Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    86
Merhabalar 2li tarama testim çıkmış şimdi İnternetten baktım ancak hiç anlamıyorum bu terimlerden doktoruma da ulaşamadım kontrol zamanıma da çok var yardımcı olabilecek vardır inşallah aramızda
Bu buradan belli olmuyormus test verdiğimiz yerde bi kağıt veriyolar orda bi grafik var ona göre karar veriliyor

Kızlar kanamalı ishal yaşıyorum şehir dışındayım yarın yola cikacam diye hastaneye de gidemedim hiç kimsenin başına geldi mi bu çok korkuyorum
Hamilesiniz ve kanamalı ishal yaşıyorsunuz ve yola çıkacaksınız diye hastaneye gitmiyorsunuz. Ne kadar mantıklı. Kusura bakmayın ama size sinirlendim. Sizin ve bebeğinizin sağlığından daha önemli değil yarın yapacağınız yolculuk.
Yolda fenalaşsanız nolur?

Benim de iki gündür ağrıyor. Sinüzit ağrısı gibi başlayıp bütün başıma yayılıyor. Hatta dün akşam artık enseme doğru da ağrı olunca tansiyonum mu yükseliyor acaba diye ölçtüm 10\7 çıktı.
Gebeliğin bu döneminde baş ağrısı olabiliyormuş, o yüzden önemsemiyorum. Hemen hemen aynı haftalarda olup bu durumu yaşamamıza bakılırsa normal gibi de.
Yine de iki gün sonraki kontrolümde doktoruma soracağım bir.
O kadar şiddetli bir agriydi ki ben daha önce böyle bsey görmedim hiç dediğiniz gibi enseye ordan omuzlarıma doğru fln indi ağrı.Hatta bir ara başım döndü gibi oldu sonra mide bulantısı oldu gunler sonra kasik ve bel ağrısı zaten ara ara oluyor Herhalde hepsi normaldir diye düşünüyorum benm kontrolume daha iki hafta var.Siz öğrenince buraya da yazar mısınız merak ettim yine de 😊

Merhabalar 2li tarama testim çıkmış şimdi İnternetten baktım ancak hiç anlamıyorum bu terimlerden doktoruma da ulaşamadım kontrol zamanıma da çok var yardımcı olabilecek vardır inşallah aramızda
Bu arada en altta gördüm riskler çok düşük gözüküyor hatta kendiminkini atayım karşılaştırın isterseniz

Eklentiler

• IMG20240401141502_BURST000_COVER.jpg
    IMG20240401141502_BURST000_COVER.jpg
    91,9 KB · Görüntüleme: 84
O kadar şiddetli bir agriydi ki ben daha önce böyle bsey görmedim hiç dediğiniz gibi enseye ordan omuzlarıma doğru fln indi ağrı.Hatta bir ara başım döndü gibi oldu sonra mide bulantısı oldu gunler sonra kasik ve bel ağrısı zaten ara ara oluyor Herhalde hepsi normaldir diye düşünüyorum benm kontrolume daha iki hafta var.Siz öğrenince buraya da yazar mısınız merak ettim yine de 😊
Tabii yazarım. Benim ikili test randevusu var.

Kızlar ben şey soracağım sat 30 Aralık, uygulamalar doğum tarihini 4-5 Ekim gösteriyor ama ben sezaryen olacağım. Sizce bu tarihlere kalır mı yoksa Eylül içinde mi olur? Bana nedense 38-39. hafta alıyorlar gibi geliyor o da Eylül sonlarına denk geliyor
Canım senle aynıyız biz valla benimde Eylül sonu gibi öyle konuşuluyor bebeğin durumuna göre belli olacak dedi doktor

Kızlar selam bugün kontrolüm vardı 12+2 doktor zarfa yazayım mı dedi istemedik o zaman %90 kız hayırlısı olsun dedi sizce değişir mi
Bir oğlum var ve kız kardeş çok istiyor hayal kırıklığı yaşasın istemiyorum 😂
12+5 de bana da kız dedi 13+5 de tekrar kız dedi 😇 14 de başka doktor da yüksek ihtimal kız ama bi kere daha görelim 16 da dedi😂😂 benim de 2 oğlum var heyecanla kesin demesini bekliyorum 🙈

kızlar, ikili test yaptırmayacak olan var mı?
Ben yaptırmadım. Belçika'dayım. Doktorun sekreteri sordu Nipt testi(fetal dna sanırım bu) ister misiniz diye, hayır dedik. Başka da mevzusu geçmedi. Açıkçası riskli de çıksa(ki yaşımdan dolayı ihtimal var) aldırmayı düşünmediğimiz için hamileliğimi strese çevirmek istemedim. Hayırlısı. İnşallah tüm bebeklerimiz sağlıklıdır.

X