Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    128
Küçük oğlumun 3 yaş doğum gününden 19 haftalık bir hamile anne 😇💗
B59F6AB2-846C-4349-A54C-575D36BB9FB0.jpeg

ne komik bir doktormuş. Ben markete gitmesem mesela bebeler aç kalır, eşim işten dolayı gidemiyor. Doktorlar tavsiye konusunda sınırı aşınca ben de soğuyorum. O sebeple genelde biraz mesafeli doktorları tercih ederim. Sanki aldığımız kiloları onlar verecekler. Ha, hayati bir durum olur, o ayrı tabi.

Geçmiş olsun, tüm hamileliklerim kusmalı, bazen de mide kanamalı geçti, bir şey olmadı. Şu ana kadar bu konuda uyaran dr da olmadı. Ben de 19. Haftadayım bulantım hala tam geçmedi, mide problemlerim var, ara ara kusmalar devam. Yedikten sonra hemen uzanmamak, geç saatte yememek, baharatlı, acı, ekşi şeylerden uzak durmak benim tedbirlerim. Bir de 1 yemek kaşığı tahin(sade) mide ekşimesine, yanmasına iyi geliyor, tavsiye ederim. Ben 2 kutu bitirdim bu süreçte. Antiasitleri içemiyorum, bulantı yapıyor bende. Sizin öyle bir probleminiz yoksa, günde 4 adete kadar gavisc.n türü tablet alabilirsiniz, bana dr tavsiyesi.
Çok gecmis olsun benim de mide yanmaları ekşimelero devam ediyor günde 2 soda iciyorum bazen de istifra ediyorum dayanamayip. Soguk süt de mide yanmasına iyi geliyor 3 4 yudum içince

Kızlar selam bebek arabası aldınız mı? Aldıysanız veya araştırıp almaya karar verdiyseniz marka önerisi yapabilir misiniz?
Selam canım ben ikinci bebeğimi bekliyorum. İlk bebeğimin arabasını kullanacağım inşaallah çünkü maşaallah taş gibi hiç bir eskime yok. Bagi quicfold ama bu model kalkmış bagi gravity buna benziyor. Kesinlikle travel önermem. Alan arkadaşlarım hep ikinci bi pratik araba aldılar. Bence kesinlikle kabin boy alın . Tek elle katlanan, hafif ve sağlam… Bebek arabasıyla 3 sene boyunca her gün en az 1 2 saat soğuk sıcak dağ bayır demeden yürüyüş yapmış bi anne olarak söylüyorum.

Offf bunlari okuyuncada korkuyorum 2 ye ayrilma olmus nasil olacak bu is anlamadim
Canim ben yurt disinda yasiyorum ilk gebeligim sezeryandi buda sezeryan olacak Allahin izniyle ve tetanoz asisi konusu bile yok burda yani cok gerekli bisey olsa folik asit gibi tum ulkelerdeki doktorlar vurulmamiz gerektigini soylerdi bence.

Bugün midem çok yanıyor ekşiyor 2 defa istifra ettim. Kusmak bebege zarar verir mi öğürürken karın kasılıyor ya. 19+5 olduk bugün🧿
Canım prilam kullanmayı denedin mi? Gece yatmadan hemen önce içiyorum 1 tanesi yetti bana 2 içen de varmış. Mide bulantısı 12.ci haftada pat diye ortaya çıkıp 13ncu haftada susuzluktan acillik etti beni enfeksiyon da beraberinde geldi tabi. Bol su ic dedi enfeksiyondan dolayı. İcemiyorum hocam hap yutmak için içtiğim iki yudum bile ilaçla birlikte geri cikiyo deyince prilam yazdı 1le basla yetmezse 2 iç dedi. Üzerinde sabah ac karnına yaziyo ama doktor gece yatmadan hemen önce ic dedi öyle yapiyorum pat diye baslayan mide bulantısını pat diye bitirdi cook şükür maşallah diyeyim 🤗

Canım prilam kullanmayı denedin mi? Gece yatmadan hemen önce içiyorum 1 tanesi yetti bana 2 içen de varmış. Mide bulantısı 12.ci haftada pat diye ortaya çıkıp 13ncu haftada susuzluktan acillik etti beni enfeksiyon da beraberinde geldi tabi. Bol su ic dedi enfeksiyondan dolayı. İcemiyorum hocam hap yutmak için içtiğim iki yudum bile ilaçla birlikte geri cikiyo deyince prilam yazdı 1le basla yetmezse 2 iç dedi. Üzerinde sabah ac karnına yaziyo ama doktor gece yatmadan hemen önce ic dedi öyle yapiyorum pat diye baslayan mide bulantısını pat diye bitirdi cook şükür maşallah diyeyim 🤗
Prilam 3 gün kullandım aşırı uyku yaptigi icin devam etmedim kuzum elimde var 1 kutu ama cok uyku yaptigi icin icmek istemiyorim. Acı ve tursu cok canim istiyor bazen onlari cok yiyince mide yanmasi eksimesi oluyor. Bol su icmeye calisiyorum ama sabaha kadar wc gitmekten uyuyamiyorum😁😁

Benim bildiğim börek çörek yiyince anne kilo alır bebek zayıf kalır. Benim halam hamilelikte aşırı kilo almıştı mesela bebek 2 kilo doğru. Doktor demiş ki sürekli karbonhidrat tüketmişsin bebek beslenememis.Senin doktorun söyledikleri çok mantıklı gelmedi bana. Değiştirmesen bile başka bir doktora bir kere muayene ol. Bebek ilerden gidiyor sebebi ne olabilir diye sorarsın en azından.
Perinotologa randevu aldım 27sine o zaman da az çok belli olur diye düşünüyorum. Sonrasında son kez kendi doktoruma gidip konuşmak istiyorum bu baskının bana iyi gelmediğini, zaten dikkat ettiğimi ama dedikleri şeyleri sıfıra indiremeyeceğimi, indirdiğimi söylersem yalan söylemek zorunda olacağımı ve yalan söylemek istemediğimi güzel bir dille belirteceğim. 🙏🏼 Abartmamak gerekiyor hiç bir şeyi yoksa haftada 1 tane muz yesem, 1 dilim börek yesem ne olabilir ki

Perinotologa randevu aldım 27sine o zaman da az çok belli olur diye düşünüyorum. Sonrasında son kez kendi doktoruma gidip konuşmak istiyorum bu baskının bana iyi gelmediğini, zaten dikkat ettiğimi ama dedikleri şeyleri sıfıra indiremeyeceğimi, indirdiğimi söylersem yalan söylemek zorunda olacağımı ve yalan söylemek istemediğimi güzel bir dille belirteceğim. 🙏🏼 Abartmamak gerekiyor hiç bir şeyi yoksa haftada 1 tane muz yesem, 1 dilim börek yesem ne olabilir ki
Bütün doktorlar günde bir porsiyon meyve yemek gerektiğini söylüyor zaten. Haftada bir muz bile yemeyeceksek nerden vitamin alacağız? Bencede konuş canım yok yere strese sokuyor seni.

X