydın kizlar size bir sorum olcak ister istemez makyaj yaptığım oluyor elimden geldiğince yapmamaya calisiyorum mesela makyajı çıkarmak için Garnier temizleme ürünü kullanıyorum abartıyor gibi gelebilirim ama bı zararı olur mu sizce yani ne yapmalıyız bakım ürünleri kullanabilir miyiz bilgisi olan yazabilir mi 🫠 bide sleepy temizlik mendili çok kullaniyorum ister istemez elimiz cife çamaşır suyuna değiyor bsey olur mu die içim içimi yiyor 🙄

Cinsiyetimiz erkekmiş.
Çok geçmiş olsun canım çok dikkat et rahim büyüdükçe yukarı çıkar diye düşünüyorum inşallah hiç bişeycikler olmayacak içini ferah tut

Ben yaptırmadım. Belçika'dayım. Doktorun sekreteri sordu Nipt testi(fetal dna sanırım bu) ister misiniz diye, hayır dedik. Başka da mevzusu geçmedi. Açıkçası riskli de çıksa(ki yaşımdan dolayı ihtimal var) aldırmayı düşünmediğimiz için hamileliğimi strese çevirmek istemedim. Hayırlısı. İnşallah tüm bebeklerimiz sağlıklıdır.
Amin inşallah, benim gibi düşünenlerin olması içimi rahatlattı ☺️ ilk gebeliğim, ne nasıl olur kararsız kalıyorum o yüzden buradan sorup farklı görüşler almak iyi geliyor teşekkür ederim yorumunuz için 🥰

Günaydın kizlar size bir sorum olcak ister istemez makyaj yaptığım oluyor elimden geldiğince yapmamaya calisiyorum mesela makyajı çıkarmak için Garnier temizleme ürünü kullanıyorum abartıyor gibi gelebilirim ama bı zararı olur mu sizce yani ne yapmalıyız bakım ürünleri kullanabilir miyiz bilgisi olan yazabilir mi 🫠 bide sleepy temizlik mendili çok kullaniyorum ister istemez elimiz cife çamaşır suyuna değiyor bsey olur mu die içim içimi yiyor 🙄
Ecomercek diye bir uygulama var ordan içeriğine bak garnierin zararlı çok madde içeriyor mu. Valla ben arkimin düğününde bile makyaj yapmamıştım pinpirikliliğimden dolayı. Makyaj yapmıyorum normalde de hamilelikte hiç sürmüyorum. Ama ünlüler, influencerlar fln hep devam ediyorlar makyaja. Bi sorun olmuyor herhalde. Garnier değilde Yves rocher gibi belki daha doğal ürünlere yönelmen daha doğru olabilir 😊

Selam kızlar, ben de kontrolden çıktım. 16+2'deyiz ve ikinci kez kanama alanıyla uğraşıyorum maalesef. Bu kez plasentadaymış kanama alanı ve büyükmüş. Kalçadan progestan iğne verdi. Dinlen ve bol su iç dedi. Allah sağ salim şu 9 ayı atlatmayı nasip etsin hepimize. Yaşlandım resmen. 🥹
12. Haftayı atlatınca dertler geçcek gibi geliyordu ama :/ Geçmiş olsun sağlıkla büyütüp kucağına almayı nasip etsin Allah 🙏

X